OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

animatrix veel
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Mai 15, 2003 11:34    Teema: animatrix veel Vasta viitega

selline küsimus: kuskil ftps liikus ringi mingi 700-megane animatrix, on keegi seda ka näinud? milles see seisneb, kas kõik 9 osa koos või on seal vähem/rohkem?

aga muidu natuke veel noriksin neljanda osa kallal. nimelt seal alguses näitas, kuidas inimesed seda tsooni nuke'ida proovisid ja siis rääkis kõrvale, et masinad seda ei kartnud, kuna neil polnud nii õrn keha kui inimestel. tegelikult aga on ju lugu nii, et tuumaplahvatusega käib ju kaasas äärmiselt tugev EMP-laine, mis hävitab kõik elektroonika, mis talle tee peale ette jääb. ikka mitmekümne kilomeetri raadiuses, kui ma väga ei eksi (eks oleneb pommi tugevusest). niiet need masinad oleksid isegi vägagi pidanud nuke'imist kartma. okei, aga see selleks, muidu on sari igatahes super, kui ameeriklased sellist animatsiooni rohkem tootma hakkaksid, oleks küll pidu meie tänavas. im_h_o loomulikult.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 15, 2003 11:46    Teema: Vasta viitega

pansomon... ega sa ometi natuke aega tagasi ei kartnud, et hollywood hakkab ka animet tegema ja nüüd rõõmustad selle üle?

Ole nüüd vähemalt järjepidev, eks?
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 16, 2003 09:37    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
pansomon... ega sa ometi natuke aega tagasi ei kartnud, et hollywood hakkab ka animet tegema ja nüüd rõõmustad selle üle?

Ole nüüd vähemalt järjepidev, eks?


animel ja animel on vahe ju sees. kui nad sellist asja tootma hakkaksid, poleks mul midagi selle vastu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 16, 2003 09:55    Teema: Re: animatrix veel Vasta viitega

pansomon kirjutas:
selline küsimus: kuskil ftps liikus ringi mingi 700-megane animatrix, on keegi seda ka näinud? milles see seisneb, kas kõik 9 osa koos või on seal vähem/rohkem?

kui see on seesama mida mina nägin, siis jah - 9 osa koos, ei vähem ega rohkem. samas on ka mingi svcd ringi liikumas ning millegipärast on kaks osa (world record ja kid's story) neil erinevas kohas, avi'l lõpus ja svcd'l keskel. kuigi ega järjekord neil nagu eriti tähtis pole.

Tsiteerin::
aga muidu natuke veel noriksin neljanda osa kallal. nimelt seal alguses näitas, kuidas inimesed seda tsooni nuke'ida proovisid ja siis rääkis kõrvale, et masinad seda ei kartnud, kuna neil polnud nii õrn keha kui inimestel. tegelikult aga on ju lugu nii, et tuumaplahvatusega käib ju kaasas äärmiselt tugev EMP-laine, mis hävitab kõik elektroonika, mis talle tee peale ette jääb.

oijah, sa ikka istud oma EMP'i ja elektroonika kõrbemise otsas ilma vaevumatagi selle peale mõtlema, et iga asja vastu on tavaliselt ka kaitse olemas. ja kui neil robotitel on EMP'i vastane kaitse olemas siis ei kõrveta EMP midagi neil läbi. seega pole sul ka midagi selle osa kallal norida.

natuke lugemist ka
http://www.fas.org/nuke/intro/nuke/emp/toc.htm
http://www.fas.org/spp/starwars/congress/1997_h/h970716u.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Uranus



Liitunud: 2 Märts 2003
Postitusi: 250
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Reede Mai 23, 2003 12:07    Teema: Vasta viitega

Kellel viitsimist, siis Animatrixsit võib jälgida ka 2. juunil kell 00.45 Pro 7 pealt. Ma ei tea, kui paljud siin foorumis saksa keelt oskavad, aga see tuleks järgneva texti lugemisel kindlasti kasuks. :)
http://www.prosieben.de/film/specials/matrix_reloaded/animatrix/index.html
_________________
Elevator Summoner.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Markii



Liitunud: 24 Veeb 2003
Postitusi: 43
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Mai 24, 2003 19:47    Teema: Vasta viitega

kus juures ma tean seda serverit aga see on maas praegu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 24, 2003 21:24    Teema: Vasta viitega

Markii kirjutas:
kus juures ma tean seda serverit aga see on maas praegu


/flame on/

Parafraseeriksin siinkohal klassikuid ehk siis V6imendi't: Luban nendel teie, khm, serveritel aeglaselt põleda.

The Animatrix on nüüd küll viimane asi, mida mingitest FTP-dest tikutulega taga otsima peaks, veel vähem aga endale pai tegema, et näe, kui ekslusiivne info. Pigem on raske leida servereid, kus selle pagana asja otsa ei komista. Ehhhh.

:P

Ahjaa. Kui keegi teab serverit, kust ma saaksin tõmmata "Klaabu" ja "Klaabu, Nipi ja tige kala", privage mulle. Teeniksite ära mu elupõlise imetluse.

/flame off/
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Mai 25, 2003 10:41    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Ahjaa. Kui keegi teab serverit, kust ma saaksin tõmmata "Klaabu" ja "Klaabu, Nipi ja tige kala", privage mulle. Teeniksite ära mu elupõlise imetluse.


ma vist olen seda maininud juba, aga:
http://www.tv.ee/f_list.asp?category_id=56
samas on see vaid striim, kuid parem kui mitte midagi.
ja ei privanud sest äkki keegi soovib veel : )
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 25, 2003 11:43    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
ma vist olen seda maininud juba, aga:
http://www.tv.ee/f_list.asp?category_id=56
samas on see vaid striim, kuid parem kui mitte midagi.
ja ei privanud sest äkki keegi soovib veel : )


Jah, parem kui mitte midagi, aga ainult natuke. Ja tigedat kala ei näe ka siit. Ehhhh. Siiski hetkeks imetlen. Tänan ka. LaLaLaa
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
anorien



Liitunud: 3 Veeb 2003
Postitusi: 50
Asukoht: Valga

PostitusPostitatud: Teis Juun 03, 2003 10:37    Teema: Vasta viitega

Mul oli kah nüüd au näha animatrix ära...magasin küll algusest 4 minutit maha aga kokku võttes oli hea...

mis eriti meeldis oli muusika mis taustax mängisid...ja kõige enam jäi meelde ja meeldis 2 renesans ja kid story....need olid tõesti lahedad..


kui peax juhtuma, et satun veel peale siis vaataxin kindlasti korra veel..

a.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 03, 2003 11:35    Teema: Vasta viitega

anorien kirjutas:
Mul oli kah nüüd au näha animatrix ära...magasin küll algusest 4 minutit maha aga kokku võttes oli hea...

mis eriti meeldis oli muusika mis taustax mängisid...ja kõige enam jäi meelde ja meeldis 2 renesans ja kid story....need olid tõesti lahedad..


kui peax juhtuma, et satun veel peale siis vaataxin kindlasti korra veel..

a.


ma ka lõpuks kogu värgi ära vaadanud. ülimalt hea oli minumeelest. noh tõsi, see arvutianimatsioon (last flight of the osiris vist) oli küll natuke odav, selles mõttes, et mõõkade abil üksteise lahtiriietamine on juba vana holywoodi nipp, mis oleks küll olemata võinud olla (samas oli ka selle osa produtsendiks joel silver, niiet mis siin imestada...). üldiselt aga andis see hea ettekujutuse matrixist, st. noh et see on nagu unenägu ja iga inimene näeb isemoodi seda und. ei, üldiselt mulle hakkab matrix üha rohkem meeldima. nüüd oleks veel vaja see teine osa ka kinos järgi kontrollida :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kafa
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 03, 2003 13:06    Teema: Vasta viitega

Ma vaatasin siis kah (eile öösel/täna varahommikul) Animatrixi kõik 9 osa ära. Mulle meeldis väga-väga-väga :). Trügis kohe lemmikuks animeks. Kõige rohkem meeldisid "Program", "Detective Story" ja "Beyond" . Animatsioon oli ka väga heal tasemel. Peale iga osa vaatamist tuli mul natuke mõelda, et ikka asja sisule täielikult pihta saaks. Asi oli ikka päris hilja peale jäetud aga sellegipoolest olin üleval ja vaatasin täie põnevusega lõpuni. Ja tasus ära :)
soovitan.
Tagasi üles
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juun 03, 2003 14:32    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
ma ka lõpuks kogu värgi ära vaadanud. ülimalt hea oli minumeelest. noh tõsi, see arvutianimatsioon (last flight of the osiris vist) oli küll natuke odav, selles mõttes, et mõõkade abil üksteise lahtiriietamine on juba vana holywoodi nipp, mis oleks küll olemata võinud olla (samas oli ka selle osa produtsendiks joel silver, niiet mis siin imestada...).


mhmh, juba 30-ndatel oli kinolavadel igapäevane vaatepilt, kui peategelased pidasid lõpuvõitlust, porgandpaljad ning kolmas jalg rõõmsalt värske õhu käes rippumas ning väsinud võtlejatele tuult lehvitamas.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Uranus



Liitunud: 2 Märts 2003
Postitusi: 250
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Teis Juun 03, 2003 15:54    Teema: Vasta viitega

Jah päris hästi tehtud, kuigi paari osa puhul mulle joonistusstiil eriti ei meeldinud. Kõige rohkem läks peale "Detective Story" ja see osa, kus tüdruk oma kassi otsis (pealkiri ei meenu). Viimasel oli minu meelest eriti hea animatsioon ja kaamera vaatepunktide valik. :)
_________________
Elevator Summoner.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juun 04, 2003 10:53    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:

mhmh, juba 30-ndatel oli kinolavadel igapäevane vaatepilt, kui peategelased pidasid lõpuvõitlust, porgandpaljad ning kolmas jalg rõõmsalt värske õhu käes rippumas ning väsinud võtlejatele tuult lehvitamas.


ma arvan, et siit kõik on näinud seda Zorrot, kus antonio banderas zeta-jonesi lahti riietas, niiet ega siin midagi uut ju ei ole (või no vähemalt seda treilerit, sest ausõna, ma seda filmi näinud ei ole, aga treilerist täiesti piisas). näiteks Programis vist (noh see teine osa, kus mõõkadega kütmine käis) oli sellel võitlusel point sees ikka. osirise võitlus oli aga lihtsalt tuim ajatäide. rääkimata sellest, et the force'i kasutamine (kinnisilmi võitlemine) on ikka rohkem starwarsi kui matrixi-teema. aga noh jätame selle, üks mõttetu osa ei muuda ülejäänusid teps mitte halvemaks. eriti veel arvestades, et teostus oli ka osirisel siiski päris hea.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juun 04, 2003 12:11    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
ma arvan, et siit kõik on näinud seda Zorrot, kus antonio banderas zeta-jonesi lahti riietas, niiet ega siin midagi uut ju ei ole

no kõik on juba virtuaalreaalsusega tuttavad, nii et ega matrixis midagi uut ju ei ole. a ikka vaadatakse.

Tsiteerin::
osirise võitlus oli aga lihtsalt tuim ajatäide.

ajatäide või mitte, aga see oli ikkagi osa "Final flight of the Osiris"-est, treeningu näitamine virtuaalsuses. muidugi üsna pohhui, kas see asi on seal alguses või mitte, aga kui kõiki osasid hakata ära jätma, mida keegi ajatäiteks peab, siis ei jää isegi silmailu alles.

Tsiteerin::
rääkimata sellest, et the force'i kasutamine (kinnisilmi võitlemine) on ikka rohkem starwarsi kui matrixi-teema.

keegi kusagil mainis force? ons see starwars mingi kõige algus ja püha asi, et isegi kinnisilmi võitlemine (mis on nagu idamaade võitluskunstidega, imho, palju rohkem seotud) tuleb force süüks ajada?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2003 11:32    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
osirise võitlus oli aga lihtsalt tuim ajatäide.

Tsiteerin::
ajatäide või mitte, aga see oli ikkagi osa "Final flight of the Osiris"-est, treeningu näitamine virtuaalsuses. muidugi üsna pohhui, kas see asi on seal alguses või mitte, aga kui kõiki osasid hakata ära jätma, mida keegi ajatäiteks peab, siis ei jää isegi silmailu alles.


ka tavaline treening, eriti veel kui seda tehakse katanadega, võib olla vägagi nauditav vaatepilt ja üldse mitte ajatäide. imho oli nii animatrixis kui ka filmis endas vägagi palju silmailu ning väga häid võitlusstseene, kuid need üksikud ajatäite-kohad on asjad, mis imho muutsid antud filmid täiuslikust lihtsalt väga headeks.

Tsiteerin::
rääkimata sellest, et the force'i kasutamine (kinnisilmi võitlemine) on ikka rohkem starwarsi kui matrixi-teema.

keegi kusagil mainis force? ons see starwars mingi kõige algus ja püha asi, et isegi kinnisilmi võitlemine (mis on nagu idamaade võitluskunstidega, imho, palju rohkem seotud) tuleb force süüks ajada?[/quote]

tjah. tähendab millises konkreetses idamaises võitluskunstis oled sa näinud, et inimesed kinnisilmi võitlevad? võibolla mõnes üksikus vanakooli kungfu filmis küll, aga reaalsusega pole sellel mingit pistmist. okei okei, matrixil pole üldse reaalsusega suurt pistmist ja kangelased seal oskavad ka neid reegleid väga kenasti painutada, aga silmad kinni mõõklemine pole mitte kerge stiliseeritud liialdus, vaid tühipaljas absurd.

ning kui aus olla, siis ei tule mul isegi ühtegi kung-fu filmi meelde, kus silmad kinni oleks võideldud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2003 12:58    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
tjah. tähendab millises konkreetses idamaises võitluskunstis oled sa näinud, et inimesed kinnisilmi võitlevad?

siin ma pean kahjuks ütlema, et ainukesed meeldejäävamad asjad on olnud animes, nii et mingeid vanu filme tõestuseks välja koukida pole (ausalt öelda pole ka eriti palju kung-fu filme näinud), aga ma olen 100% kindel, et silmad kinni anime võitlused pole SW-st inspireeritud. peast tean kahjuks ainult ühte mainida - Rurouni Kenshin. seal oli üks mees, kes vist lihtsalt pime oli ja ka Kenshin ise võitles üsna pädevalt kui mõneks ajaks pimedaks jäi. ning samuti ka siin olen 100% kindel, et see ainuke sari pole kus "kinnisilmi" võitlust on harrastatud.

Tsiteerin::
aga silmad kinni mõõklemine pole mitte kerge stiliseeritud liialdus, vaid tühipaljas absurd.

tühipaljaks absurdiks ma seda küll ei peaks. ma arvan, et piisava treeningu puhul oleks selline asi küll võimalik. ja animatrixi võitluse puhul paluks sul meeles pidada, et seal toimus see matrixis, kus sellised tühipaljad absurdused olid vägagi võimalikud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2003 14:34    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
siin ma pean kahjuks ütlema, et ainukesed meeldejäävamad asjad on olnud animes, nii et mingeid vanu filme tõestuseks välja koukida pole (ausalt öelda pole ka eriti palju kung-fu filme näinud), aga ma olen 100% kindel, et silmad kinni anime võitlused pole SW-st inspireeritud. peast tean kahjuks ainult ühte mainida - Rurouni Kenshin. seal oli üks mees, kes vist lihtsalt pime oli ja ka Kenshin ise võitles üsna pädevalt kui mõneks ajaks pimedaks jäi. ning samuti ka siin olen 100% kindel, et see ainuke sari pole kus "kinnisilmi" võitlust on harrastatud.


kenshin oli ainus, mis mullegi meelde tuli. anime võitlused loomulikult pole sw-st inspireeritud (vähemalt tõenäoliselt ei ole, aga kurat neid jaapanlasi teab), kuid samuti ei tugine need reaalsetel võitluskunstdel.

kusjuures antud konkreetsest mõõavõitlusest rääkides kipun siiski arvama, et sw oli eeskujuks. st. pigem sw, kui anime, kuna tegu on siiski hollywoodi filmiga ning joel silver võtab ikka šnitte pigem hollywoodi kuldvaramust kui anime omast.

Tsiteerin::
aga silmad kinni mõõklemine pole mitte kerge stiliseeritud liialdus, vaid tühipaljas absurd.

Tsiteerin::
tühipaljaks absurdiks ma seda küll ei peaks. ma arvan, et piisava treeningu puhul oleks selline asi küll võimalik. ja animatrixi võitluse puhul paluks sul meeles pidada, et seal toimus see matrixis, kus sellised tühipaljad absurdused olid vägagi võimalikud


:) usu mind, selline asi ei ole võimalik isegi siis kui sa terve elu treenid. eriti veel kui jutt käib mõõgavõitlusest.

mis puutub aga matrixisse, siis tegelikult pole ma päris täpselt veel aru saanud, et kuidas need üles ärganud inimesed ikkagi said üleloomulikud võimed matrixis. st. kas matrixis nt. võitlemine oli see, et sa ei tohi oma lihastele lootma jääda, vaid pead need löögid (ja hüpped, misiganes) sooritama nn. mõtte jõul?

kusjuures, jutu jätkuks ja filmist rääkides, siis jäi mul seal päris palju asju selgusetuks, aga sellises kohas nagu http://blogs.salon.com/0001797/2003/05/19.html seletati need asjad üsna hästi ära. et mul tegelikult ei olegi nagu väga matrixi tegijate kallal iriseda, kuna mehed on asja ikka päris korralikult läbi töötanud, just selle sisulise külje. ja selle eest müts maha, sellist asja kohtab hollywoodis harva.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2003 14:42    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
kusjuures antud konkreetsest mõõavõitlusest rääkides kipun siiski arvama, et sw oli eeskujuks.

eks sul ole õigus jääda oma arvamuse juurde.

Tsiteerin::
:) usu mind, selline asi ei ole võimalik isegi siis kui sa terve elu treenid. eriti veel kui jutt käib mõõgavõitlusest.

ma rääkisin lihtsalt silmad kinni (mõõga)võitlusest, mitte sellisest nagu osirises ja ma usun, et mingil suht talutaval tasemel on ikkagi seda võimalik saavutada.

Tsiteerin::
st. kas matrixis nt. võitlemine oli see, et sa ei tohi oma lihastele lootma jääda, vaid pead need löögid (ja hüpped, misiganes) sooritama nn. mõtte jõul?

üsna võimalik, aga kuna pole esimesse ossa süvenenud ja teist veel vaadanud, siis ei arutle ka selle üle.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: