OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Otsin: raamat jaapani kunstist

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Kolm Märts 28, 2007 00:40    Teema: Otsin: raamat jaapani kunstist Vasta viitega

Kas keegi teab: on's eesti keeles ilmunud mõnda raamatut Jaapani kunstist (täpsemalt klassikalisest)? Ma julgen ise kahelda, sellepärast küsin kohe, et äkki leidub mõni raamat Jaapanist või mõni kunstiraamat, kus seda teemat pikemalt käsitletud on.
Ma ise pole küll kõiki raamatukogusid otsinud, aga Tallinna keskraamatukogust igatahes ei leidnud. Võibolla siis midagi inglise keelset?
Otsin just meie riigi piirides asuvat raamatut, uurimustöö jaoks, ning aega pole eriti raisata.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 28, 2007 01:34    Teema: Vasta viitega

Minul on kodus selline eesti keelne raamat. Põhimõtteliselt on ta täis reproduktsioone gravüüridest, kuid sisaldab ka ülevaadet Ukiyo-e koolkonna ajaloo ja tausta kohta jne. Raamatukogus peaks ta kindlasti olemas olema. Kuna ta on hästi õhuke ning ei kaalu midagi, siis ma kunagi unustasin ta oma koolikotti ja ta on seal vähemalt aasta olnud juba. Samas temaatikas on üks vene keelne mapp ka, 18. saj. jaapani gravüüridest, kuid kuna ma vene keelt ei valda eriti, siis peale pildi allkirjade ma tast suurt aru ei saa.

Sealt mapist meeldisid mulle eriti Ando Hiroshige pildid. Eriti need linnud.

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Kolm Märts 28, 2007 01:59    Teema: Vasta viitega

my territory. LaLaLaa

eesti keeles ei ole minu teada eriti midagi, uuemast ajast vähemalt... inglise keeles üldisemaid teoseid vanemast jaapani kunstist on RRs hulgi (eraldi raamatuid arhitektuuri, keraamika jne kohta on veel, aga oletan, et uurimistöö jaoks piisab nendestki).

* The art and architecture of Japan / Robert Treat Paine, Alexander Soper. Harmondsworth : Penguin Books, 1974. Rahvusraamatukogu 8. korruse kunstisaal, kohaviit G2 7(520)/16

* The arts of Japan. Vol. 1, Ancient and medieval / by Seiroku Noma, photographs by Takahashi Bin. Tokyo [etc.] : Kodansha International, [1978]. RR kunstisaal, G2 7(520)/3

* The arts of Japan. Vol. 2, Late medieval to modern / by Seiroku Noma, photographs by Takahashi Bin. Tokyo [etc.] : Kodansha International, 1978. RR kunstisaal, G2 7(520)/4

* Art of Japan : wood-block color prints / Carol Finley. Minneapolis : Lerner Publications Company, 1998. RR kunstisaal, G1 76(520)/7

* Edo : art in Japan 1615-1868 / Robert T. Singer with John T. Carpenter, Hollis Goodall ...[et al.] Washington : National Gallery of Art, 1998. RR kunstisaal, 4-99-00224

* History of Japanese art / Penelope Mason. New York : Abrams, 1993. RR kunstisaal, avariiulil.

* Masterpieces of Japanese art : special exhibition : Tokyo National Museum, 1990. (näitusekataloog) RR kunstisaal, G2 7(520)/22
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: