OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kust kohas saab vaadata animet läbi interneti?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kasutan anime vaatamiseks internetis:
www.youtube.com
28%
 28%  [ 12 ]
www.google.com video otsingut
7%
 7%  [ 3 ]
muud
64%
 64%  [ 27 ]
Kokku Hääli : 42

Autor Teade
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 09, 2006 08:35    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Mhmh, ja äkki see, millele sa näppu otseselt peale panna ei oska, ongi too animu joonistusstiil?

oli vist nii, et "äkki tuleb ainult s*tt püksi."

tegelikult mind see "äkki" ei rahulda sest see on umbes sama nagu jumalasse uskumine. ei saa tema olemasolu tõetstada ega ka ümber lükata ning sellepärast küsingi "anime stiilist" rääkijatelt, et misasi see siis on.

endal on selle kohta ähmane oletus, et ehk on tegemist kultuurilise eripäraga (midagi taolist nagu ukiyo-e joonistused) ning joonistamisega seotud tehnikate erinevusega sellest mida läänes kasutatakse, aga ise pole suuteline seda tõestama ning ei oska öelda, kas nendest tulenevat sarnasust võib stiiliks nimetada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 09, 2006 09:46    Teema: Vasta viitega

zork kirjutas:
Riion kirjutas:
nagu on teada on animel kaks stiili: joonistus ja mõtte(siia alla käib tegelaste taust jnejne)


Mina hakkasin selle väite peale kukalt sügama... mida sa öelda tahtsid sellega. Kas seda, et kõik joonistatud liikuvad asjad, millel on mõte sees, on anime või seda, et läänes ja mujal tehakse joonisfilme millel ei ole mõtet sees? Sest joonistus on seal kindlasti ja kui sa teed anime ja lääne animatsiooni vahel vahet, siis peaks nagu seal lääne omal mõte puuduma, sest kuidas sa muidu neid eristad. Ühel on joonistus ja mõte, teisel ainult joonistus...


Ma arvan, et kohasem oleks siin mõelda konkreetsetest anime'dest, kus võib küll stiili mõiste tuhmuda, kuid võimalik, et segadust on vähem.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 09, 2006 17:42    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
tegelikult mind see "äkki" ei rahulda sest see on umbes sama nagu jumalasse uskumine. ei saa tema olemasolu tõetstada ega ka ümber lükata ning sellepärast küsingi "anime stiilist" rääkijatelt, et misasi see siis on.


No sa võid ju ennest nii täis lasta, kui sa tahad- kuid sellest hoolimata on anime kergesti eraldatav ning tänu sellele võib öelda, et tal on oma kindel joonistusstiil. See, et sina ja mina ei oska sellele täpselt näppu peale panna, ei tähenda, et seda olemas ei oleks.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 09, 2006 19:09    Teema: Vasta viitega

aga miks te ütlete, et anime ei oma kindlat ühest stiili ? myazaki filmid on ju nt kõik täiesti eristatavad vaadates multikat vaid paar minutit või siis studio 4c, mis omab ka täiesti distinktiivselt ära tuntavat stiili. ja olgem ausad enamus sadadest seeriatest on character designilt väga sarnased - ega põhjuseta ei joonistata anime tegelasi tihti vihikuservadele suurte silmade ja omapärase kriipsukujulise ninaga jne. see tuleneb ju mangades populaarsest cgst ja ka enamus nt gonzo või mis iganes rohkem vabriku mainet omavate seeriate tegelased näevad ka väga sarnased välja. ja nt vist prantsuse spy girls mis teles jooksis on ju kohe ära tuntav, et tegemist ei ole jaapani toodanguga. sattusin sellele kunagi etvs peale niimoodi, et mul oli heli maha keeratud ja vaatamata cgle olin ma kohe täiesti kindel, et see ei saa jaapani asi olla. ka koloriit on väga sarnane paljudes animedes - hästi palju helesiniseid ja hallikaid toone jne. jah tõepoolest anime ei oma mingit täiesti kindlat stiili, mis laieneb kõikidele sealt piirkonnast tulenevatele multifilmidele, kuid natuke treenitud pilguga suudab inimene ära öelda küll, kas tegemist on jaapani toodanguga või mitte. ja loomulikult on ka erandeid, tavaliselt need erandid osutavad kõik alternatiivsemateks asjadeks nagu atama yama nt või dead leaves või mind game vms.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 09, 2006 21:28    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
No sa võid ju ennest nii täis lasta, kui sa tahad- kuid sellest hoolimata on anime kergesti eraldatav ning tänu sellele võib öelda, et tal on oma kindel joonistusstiil.

see, et enamus animest tehakse sellisena, et kogenud vaatajana võid ära tunda, et tegemist on animega, ei tähenda veel seda, et kogu animel on mingi ühine stiil. seda muidugi välja arvatud juhul kui sa ei pane paika animet joonistamisstiili järgi. ja kui seda tegema hakata, siis pole enam mingit mõtet animet jaapaniga seostada.

teine probleem on selles, et anime tehakse (üldiselt) manga järgi ning mangat ühise stiili alla panna on juba võimatu. kuid sinu eelduse järgi tuleb välja, et kas mangal on ka mingi ühine joonistusstiil (mis hõlmab animet) või eksisteerivad sellised joonistusstiilid eraldi nagu manga- ja animestiil. esimese võimaluse välistab mu esimene lause ja teise puhul tekib mul küsimus, et kudamoodi ja mille poolest saavad need stiilid erinevad olla kui üks tehakse teise järgi?
Tsiteerin::
See, et sina ja mina ei oska sellele täpselt näppu peale panna, ei tähenda, et seda olemas ei oleks.

jajah, jumal on ka olemas. maagia samuti, vaimudest rääkimata. ja seda ka, et USA cartoonidel on ühine joonistusstiil, võib-olla ka euroopa omadel. või hoopis jagada stiilid kaheks, anime ja lääne joonistusstiil?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 09, 2006 22:33    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
No sa võid ju ennest nii täis lasta, kui sa tahad- kuid sellest hoolimata on anime kergesti eraldatav ning tänu sellele võib öelda, et tal on oma kindel joonistusstiil. See, et sina ja mina ei oska sellele täpselt näppu peale panna, ei tähenda, et seda olemas ei oleks.


Heh, mina ütleks selle kohta, et kui sa näppu peale panna ei saa, siis ei ole seda olemas, või kuidas? :) Aga norimine norimiseks, midagi kindlasti on, kui peale vaadates ära tunneb, et see on anime. Aga kui sa ei suuda seda kirjeldada, siis ei ole see miski kindel joonistusstiil(nagu sa eespool ütled), vaid midagi muud, sest kindlaid joonistusstiile annab väga hästi lahti kirjeldada, sest nad on ju millegipoolest kindlad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
0h00



Liitunud: 12 Nov 2003
Postitusi: 364

PostitusPostitatud: Teis Okt 10, 2006 13:41    Teema: Vasta viitega

OFFTOPIC.
Riion, selle oma targutamise võiksid sa oma fantaasiafoorumisse jätta.

Enamus animetel on kindlasti ühiseid visuaalseid tunnuseid. Samas on ka kardinaalselt erinevaid animatsioone, mis ikkagi kvalifitseeruvad anime alla. Dead Leaves, Mindgame, Nekijiro-sou on vaid mõned näited.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
crazyn00b



Liitunud: 28 Aug 2006
Postitusi: 18
Asukoht: kuskil sealkandis

PostitusPostitatud: Teis Okt 10, 2006 19:21    Teema: Vasta viitega

mina vaatan youtube-ist, kuid tahaks isegi teada uusi saite :)
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Teis Okt 10, 2006 20:18    Teema: Vasta viitega

Vaevalt, et hetkel SinuTorule konkurenti on.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 10, 2006 20:30    Teema: Vasta viitega

Mina arvan, et YouTube ei ole sobilik vahend anime-episoodide vaatamiseks samamoodi nagu pipett ei ole sobilik vahend limonaadi joomiseks. Aga eks te ise teate, noored terased inimesed nagu te olete.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Yokai



Liitunud: 30 Aug 2006
Postitusi: 71
Asukoht: nnillaT

PostitusPostitatud: Teis Okt 10, 2006 21:30    Teema: Vasta viitega

Ma tavaliselt ei viitsi tõmmata ja vaatan netist. Ainuke sait mida tean on youtube.

YouTubis ei ole Cowboy Bebopi!!! T_T
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
dakillabeib



Liitunud: 4 Juun 2006
Postitusi: 104
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 07:27    Teema: juhtub pidevalt! Vasta viitega

YouTube võtab pidevalt osasid maha ja paandunud kasutajad panevad osad uuesti üles :)
need tuleb lihtsalt ülesse otsida ja nad võivad ka private videod olla :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 09:43    Teema: Vasta viitega

See on huvitav, kuidas inimesed nõustuvad vaatama animet nii madala kvaliteediga, nagu see youtube-st tuleb. Seal on pilt vähemagi kiire liigutuse peale kuubikuline ja heli tuleb madala kodeeringu tõttu käriseva alias-müraga. Aga eks inimeste taluvustasemed on erinevad.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 10:38    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
see, et enamus animest tehakse sellisena, et kogenud vaatajana võid ära tunda, et tegemist on animega, ei tähenda veel seda, et kogu animel on mingi ühine stiil.


I rest my case.

Ning youtube fännidele- nähke tsipa rohkem vaeva, tirige endale paar episoodi ja võrrelge.... brrr, nagu öö ja päev on kvaliteedivahe.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 10:40    Teema: Vasta viitega

ma ei jaga üldse lahti, kuidas youtube nii populaarne on. sealt on ju äärmiselt aeganõudev midagi üles leida, pilt on jube inetu ning ka anime valik on pisike. igasugused torrentid ja muulad on ju sama lihtsasti kasutatavad tegelikult ning kvaliteedi vahe on tohutu. isegi irc on täitsa lihtne ja ülikiire, kui sellega ära harjuda. ma ütleks isegi, et kui youtube oleks ainus koht, kust ma animele ligi pääseks, siis ma pigem ei vaataks seda, kui kukuks lehekülgede viisi klippe läbi lappama, et leida see masendavalt ruuduline olematu heliga lõiguke animatsioonist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 11:26    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
ruri kirjutas:
see, et enamus animest tehakse sellisena, et kogenud vaatajana võid ära tunda, et tegemist on animega, ei tähenda veel seda, et kogu animel on mingi ühine stiil.


I rest my case.


Ei, ei lase su case't rest'ida. Sest kui sa sellega nüüd tahad öelda, et animel on siiski ühine stiil, siis kirjelda seda palun, mis seal ühist on. Kui seal on ühiseid asju, mille järgi saab alati ära tunda, et see anime on, siis peab sul olema võimalik seda ka kirjeldada. Sest vähemalt minu mõistus ei võta seda, kuidas on võimalik öelda, et neil paarikümnel asjal on ühised asjad, aga mis asjad neil ühised on, seda ma ei oska öelda. Ja kui sa ei suuda neid kirjeldada, siis võime tõesti selle "case rest'ida" tulemusega, et animel pole ühist stiili.
See, et keegi palju vaadanud isik võib peale vaadates öelda, et see on anime, ei tähenda ühist stiili nendes, vaid ta põhineb oma pikaajalisele kogemusele pigem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 11:42    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
ruri kirjutas:
see, et enamus animest tehakse sellisena, et kogenud vaatajana võid ära tunda, et tegemist on animega, ei tähenda veel seda, et kogu animel on mingi ühine stiil.


I rest my case.

sa restid case sellepärast, et mu ülalolev lause on õige? või sellepärast, et sa ei ole mitte kuidagi nõus selle lausega? viimasel juhul kuulaks heameelega mida sul on öelda ülejäänud osa kohta sellest postitusest millele sa viitasid. mitte vaidlemise ja tõestamise pärast, vaid lihtsalt kuulaks, et mis erinevus on sinu arust anime ja manga joonistusstiilil ja miks sinu arvates manga on ka kindla joonistusstiiliga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 11:50    Teema: Vasta viitega

ÕS1999 ütleb:
stiil - iseloomulik väljendus- v soorituslaad

Kas animel on iseloomulik väljenduslaad? Kui ei ole, siis mille järgi pikaajaline anime vaataja eristab animet muust animatsioonist?
Kui pikaajaline vaataja suudab oma kogemuste põhjal mingisuguse animatsiooni anime alla liigitada, siis ju ometigi peab midagi olema, millest lähtuda.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ritsuka



Liitunud: 1 Okt 2006
Postitusi: 15
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 12:57    Teema: Re: juhtub pidevalt! Vasta viitega

dakillabeib kirjutas:
YouTube võtab pidevalt osasid maha ja paandunud kasutajad panevad osad uuesti üles :)
need tuleb lihtsalt ülesse otsida ja nad võivad ka private videod olla :P

Kas sa muidu tead kuidas saab vaadata private videosid??? ???
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 15:01    Teema: Vasta viitega

kaptengalaktlan kirjutas:
Kui pikaajaline vaataja suudab oma kogemuste põhjal mingisuguse animatsiooni anime alla liigitada, siis ju ometigi peab midagi olema, millest lähtuda.

"suudab animatsiooni anime alla liigitada." küsimus on selles, et mille põhjal ta suudab. kas paari kaadri järgi tegelastest, joonistusstiili järgi või pikemalt vaadates ning siis nö üldmulje järgi kuhu käivad ka jaapani kultuurile iseloomulikud tegevused, naljad vmt. ehk siis kas sa suudad mõne pildi järgi kõik animed anime alla liigitada? ja kas sa suudad kasvõi midagigi anime joonistusstiili kohta öelda mis oleks siis ühiseks nimetajaks kõigile animetele?

ilma mingi konkreetsema aluseta jäävad kõik anime stiilist rääkijad kas "suurte silmade" kategooriasse või siis "jumalausu" kategooriasse: "ma küll ei tea milline see on, aga ma usun, et anime stiil on olemas"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: