OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Abi Sailor Mooni fännikoduka tegemisel

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juul 25, 2007 17:25    Teema: Abi Sailor Mooni fännikoduka tegemisel Vasta viitega

Ma loodan, et sobib üldise alla. Igastahes.

Mul on käsil ühe suuremamahulisema Sailor Mooni koduka tegemine. Kujundus olemas ning selle asjus abi vaja pole, küll aga on abi vaja informatsiooni kogumises. Seda on väga palju ja läheks väga kaua, enne kui ma üksi hakkama saaks kõigega. Seetõttu oleks mul ka abi tarvis, kuna ise tegelen hetkel mahuka pildi- ja videomaterjaliga.

Täpsemalt oleks abi vaja tegelaste üldinfo (täisnimed, vanused, voice actorid, erinevad nimed jne) kogumises ning mõningate faktide väljaotsimises. Seda siis võimalikult paljude erinevate riikide Sailor Moonide kohta. Sailor Mooni on tõlgitud väga mitmesse keelde, niiet see töö hõlmaks ka võõramaiste (mõtlen eelkõige võõras keeles) lehekülgede läbisorimist. Kui teada, mida enamvähem otsida ja kasutada sõnaraamatuid, siis pole asi niiväga raske. See eeldab ka seda, et te olete Sailor Mooni animet näinud või mangat lugenud. Peategelaste kohta on mul juba vajalik info enamvähem olemas. Ma ei soovi sellist abi, kus antakse lingid erinevatele lehekülgedele, vaid just konkreetne infot.

Tore oleks, kui leiduks üks või kaks inimest, kes asjast huvitatud on. Kui on lisaküsimusi, siis võib siin esitada. Kes on kindel, et tahab aidata võib mulle privaatteate saata.



Kodulehe aadressi ma siiski veel ei avalda, sest hetkel pole seal suurt mitte midagi. Küll aga võin kaks väikest previewd anda: 1 ja 2. Teine näide sisaldab spoilereid.

Lisa: Võimalik on, et see ei jää ainukeseks mingi kindla anime eestikeelseks fännileheks. Plaan on tulevikus ka teistest animetest lehti teha. Elame näeme.

_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Kolm Juul 25, 2007 18:34    Teema: Vasta viitega

loodan, et asi siiski selletaoliseks ei jää.
Vastasel juhul saab info otsimine väga raske olema! OLULINE!-> Ära unusta, milleks külastaja sinu kodukat üldse külastab!!, Veebilehekülje külastaja eesmärk on äärmiselt lihtne: leida kiirelt talle vajalik info. 1 Asi , mis kohe kindlasti puudu ei tohiks olla, on Otsingumootor, eriti niivõrd mahuka projekti puhul. Ei usu, et sulle kodulehekülje tegemist õpetada tuleks, kuid ehk saab sulle sellest infost veidi kasu olema. Kui sa selle koduka Andmebaasidega abil teha kavatsed (tahaksid teha), võin andmebaasidega planeerimise kohta rohkem infot anda.

Unustasin, mul oli kunagi mõnel plaadil üsna palju sailormooni infot, kui ülesse leian annan teada.

Siin on mõningad näpunäited:

· Esialgu tuleks kindlaks määrata see, mida andmebaasides kaustas! hoidma hakatakse? Vastata "Tekst" oleks vale. See peaks olema kas toote kirjeldus, töötajate nimekiri, jne.
· Otsustada, kuidas andmeid esitlema hakatakse? Näiteks tabelikujuline kujundus.
· Mõeldes ette, luua mudel, mis võimaldaks sisestada uusi andmeid. Kuna protsessi käigus sisestatakse ja kustutatakse andmebaasides KAUSTADES olevaid andmeid ning kui mitte ette mõelda, võib selline tegevus luua tõsiseid hooldusprobleeme.

Vajadus vs. Tahtmine

Siin tuleks omale selgeks ka teha, kas täiesti interaktiivne liikuva video-, audio- ja vestlusega varustatud keskkond üldse vajalik on või piisaks ehk hoopis tavalisest sõnumisaatmiskeskkonnast.

Informatsiooni levelid (tasemed)

Eeldades, et kasutajal on kindel ettekujutus sellest, millist infot ta otsib, on veebiarendaja eesmärk see info talle kergesti kätte- ja arusaadavaks teha. Keerulistel staatilistel lehekülgedel on aga tihti suureks probleemiks fikseeritud informatsioonitasemete olemasolu. Need tasemed on arendatud selleks, et külastaja suudaks infot kiiresti leida. Kõige tähtsaim info, mis puudutab seda kodulehekülge asub lehekülje eesotsas ja vähemtähtis lehe lõppotsas ning on raskesti kättesaadav. Esialgu tundub see üsna loogiline, kuni selle hetkeni, mil põrgatakse kokku sellise kasutajaga, kes otsib just seda teisejärgulist infot.

Keerulised staatilised veebileheküljed on just nagu kaubanduskeskused, mille sisu hoiavad endas mitmed kolmekorruselised hooned. Selle ilmnedes muutub kogu info paigutus kihiliseks ja rohkem juhuslikumaks. Kujuta nüüd ette, iga järgmise toote lisamist koduleheküljele. Eriti siis, kui see omab palju kihte, muutuvad nood hooldus-õudusunenäoks nii selle eest vastutavale veebihaldurile Ehk sinule!

Interaktiivsus

Interaktiivsus ei ole pop-down(üles-alla) menüüd, nupud, Flashi- animatsioonid ja muud sarnased vidinad, mis külastaja silmade püüdmiseks disainitud on. Vaid külastaja ja leheküljevaheline vastastikune toimimine, mis võimaldab kasutajal ligi pääseda just temale vajalikule informatsioonile, võimalikult lühikese aja vältel.
Komplektsetel staatilistel lehtedel on interaktiivsus tihti ühekohapeal kindlaks määratud. Sellisel juhul on kasutaja ja leheküljevaheline vastastukumõju suhteliselt pisike ning kasutaja on see, kes nö. rändab läbi lehtedel paikneva ebavajaliku info, otsides seda, mida ta tegelikult soovib.

Failihaldus

Muutuste tegemine on paratamatu, kui tegemist on dünaamiliste lehekülgede loomisega. Kuna nii kliendid kui lepinguosalised hakkavad neid nõudma. Paratamatult tuleb neid ka teha ning klient on lõppkokkuvõttes see, kes otsustab, kas kasutada faili algset versiooni või mitte. Siin on soovitused erinevatest failihaldusmeetoditest:

· logo_0010.png näitab faili esialgset versiooni.
· logo_0011.png näitab seda, et faili on natuke muudetud.
· logo_0100.png näitab seda, et faili on tehtud suur muudatus.
· Failid tuleks grupeerida ratsionaalselt. Näiteks: illustratsioonid/ikoonid/
· Tuleks kasutada tavakohaseid failinimesid, et kõigil oleks koheselt selge, mis sorti failiga on tegu.
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juul 25, 2007 18:51    Teema: Vasta viitega

Kõigepealt tänan soovituste eest.

Kodukas on hetkel täiesti algeline. Katsetan erinevaid võimalusi. Kujundus üldises plaanis jääb mul siiski samaks. See on mu enese maitseelistus, aga ma teen seda nii lihtsalt kasutatavaks kui võimalik. Mis puutub hetkel kodulehel olevasse menüüsse ning sisupaigutusse, siis on see suvaline. Lihtsalt et saada aimu, milline kõik välja võiks näha. Seepärast ei soovinud ma selle lehekülje linki ka kuhugile panna. Ma pole koduka kallal (välimus, kood, failide paigutamine jne) pikka aega midagi teinud, sest tegelen kõige muuga (piltidega, episoodide kirjeldustega, info otsimisega jne).
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Reede Juul 27, 2007 00:30    Teema: Vasta viitega

Genky, Kahjuks jõudis mu plaadi eluiga otsa lõppeda, enne kui ma tast midagi kätte sain.

Mis siis veel, ah jaa rääkisin siin vahepeal andmebasidest. Neid ei tuleks sul kindlasti mitte karta.(juhul, kui sul nendega kogemust pole, sest sql ja andmebaaside loomine on tegelikult ülilihtne). Sest Üht korralikku dynaamilist kodukat ei pea mitte ilmtingimatta ise otsast lõpuni valmis tegema. Samahästi võib ka näiteks mõnd valmislahendust proovida.

Neid on kindlasti internetis tohutult, kuid tutvustaksin siin 1 tasuta saada olevat mambot. Kui sul kogemust pole, siis kasvõi puht huvi pärast kasuta võimalust ja viska asjale(seal hulgas administreerimisliidesele) pilk peale.

Kodukad on vähemalt nädalalõpuni üleval(soovi korral kauem), seega jääb sulle su uudishimu rahuldamiseks tükk aega. Võid neid muuta nii nagu ise soovid, tegin nad sinule testimiseks.parooli kasutaja saadan Private messagega.! 1 asi veel vahepeal võib ühendus katkeda, siis proovi lihtsalt hiljem uuesti. Kindlasti logi ka kodukale sisse, siis näed lihtsalt seda kontenti hallata saad. Ja templatei on seal samuti üsnagi erinevaid...Pildigalerii addon tuleb siiski eraldi installida......seda pole hetkel sees.

Alustaks siis: http://genky.no-ip.org/mambo/
administreerimisliides vastava lingi all
Selle tegemiseks kulus alla tunni.(mainiks veel ära, et sinna sisse kuulus ka dokumentatsiooni lugemine, sest ega ma seda mambot eriti ei tunnegi, kuid nagu näed, hakkama sain.)

Nr.2: http://genky.no-ip.org/mambo2/
administreerimisliidese lingi pidin ise menyysse panema, seega siin on ta eralgi: http://genky.no-ip.org/mambo2/administrator/
See on siis koduka Clean install, millest ma esimese mambo tegin

Nr.3: http://genky.no-ip.org/mambo3/
http://genky.no-ip.org/mambo3/administrator/
See on Intall+näidisfailid

Räägin veidi ka Administreerimisliidesest:

Kõigepealt vaata seda esimest mambo admini, liidest, saad seda näitena kasutada kui teisi muutama hakkad.
online dokumentatsioon:
http://docs.mambo-foundation.org/content/category/4/25/53/

Kindlasti loe ka see läbi:( vähemalt see sample Hierarchy )
http://docs.mambo-foundation.org/content/view/62/53/

Teadmiseks veel, et MODULES->Site Modules all on koduka moodulid ( menüüd jne jne... )
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: