OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Sajandi skandaal... ;)

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
treasure



Liitunud: 5 Veeb 2003
Postitusi: 80
Asukoht: Tokyo

PostitusPostitatud: Esm Mai 05, 2003 18:53    Teema: Sajandi skandaal... ;) Vasta viitega

ise komistasin selle otsa juba mitu aastat tagasi, ja nüüd juhuslikult jälle. Annab mõtlemisainet teemal Disney -- laste sõber ja süütu ohver või külm ja kaalutlev rahamasin ning plagieerija?

Eriti huvitav on, et Disney ajas kõik juhuse kaela -- nagu oleks animaatorid ja stsenaristid kogemata nii 80% ulatuses mitte ainult sarnase stoori, vaid ka kahtlaselt ühte nägu tegelased valmis teinud. Samas tunnistavad nii produtsent kui kaaslavastaja, et nad on animehuvilised...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 05, 2003 19:30    Teema: Vasta viitega

Mjahh... sama siin, nähtud, kuuldud, kakeldud...

Eriti lõbus on seda teha, kui pole tegelikult üle ühe episoodi Nadiat näinud. :oops:

http://utd500.utdallas.edu/~hairston/atlantis.html

Ma loodan, et enamik viitsis ikka treasure poolt antud lingi lõpuni läbi lugeda ja siis lehe allpool servas väikest teist linki klikkida- alati tasub ka Disney poolt kuulata.

Kusjuures, ma kipun selle Disney poolega nõustuma. Pooled kokkusattumused, mis on toodud, meenutavad pigem tavalisi klišeid ning osa on tõesti pastakast välja imetud. Kui Nadias leitakse iidne väljasurnud tsivilisatsioon ning Atlantises iidne, kuid elus tsivilisatsioon, siis ma nende vahele võrdlusmärkide tõmbamisega eriti ei kiirustaks. Pluss keegi mõistusega inimene ei kasutaks tänapäeval Atlantise kohta väljendit "uudne".

Selliseid möödalaskmisi on sellel lehel veelgi. Paistab, et poiss üritas hambad ristis seletada, et Disney tegi Gainaxi pealt maha, kuid sattus liiga hoogu ning üritas musta valgeks seletada.

Ka 12-aastane poisiklutt ja 30-aastane võivad küll samamoodi välja näha, kuid kipuvad siiski eri tegelased olema.

Igatahes- minu järeldus on selline: Disney on küll rõõmsalt Nadiast nii mõndagi laenanud, kuid väita, et see on totaalselt vaid selle pealt sisse vehitud, on ka liig.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 07, 2003 12:07    Teema: Vasta viitega

kipun ka nõustuma sellega, et konkreetset plagieerimist ei olnud, mis aga ei tähenda, et disney ei oleks külm ja kalkuleeriv rahamasin :)
selles osas disneyle ilmselt eriti palju konkurente ei ole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Mai 07, 2003 14:05    Teema: Vasta viitega

numnum, no kuidas nüüd võtta. need sarnasused tegelaste välimuses ja isegi riietuses olid muidugi muigama panevad, samas on ebareaalne, et disney nii otseselt neid asju kopeeris, stiilis et see punane kikilips peategelasel on määrav.

Tsiteerin::
mis aga ei tähenda, et disney ei oleks külm ja kalkuleeriv rahamasin
selles osas disneyle ilmselt eriti palju konkurente ei ole.


ei mõista miks sa selle välja tõid, sa nagu tahaksid väita midagi aga ei julge. kui sa arvad et jaapani animeturg ei ole selline, siis sa eksid rängalt.
või et jaapanlased pole kopeerinud midagi raha saamise eesmärgil.
: )
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 07, 2003 21:22    Teema: Vasta viitega

mul suht suva, kas on maha tehtud või mitte, disney sucks ikkagi minu silmis
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Bitter



Liitunud: 11 Apr 2003
Postitusi: 22

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2003 07:02    Teema: Vasta viitega

lugesin mõlemate osapoolte lingid läbi... einoh disney poolne uurimustöö oli põhjalik... isegi Platonit uuritud... LaLaLaa
Nadiat ma näinud ei ole aga see-eest Atlantise mõlemat osa ja selle põhjal pean tunnistama,et nõustun Yoshy`ga täielikult...
...aga Mike Mignola tööd mulle meeldivad küll.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2003 08:23    Teema: Vasta viitega

Mjahh, Bitter, selles ei ole midagi erilist, et Atlantise uurimise puhul Platon kätte võetakse. Lõppude lõpuks oli tema esimene, kes seda mainis. Või vähemalt meie ei tea enamaid.

Aga jah, tuleb Fushiga nõustuda. Lootus, et Disney koosneb pahadest kapitalistlikest sigadest, kes ainult raha kokkuajamise peal väljas on, samas kui Jaapanis kõik animega tegelejad on sinisilmsed idealistid, kes soovivad ainult vaatajatele parimat tuua, on pehmelt öelda sinisilmne.

Pansomon, kõik, mis tuleb Ameerikast, ei pruugi olla halb ja kapitalistlik. Kõik, mis tuleb Jaapanist, ei pruugi olla hea.

Veel kord meeldetuletus- anime, mis meil on väheste friikide marginaalne hobi, on Jaapanis osake massikultuurist. Kuigi sa väidad, et sa seda tead, kipud sa seda pidevalt ära unustama.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2003 08:59    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Veel kord meeldetuletus- anime, mis meil on väheste friikide marginaalne hobi, on Jaapanis osake massikultuurist. Kuigi sa väidad, et sa seda tead, kipud sa seda pidevalt ära unustama.

hmm, kas peaks kuhugi siia ka selle panema või piisab ainult lingist?
http://forum.zone.ee/showthread.php?s=&threadid=18210&highlight=takabayashi
(minu postitus lehe lõpupoole, Eric Takabayashi jutt)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2003 11:15    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:


Tsiteerin::
mis aga ei tähenda, et disney ei oleks külm ja kalkuleeriv rahamasin
selles osas disneyle ilmselt eriti palju konkurente ei ole.


ei mõista miks sa selle välja tõid, sa nagu tahaksid väita midagi aga ei julge. kui sa arvad et jaapani animeturg ei ole selline, siis sa eksid rängalt.
või et jaapanlased pole kopeerinud midagi raha saamise eesmärgil.
: )


ei olegi ma ju väitnud, et jaapanis asjad teisiti käiksid. kindlasti kohe mitte. raha peal ollakse väljas igal pool, olgu siis tegu ameerika, jaapani või nigeeriaga.

ameerika ja jaapani vahe _minu silmis_ seisneb selles, et ma ameerika asju olen liiga palju näinud ja jaapani omasid veel mitte nii palju. ja ongi kõik. sellepärast meeldivad mulle sealt tulnud asjad rohkem.

kommerts on kõikjal meie ümber, sellest ei pääse.

mul erilist vimma disney vastu konreetselt ei ole, kuid sellegipoolest arvan, et nad on üks külm ja kalkuleeriv rahamasin. lapsed on ju see kõige mõjutatavam osa inimkonnast ning see osa, kelle käest on kõige lihtsam pappi välja nõuda. disney on lihtsalt see, kes seda fakti ära kasutab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: