OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Hataraki Man

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 23:19    Teema: Hataraki Man Vasta viitega



Teeksin põgusalt juttu ühest uuest animeseeriast, mis on justkui rusikas silmaauku nendele, kes pole juba päris mitu aastat koolipinki nühkinud ja seetõttu aegamööda rahutult nihelema hakkavad, kui taas mõnes animes üksnes kooliõpilaste seiklusi näidatakse. Näiteks nagu mina.

Anime pealkiri on Hataraki Man (eesti-võõrkeele sega-vabatõlkes "töömies" :)) ja põhineb see samanimelisel josei-mangal. (Kiire trivia siia ka: manga autor on Moyoco Anno, Hideaki abikaasa!)



Pealkirjas mainitud "töömieheks" osutub 28-aastane naisajakirjanik Hiroko Matsukata, keda meile tutvustatakse kui "naturally busty". Ilmselt kannab see sõnaühend seeria peamise sihtpubliku jaoks sügavamat tähendust kui allakirjutanu jaoks. Minu silmis vääris aga hoopis rohkem tähelepanu Hiroko positsioon oma kolleegide hulgas. Ta on tuntud kui kompromissitu ja tugeva isiksusega tööloom, keda üheaegselt nii austatakse, kardetakse, taunitakse kui haletsetakse. Hiroko sisemuseski valitseb samasugune emotsioonide virvarr, millesse minajutustaja hääle kaudu pühendatakse ka vaataja.

On selge, et oma ametile säärasel määral pühendunud inimesel pole kerge kõiki oma elu tahke ühevõrra balansis hoida. Suhtlus ainsa mehega, keda Hiroko võib "lähedaseks" kutsuda, toimub peamiselt SMSide kaudu. Koju jõuab ta enamasti pimedas ja mõtteid ei suuda ta tööasjadest lahti rebida ka siis. Või kui suudabki, ei teki nende asemele reeglina midagi meeldivat. Ent kõik maine ja masendav ununeb välkkiirelt, kui Hiroko silmapiirile kerkib väljavaade järjekordseks sensatsiooniliseks uudislooks. Siis on ta oma loomulikus keskkonnas, siis elab ta täiel rinnal.



Esialgu vaatasin selle anime avaosa leebe, ent leigevõitu huviga. Suutsin küll samastuda seerias viljeletava büroohuumoriga, kuid peategelase käitumine ja iseloom jäi mulle võõraks. Osa lõpuminutitel aga toodi sisse konflikt kahe erineva ellusuhtumise vahel, mis väga teravalt haakus minu sagedaste isiklike kõhkluste, kahtluste ja "suurekssaamise" valulise teega. Soovimata spoilerdada, on kõigil, kes lähevad kunagi tööle, väga "lihtne" valik: kas üks või teine. See seeria mõistab seda lihtsat tõika ja ainuüksi seepärast vaatan edasi. Ma ei looda saada vastuseid, olen rahul sellegagi, kui näen, kuidas küsitakse minu jaoks olulisi küsimusi. Hoian sulle pöialt, Hiroko, ükskõik siis, milline on sinu valik!



...

P.S. Pagana hea on vaadata animet, kus naistel on niuded. Rohkem niudeid on vaja siia maailma!
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Dejiko-nyo!
紅魔館


Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 378
Asukoht: Gensokyo

PostitusPostitatud: Reede Okt 27, 2006 10:14    Teema: Vasta viitega

Kirjelduse järgi otsustades tundub päris huvitav olevat. Vaatan esimese osa ära nii ruttu kui võimalik.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kuroitenshi



Liitunud: 31 Okt 2006
Postitusi: 5
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 31, 2006 19:46    Teema: Vasta viitega

yaah ... esimene osa mul vaadatud, kui ära tõlgiti, väärt asi meenutab J-dramat Sapuri (:

igastahes vaatan selle seeria lõpuni.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: