OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Shoujo-ai

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 15:58    Teema: Shoujo-ai Vasta viitega

Teeme ühe teema selleks et teema oleks. Pealegi ei ole ma leidnud siit midagi sarnast. nonii...
Põhiliselt on teema eesmärk anda kerge ülevaade shoujo-ai teemalistest animetest.

Kannazuki no miko
põhilised ¾anrid:shoujo-ai, mecha, action
tutvustus:
KnM keerleb põhilooks on nagu tihti ette juhtub, maailmavallutamine. Kusagil kuul on nimelt üks unustatud shrine, kust kõik alguse saab... Hakkab jälle ärkama kuri deemon ja ta äratab ka üksteise järel oma üheksa mõõka. Sellele vastupanuks ja Maa kaitsmiseks on aga 2 tüdrukut, kes tegelikult on mikod ehk preestrinnad. üheskoos peavad nad tegema rituaali, et Maa pahade käest päästetud saaks. Nendeks preestrinnadeks ongi siis tundub, et kergelt hullumeelsusele kalduv Chikane ja ilma selgroota Himeko. ööl, kui Peapaha äratab oma "mõõgad" läheb aga midagi teisiti ja siis algabki mechasid täistopitud veider armukolmnurkne lugu..

himeko(blond) ja Chikane

Kyoshiro to towa no sora
põhilised ¾anrid:shoujo-ai, mecha, romantika, action
tutvustus:
Tegemist on siis nn. teise osaga "Kannazuki no Mikole". See ei lähe edasi sealt, kus eelmine lõppes vaid toimub nö. alternatiivses maailmas. Peategelaseks on siis endine Himeko, uue nimega Kuu, kellel ka selles osas ei tundu eriti selgroogu olevat. Jälle on mõõgad, kuid seekord on Chikane üks neist. Kuid vastu neile ei astu mitte mikod, vaid mingi eliitrühm eriti andekaist õpilastest erinevatest koolidest. Üheks neist on Kyoshiro ja tema kaunis teener/relv Setsuna. Varjatud põhjustel võtab Kyoshiro Kuu aga oma kaasteenriks ja koos lähevad nad kurjuse vastu.... Ahjaa.. pahad saavad energiat suudlemise läbi.

tüüp(Kyoshiro) uus Himeko ehk Kuu ja Setsuna

Revolutionary Girl Utena seeria
põhilised ¾anrid: action, vahel huumor, um.. ei oska öelda tegelt
tutvustus:
Peategelane on siis Utena, tüdruk kellele kunagi ammu prints oli andnud oma sõrmuse. Sellest inspireerituna otsustas Utena ka ise printsiks saada ja seeläbi teisi aidata ja üles otsida oma armastatud prints. Suuremana läheb ta aga ühte kooli (kus keeldub kandmast tüdrukuile mõeldud koolivormi) kus ootavad teda duellistid ja duellid ja palju salapära. Samas on seal ka nö roosipruut Anthy, keda Utena siis pärast kogemata endalevõitmist kaitsma asub. Kes on tema prints? Mis on duellistide saladused? Mis siis juhtub kui maailma revolutsioneerida? See ja palju muud ootavad teid Utena seerias!

Utena

Revolutionary Girl Utena film
põhi¾anrid: random, jälle ei oska öelda eriti
tutvustus:
See on nagu lisaks seeriale ja toimub ka pooleldi nagu paralleeluniversumis, pooleldi Utena peas. Kõik räägibki tegelikult sellest, kuidas Utena oma kestast, hallutsinatsioonidest vms põgeneb. Ei saa vaadata ilma seeriat elnevalt nägemata ja ka siis on vaja paar päeva lasta tal olla, enne kui mõte kohale jõuab...

Utena jälle

Maria-sama ga miteru, Maria-sama ga miteru Spring ja additional ovad
põhi¾anrid:um..Drama, Love-Romance, Novel, School Life..
tutvustus:
Peategelane on siis Yumi, armas tüdruk kes tuleb Liliani tütarlastele mõeldud katoliku kooli ja seal kohtub ta ühe student councili ehk yamayurikai liikmega. mitmed sündmused viivad selleni, et yumi saab ta "väikeseks õeks", ehk tema hoiualuseks, kes teda õpilasnõukogus aitab. Seal on ka teised õpilasnõukogu liikmed ehk "roosid" ja nende "õed". See räägibki siis põhiliselt mis seal koolis siis juhtub. Armas süütu ja kerge, rõõmsameelne anime vahepealse natuke bittersweeti maitsega (eriti I seasoni 10-11 osa).

Yumi, Sachiko

Versailles no bara
Mul pole aimugi miks inimesed arvavad et see on shoujo-ai, sest ta pole. Punkt.

Strawberry panic
¾anrid:romance, school life, kawaiiness
tutvustus: Shoujo-ai maitsega läbiimmutatud lugu kolmest katolikust tütarlaste´koolist(internaadist) mis asuvad ühel mäel ja nende ühise ühiselamu Strawberry dormi asukatest. Põhilised paarid on siis Yaya(tunnustatud lauluhäälega Hikari toanaaber), Hikari(armas tüdruk) ja Amane(ratsaklubi president) ning Tamao(tragi, elurõõmus Nagisa toanaaber), Nagisa(armas uustulnuk) ja Shizuma(Etoile ehk aunimetusega austatud sempai). Poiste arv on null ja igasuguste muude nunnude (kesköised teepeod, kaotatud vihmavarjud jms) arv sada.

Kogu kamp

Simoun
pea¾anrid: Drama, Fantasy, ja loomulikult ka suht shoujo-aid nautuke
tutvustus:
Üks paremaid animeseeriaid mida olen üldse näinud. Toimud see siis ühel maal kus on salajane ammune taasavastatud tehnoloogia mis lubaba neil saastamata elada ja teised riigid, kus seda pole ja kes on nii saastunud et kuulutavad viimases hädas sõja, et saada enda kätte see tehnoloogia. Seeria ise ei ole kergete killast. Põhiliseks kaitsevahendiks sellel riigil on siis Simoun Sibyllad, preestrinnad, kes juhivad salapäraseid lennumasinaid Simoune, mis suudavad teha kummalisi maagilisi Ri Maajoneid. Nimelt on selles maailmas kord, et kõik sünnivad tüdrukutena ja alles 17 aastaselt valivad endale soo. Neid lennumasinaid saavadki juhtida ainult need kes pole veel endale sugu valinud. peategelasteks ongi siis grupp tüdrukuid, Sibyllasid ja nende võitlused sõjas ja kodumaal.

Kohu kamp + Simoun


Tegelikult ma kahtlustan, et need lühireview'd ei kutsu mitte kedagi nende juurde vaid peletavad hoopis minema. Segased on nad vist ka. pean märkima, et shoujo-ai ei ole mingi mu lemmikteema või midagi, vaid lihtsalt midagi, millest tundub et pole eriti juttu olnud, Samas ka ei ole siin ammugi kõik animed, mis selle kohta leiduvad vaid ainult need mida olen osaliselt või täielikult ise näinud. olen õnnelik kui keegi nende kohta midagi paremat kirjutaks kui mina ja seega neid ei rikuks oma vääritute sõnadega. Aga ma olen oma panuse andnud!
_________________
Onu Vanja kurvad püksid


Viimati muutis seda mimmu (Püh Nov 11, 2007 22:21). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Keitarò Urashima



Liitunud: 12 Dets 2006
Postitusi: 517
Asukoht: St. Paul, Minnesota

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 16:10    Teema: Vasta viitega

Maasikapaanika oli jube igav, ma ei jõudnud esimesest episoodistki edasi. Esimese osa vaatasin ja siis jäi seisma kuuks ajaks, kuni tuli kõvakettal ruumipuudus ja otsustasin selle anime ohverdada, kuna tol ajal valitses mu meeltes ainult Hana yori dango (J-drama) ja ma oleks kustutanud kasvõi Windowsi vajalikud failid ära, et ruumi selle jaoks teha. Aga see selleks....lihtsalt ütleks et Strawberry Panic midagi huvitavat minu jaoks ei pakkunud, ma eelistan pigem yuri't (Bible Black Origins esimene "ah-ah" stseen!!!!")
_________________
Tuntud ka kui: raidoukuzunoha, Raziel, Hauatagune

Welcome to..... Velvet Room.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 16:10    Teema: Re: Shoujo-ai Vasta viitega

mimmu kirjutas:
Tegelikult ma kahtlustan, et need lühireview'd ei kutsu mitte kedagi nende juurde vaid peletavad hoopis minema.

Ei, ära ütle nii! Sest et ma panin endale just Simoun'i tõmbama.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 16:11    Teema: Re: Shoujo-ai Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
mimmu kirjutas:
Tegelikult ma kahtlustan, et need lühireview'd ei kutsu mitte kedagi nende juurde vaid peletavad hoopis minema.

Ei, ära ütle nii! Sest et ma panin endale just Simoun'i tõmbama.

Selle üle olen ma väga õnnelik. Simoun on tõesti üks kõige parematest animetest mis ma tean.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 16:21    Teema: Vasta viitega

Minu meelest puudub siit Girl meets Girl, mis mulle väga meeldis. Ta oli lahedalt jabur, kuid samas ka väga ilusa looga. Et seda sai vaadata nagu komöödiat, kuid samas tegi viimaste episoodide paiku sü¾ee mu ka üpris härdaks : ). Anime muutis heaks ka see, et tegevus toimus kiirelt ja lendlevalt ning kordagi ei hakanud miski venima.

Sellest ¾anrist olen ma teadlikult vaadanud veel Brother, dear Brotherit, Traveller Yamit ja He is My Masterit. Ning nendest animedest meeldis mulle Traveller Yami kõige rohkem. Kuna see on minu teada mingi hentai mängu põhjal tehtud, siis alguses oli sü¾ee mulle natuke arusaamatu. Kuid põhimõtteliselt koosnes ta erinevatest üksteisega seotud lühilugudest. Mulle meeldis Traveller Yami peategelane, kes on minu arvates peale Saya üks lahedamaid katanaga ringi rändavaid jaapani koolitüdrukuid animedes.

Ja He is My Master minu arvates väga ei lähe shoujo-ai ¾anri alla. Sellest animest on hjarg kas ülevaate, või siis kusagil siin foorumis ka pikemalt kirjutanud, kui ma õigesti mäletan.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 17:01    Teema: Re: Shoujo-ai Vasta viitega

mimmu kirjutas:
Versailles no bara
Mul pole aimugi miks inimesed arvavad et see on shoujo-ai, sest ta pole. Punkt.

kui see on vihje minu poolt selle shoujo ¾anri alla liigitamisele, siis ma ei pööranud anidb-s piisavalt tähelepanu sellele, et audients on shoujo mitte ¾anr. sellegipoolest pole ma shoujo-ai alla seda liigitanud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 17:33    Teema: Re: Shoujo-ai Vasta viitega

ruri kirjutas:
mimmu kirjutas:
Versailles no bara
Mul pole aimugi miks inimesed arvavad et see on shoujo-ai, sest ta pole. Punkt.

kui see on vihje minu poolt selle shoujo ¾anri alla liigitamisele, siis ma ei pööranud anidb-s piisavalt tähelepanu sellele, et audients on shoujo mitte ¾anr. sellegipoolest pole ma shoujo-ai alla seda liigitanud.

oota.. kuidas sel sinuga pistmist on LaLaLaa ? Ruri ära egotse nüüd nii palju ka eks.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 17:50    Teema: Re: Shoujo-ai Vasta viitega

mimmu kirjutas:
oota.. kuidas sel sinuga pistmist on LaLaLaa ? Ruri ära egotse nüüd nii palju ka eks.

lihtsalt hiljutine RoV liigitamine shoujo alla soovituste teemas Higginsile. kui sa seda ei mõelnud, siis on see lihtsalt kokkusattumus ja ma hingan kergendatult.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 18:22    Teema: Vasta viitega

inimesed = ruri

Aaah, igatahes, Maasikapaanika oli tõesti tsipa igav, jätsin 16. episoodi peal pooleli, kui ma puhkusele läksin ja end selle põneva (põneva???) stoori kütkeist (KÜTKEIST!??????) päästa.

Kammereri mainitud Kashimashi (girl meets girl) oli vägavägahea. Ma küll ei tea, kust või kellel tuli idee, et He is my Master on shoujo-ai (mingi Anna või kellegi paandunud armastus peategelase vastu? jätke jama!), see oli puhas ecchi (kusjuures ecchi osa oli ülerõhutatud ja jäi mulle kaugeks).
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 18:41    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
inimesed = ruri

jah, sa oled õigesti aru saanud. 2 punkt 10-st sulle õigesti arusaamise pärast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Chiisan



Liitunud: 17 Sept 2004
Postitusi: 421
Asukoht: selline vahva karudega ja häste segamini tuba :P

PostitusPostitatud: Reede Apr 27, 2007 08:31    Teema: Vasta viitega

mimmu Utena filmi kohta kirjutas:
Ei saa vaadata ilma seeriat elnevalt nägemata ja ka siis on vaja paar päeva lasta tal olla, enne kui mõte kohale jõuab...


Siin ma tahaksin mainida, et täiesti oleneb. Mina isiklikult vaatasin enne ära filmi ning suutsin täielikult nautida seda segadust. Alla sajavad roosid, kihutavad mootorrattad, pikad lehvivad juuksed, ei kusagilt ilmuvad tegelased, perspektiivi mäng ja peas tõmblev küsimus "WTF"- kõik see mõjus väga mõnusa sürrina, kõditades sinu meeli.

Loomulikult, peale seeria läbimist ma vaatasin uuesti filmi läbi *siis sain aru ka, mis toimub*, kuid ma leian, et film mõjus paremini kui seriaal. Viimasega hakkas mul isegi kohati igav, sest need "võitlused" muutusid liiga rutiinseks...

kuid *tubli-tubli mimmu...nüüd peaks veel kunagi tegema tüdrukute shoujo-ai vaatamise õhtu Kallis Kallis *
_________________
/\_/\ (\_/)
( o_o) ('_')
(")_(") (")(")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dakillabeib



Liitunud: 4 Juun 2006
Postitusi: 104
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 01, 2007 19:14    Teema: Vasta viitega

Minu meelest polnud Strawperry Panicul midagi hullu viga, vahepeal oli igav küll aga samas vaatasin ära kõik osad ja eks põhipoint tuligi ju lõpus välja nagu ikka :)
olen ka kannazuki no mikot vaatand, suhtelislt põnev ja ok jälle, lõpp tegelt eriti ei meeldinud, aga no mis teha kui anime oli tüdrukute omavahelisest armastusest :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
himiko



Liitunud: 26 Dets 2006
Postitusi: 290
Asukoht: hea küsimus ;)

PostitusPostitatud: Laup Nov 10, 2007 14:29    Teema: Vasta viitega

Strawberry Panicut vaatasin minagi hiljuti ära, midagi erilist tõesti ei olnud. Teemasse jäädes mainiksin veel mõned animed ära.

Yami to Boushi to Hon no Tabibito



Uta-Kata (seal on ka shounen-ai mingil määral sees)


Viimati muutis seda himiko (Laup Dets 19, 2009 20:09). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Maarika



Liitunud: 11 Juul 2006
Postitusi: 23

PostitusPostitatud: Püh Nov 11, 2007 17:12    Teema: Re: Shoujo-ai Vasta viitega

mimmu kirjutas:
Revolutionary Girl Utena film
põhi¾anrid: random, jälle ei oska öelda eriti
tutvustus:
See on nagu lisaks seeriale ja toimub ka pooleldi nagu paralleeluniversumis, pooleldi Utena peas. Kõik räägibki tegelikult sellest, kuidas Utena oma kestast, hallutsinatsioonidest vms põgeneb. Ei saa vaadata ilma seeriat elnevalt nägemata ja ka siis on vaja paar päeva lasta tal olla, enne kui mõte kohale jõuab...

Hehe, põhi¾anr on suure tõenäosusega sürrealism, sest see ei sobi mujale.

Terve film on allegooria ja kui pole varem midagi sellist näinud või sellest aru ei saa, siis on see arvatavasti üks veidramaid asju mida võib näha. ;P Utena filmi võib vabalt vaadata, kui pole seeriat näinud. Põhiidee on mõlemal sama, ainult lugu ja tegelasi on muudetud mingil määral, aga ei soovita eriti palju paralleele filmi ja seeria sisu vahele tõmmata. Siiski, kui seeriat enne vaadata on see võib-olla (natuke) loogilisem. Aga see juba eeldab, et oled enne seeria sümbolismist ja metafooridest aru saanud. Selle koha pealt on neil küll palju ühist.


Tegelikult olen ma lihtsalt õnnelik, et keegi mainis siin lõpuks Utenat. Kuigi shoujo-ai'ga pole tal väga palju tegemist (v.a. film), on see ikkagi väga hea anime.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 11, 2007 20:10    Teema: Re: Shoujo-ai Vasta viitega

Maarika kirjutas:

Hehe, põhi¾anr on suure tõenäosusega sürrealism, sest see ei sobi mujale.

Terve film on allegooria ja kui pole varem midagi sellist näinud või sellest aru ei saa, siis on see arvatavasti üks veidramaid asju mida võib näha. ;P Utena filmi võib vabalt vaadata, kui pole seeriat näinud. Põhiidee on mõlemal sama, ainult lugu ja tegelasi on muudetud mingil määral, aga ei soovita eriti palju paralleele filmi ja seeria sisu vahele tõmmata. Siiski, kui seeriat enne vaadata on see võib-olla (natuke) loogilisem. Aga see juba eeldab, et oled enne seeria sümbolismist ja metafooridest aru saanud. Selle koha pealt on neil küll palju ühist.


Tegelikult olen ma lihtsalt õnnelik, et keegi mainis siin lõpuks Utenat. Kuigi shoujo-ai'ga pole tal väga palju tegemist (v.a. film), on see ikkagi väga hea anime.
sürrealismi osas võib sul õigus olla ja mu osas ka üsna. aga shoujo-ai ehk siis malbe tüdrukute armastuse alla läheb seeria küll ja film kindlasti.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tsuki-chan



Liitunud: 25 Aug 2008
Postitusi: 64
Asukoht: Igalpool..Seal kus parajasti olen:)

PostitusPostitatud: Esm Aug 25, 2008 11:38    Teema: Vasta viitega

See on mingi yuri moodi??
_________________
Küll armastus on ikka üks ilus asi:Dkui ise armunud ple:D
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: