OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Homunculus (Hideo Yamamoto)

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 18:17    Teema: Homunculus (Hideo Yamamoto) Vasta viitega



kammerer soovis teemasid mangade kohta ja siin ongi üks, minu 1000-nda laksu auks. Tutvustus ei ole hetkel kirjutatud vaid röövitud ühest meilist, mille ma kirjutasin Portugalis viibivale sõbrale. Järgnevad kiiruga lahmitud kohmakad sõnad:
Kood:
Ma olen jõudnud ühe järjekordse koomiksi ette võtta. Pealkiri:
"Homunculus". Sisu räägib sellest, kuidas üks vaimust veidi vaevatud
aga muidu rahulik tööinimene otsustab võtta pikema puhkuse ning veeta
paar kuud oma autos elades ning kodututega läbi käies. Tema vastu
hakkab huvi tundma üks, noh, ekstreemse välimusega nooruk. Too
noormees on arst,
ülimalt haritud, aga sarnaselt peategelasele veidi teelt ära eksinud,
otsimas taga terviklikku arusaama inimloomusest, mingeid põhjuseid ja
põhjendusi kõigele. Selle võtmeks on protseduur nimega trepanatsioon,
ehk siis pea sisse augu puurimises (mis muideks leidis aset ka filmis
Pi!) ning "kuuenda meele vabastamises."

Op viiakse läbi ning endisel kontorirotil on nüüd väike auk peas, mis,
nagu varsti selgub, avab ta silmad ning võimaldab tal näha homunkuluseid, ehk siis
inimeste tegelikke minasid mida representeerivad monstrumiteks
muutunud inimvormid.

See on järjekordne hea näide sellest kuidas koomiks on säärase loo
esitamiseks kõige sobivam vorm, sest temas on kõige lihtsam panna
sürreaalsust reaalsusega kokku põrkama ja lõpuks ka põimuma. Ning
samas pakub tekstiline platvorm piisavalt ruumi et viia läbi pikemaid
vestlusi tajupsühholoogia ja selle esoteerilisemate lähenemiste ümber.

Ja... ma lugesin just praegu edasi seda. Peategelane sattus kokku ühe
tüdrukuga, keda ta ristis "symbol monster"'iks, sest kogu ta keha
koosneb liivatera suurustest väikestest tähemärkidest. Ning nende
sümbolite kaudu on ta võimeline teiste kehasid üle võtma,
konsumeerides neid nagu mõni kiskja.

Ning ta ema on ämblik. Jesver. Geniaalne samas. Tuleb vist lausa
uuesti läbi lugeda, et kõik pisiasjad selgeks saada. Kui ma vaid teaks
kuidas sama huvitavaid raamatuid leida.

Mulle meeldib selle manga juures see, et ta on vaimselt sügav, aga samas mitte meeletult keeruline. Ta ei vala lugejat üle teadmistega, mille paremaks mõistmiseks oleks lugejal vaja põhjalikku lugemust näiteks filosoofia või psühholoogia valdkonnas. Pigem on mõistmine kinni suutlikuses seedida midagi vaimselt groteskset nagu seda on need erinevad märgid mis selles mangas esinevad.

Mul hakkas kusagil kuuenda volume paiku natuke kõhe ka. Kes sinnani välja loeb, see saab võib-olla aru ka miks. On asju, millede lugemine, seedimine ja analüüsimine tundub kohatu ja natuke ebainimlik, ükskõik kui fantastiliselt see ka esitatud poleks.

Tõlgivad seda mangat Mangascreener ja The Hawks. Torrentid leiab siit.

Kes Hideo Yamamotost midagi ei tea, see kaegu seda kirjutist siin. Ma jõudsin sinna juba antud mangast lühikese kommentaari ka teha, enne kui ma otsustasin selle teema siia teha.

Pilte ka:





Boonus:

http://anime.pixel.ee/st_ff/manga/!sloganid/middle_finger.jpg
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀


Viimati muutis seda acousmatique (Püh Apr 22, 2007 19:02). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 18:46    Teema: Vasta viitega

Hmm, veider kokkusattumus : ) Kuna mulle Hideo "Ichi the Killer" meeldis, siis lugesin "Homunculuse" kohe otsa talle. Üldiselt nõustun kõigega, mis sa kirjutasid.

Mulle meeldib selle manga juures see, et sü¾ee liigub üheaegselt nii edasi, kui ka tagasi. Peategelase kohta ei ole eriti infot antud - kust ta täpselt tuleb või milline ta elutee on olnud jne. Üheaegselt avalduvad mangas väikesed killud peategelase minevikust, kas siis flashbackidega või suvalistena tunduvate vihjetega (nt see, et hotelli uksehoidjad teda tunnevad) ning samas areneb ta ka selle trepanatsiooni ja inimeste alateadvuse tajumisega pidevalt edasi.

Aa ja tõepoolest, ma saan sellest kõhedusest aru. Minu meelest lisab see loole natuke haiglase alatooni. Sest peategelast näidati esimeste volide jooksul minu arvates kui karismaatilist rändajat. Sellist unelevat geniaalset heerost, kes otsib elus oma kohta jne. Kuid mingist hetkest hakkasid avalduma tema iseloomus suhteliselt ebainimlikud jooned, mis teevad ta tegelaskuju ainult huvitavamaks.





Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 20:03    Teema: Vasta viitega

WAANING. SPOOLAZ.

kammerer kirjutas:
Aa ja tõepoolest, ma saan sellest kõhedusest aru. Minu meelest lisab see loole natuke haiglase alatooni. Sest peategelast näidati esimeste volide jooksul minu arvates kui karismaatilist rändajat. Sellist unelevat geniaalset heerost, kes otsib elus oma kohta jne. Kuid mingist hetkest hakkasid avalduma tema iseloomus suhteliselt ebainimlikud jooned, mis teevad ta tegelaskuju ainult huvitavamaks.

Kusjuures ma mõtlesin kogu selle... "stseeni" üle veidi järele ja mulle hakkas tema käitumise suhtes midagi koitma. Täpsemini siis motivatsiooni üle, mis teda teguni viis.

Pealtvaadatuna on meil üsna võigas situatsioon: täiskasvanud mees on autos ühe kooliealise tütarlapsega, kellega ta on astumas seksuaalvahekorda vastu viimase tahtmist, olles läbi murdnud nii tüdruku kui ka iseenda vaimsetest barjääridest antud situatsiooni suhtes. Isegi fiktiivse joonistusena tekitab see olukord ebamugavust, sest selline tegevus pole mitte lihtsalt ebaseaduslik, vaid võib pikemas perspektiivis omada täiesti laastavat mõju ohvrile. Meil on mees, kes omab täielikku kontrolli nii füüsiliselt kui ka vaimselt, ning kes kasutab seda kontrolli ära nii loomalikult kui üldse saab.

Kuid vaatame nüüd korra seda mis olukorras mees on. Võime, mis temas trepanatsiooni tulemusena avaldus, on täiesti erakordne. See võimaldab tal, lihtsal inimesel, näha erinevate visuaalsete metafooride kaudu sügavamale inimese sisemusse kui keegi kunagi varem seda suutnud on, kas siis teaduslikul või mõnel esoteerilisemal viisil. Ning kuna on selge, et tegemist on aruka, tõenäoliselt geniaalse mehega, siis on selge, et ta sai, peale algse hirmu ületamist, aru, et ta seisab millegi erakordse künnisel -- umbes samasuguses olukorras, kus kunagi viibis R D Laing, olles lahti mõtestanud selle kuidas inimesed igapäevases suhtluses pidevalt teineteisega enesekasu eesmärgil manipuleerivad. Ta on võimeline nägema inimeste tegelikku, inetut ja kohutavat palet, neid koletisi kes me tegelikult oleme, sõltumata sellest kui hästi me seda varjata püüame. Ning siinkohal lülitub temasugusel elust kergelt tülpinud inimesel sisse uudishimu.

Uudishimu näiteks selle vastu kui sügavale ta saab inimese sisse tungida ning mida ta saab seal sees näha kui ta inimese pealt iga kaitsekihi eemaldab ning oma subjekti täielikult laastab. Ning miks ka mitte seda, et kas ta on võimeline neid samme ümber pöörama, inimestele midagi head tegema, nagu ta seda tolle Yakuza puhul tegi. Millised on tema võimete piirid, kui need üldse olemas on. Millised on tema enda vaimsed piirid selle nähtuse kohapealt, kui tugevalt on ta võimeline isennast laastama kõige selle jubedaga mida ta päevavalgele toob. Ja nii edasi.

Seega jah, haiglane, kuid mitte täielikult loomalik, vaid pigem... intellektuaalne? Näiteks. Ning, enne kui keegi minust halvasti arvama hakkab: isegi intellektuaalselt motiveerituna on see tegemus minu silmis nii väär kui üldse olla saab. Kuid ta on põhjendatud, mis on tähtis.

Samas, see on vaid minu individuaalne perspektiiv, ning erineva taustaga inimesed võivad kogu sellest olukorrast üsna erinevaid asju välja lugeda.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 20:30    Teema: Vasta viitega

:)
Spoilerid jätkuvad :

Mina sain sellest autostseenist natuke teisiti aru. Mõistan täiesti, millest sa räägid. Mõneti võis seda tõesti võtta kui peategelase eksperimenti omaenese võime piiride leidmiseks. Sest kõik temaga toimuv oli talle ju täiesti uus. Põhimõtteliselt õppis ta pidevalt oma nägemuste kohta midagi juurde ning sellest ajendatult nö. kaevus situatsioonis aina sügavamale. Kuid minu arvates ei olnud kogu see autos toimuv ajendatud peategelase huvist oma võime kohta. Mulle tundus, et ta oli eelnevalt juba hakanud mõistma selle ko-gali olemust ning üritas teda ta "deemonist" vabastada. Nimelt oli tüdruku probleemiks minu arvates see, et ta oli muutunud täiesti tundetuks teda ümbritseva suhtes. Põhimõtteliselt oli tal hoolitsev ema, kes ta alati oma ämbliku jalgadega ilusti korralikuks voolis ning jälgis, et laps mingitesse pahandustesse ei satuks. Sellele vastu hakkas ta aga mässama asudes tööle sinna veidrasse lõbustusasutusse. Kuid ka seal ta ju ainult pettis ennast, kuna teda ning kliente lahutas läbistamatu klaas. Siis ta hakkas poodidest varastama jne otsides mingeid emotsioone, mida ta pole varem kogenud. Kuid näppamine on samuti suhteliselt süütu asi. Ühesõnaga tekkis neiul kujutelm nagu ta oleks nagu liiv, mis on võimeline kohanema ükskõik millega ning mida ei puhu miski ära.

Aga siis tuli mängu see kanna-lõikumine. Tüdruk mõistis, et ta siiski on haavatav. Ning peategelane mõistis selle jalaga seoses tüdruku haavatavust. Ning põhimõtteliselt tema kestast välja saamiseks oli vajalik pakkuda tüdrukule kogemust, millega ta ei suudaks kohaneda. Põhimõtteliselt mingi elamus, millest ta ei saaks välja vingerdada või pärast mida ta ema teda enam taastada ei saaks. Ja peategelane töötas selle eesmärgi nimel.

Okei, päris segaselt ja kiiruga tuli see.

Aa ja muideks mitmenda voli juures sa oled, Fushi ? Ma mõtlesin selle häiriva koha juures ühte teist sündmust, aga ma kardan sulle ära spoilida seda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 20:37    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
Aa ja muideks mitmenda voli juures sa oled, Fushi ? Ma mõtlesin selle häiriva koha juures ühte teist sündmust, aga ma kardan sulle ära spoilida seda.

Mul on kuus loetud. Samas, see oli mõnda aega tagasi ka, nii et mu mälu on veidi hägune pisiasjade suhtes. Ma loen ta uuesti läbi ja kaasan seitsmenda volume ka siis asja ja siis tulen teema juurde tagasi, muidu ajan natuke liiga palju hüpoteetilist mula.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
c0en
the MAN


Liitunud: 14 Apr 2004
Postitusi: 444
Asukoht: +35° 39' 37.47, +139° 43' 45.26

PostitusPostitatud: Reede Apr 27, 2007 22:32    Teema: Vasta viitega

.











tead ma lugesin selle läbi ja meeldis väga
hea soovitus oli
_________________
this knif drink a manners under a Creative Commons Attribution 2.5 License//CRBS needs you - if you're horny and gorgeous female
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kriu



Liitunud: 30 Märts 2007
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 02, 2007 23:42    Teema: Vasta viitega

Kusjuures mina sain sellest autostseenist hoopis omamoodi aru. Alguses oli tütarlaps see, kes tahtis seksida, aga ta soovis seda teha nii et ta olukorda ise kontrolliks oma sümbolitega. Mees poleks sellist seksi talunud ja andis seetõttu juba varem võimaluse, et neiu võib ära minna. Aga jah lõpuks läks ikkagi vägistamiseks või siis samas ka toimus mingil moel deemonist vabastamine.

Aga ma ei saa aru, miks sa arvatakse, et inimese sisse tungimine on alati nii vägivaldne akt psühholoogiliselt. Mina näiteks kasutan vahest oma empaatilis-telepaatilisi võimeid :P ja seda täiesti vägivallatult, kuigi jah viimasel ajal olen mõttetuid barjääre ka loonud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Juul 27, 2007 23:00    Teema: Vasta viitega

Lugesin ka seniilmunud tõlgitud chapterid läbi.
Vot, see on üks manga'dest, millele panen ma oma käpa peale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: