OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Muumid
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 18, 2006 10:49    Teema: Vasta viitega

Muumid on nii raamat kui ka anime. Samuti oli anime tehtud nii hästi, et ta suutis Tove Janssoni maailma hästi tabada. Nii et vahet pole.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 18, 2006 11:03    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Muumid on nii raamat kui ka anime. Samuti oli anime tehtud nii hästi, et ta suutis Tove Janssoni maailma hästi tabada. Nii et vahet pole.


On vahe. Ja sa võiks vahepeal ka mainida, millal sa seda muumianimet viimati vaatasid ja kas üldse vaatasid. Ja kuigi Animenfo's oleva info usaldatavuse kohta pole eriti teada, on seal Moomide kohta mainitud et However, the characters were different from the original story, and it was said that Jansson didn’t like it.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 18, 2006 14:59    Teema: Vasta viitega

Zork, seda öeldi vaid kuuekümne üheksanda aasta anime kohta, hilisemates pole mingisugust sarnast märkust. Aga ma ei tea ka, kas meil jookseb televiisoris esimene, teine või kolmas seeria, samuti ei tea ma, kas nad on tehtud eraldi või kokku, nii et mu märkus jääb esialgu poolikuks.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 18, 2006 15:54    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Zork, seda öeldi vaid kuuekümne üheksanda aasta anime kohta, hilisemates pole mingisugust sarnast märkust. Aga ma ei tea ka, kas meil jookseb televiisoris esimene, teine või kolmas seeria, samuti ei tea ma, kas nad on tehtud eraldi või kokku, nii et mu märkus jääb esialgu poolikuks.


Jah, ja samas pole kuskil viidet, et see ei võiks kehtida ka hilisema asja kohta. Lihtsalt jäeti uuema seeria kirjeldusse sisse panemata, kuna varasemas oli. Aga see kõik on üldse spekulatsioon ja ma ise ei taha väita midagi selle kohta, mida Tove Jansson muumianimest arvas(tea, kas selle kohta kuskilt üldse infot leiab). Minu jaoks on lihtsalt anime ja raamat erinevad ja võib nende kohta ka täiesti erinevaid arvamusi omada. Ja hjargi suhtes tahaks lihtsalt teada, kas ta on oma "esimese episoodi põhjal arvustamise" viinud uuele tasemele - et arvustame asja ka siis, kui me pole seda üldse vaadanud, vaid ainult midagi kuulnud sellest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 18, 2006 16:05    Teema: Vasta viitega

zork kirjutas:
Jah, ja samas pole kuskil viidet, et see ei võiks kehtida ka hilisema asja kohta.

Selle märkisin ka mina ära, ühtlasi vabandades ette, kui eksin:
Ummi kirjutas:
Aga ma ei tea ka, kas meil jookseb televiisoris esimene, teine või kolmas seeria, samuti ei tea ma, kas nad on tehtud eraldi või kokku, nii et mu märkus jääb esialgu poolikuks.

Ma ise pole ausalt öeldes Muumitrolli raamatut lugenud, ainult algusest veidi, nii et ma tõesti ei oska selle ja anime ühiseid külgi ning erinevusi. Aga on kuidas on, ma nägin muumitrollide alguses päris mitu korda Janssoni nime.

EDIT: Lõputiitritest nägin, et tegemist on 1990. aastal välja tulnud seeriaga. Vahepeal oli eelmisest seeriast 18 aastat vahet, vana seeria kohta mingit infot pole.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu


Viimati muutis seda Ummi (Esm Sept 18, 2006 17:45). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 18, 2006 17:43    Teema: Vasta viitega

zork kirjutas:
Ja hjargi suhtes tahaks lihtsalt teada, kas ta on oma "esimese episoodi põhjal arvustamise" viinud uuele tasemele - et arvustame asja ka siis, kui me pole seda üldse vaadanud, vaid ainult midagi kuulnud sellest.

Hjarg on kindlasti Muumide animet näinud, sest mingi 3-4a. tagasi laenas ta minult VHSe (kokku on mul 4 VHSi Muumitrolle). Kas ta ka vahepeal vaadanud on, seda ma ei tea.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 18, 2006 23:09    Teema: Vasta viitega

Täpselt! Ja Soome pealt olen neid kunagi näinud ja ka Eesti pealt.
Ning minu arust on siin Janssoni maailma päris hästi tabatud. Nii et see 69-nda aasta oma EI kehti muu kohta... Samas, zork, sa ise pole seda näinud?
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Sept 19, 2006 08:44    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Täpselt! Ja Soome pealt olen neid kunagi näinud ja ka Eesti pealt.
Ning minu arust on siin Janssoni maailma päris hästi tabatud. Nii et see 69-nda aasta oma EI kehti muu kohta... Samas, zork, sa ise pole seda näinud?


Ma olen ka kunagi soome pealt näinud ja siis hiljem eesti pealt ja ka nüüd olen aeg-ajalt vaadanud, kui laps neid vaatab. Seega olen näinud ja sellepärast ka ütlesin, et minu jaoks on raamatul ja animel vahe sees. Kõige suurem vahe on muidugi see, et üks on raamat ja teine animeeritud teos, mis jätab vähem ruumi fantaasiale/ettekujutusele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ryujin



Liitunud: 1 Sept 2006
Postitusi: 252
Asukoht: Tartu, Ryugu-jo

PostitusPostitatud: Teis Sept 19, 2006 14:20    Teema: Vasta viitega

Kui ma ei eksi siis joonistas Jannsen ise kõik enda tegelased. Raamatus on tegelased ette antud illustratsioonidena ja Jannsen joonistas ka muumi koomiksid ise, seega ei saa öelda et anime rööviks väga palju raamatu fantaasiast. Minu nägemuses läheb see ~manga->anime~ kategooria alla.
_________________
*I wish my grass was emo so it would cut itself*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Sept 19, 2006 16:08    Teema: Vasta viitega

Ryujin kirjutas:
seega ei saa öelda et anime rööviks väga palju raamatu fantaasiast.


See fantaasia asi on lihtsalt minu arusaamine asjast. Et raamat on hunnik rittapandud sõnu ja ka mõni pilt. Seal on sulle asju ainult kirjeldatud osaliselt ning kujutlusvõimele jääb tunduvalt rohkem ruumi kui animeeritud teose puhul, kus on kõik sulle selgelt silme ette juba ära joonistatud.


Viimati muutis seda zork (Teis Sept 19, 2006 20:43). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 19, 2006 16:37    Teema: Vasta viitega

Kui mina loen raamatut, siis mu pea joonistab midagi ebamäärast ja ebaloogilist ning seetõttu olen vahel ka segaduses, infot pidevalt igat moodi kohendades. Filmides näen enam-vähem ära, mis toimub. Ja see on hea.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Sept 19, 2006 17:54    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Kui mina loen raamatut, siis mu pea joonistab midagi ebamäärast ja ebaloogilist ning seetõttu olen vahel ka segaduses, infot pidevalt igat moodi kohendades. Filmides näen enam-vähem ära, mis toimub. Ja see on hea.

Kusjuures...täna oli meil Religioonipsühholoogia loengus juttu sellistest kujutlustest. Näiteks inimene loeb ilukirjandust ja talle tulevad 'pildi silme ette'. Ta kujutab ette, milline see või too inimene või olukord on. Tegu on kontrollimatu nähtusega. Need illustreerivad teksti. Näiteks seetõtt paljudele ei meeldi raamatu järgi tehtud film, sest nende kujutuste kohaselt oli asi hoopis teistmoodi.

Kahjuks ei oska ma Muumide raamatu kohta midagi öelda, kuna pole seda lugenud T_T
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ryujin



Liitunud: 1 Sept 2006
Postitusi: 252
Asukoht: Tartu, Ryugu-jo

PostitusPostitatud: Teis Sept 19, 2006 20:53    Teema: Vasta viitega

Asjad mis nõuavad kõige rohkem fantaasiat:

1) Tegelaskujud, antud juhul muumid ja mõned teised
2) Sündmuspaigad, antud juhul muumide maja ja selle ümbrus

Kaks esimest on illustratsioonide näol ette antud, nüüd see kuidas muumipapa punktist A punkti B läheb või muud sarnased juhtumid ei vaja küll erilist fantaasiat. Üldjuhul normaalne inimene ei kujuta teda ette roomamas või pea peal käimas, kui autor kirjutab vaid et "läks siit sinna".

Minu point: kui raamat on rohkesti illustreeritud nagu seda lasteraamatud tavaliselt on, ei kulu niivõrd palju fantaasiat raamatu tõlgendamiseks.

Laste fantaasiarännakud avalduvad pigem selles, et nemad mõtlevad neid tegelasi raamatus mitteantud kohtadesse ja situatsioonidesse, segades neid teiste raamatute tegelastega ning kujutledes neid ette pärismaailma võttes aluseks hoopis teistsugused mänguasjad. jne jne.

Sama asi on ka mangade puhul, fantaasiale on jäetud niipalju ruumi et mõelda kuidas pildist A sai pilt B. Muud mõttearendused, mis lugedes tekivad (nt. Miks ta nii tegi? Kust ta seda teab? Miks tal nii imelik kübar on? jne) saad sa ka filmist/animest kätte.

Seega muumide raamatu ja anime kontrast ei ole niivõrd suur, kui tavaliselt raamatute ja filmide puhul kipub olema.
_________________
*I wish my grass was emo so it would cut itself*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 20, 2006 20:56    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:

Kahjuks ei oska ma Muumide raamatu kohta midagi öelda, kuna pole seda lugenud T_T

siis loe kindlasti, on seda väärt. Kuigi ka multikas on tore ja nunnu ja üsna muumi siis raamat on ikka raamat.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
crazyn00b



Liitunud: 28 Aug 2006
Postitusi: 18
Asukoht: kuskil sealkandis

PostitusPostitatud: Reede Sept 22, 2006 22:32    Teema: Vasta viitega

armas minu arust :P
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Fostex



Liitunud: 15 Mai 2006
Postitusi: 6

PostitusPostitatud: Esm Sept 25, 2006 21:56    Teema: Vasta viitega

muumid on jah toredad a hääled on seal naljakad natuke , liiga lapsikud LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ittekimasu



Liitunud: 23 Aug 2006
Postitusi: 108
Asukoht: Unenägude maailma WC...?

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 15:28    Teema: Vasta viitega

ma ei tea... see originaal-idee oli mingi soomlase tehtud vist, ma ei mäleta... anyway. Nunnu!
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Yokai



Liitunud: 30 Aug 2006
Postitusi: 71
Asukoht: nnillaT

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 17:28    Teema: Vasta viitega

Ma pole kunagi vaadanud muumitrolle, nagu nad oleksid anime...
sama oli ka sellise animega, nagu karin-chan või midagi sellist.......
_________________

変態
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ittekimasu



Liitunud: 23 Aug 2006
Postitusi: 108
Asukoht: Unenägude maailma WC...?

PostitusPostitatud: Reede Okt 13, 2006 10:41    Teema: Vasta viitega

seda küll, ka mina võtsin neid alguses kui tavalist animatsiooni, aga tegelöikkult, nüüd kui ma mõtlen on nad vist ikka anime, jah...
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ritsikas



Liitunud: 4 Veeb 2006
Postitusi: 229
Asukoht: Tallinn /Mustamäe

PostitusPostitatud: Laup Sept 01, 2007 19:44    Teema: Vasta viitega

Ma pean kusagilt saama muumide tausta muusikad. Mul nagu ema ütles taandareng kuna ma väiksena ainult seda raamatut tahtsingi, et ette loetakse. Nüüd aga võlus mid muumids ära ka tausta muusika mis seal mängib. Kuid pole essu ka aimu kust seda saada XP
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: