OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mis teeb anime lahedaks? Kas suured silmad või romantika.
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kamikaze_Jeanne



Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 28
Asukoht: Eesti, Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2004 21:05    Teema: Mis teeb anime lahedaks? Kas suured silmad või romantika. Vasta viitega

No kui ma ei eksi siis on animes kõigil suured silmad ja pikad jalad. Sõbrad arvavad ,et see on imelik. Minu arust on suured silmad tundelised. Kõik tuuakse silmades välja. Mis teie arvate kallid anime fännid Kallis Kallis ??? :)
_________________
Dam see koht on mega mõtetu ja halvasti tehtud!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Star



Liitunud: 9 Sept 2004
Postitusi: 176

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2004 21:13    Teema: Vasta viitega

Minu jaoks need võitlussteenid ja muud valguseffektid.

Viimati muutis seda Star (Esm Nov 29, 2004 19:52). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2004 21:17    Teema: Vasta viitega

Klaabul olid ka suured silmad, aga see ei olnud see põhjus, miks ta lahe oli.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Fyrzen



Liitunud: 23 Okt 2004
Postitusi: 22
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2004 22:04    Teema: Vasta viitega

Ilusa pildi, heli ja sisu pärast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kamikaze_Jeanne



Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 28
Asukoht: Eesti, Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2004 22:12    Teema: Tore ju Vasta viitega

:) Hea ,et igal inimesel on oma arvamus. Kõik on siiamaani õige. Ma vaatan ,et kellegil on seal SailorMooni pilt.... ???
Nu ple midagi, ANIME RUULIB JA NII KA FÄNNID!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Dam see koht on mega mõtetu ja halvasti tehtud!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Sato-chan



Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 836
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2004 22:15    Teema: Vasta viitega

Kõikides animedes pole need silmad midagi nii suured. Minu jaoks pole see tähtis kui suured silmad või kui pikad koivad mingil tegelasel on. Mõnikord on silmad lausa nii suured, et see lihtsalt häirib.
Sisu on minu jaoks ikka kõige tähtsam. Animedes on lihtsalt midagi sellist mida näiteks ameerika multikates ei leidu. Sisu on kuidagi täiuslikum ja tegelased ilusamad. Muidugi ei kehti see kõikide animede kohta...On paljusi animesi mille vaatamine oleks minu jaoks lihtsalt aja raiskamine.
_________________


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
V-QuB



Liitunud: 6 Nov 2004
Postitusi: 53
Asukoht: Kohtla-Järve

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2004 22:24    Teema: Vasta viitega

No kui ma ei eksi siis on animes kõigil suured silmad ja pikad jaladMhkm, minu ei arust ei ole kõikidel animedel "suured silmad & pikad jalad", võtame kasvõi Spriggan-i 0.o
Minu arvamus oleks järgmine: animet ei tee animeks konkreetselt üks omadus, vaid kõikide omaduste kooskõla - muusika, animatsioon, sü¾ee ning ka see kuidas me sellest aru saame... Kallis Kallis
_________________
"When Machines Learn to Feel
Who Decides What is Human"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Kamikaze_Jeanne



Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 28
Asukoht: Eesti, Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2004 23:00    Teema: Minu arvamus Vasta viitega

See oli vaid küsimus. Mul oli endal lemmik anime. kamikaze diebin Jeanne. See oli tore. Rääkis tüdrukust kellel vanemad olid välismaal ja Mahron oli täiesti üksi. Nii on ka minuga. Minu vanemad on välismaal ja mina siin igatsen neid. No aga sellest olen üle saanud. varem oli õnnetu. Istusin pimedas aknalaual ja vaatasin nuttes välja. Nüüd tean. See oli minevik. Anime on tunnetepada, võitlus muusika ja fantaasia. Kõik mis meie peame tegema on selle mõistmine.
_________________
Dam see koht on mega mõtetu ja halvasti tehtud!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Kamikaze_Jeanne



Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 28
Asukoht: Eesti, Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2004 23:28    Teema: :) Vasta viitega

???
Nu ma vaatan siin ,et suurts ee teema kedagi ei huvita. Ahh pole midagi.... :( T_T T_T T_T T_T T_T T_T
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 00:17    Teema: Vasta viitega

Sato-chan kirjutas:
Kõikides animedes pole need silmad midagi nii suured. Minu jaoks pole see tähtis kui suured silmad või kui pikad koivad mingil tegelasel on. Mõnikord on silmad lausa nii suured, et see lihtsalt häirib.
Sisu on minu jaoks ikka kõige tähtsam. Animedes on lihtsalt midagi sellist mida näiteks ameerika multikates ei leidu. Sisu on kuidagi täiuslikum ja tegelased ilusamad. Muidugi ei kehti see kõikide animede kohta...On paljusi animesi mille vaatamine oleks minu jaoks lihtsalt aja raiskamine.


Mjahh, ja samas on ameerika multikates midagi, mida animes pole. Pole sellist mõnusat segiolekut, sarkastilist huumorit, totaalselt absurdsust jne, mida pakuvad Cartoon Networki pealt sellised toredad asjad nagu "Samurai Jack", "Cow and Chicken", "Powerpuff Girls" jne jne.

Kogu seda asja võib nii kokku võtta- igas asjas on midagi head. On olemas tõesti halbu animeid, mille tegijad tuleks sulgede ja tõrva sisse kasta ja on olemas tõeliselt häid lääne poolt pärit animatsioone.

Vahelduseks animede ühtsele stiilipuhtusele on näiteks huvitav vaadata lääne omasid, mille välimus ei ole küll nii ilus ja puhas ja täiuslik, kuid mille segased jooned ja stiliseeritud iseloom annavad jälle omalaadse visuaalse naudingu.

Star kirjutas:
Minu jaoks need võitlus steenid ja muud valguseffektid.


Muideks, võitlusstseene üldiselt ei peeta valgusefektideks. Samas, mida mina ka tean...
Lõpetuseks: issand jumal, jeanne, mida sa loodad? Et siia tekib paari päevaga 100+ postitust? Rahu, ainult rahu.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 03:57    Teema: Re: Mis teeb anime lahedaks? Kas suured silmad või romantika Vasta viitega

Kamikaze_Jeanne kirjutas:
No kui ma ei eksi siis on animes kõigil suured silmad ja pikad jalad. Sõbrad arvavad ,et see on imelik. ... Mis teie arvate kallid anime fännid Kallis Kallis ??? :)

mina arvan ka, et see on imelik. täpsemalt öeldes arvan, et on imelik arvata, et kõigis animetes on kõigil suured silmad ja pikad jalad. ja seega arvan, et sa eksid.
hjarg kirjutas:
Vahelduseks animede ühtsele stiilipuhtusele ...

sinult kuuleb ikka midagi uut ja huvitavat - "anime ühtne stiilipuhtus". aga noh, guru teab ja guru teadmistes kahelda ja selgitust küsida pole vist viisakas.
Tsiteerin::
Lõpetuseks: issand jumal, jeanne, mida sa loodad? Et siia tekib paari päevaga 100+ postitust?

ta lootis seda paari tunniga saavutada...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 08:38    Teema: Re: Mis teeb anime lahedaks? Kas suured silmad või romantika Vasta viitega

ruri kirjutas:

sinult kuuleb ikka midagi uut ja huvitavat - "anime ühtne stiilipuhtus". aga noh, guru teab ja guru teadmistes kahelda ja selgitust küsida pole vist viisakas.


Iroonia ja sarkasm on muidugi toredad asjad, aga kas minu puhul on see vajalik? Ega ma pole ennegi risti ette löönud ja kõhelnud oma piiki haaramast, et üritada sulle verbaalsel turniiril võrdseks vastaseks olla...

Kõigepealt, teeme mõned väited selgeks. Mina olen võimeline rääkima vaid selle koguse anime eest, mida minu silmakesed näinud on. Seda ei ole eriti vähe, kuigi võrreldes sinu poolt allaneelatud kogusega jääb see number siiski väikeseks. Siiski, siiski, olen näinud, kuulnud, lugenud jne jne. Guru mõõtu ma küll välja ei anna, kuid tean siiski päris palju.

Ja nüüd, minu väide. Enamik animesid kannab endas teatud stiile ja teatud ühiseid jooni. Muidugi on erinevusi ja muidugi on olemas ka üldisest pildist eemalduvaid kunstnikke- kuid viimased lähevad alternatiivse kunsti alla ja eks neid ole kõikjal. Kuid olgu tegemist kas "Ghost in the Shelli" või "Hanayuko (?) Maids Tai" või "Mr. Tentacle and Scared Horny Schoolgirl'ga", on neil kõigil teatud ühised omadused (lisaks sellele, et tegemist on jaapani animatsiooniga). Nagu mainitud, on ka erinevusi, kuid need on vähelevinud ja mina räägin hetkel mainstreamist. Niisiis- kõigepealt tegelaskujud. Silmade suurus võib varieeruda, kuid siiski on kogu nende disaini juured midagi, mis paneb inimesi rõõmust hüppama ja karjuma, et näe, anime! Eks? See teebki nad erinevaks lääne animatsioonist. Täpsemat infot kogu tegelaste tegemise kohta loe näiteks siit. Siiski on nende inimlikkus suurem kui lääne omadel, kes teevad tihti tegelasega seda, mida süda ihkab.

Kuid asjaolu, millele mina peamiselt viitasin- ja vabandust, tean, et jäin selles ebaselgeks- on tegelikult taustad. Vaheldub küll animatsiooni kvaliteet, kuid enamik (!) Jaapani animaatoreid pöörab taustadele suurt tähelepanu ja üritab neid võimalikult ilusasti edasi anda. Muidugi sõltub tulemus kõigepealt animaatori oskusest ja teiseks ka eelarvest, kuid minu arust on see üldine tendents. Viimase aja lääne omad aga kipuvad kasutama rohkem stiliseeritud taustu. Jällegi, siin räägib mina oma vähese Cartoon Networki kogemusega, kuid teatud vahed lause kargavad silma. Ja NB! Ma tegingi praegu võrdulse just selle kanali poolt pakutavaga, sest minu teadmised lääne animatsioonist on liigagi puudulikud. Kui jaapanlased otsivad ilu reaalsusest, siis kipuvad lääne animaatorid leidma oma esteetilist naudingut stiliseerimisest- ehk siis nende taustad ei pretendeeri mitte reaalsusele, vaid just sellest erinemisele.

Loodan, et eelolev selgitus rahuldas sind piisavalt palju, et mind mitte enam guruks kutsuda. Tänan.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 09:39    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ja nüüd, minu väide. Enamik animesid kannab endas teatud stiile ja teatud ühiseid jooni. Muidugi on erinevusi ja muidugi on olemas ka üldisest pildist eemalduvaid kunstnikke- kuid viimased lähevad alternatiivse kunsti alla ja eks neid ole kõikjal. ..... Kui jaapanlased otsivad ilu reaalsusest, siis kipuvad lääne animaatorid leidma oma esteetilist naudingut stiliseerimisest- ehk siis nende taustad ei pretendeeri mitte reaalsusele, vaid just sellest erinemisele.


Kogu see eelnev jutt kehtib minu arust ka lääne kohta. Ja kas mitte selle viimase lausega ei pane sa lääne omad samasse patta, et see on see midagi "mis paneb inimesi rõõmust hüppama ja karjuma, et näe, lääne animatsioon". Kui sa jagad stiilid kahte(lääne ja anime) ning suudad eristada animet, siis suudad ka lääne oma ning ongi mõlemad meil "ühtselt stiilipuhtad" 8)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 11:00    Teema: Vasta viitega

Kuna siin teemas on juba palju tähtsaid isikuid tähtsaid sõnu võtnud, siis on loomulik, et minusugune kõige tähtsam isik ja kõige suurem guru siia samuti oma märgi maha jätab.

Kahjuks olen ma aga sel teemal juba varem niivõrd geniaalset juttu rääkinud, et ennast ületada ma ei suudaks ja lati alt läbi libiseda oleks piinlik. Seepärast lingin oma surematutele sõnadele ja soovitan üleüldse tutvuda selle suurepärase aegade hämarusest pärit teemaga. Kasvõi taipamaks, et kaljurahnude jaoks on aasta või paar vaid hetkeline tuuleiil, isiklikud tõekspidamised kui üha süvenevad uurded nende külgedel ning teiste sõnad kui eblakate kajakate tühised tiivaplaksud.

Bunnysmile
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 13:02    Teema: Vasta viitega

Teile meeldib anime, sest te olete japofiilid. Aga võib-olla ka tagurpidi.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 13:07    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Teile meeldib anime, sest te olete japofiilid. Aga võib-olla ka tagurpidi.


Hehee :)

Jaapan on tore koht, kus külas käia, kuid jumala eest, elamiseks ta ei kõlba. Liiga palju kohusetunnet ja liiga vähe isiklikku vabadust. Heh, huvilistele soovitaks Pratchetti raamatut "Huvitav aeg". Seal toob mees päris köitvalt esile jaapani/hiina maailmavaate.

Ja ok, Zork. Mitte "ühtselt stiilipuhtad", vaid lihtsalt "vaheldus" Parem?
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Unekati_21



Liitunud: 13 Nov 2004
Postitusi: 33
Asukoht: Rakvere/Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 13:26    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldis/meeldib Sailormoon just sellepärast ,et ta on alati huvitav.kogu aeg oli mingi tegevus ja ta näitas rohkem ka seda kuidas raskustaga tuleb hakkama saada ja et asju ei tohiks edasi lükata, aidati inimesi kui nähti et see vajas abi mitte ei kõnnitud lihtsalt mööda. seal oli igal pool vihjeid kuidas inimene peaks teistega koostööd tegema ja mitte olema üksi. mulle oli ta lapsepõlves mingil määral kirjutamata moraalikoodeks. pealegi oli teda lihtsalt huvitav vaadata. minu arvates väga kaasakiskuv lugu oli. nalja sai ka parasjagu... wink

Mix Eestis seda näidata ei võiks?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
yuna



Liitunud: 8 Veeb 2003
Postitusi: 529
Asukoht: Rapla

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 14:20    Teema: Vasta viitega

Unekati_21 kirjutas:
Mulle meeldis/meeldib Sailormoon just sellepärast ,et ta on alati huvitav.kogu aeg oli mingi tegevus ja ta näitas rohkem ka seda kuidas raskustaga tuleb hakkama saada ja et asju ei tohiks edasi lükata, aidati inimesi kui nähti et see vajas abi mitte ei kõnnitud lihtsalt mööda. seal oli igal pool vihjeid kuidas inimene peaks teistega koostööd tegema ja mitte olema üksi. mulle oli ta lapsepõlves mingil määral kirjutamata moraalikoodeks. pealegi oli teda lihtsalt huvitav vaadata. minu arvates väga kaasakiskuv lugu oli. nalja sai ka parasjagu... wink

Mix Eestis seda näidata ei võiks?


sest eestis pole märkimisväärselt palju anime sõpru võinii et näidata tuntuid vms. animeid..
_________________
Itsuka watashi imei gyokaku ato tenshi soshite hae sakini. ^__^''
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
yamyy



Liitunud: 19 Nov 2003
Postitusi: 108
Asukoht: Planeto Eartho

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 15:39    Teema: Vasta viitega

yuna kirjutas:
Unekati_21 kirjutas:
Mulle meeldis/meeldib Sailormoon just sellepärast ,et ta on alati huvitav.kogu aeg oli mingi tegevus ja ta näitas rohkem ka seda kuidas raskustaga tuleb hakkama saada ja et asju ei tohiks edasi lükata, aidati inimesi kui nähti et see vajas abi mitte ei kõnnitud lihtsalt mööda. seal oli igal pool vihjeid kuidas inimene peaks teistega koostööd tegema ja mitte olema üksi. mulle oli ta lapsepõlves mingil määral kirjutamata moraalikoodeks. pealegi oli teda lihtsalt huvitav vaadata. minu arvates väga kaasakiskuv lugu oli. nalja sai ka parasjagu... wink

Mix Eestis seda näidata ei võiks?


sest eestis pole märkimisväärselt palju anime sõpru võinii et näidata tuntuid vms. animeid..


Pealegi teeksid eestlased siis sellest hullu asja kokku.. variant 1. võtavad inglisekeelse Sailor Moon`i variandi ... variant 2. räägivad ise peale

Seoses suurte silmade ja pikkade jalgadega... Minule isiklikult meeldivad kui silmad suured, kuid mitte liiga suured, sest siis muutub anime minu jaoks kuidagi ebareaalseks.. Samas silmad ei tohiks ka liiga väikesed olla.
Pikad jalad.. hmm... tegelikult mind ei häiri, kas on lyhikesed või pikad jalad. On, kuidas on =) Aga kui mul kästakse valida kas pikad või lyhikesed, siis ma valiksin pikad LaLaLaa

ülemisse juttu on andnud mõjutusi X-tv, mida ma hetkel ainsa animena vaatan, nii et järelikult võib mu arvamus millalgi muutuda Bunnysmile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 15:52    Teema: Vasta viitega

mis minule anime juures meeldib...hmm...selle üle peab mõtlema. pole varem otseselt pead vaevanud sel teemal. pealegi pole ma piisavalt animet näinud :/ punktidena välja tuues oleks vast nii:
- joonistustiil ( silmad, isikute eripärad, juuksed jne )
- enamus nähtud animedest omasid korralikku sisu erinevalt lääne animatsioonist
- miskipärast mulle selline läänelik huumor ei meeldi ( vähemalt sellistel multikatel nagu hjarg välja tõi ). ma eelistan sellist tõsisemat sisu väikese huumorikogusega. asi võib ka olla tingitud sellest, et enamikele nalja pakkuvad naljad mind naerma ei aja
- pealegi pakub mulle huvi jaapani kultuur. seega on mul väga hea meel näha midagi sellega seoses ( samurai, igapäevaelu, traditsioonid jne. )


mis puutub anime eestisse toomist, siis ma loodan, et seda niipea ei juhtu. ennem võiks eestlaste oskused pealerääkimistes areneda ja nad peaksid tellima asja originaalkeeles ikka. kuna ETV on näidanud animet, siis ma arvan, et küsimuste ja soovituste korral saab sinnapoole pöörduda :) ( TV3e ma niiväga ei usaldaks :P )
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: