OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Versailles no bara

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 21, 2010 00:12    Teema: Versailles no bara Vasta viitega

The Rose of Versailles

on 1979-80 jooksnud 41 osast koosnev ajaloodraama/old school shoujo/romance alla kuuluv sari.



Anime põhineb Riyoko Ikeda, kes on muide ka nt Oniisama E autor, 70. alguses välja antud mangal. Kokkuvõtlikult võib seda kirjeldada kui "Historical fiction with emphasis on action and drama."

Tegevustik leiab aset Prantsuse revolutsioonile eelnevatel aastatel ja selle ajal põhiliselt Marie Antoinette'i õukonna ümber, tihti ajaloolistele sündmustele küll toetudes, kuid kindlasti mitte neid täpselt järgides.
Lugu mängib põhiliselt meie kahe kauni heroini elude, neid ja ennast mõjutavate otsuse ning suhete ümber, kelledest üks on muidugi
kaunis ja (kuri)kuulus Prantsuse kuninganna Marie Antoinette


ja teine, fiktiivne tegelane, Oscar François de Jarjayes - neiu, kelle isa kasvatas teda kui oma poega, ning kes satub Imperial Guard'i eesotsa.


Keerulised inimsuhted! Kurjad plaanid! Action! ja muidugi DRAAMA! Igas osas ja veel natuke, Oo intriigid..
(Ütleme näiteks, et potentsiaalsed kadunud lapsed ja Rootsi aadlikud ja vandenõud, kuigi see ei riiva isegi korralikult loo pealispinda)
Nii tegelaste välimust kui ka taustamuusikat on üritatud piisavalt ajastikupäraseks muuta, et luua suunda õige õhkkonna poole. Ning seda kõike 80. alguse tuttavas shoujo-stiilis. (Oodake rohkelt sädelevaid silmi ja lilli õhkavaid inimesi)Mis muidugi tähendab ka logisevat ja algelist animatsiooni.
Vaatasin seda ise küll juba paari aasta eest ning mõned asjad meenuvad päris hägusalt, kuid kindlasti jättis see meeldiva mulje.
Kuigi lugu vältab ligi 20 aasta jagu toimuvatest sündmustest, oli nii peategelastele kui ka tähtsamatele kõrvaltegelastele(kelledest nii mitmedki on ajaloost tuttavad) jäetud siiski ruumi muutuda ning lool ja kõrvallugudel piisavalt sügavuti välja areneda, et need oleksid kaasahaaravad. Laialdased teadmised ajaloost pole küll vajalikud, kuid tuttavaid kohti ning õigusjaaseetoimus! momente oli siiski piisavalt, et sellega loole palju sügavam ja väga veetlev varjund lisada.

Oma ¾anris on ta kahtlemata üks tippteoseid, mis ka tulevasi põlvi palju mõjutanud on ja soovitaksin seda järgi vaadata seetõttu kõigile, kellele vähegi selline asi peale läheb.

opening; kahjuks ma screenshotte teha ei saa, aga siin on teile värvilisi pilte:




p.s. kellel huvi, võib järgi vaadata ka nt
seda kellegi poolt vaeva nähtult koostatud ülevaadet.

Ja kes näinud on, jagage oma arvamust ka teistega
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 21, 2010 00:42    Teema: Vasta viitega

"Versailles no bara" on minu üks lemmikuid. Sai kunagi RTL2 pealt vaadatud, kus nimi oli "Lady Oscar". Hiljuti vaatasin just uuesti üle. Ja üha lemmikumaks muutub.

Peamine põhjus, miks mulle see anime meeldib, on tegelaste ja sisu areng. Kui anime algab lapsepõlvest, kus põhisisuks on ringirabelemine, teismeea probleemid, õukonnaintriigid jne, siis kusagil poole sarja pealt muutub teema hoopis teises suunas. Anime ise muutub süngemaks nii teema kui õhustiku poolest (kui õigesti mäletan, siis isegi värvid läksid tuhmimaks ning tumedamaks). Mida lähemale tuli revolutsioon, seda rohkem teema tõsisemaks läks (lähenev revolutsioon, reetmised, pettused).

Lisaks üks kõnekas fakt mulle selle anime meeldivuse juures on see, et tegelased mitte ainult ei arene ja kasva vaimselt, vaid ka füüsiliselt. Sarja alguses on varajases teismeeas, lõpus kolmekümnendates.

Seega mina soovitan soojalt vaadata! :)

Kuna oman seda animet, siis kostitan varsti mõne screenshotiga. Hetkel pole lihtsalt plaadid minu valduses.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 21, 2010 08:07    Teema: Vasta viitega

See anime on ka minu üks lemmikuid. ta on mitu korda mul poolikuks jäänud, nüüd sain lõpuni ära vaadatud. Hea anime aga kurb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nirgike



Liitunud: 26 Apr 2009
Postitusi: 16

PostitusPostitatud: Püh Okt 24, 2010 17:33    Teema: Vasta viitega

Mulle tuleb kohe lapsepõlv meelde, kui RTL2 pealt igasugu animed sai vaadata. Küll nad olid ikka lahedad ning see Lady Oscar oli üks suur lemmik, kasvõi ainuüksi settingu pärast (väikse tüdukuna olid need kleidid ja muu ju niiiii ilusad).
Hiljem aga sain aru kui tõsine ja suhteliselt masendav sisu sellel tegelikult oli, mis kõik jäi nooruse arusaamatuse ja animatsioonide sära taga märkamatuks.
Siiski on see kahtlemata aga üks vaatamist väärt ja hea anime, täielik klassika. Kui vaid nüüd manga ka lõpuks inglise keelde tõlgitaks, aga kardan, et seda ei juhtugi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: