OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Eesti koomiksid - vanasti ja nüüd
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 16:12    Teema: Vasta viitega

doujimasan kirjutas:
Edgar Valter ei oleks kuhugi tulnud, kui ta veel elus oleks, ja Olimar Kallas on ka haige vanainimene.

/offtopic/

Ja nüüd loen lehest, et ka härra Kallast ei ole enam meie seas. Märtsikuu on ära viinud kaks mu lapsepõlve eeskuju ja kangelast (rääkimata eelmisest presidendist). Veidi valutab hinges seetõttu, ehkki see on pelgalt elu.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 23:14    Teema: Vasta viitega

njah, nii ta on. :(
kuna kogu press on see nädal niigi järelehüüete-heavy, siis on kallas ka teenimatult tahaplaanile jäänud, aga homses eplis ja postimehes peaks lisa tulema.

p.s. mis koomiksiworkshoppidesse puutub, siis tln oma tuleb kumus tõenäoliselt 28. või 29. aprillil, ja tartu osas on töös 4. või 5. mai versioon. jälgige reklaami.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 17, 2006 14:59    Teema: Vasta viitega

/offtopic jätkub/

Hea artikkel. Tekitas mõtte kammida läbi kõik ettejuhtuvad antikvariaadid, et viia lõpule oma Kallase teoste kollektsiooni komplekteerimine - "3 lugu" on puudu.

Ühtlasi,
Aarne Ruben kirjutas:
Kooliajal uurisime teiste koolipoistega üheskoos MÕV-i konstruktsiooni, võetud loomulikult raamatust “Proovisõit”. Keegi tuli mõttele see ise valmis ehitada. Niisugust tiivikut, nagu oli MÕV-il, oleksime ka saanud, sest sealsamas Lasnamäel asus nendel aegadel Desintegraator, mille õuel vedeles mõnikord poolikuid hammasrattaid. Piirdusime ainult joonistega, projekteerides seadeldise MÕMM (Maa-Õhk-Maa-Maa, ainult viimase “Maa” all mõtlesime veel sügavamat maad, pigem lausa mulda – sellest pidi tulema tõeline lendav kirst).

:P
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Märts 19, 2006 17:12    Teema: Vasta viitega

/moar Kallas!/

Ühel või teisel põhjusel on ki:wa üles pannud skännid kahest Kallase koomiksivihikust: "Kolm Lugu" ja eelpool mainitud "Proovisõit." Nii et kui mõni niisama topicusse piilunud inimene pole Kallase töödega kokku puutunud, siis sealt saab veidi targemaks.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 20, 2006 11:36    Teema: Vasta viitega

Läheb veidi offtopicuks, aga ka mina olin lapsepõlves suur Kallase austaja. "Proovisõit" ja "Seiklus Sekontias (vahemaandumisega Pelikani saarel)" olid ribadeks loetud.
Samuti sai jälgitud ajakirja "Pioneer" ja hiljem "Põhjaneal" vahel ilmuvaid koomikseid. Sellega seoses tuligi meelde, et Raivo Järvi on ka koomikseid joonistanud. "Pioneeris" igatahes ilmus tema joonistatud suhteliselt normaalne fantaasiakoomiks, mille nimes ma kindel pole, võis olla "Sädepoiss" või midagi sellist. Igatahes oli ta selline kergelt "Sõrmuste isanda" maiguga asi. Huvitav, kas kuskil kellelgi on äkki see alles ka?
Ma ise lõikasin küll aegajalt ajakirjadest koomikseid välja ja köitsin omatehtud raamatuiks, aga kahjuks on kõik hävinud.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 20, 2006 11:50    Teema: Vasta viitega

Mul mõned osad peaksid sellest koomiksist väljalõigatud kujul alles olema, kahjuks mitte küll kõik. Nii et kui sind tõesti huvitab pilku peale heita, siis võiksime kunagi kohtuda ja koomiksitest rääkida. Polegi ammu näinud!

Ja kuna esialgne teema keeras korralikult offtopic'usse ja juttu tundub meil jätkuvat, siirdasin kõik viimased postitused eraldi teemasse, kus peaks olema kuivem, hubasem ja ohutum diskussiooni arendada. Happybunny

Muudetud: Midagi tuli meelde selle Raivo Järvi koomiksi kohta. Lapsena oli igasuguse koomiksi käeshoidmine minu jaoks hardust tekitav sündmus, eriti veel sellise, mis räägib suurtest (vägivaldsetest!) seiklustest ning mille tegelased paistavad silma lihasjõu ja teotahte poolest. Praegu ilmselt kalestunumal (kui mitte muud, siis kindlasti nõudlikumal) pilgul oma lapsepõlve aardeid silmitsedes juhtub üks kahest: 1) tulvana voolavad mu ajju soojad mälestused lugedes veedetud ilusatest hetkedest; või 2) mind valdab imestus, kuidas sai see koomiks mulle nii sügavat muljet avaldada.

Kui Kallase lood kuuluvad kindlalt esimesse kategooriasse, siis tolle Järvi koomiksi puhul käibib kahjuks see teine efekt. Koomiks tundub kuidagi staatiline, tegevust ei ole üle antud väga mõjusalt. Võhiku seisukohalt oskan viidata liiga väikestele piltidele (muide, mis on ingliskeelse mõiste panel täpne vaste eesti nö oskuskeeles?), mis piiravad liigselt nendel toimuva tegevuse jõulisust ja dünaamikat. Kahjuks pole mul võimalik koomiksit täies mahus lugeda, sestap hoidun lugu ennast kommenteerimast. Äkki kellelgi on ja aitab janust hädas? LaLaLaa
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Esm Märts 20, 2006 17:26    Teema: Vasta viitega

hmh. ma ei viitsi täpseid daatumeid järele vaadata, aga Järvi koomiksid Pioneeris olid ürginimeste-seiklus "Võitlus tule pärast" (J. H. Rosny vanema raamatu järgi), mingi 82-83, ja hiljem, 84-86 paiku kahes osas ilmunud "Muinasjutt Tulipoisist" (teksti autor oli vist Mati Vaisma?). viimasest on mul mingil määral koopiaid tehtud - võimalik, et kogu mahus, aga ma ei mäleta täpselt. see on selline suht kodukootud lastefantasy mu meelest, ja hämmastaval kombel teatud määral analoogne "Hellboy'ga". olen nõus, et Kallase olulisemad asjad on ajale paremini vastu pidanud. (kuigi tema viimane raamat, "Parem käsi tegutseb", oli ikka üsna nõrk.)
Järvi probleem koomiksijoonistajana on mu meelest see, et pildid on liiga "täis", st ta zoomib pidevalt mingeid emotsioonlevaid nägusid ja ümbritsevat maailma nende kõrval vaatevälja õieti ei mahugi.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 21, 2006 02:42    Teema: Vasta viitega

Äkki keegi viitsib selle "Tulipoisi" sisse skanneerida? Tahaks ise veenduda, aga kahtlustan, et töötab sama efekt, millest Vabarnamees juba rääkis. Sellest koomiksist on mul mälus järel vaid üksikud pildid. Põhiliselt on meeles hoopis emotsioon.
Ma arvan, et näiteks "Vampiiride planeeti" oleks juba liiga naiivselt naljakas praegu uuesti lugeda.
Samas "Meie Meele" vahel ilmunud "Rahutud ajad" võtaks ilmselt ka praegu heas mõttes muigama.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Teis Märts 21, 2006 11:22    Teema: Vasta viitega

sattusin just paari päeva eest netis täiskomplekti "rahutute aegade" skännide peale.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 21, 2006 15:04    Teema: Vasta viitega

doujimasan'i viidatud allika jälgi ajades sattusingi kullasoonele. Kallis Kallis

Kui "Põhjanaelas" ilmunud koomiksitest rääkida, siis... Eriti soojendavad mu südant pisemad, ent mitte vähem meelde jäänud pärlid, näiteks oma aja laps, Aro Pede "Viimane võitlus". Tehniliselt, praegu vaadates, võiks ju öelda palju karme sõnu, aga minu suu neid igatahes formuleerima ei paindu - lehekülgedelt õhkub vaieldamatult autori jõupingutust ja siirust. Juba tollal märkasin olulist edasiminekut võrreldes tema eelmise (pikema) koomiksiga - "Viimane kapten" oli vist tolle nimi.

Rääkimata siis veel "Vampiiride planeedist", mis oli juba tollal rohkem guilty pleasure. Mäletab veel keegi seda? Ebardid, biitsepsid ja veresaun - mida on ühel varateismelisel tüübil veel õnneks tarvis?

Loodan, et kõik viimatimainitud saavad kunagi taas nö ametlikult kättesaadavaks, sest olen kolimiste käigus oma "Põhjanaeladest" ja "Meie Meeltest" igaveseks ilma jäänud. [ o O näeb vaimusilmas päeva, mil ta kohtab poelettidel koguteost "Eesti Koomiksiantoloogia I" O o ]
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Kolm Märts 29, 2006 23:48    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Rääkimata siis veel "Vampiiride planeedist", mis oli juba tollal rohkem guilty pleasure. Mäletab veel keegi seda?


ma mäletan, et nägin Rahvusraamatukogus leiduvate Põhjanaela aastakäikude süstemaatilise ülelappamise käigus (don't ask) ka oluliselt piinlikumaid asju kui see. :P


Vabarnamees kirjutas:
Loodan, et kõik viimatimainitud saavad kunagi taas nö ametlikult kättesaadavaks, sest olen kolimiste käigus oma "Põhjanaeladest" ja "Meie Meeltest" igaveseks ilma jäänud. [ o O näeb vaimusilmas päeva, mil ta kohtab poelettidel koguteost "Eesti Koomiksiantoloogia I" O o ]


imestaksin väga, kui see päev kunagi tuleks. emm
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Nelj Apr 06, 2006 21:45    Teema: Vasta viitega

see koomiksiantoloogia-päev ei pruugi kaugel olla....kurjad keeled salaja räägivad asju:P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Nelj Apr 06, 2006 23:28    Teema: Vasta viitega

oletan, et nad räägivad järgmistest asjadest:

* eelarve küsimus: taustuuringud, valiku koostamine (optimistlikult öeldes mitu kuud), valdava osa väljavalitud materjali digitaalne restaureerimine (vähemalt kuu, räigelt kallis), autorite honorarid, formaatide mitteühilduvuse tõttu keskmisest märksa kallim küljendus-kujundus (paar kuud), niisama trükikulust - A4-st suurem formaat, läbiv 4värvitrükk - ei räägigi)
* materjali kõikuva kvaliteedi küsimus: on see ikka seda jama ja pappi väärt (valdavat enamikku ise näinuna julgen pisut kahelda).

ja siis jätavad nad oma ilusad plaanid pooleli, sest no way sellele mingit arvestatavat riiklikku raha taha saab, ja ainult müügiga selliste kulutuste järel nulli ei jõua.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Nelj Apr 13, 2006 13:05    Teema: Vasta viitega

wow, sa oled andekas arvaja LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ops



Liitunud: 5 Märts 2004
Postitusi: 44

PostitusPostitatud: Reede Mai 12, 2006 15:23    Teema: Vasta viitega

Väike uudis---üks kirjastus soovib uuesti välja anda Olimar Kallase koomikseid. Väidetavalt on ka mingid õigused juba ära ostetud.Miski pole muidugi päris 100% kindel veel, aga eks aeg näitab kas sellest ka asja saab. Endal oli õnn käes hoida hr. Kallase poolt joonistatud originaal lehti tema koomiksitest
Kallis Kallis
_________________
Opinions are like assholes - everybody has one
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Reede Mai 12, 2006 21:49    Teema: Vasta viitega

huvitav, ma kuulsin selle kogumiku koostajalt, et perekonnal pole originaale alles... ???
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ops



Liitunud: 5 Märts 2004
Postitusi: 44

PostitusPostitatud: Laup Mai 13, 2006 04:22    Teema: Vasta viitega

Nendel lehtedel oli Rahvusraamatukogu tempel peal. Arvatavasti oli laenuks võetud.
_________________
Opinions are like assholes - everybody has one
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Kazim



Liitunud: 26 Veeb 2010
Postitusi: 55
Asukoht: Enemy Territory

PostitusPostitatud: Laup Veeb 27, 2010 04:25    Teema: Vasta viitega

Hea uudis kõigile eesti koomiksi austajatele- käisin täna Tartu Apollos ja väikses manga\koomiksi nurgas avastasin Olimar Kallase koomiksikogu. Nüüd istub see ilusti minu lauasahtlis LaLaLaa
Koos vanematekodust pätsatud "Kui Ugandi mehed Jurjevis käisid" vihikuga.
P.S. Ligi 4 köidet jäi minust maha veel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 27, 2010 09:07    Teema: Vasta viitega

See on jah paar aastat vana kogumik juba, aga endiselt väärt ostmist, kui veel kodus pole.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Soobel



Liitunud: 24 Dets 2007
Postitusi: 344

PostitusPostitatud: Laup Veeb 27, 2010 11:53    Teema: Vasta viitega

Raivo Järvi koomikseid ei mäletagi, vist olin seks ajaks Pioneerist/Põhjanaelast välja kasvanud. Küll aga oli 80-date keskel seal 30-date ämblikmehe/batmani vaimus koomiks musklis indiaanlasest Orsost, kes orjas ahnet tsirkuseomanikku ja kes lõpuks rusikajõul end koos miski tibinaga isade maale tagasi võitles, lüües seejuures maha tsirkuseomaniku lemmiktiigri. Autor oli ka keegi Järvi, aga minu meelest mitte Raivo.

MeieMeeles aga tegi ilma keegi Tõnu Pardla, kes joonistas elementaarseid peldikuukse sugupoole sümboleid meenutavaid ühesilmseid figuure ja kellel nii mõnigi koomiksiriba oli vaatamata oma lihtsusele tõeliselt naljakas. Mis temast sand on?

...ja siis keegi tegi mingit paraja huumorivindiga ajamasina koomiksit, kus miskid lõngad ajasid unustatud lennuväljalt "Lendava kindluse" ära ja sadasid sellega kuhugi supelranda maha. Olen selle vennikse joonistatud õhusõidu ajaloo koomiksit ka käes hoidnud, kus ta oli samasuguse huumorivindiga lennunduse ajaloo põnevamaid hetki koomiksisse vorminud. Tõõbile meeldis filigraanselt just 2.ilmasõja lennukeid joonistada - kas keegi oskab öelda selle kuli nime?
_________________

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: