OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Higurashi no Naku Koro ni!!!
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Yokai



Liitunud: 30 Aug 2006
Postitusi: 71
Asukoht: nnillaT

PostitusPostitatud: Nelj Okt 12, 2006 13:21    Teema: Higurashi no Naku Koro ni!!! Vasta viitega

Higurashi no naku koro ni on päris uus anime võiks öelda ja mina sattusin sellest vaimustusse!!! Armas kuri
Tahaks soovitada inimestele kellele meeldivad igasugused psühhod, mõrvad, ja muud sellised jälkused! vaadake kindlasti! see on seda väärt!!! :)
_________________

変態
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ittekimasu



Liitunud: 23 Aug 2006
Postitusi: 108
Asukoht: Unenägude maailma WC...?

PostitusPostitatud: Reede Okt 13, 2006 12:56    Teema: Vasta viitega

ok, vaatan, kui soovitad ja kui aega leian!:)
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 16, 2006 22:07    Teema: Re: Higurashi no Naku Koro ni!!! Vasta viitega

Yokai kirjutas:
Tahaks soovitada inimestele kellele meeldivad igasugused psühhod, mõrvad, ja muud sellised jälkused! vaadake kindlasti! see on seda väärt!!! :)

ei nimetaks selliseid asju jälkuseks, aga tegelikult ... psühhopaatide ja mõrvadega tõesti tegemist (mitte et kogu seeria sellist tegevust ja tegelasi täis oleks) ja üsna nauditav vaatamine minuarust (ei soovita muidugi inimestele kellele vägivald ja veri vastumeelne on).

lühidalt öeldes on tegemist stooriga kus üks poiss kolib külla kus ta ka koolis hakkab käima. alguses tundub elu rahulik ja lõbus kuni ühel hetkel avastab, et külas on juba mõned aastad teatud ajal toimunud mõrvad ja kadumised mis aetakse kohaliku jumaluse kaela, ehk siis öeldakse selle kohta Oyashiro sama needus. loomulikult topib poiss oma nina sinna kuhu pole vaja ning hakkab asja uuriima jõudes (vist) nelja osa pärast lõpplahenduseni. case closed and start from the beginning...

vihjeks niipalju, et osasid on 26 ning lõpus pannakse paika ka esimeste tsüklitega tekkinud arusaamatus. st oleks võinud midagi sellist oodata, aga ei mõelnud üldse selle peale.

segane (ja hea) värk :) ning alguselugu on hea.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 06, 2008 19:50    Teema: Vasta viitega

lühendid: Higurashi no Naku Koro ni - Higurashi ja Higurashi no Naku Koro ni Kai - Kai

sai lõpuks ka Kai läbi vaadatud ja kuna aasta aega tagasi vaadatut eriti ei mäletanud, pidin ka Higurashi uuesti üle vaatama. vaatamise tulemus oli see, et ei saanud seda teemat lihtsalt torkimata jätta (ei hakka niikaua aega tagasi tehtud postitust muutma, seega teen teise postituse).

Higurashi algab (esimese peatüki) lõpu näitamisega nagu vahel animetes ikka juhtub. Näeme peategelast pesapallikurikaga kahte tüdrukut tagumas nii et veri lendab kahte lehte. Ilus sissejuhatus suht psühhootilisele, müstilisele ja kohati verisele animele.

loo keskne peategelane on Maebara Keiichi ning algab see tema kolimisega Hinamizawa külla kus ta ka koolis hakkab käima. küla on pisike ja koolis on ainult üks õpetaja ning üks klass kus on erinevas vanuses lapsed. seal saab ta sõpradeks tüdrukutega (Rena, Mion, Satoko, Rika) kes on mänguklubi teinud ning veedab lõbusalt aega nendega mängides ja külas ringi käies. head elu jätkub niikauaks kuni prügimäele, kus Rena koos Keiichiga "varandusi" otsib, satub Hinamizawasse Watanagashi festivali vaatama tulnud fotograaf Tomitake ning juhuslikult tuleb Keiichi ja tema vahel jutuks viis aastat tagasi külaga seotud mõrv. ja siit hakkavad edasi hargnema sündmused mis viivad Keiichit lähemale müsteeriumile mis selle mõrvaga seotud on.

sari koosneb kuuest peatükist ning esimene peatükk kestab neli osa. kõike peatükke läbib ühine teema ning keskendutakse erinevatele tegelastele, seega minuarust võiks Higurashi lõpus nö tagasi vaadata, mõelda kõige nähtu üle järele, et mis seal siis ikkagi toimus, ning siis hakata Kai'd vaatama. sest eraldi või pikema vahega pole neid mõtet vaadata kuna Kai on Higurashi järg, jätkab sama teemat ja seletab ära kõik selle millest alguses aru ei saanud. Kai on siiski erinev selle poolest, et peatükke on kolm (24 osa kohta) ning keskendutakse rohkem teatud teemadele nagu ettemääratud saatuse vastu võitlemisele, sõprusele ja koos ühise eesmärgi poole pürgimisele.

kokkuvõtteks ütleks, et mõlemad seeriad olid minu jaoks nauditav vaatamine. Higurashi oma maniakaalsete tegelastega, segase looga ning lahtiste otsadega ja Kai oma temaatikaga ning kogu loo lahtiseletamisega. kui vägivald ja veri animest eemale ei peleta, siis soovitan igaljuhul vaadata.

avakaadrid




Rena ja Keiichi


Mion ja Rena


Mion, Rika, Satoko, Keiichi


kool


teised selgitavad Keiichile peale mänguklubisse vastuvõtmist millised sealsed reeglid on
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Püh Jan 06, 2008 21:00    Teema: Vasta viitega

Esimene hooaeg oli küll mõnus, teist tuleb ka kunagi vaadata. Sari oli müstiline, natukene ka õudne. Tegelased on mõnusad: mõned püstihullud, mõne psüühika lihtsalt kodust ära. Kõige esimene peatükk on väga segane, edaspidi paraneb lugu vähehaaval, aga peaaegu alati oli oodata kurba lõppu. Viimastes lood tõid varasemad sündmused hoopis teise valgusesse ja Kai peaks kõik loodetavasti ära seletama.

Tegelaste liigne promomine netiavarustes on kahjuks õuduse efekti ära võtnud sarjalt, sellepärast ma Kai vaatamisega veidike ootangi, et end õigesse meeleollu sättida, sest sarja õhkkond vajab nautimist ja sü¾ee tähelepanu. Hetkel tahaks ma väga näha ainult killerlolisid ja armast Hanyuud, kes minu silmis kõik pigem doujinshi-materjal ja character songide lauljad on. Nii et selles suhtes kurb, et oleks Higurashi valinud teise tegelasdisaini, oleks ka tema saatus ja staatus hetkel hoopis teistsugune, kas parem või halvem - ei oska öelda.

Millalgi sel aastal tuleb välja Higurashi film, mis võib päris kõva olla, sest seal ei muuda killerlolid enam muljet. Jaapanlased saavad õudusega päris hästi hakkama ka.


aga nii et jah siis 8/10
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Esm Jan 07, 2008 01:49    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldis see osa kus oli mingi trolli jama, et see roheliste juustega tydruk tappis k6ik ära (nimesi hästi ei mäleta).
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


Viimati muutis seda erik_schults (Esm Sept 01, 2008 20:24). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Reede Jan 11, 2008 22:36    Teema: Vasta viitega

Olen ka mõlemad sarjad ära vaadanud ja peab tõdema, et ka minule pakkusid need väga nauditava elamuse. Mõnusalt friiki ja esmapilgul lihtne, kuid tegelikult väga mitmetahuline ja ootamatusi täis lugu; armsad, kuid kergete psühhopaatiliste kalduvustega tegelased; ilus ja lilleline, kuid kohati talumatult julm maailm ning muutlik, kuid kaasakiskuv atmosfäär on vaid mõned märksõnad, mida selle ülimalt omapärase anime kohta võib kasutada. Kindlasti ei ole tegemist klassikalise õuduslooga või tüüpilise slasheriga, kuigi mõned kaadrid (eriti sarja esimesest hooajast), olid üsnagi võikad. Kelle jaoks verised kaadrid absoluutselt vastunäidustatud on, hoidku sellest animest heaga eemale, kuid neil, kes reeglina õudukaid ei vaata, kuid vere nägemisest kohe pilti tasku ka ei viska, soovitan Higurashile ikkagi võimalus anda.

Samuti ei tasu esimes(t)e osa(de) kergest ja slice-of-life'ilikust atmosfäärist ennast ära petta lasta - Higurashi üheks omaduseks ongi see, et ühel hetkel on kõik ilus ja päikseline, siis hakkab aga aina süngemat ilmet võtma ning lõpp... noh, lõpp läheb reeglina päris käest ära.

cenorig'iga ei tahaks selle koha pealt päris nõustuda, et doujinshi-likud tegelased sarja õhkkonna ära rikkusid. Minu arvates lisas see kerge ja armas character design Higurashile just omapära juurde. (Väike ääremärkus: Higurashi frant¹iis saigi tegelikult alguse doujin-töödest.) Ette võiks heita vast ainult seda, et joonistamise kvaliteet polnud alati just parimal tasemel, eriti esimeses hooajas, ilmselt koonerdati rahadega natuke. Kohati käis natuke pinda see, et liiga palju kasutati tegelaste (näojoonte) lihtsustamist ning mitte ainult koomiliste situatsioonide ajal, vaid ka siis, kui mõnel tegelasel parajasti väike hullusehoog peal oli.

Tegelikult olidki tegelased sarja suurim pluss, mitte ainult disaini poolest, vaid ka iseloomult. Kõik tegelaskujud olid omapärased (tüüpilisi kli¹eesid ja steretüüpe suudeti enamalt vältida) ning sarjas leiti piisavalt aega kõigi isiksuste arendamiseks - isegi esmapilgul tühisena näivad kõrvaltegelased suudeti vaatajale lähedale tuua, rääkimata siis peategelastest. Kõigil oli oma iseloom, omad motiivid, omad saladused ja oma minevik. Character development on minu jaoks hea teose üks peamiseid eeldusi ning Higurashi puhul ei pidanud ma selles suhtes pettuma.

Audiopoolega võib samuti igati rahule jääda. Nii esimese hooaja kui Kai alguslood on väga head, samuti taustahääled. Ning voice acting oli ka tasemel, ainult Takano-sani hääl käis mulle miskipärast kohutavalt pinda (aga see on ilmselt minu isiklik probleem).

Higurashit ja Kaid peaks vaatama kui ühte tervikut, sama sarja esimest ja teist hooaega, kuid siiski olid nad üksteisest küllaltki erinevad. Esimene hooaeg pakkus välja müsteeriumi, teine andis lahenduse. Esimene hooaeg oli kohati segadusseajav, rohkem killustatud ja veidi verisem, teine jällegi väga selgitav, aeglasema tempoga ja veidi vähem salapärane. Samas kumb mulle rohkem meeldis, ei oska öeldagi. Esimese hooaja (ja tegelikult kogu sarja) parimaks osaks oli minu arvates kõige esimene peatükk (esimesed neli episoodi) ([mini-spoiler]Keichi paranoiat kujutati väga loomutruult[/mini-spoiler]), kuid see ei tähenda, et sari oleks hiljem alla käinud. Head taset hoiti lõpuni, närvipinge püsis kogu aeg ning lugu pakkus kogu aeg erinevaid ootamatusi, kusjuures Hinamizawa müsteerium lahenes järk-järgult ning tegelikult ei osanud alguses aimatagi, kuhu see asi tegelikult välja jõuab. Kuigi oleks võinud.

Lühikokkuvõte pikast jutust: soovitan :)

PS. Väike igaks-juhuks nõuanne neile, kes seda sarja vaatama hakkavad: ärge lõpuloo alguses kohe stoppi pange ja järgmise osa kallale asuge - pärast lõpulugu ja enne järgmise episoodi tutvustust jätkub iga osa veel minuti-paar.


... nano desu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 27, 2008 09:26    Teema: Vasta viitega

Vaatasin nii Higurashi kui ka Kai ära. Üle pikka aja üks parimaid asju, mida nähtud. Palju müstikat ja salapärast.
Eriti meeldis, et osad olid jaotatud peatükkideks. Praktiliselt iga osa lõpus tõusis adrenaliin lakke, sest lõpp oli alati arvamatu. Kai on üldse kokkuvõtte esimesele hooajale, sest mõned asjad kordusid ja said selgemaks ka. Mind vaevab ikka mis külaga ja lastega tegelikut juhtus. Ma vaatasin et kolmas hooaeg on tulekul. Seda jään nüüd ootama,sest mõned otsad jäid ikka lahtiseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Kolm Juun 04, 2008 20:43    Teema: Vasta viitega

Ah et kolmas hooaeg tuleb ka.

Tegelikult ma ei peaks seda vajalikuks, minu arvates lõpetati lugu päris ilusti ära, ei olegi vaja kõike lõpuni lahti seletada. Aga noh, mis seal ikka... kui tuleb, siis tuleb, vaatan hea meelega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BornIn1142



Liitunud: 6 Juul 2008
Postitusi: 404

PostitusPostitatud: Püh Juul 06, 2008 21:08    Teema: Vasta viitega

Üks asi, millele ma Higurashist rääkides eriti kiitust ei kuule, on kogu mõrvamüsteerium mida me läbi mõlema sarja avastasime. Ma arvan, et kogu asi oli väga ilusasti ja arukalt välja mõeldud.

cenorig kirjutas:
Millalgi sel aastal tuleb välja Higurashi film, mis võib päris kõva olla, sest seal ei muuda killerlolid enam muljet. Jaapanlased saavad õudusega päris hästi hakkama ka.


Ausalt öeldes tundus mulle, et suur osa Higurashi atmosfäärist ja õudusest tulenes kontrastist lõbu ja naljaga tegelaste tavaelus, ning kunstistiilist, ning lolidest.
_________________
Tumbling down, tumbling down, tumbling down...

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum AIM Aadress MSN Messenger
joan



Liitunud: 18 Apr 2008
Postitusi: 61

PostitusPostitatud: Nelj Juul 10, 2008 22:14    Teema: Vasta viitega

Ma mingi paar osa vaatasin, siis ei tahtnud enam. Aga päris hästi joonistatud..
_________________
Unenäopäevik-joonistusplokk - http://joanlafolle.tumblr.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 10, 2008 22:21    Teema: Vasta viitega

joan kirjutas:
Ma mingi paar osa vaatasin, siis ei tahtnud enam. Aga päris hästi joonistatud..

Paar esimest osa ei too sarja mõtet välja. Vaata vähemalt neljandani.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
joan



Liitunud: 18 Apr 2008
Postitusi: 61

PostitusPostitatud: Laup Juul 19, 2008 13:00    Teema: Vasta viitega

No klassivend umbes rääkis sisust.. siis ma ei tahtnud ka eriti. Vaatasin rohkem stiili poolest :)
_________________
Unenäopäevik-joonistusplokk - http://joanlafolle.tumblr.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 01, 2008 07:41    Teema: Vasta viitega

28.12.2008 ilmub järg pealkirjaga Higurashi no Naku Koro ni Rei.
Link: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5634[/url]
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Miku



Liitunud: 21 Sept 2008
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 22, 2008 15:53    Teema: Vasta viitega

Ei jõua ära oodata kuni kolmas hooaeg tuleb.
Muhe
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Esm Sept 22, 2008 20:39    Teema: Vasta viitega

Kolmandast hooajast niipalju, et tegu on OVAga, kuid see koosneb siiski 26st osast ja kui esimene ja viimane arc välja arvata, siis ülejäänute tegevus peaks toimuma peale Kai lõppu. Link: AnimeNewsNetwork


Ühtlasi on valmimisel ka uute tegelastega tütarprojekt, kus rohutirtsude asemel võib merikasse kisamas kuulda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Sept 28, 2008 07:12    Teema: Vasta viitega

Asi lükkub nüüd 25.02.09 -sse. Kahju et nii palju tuleb ootada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tsuki-chan



Liitunud: 25 Aug 2008
Postitusi: 64
Asukoht: Igalpool..Seal kus parajasti olen:)

PostitusPostitatud: Esm Sept 29, 2008 19:41    Teema: Re: Higurashi no Naku Koro ni!!! Vasta viitega

Yokai kirjutas:
Higurashi no naku koro ni on päris uus anime võiks öelda ja mina sattusin sellest vaimustusse!!! Armas kuri
Tahaks soovitada inimestele kellele meeldivad igasugused psühhod, mõrvad, ja muud sellised jälkused! vaadake kindlasti! see on seda väärt!!! :)


Ega ma seda eriti ei poolda aga noh sa oled sellest vaimustuses vöib ju kasvõi natuke vaadata.Ma usun et see nii hull kai ole:)
_________________
Küll armastus on ikka üks ilus asi:Dkui ise armunud ple:D
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ShiroiNeko



Liitunud: 4 Apr 2009
Postitusi: 28

PostitusPostitatud: Laup Apr 04, 2009 20:14    Teema: Vasta viitega

Vaatasin mingi k'u'mme osa, 'u'hel p'a'eval sattus ema peale ega lubanud enam vaadata. Salaja vaatan ikka edasi LaLaLaa emm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 04, 2009 21:02    Teema: Vasta viitega

ShiroiNeko kirjutas:
Vaatasin mingi k'u'mme osa, 'u'hel p'a'eval sattus ema peale ega lubanud enam vaadata. Salaja vaatan ikka edasi LaLaLaa emm

Ära vaata, su emal oli väga hea põhjus seda mitte lubada.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: