OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Tiitlid

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Cliodna
Villager mob target


Liitunud: 8 Juun 2006
Postitusi: 211
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Teis Nov 28, 2006 22:16    Teema: Tiitlid Vasta viitega

Ma märkasin, et animedes on tihtipeale nimele lisatud juurde mingi tiitel. Näiteks Tsuzuki-san, Integra-sama, Jirou-kun. Mind huvitab, et kas on ka mingi vahe neil sees? Et kas ma võin näiteks Integra-sama asemel öelda Integra-kun või Integra-san? Ja mida need tiitlid üldse tähendavad?
_________________
SOMEONE SAYS I HAVE NO LIFE - GO AND BUY MORE HEALTH POTIONS!
Avatari-Alucard: tehtud Paintis minu poolt, animeeritud abivalmi dA kasutaja abil.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Teis Nov 28, 2006 22:27    Teema: Re: Tiitlid Vasta viitega

Cliodna kirjutas:
Ma märkasin, et animedes on tihtipeale nimele lisatud juurde mingi tiitel. Näiteks Tsuzuki-san, Integra-sama, Jirou-kun. Mind huvitab, et kas on ka mingi vahe neil sees? Et kas ma võin näiteks Integra-sama asemel öelda Integra-kun või Integra-san? Ja mida need tiitlid üldse tähendavad?

ma tean küll jaapani keelest sama palju kui lehm lennukist, kuid võin ju sulle natuke pajatada.

Need tiitlid paneb IGA INIMENE ISE, vastavalt sellele, kuidas ta antud inimesse suhtub. Näiteks minu sõber Kyioshi-san. san - endaga võrdne. Milleipärast kutsuba ta enast Kyioshi-dono. see aga tähendab valitseja Kyioshi, ehk nii kutsuvad teda inimesed, kes on tema "ülikulikus" alluvuses.
-tan pannakse auväärt lapsele/noorukile olenevalt sellest muidugi, kas inimene on noorem või vanem.
-chan on lapse tiitel enamasti vist. lapsed omavahel ja täiskasvanud lastest rääkides.
-sensei tähendab õpetajat
-senpai tähendab edasijõudnud õpilast. Ehk siis on Kyioshi mulle hetkel sensei, kuid teistele senpai.

sorry kui eksisin ja kui midagi mainimata jäi, mina andsin endast parima.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 28, 2006 22:28    Teema: Vasta viitega

http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_titles
PS! Tiitlit ei pane mitte iga inimene, tiitel pannakse paika vastavlt sotsiaalsele ja vanuselisele kuuluvusele.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 29, 2006 10:21    Teema: Vasta viitega

Ka Del Rey mangades (need on need mida Apollos valdavalt müüakse) on alati 2 lehekülge pühendatud nende tiitlite seletamisele. Tundub, et sealne tekst pandi paika "Negima" jaoks ja teiste seerijate korral on lihtsalt natuke kujundust ning tähtede stiili muudetud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Dejiko-nyo!
紅魔館


Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 378
Asukoht: Gensokyo

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 00:31    Teema: Vasta viitega

Muideks, mis nendesse tiitlitesse puutub, siis üks asi on mind juba mõnda aega vaevanud. Nimelt see:




Kas siin on ka tegu mingisuguse tiitliga, näiteks mingi -chan erivormiga sarnaselt näiteks -chin`i ja -tan`iga, või siis on lihtsalt tegu järjekordse Tsuruya-san`i kõnedefektiga? :)
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 00:42    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:

PS! Tiitlit ei pane mitte iga inimene, tiitel pannakse paika vastavlt sotsiaalsele ja vanuselisele kuuluvusele.


Ma arvan, et ikka igaüks oma vaatenurgast. Kui on kolm inimest, siis noorim kutsub keskmist ikka -kun, vanim aga keskmist kasvõi -chan.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 11:48    Teema: Vasta viitega

Hmmm, ma võin siin väga puusse panna- ning küll ruri siis mind parandab. Jaapanis peaks igatahes olema veel eraldi tiitlid ja üldse kõnepruuk laste jaoks, mida Asahina siin täiesti kohatult kasutab. Sellega rõhutakse tema lapsikust.

Suvaline Kangelane, aga neid tiitleid ei määra inimene. Need on ühiskonnas üsnagi rangelt paika pandud.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Riion



Liitunud: 19 Juul 2006
Postitusi: 522

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 11:53    Teema: Vasta viitega

Jaapanis on üldse kolm erinevat kõneviisi, kus kasutakse erinevaid tiitleid ja üldse inimeste poole pöördumisi erinevalt.

Aga ma ei ole kindel selles.
_________________
http://fyeahtartu.tumblr.com/


"Me oleme, mis me mõtleme.
Kõik, mis me oleme, tõuseb koos meie mõtetega.
Enda mõtetega me loome maailma"


- Buddha
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 13:19    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Hmmm, ma võin siin väga puusse panna- ning küll ruri siis mind parandab. Jaapanis peaks igatahes olema veel eraldi tiitlid ja üldse kõnepruuk laste jaoks, mida Asahina siin täiesti kohatult kasutab. Sellega rõhutakse tema lapsikust.

Tsuruya, mitte Asahina.

See ei ole tiitel vaid lihtsalt sõnamäng. Nagato(c)chi lihtsalt kõlab lahedalt.

Kas teie vanemad ei teinud teie nimedega siis niiviisi? Minu emal, näiteks, on minu kohta küll üks hüüdnimi olemas, mida ta siiamaani aeg-ajalt kasutab ning ehkki ma ise sellega juba ära olen harjunud, loodan ma siiralt, et mitte keegi, mitte kunagi teada ei saa mis see on.

p.s. Mulle meeldiks väga kui keegi mu postitused läbi loeks ning kõik kirjavahemärkidega seotud vead välja tooks. Mul on tõsised probleemid nendega.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 14:01    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
hjarg kirjutas:

PS! Tiitlit ei pane mitte iga inimene, tiitel pannakse paika vastavlt sotsiaalsele ja vanuselisele kuuluvusele.


Ma arvan, et ikka igaüks oma vaatenurgast. Kui on kolm inimest, siis noorim kutsub keskmist ikka -kun, vanim aga keskmist kasvõi -chan.

Nõustun hjargiga. See, mis sul nime taha pannakse või ise paned teistele, määrab ära ühiskond. Inimene kasutab seda oma staatusest ja olukorrast lähtuvalt.

* -kun pannakse lõppu, kui on tegu poisiga. Üldjuhul familiaarsust või kiindumust väljendav. Nii poisid kui tüdrukud kasutavad seda teistel meessoost sõpradel. Ka võidakse seda kasutada siis, kui ollakse lähedasemad, siis võidakse poiste puhul kasutada näiteks -chan.
* -chan pannakse tavaliselt tüdruku, laste või ka loomade nimedele taha. Mõnikord kasutavad seda ka armunud omavahel.
* -san kasutatakse olukordades, kus on vaja viisakust. See on enamvähem sama, nagu härra, proua, preili.
* -sama on -san'ist kõrgem ja kasutatakse juhul, kui inimest austatakse.
* -dono tuleb sõnast "tono", mis tähendab 'lord' või 'isand' ja see tähistab ülimat austust.
* sempai kasutatakse siis, kui tegu on sinust kõrgema isikuga. Näiteks koolis öeldakse nii vanema klassi õpilasele või töö juures, kus algaja ütleb seda seal kauem töötanule.
* kohai on sempai vastand. Viitab, et kõnetatu on madalama staatusega.
* sensei öeldakse neile, kes on vanemad (mangas oli kirjas: 'one who has come before'). Enamasti kasutatakse õpetajate, arstide või mingi ala valdajate (nt võitluskunstide õpetajad) kohta.

* Kui aga ühtegi sellist järelosa pole, siis inimest kõnetatakse väga intiimselt ja familiaarselt. Kasutatakse põhiliselt perekonnas ja väga lähedate sõprade vahel. Kui aga puudub see lähedane suhe, siis ilma järelosata võib olla tegu solvamisega.

Allikaks siis DelRey manga.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 14:56    Teema: Vasta viitega

Aga Genky, sa ise ütlesid, et tiitel oleneb familiaarsusest.

Nätieks mina kutsun oma sõpra vaheldumisi -dono ja sensei. Kellegi teie jaoks on ta -kun, kolmanda jaoks kasvõi kohai.
On mul õigus?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 14:59    Teema: Vasta viitega

Mhmh, aga ikkagi määrab selle ühiskond, mitte sina.

Sina vaid võtad väljakujunenud mallid ja paned need oma situatsiooni ümber: näiteks, too tüüp on sempai, too on sama jne jne. Tõenäoliselt toimub see neil nii automaatselt, et jaapanlane selle peale isegi ei mõtle.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 15:12    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Mhmh, aga ikkagi määrab selle ühiskond, mitte sina.

Sina vaid võtad väljakujunenud mallid ja paned need oma situatsiooni ümber: näiteks, too tüüp on sempai, too on sama jne jne. Tõenäoliselt toimub see neil nii automaatselt, et jaapanlane selle peale isegi ei mõtle.


Eks ta ole jaapanlastel umbes sama, nagu meil on pidev jama "sina" ja "teie" kasutamisega - pool määrab ühiskond, teise poole familiaarsus. Ega proua Ilves Toomas-Hendrikule ikka "teie" ei ütle. Samas teietavad teda kõik eestlased.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 16:54    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Eks ta ole jaapanlastel umbes sama, nagu meil on pidev jama "sina" ja "teie" kasutamisega - pool määrab ühiskond, teise poole familiaarsus.

mis jama siin ikka on. nagu hjarg ütles, ühiskond on mallid paika pannud ja sina lihtsalt valid nende vahel vastavalt olukorrale. st teist poolt ei määra familiaarsus, vaid sina ise. pole vahet ei siin ega jaapanis v.a. see, et jaapanis on rohkem tiitleid mille vahel valida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: