OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

2015 sügishooaeg

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2015 22:36    Teema: 2015 sügishooaeg Vasta viitega

Mõned päris head animed on välja tulemas:



One Punch Man - Ühe hoobi mees
Komöödia noorest kangelasest, kes on visaduse ja tahtejõuga saanud nii tugevaks (ja jäänud kiilaks), et hävitab igasugu pahalasi ühe hoobiga. Kuna ta on aga nii palju võimsam kui kõik ta vastased, on võitlused lühikesed ja igavad ning ta ei jõua kellegi tähelepanu tõmmata et tunnustust teenida. Kõige selle tulemusena vaevleb ta motivatsioonipuuduse ja igavuse küüsis.

Hea shounenite paroodia ja samal ajal ka hea shounen anime. Hetkel on ta ka normaalse animatsiooniga, mis on võitlusanimete puhul vast kõige tähtsam osa (vt hiljutine Fate/Stay Night remake).



Subete ga F ni Naru: The Perfect Insider - Kõigest saab F: Täiuslik sisemus
Müsteerium-draama noorest üliõpilasneiust, kes on tavapärasest nupukam. Kasutades oma pere staatust korraldab ta oma kursakaaslaste ja professoriga suvelaagri üksikul saarel, kus asub muust maailmast eraldatud laboratoorium kus nad teevad igast ägedaid asju nagu progevad ja robotid ja värki. Laboratooriumis on vangis/töötab teistega üks megageenius noor naine, kes tappis 15 aasta eest oma vanemad.

Väga mõnus vaatamine, eriti kui kaasa mõelda ja jälgida. Autor on tabanud hea tasakaalu kuidas filosoofiat põimida draamaga ja müsteeriumiga ilma et see tunduks labane või eputav.

Lisaks neile kahele jälgin veel mõnda: Yuru Yuri S3 sest naljakas; Heavy Object sest märul-seiklus kus mechade asemel ehitati suured metallpallid 100 kahuriga; Rakudai Kishi no Cavalry sest see on haruldaselt hästi kirjutatud maagilise keskkooli anime; Comet Lucifer sest see on nagu Eureka 7 ja Bounen no Xamdou.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Teis Nov 10, 2015 01:48    Teema: Re: 2015 sügishooaeg Vasta viitega

Ummi kirjutas:
One Punch Man - Ühe hoobi mees
Komöödia noorest kangelasest, kes on visaduse ja tahtejõuga saanud nii tugevaks (ja jäänud kiilaks), et hävitab igasugu pahalasi ühe hoobiga. Kuna ta on aga nii palju võimsam kui kõik ta vastased, on võitlused lühikesed ja igavad ning ta ei jõua kellegi tähelepanu tõmmata et tunnustust teenida. Kõige selle tulemusena vaevleb ta motivatsioonipuuduse ja igavuse küüsis.

Hea shounenite paroodia ja samal ajal ka hea shounen anime. Hetkel on ta ka normaalse animatsiooniga, mis on võitlusanimete puhul vast kõige tähtsam osa (vt hiljutine Fate/Stay Night remake).


Ei ole kindel kas see langeks just Shouneni alasse (Kuna varem pole midagi päris sellist välja tulnud, sest see on küllaltki verine ja groteskne, ei ole kindel kas see on päris Shounen või mitte?).
Episood 6 sellest animest on õige algus sellele animele. Tegelikult kõik eelmised episoodid olid üks suur "Sissejuhatus" ja sellest punktist alates algab selle "manga" parim osa .

P.S: Manga on sellest animest parem, sest sellel on palju rohkem detaile kui animes ja "pacing" tundub parem olevat (Anime skippib hea hunnik tseene.). Sellegi poolest parim Anime selles hooajas.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 10, 2015 23:30    Teema: Re: 2015 sügishooaeg Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Ei ole kindel kas see langeks just Shouneni alasse (Kuna varem pole midagi päris sellist välja tulnud, sest see on küllaltki verine ja groteskne, ei ole kindel kas see on päris Shounen või mitte?).

Tokyo Ghoul, Parasyte, Shingeki no Kyojin jne on shounenid, ma ei näe kuidas vere pärast ¾anr teine on. Et päris selge olla, siis mina mõtlen shouneni ¾anri all naruto-bleach-one piece tüüpi võitlusanimesid.

Ma kutsun OPM-i paroodiaks, kuna ta viskab nalja shounenite tüüpiliste elementide üle nagu pikad taustalood (naruto anime suudab näiteks aasta aega veeta ühes toas kus mingid zombimehed meenutavad oma lapsepõlve) ja kogu sari keerleb selle ümber kuidas kangelased, kellel teistes shounenites on suured seiklused, peavad diilima ühiskondlike struktuuride ja bürokraatiaga.

See, et OPM on paroodia, ei tähenda muidugi et ta ise kahe jala peal ei suuda seista, vastupidi. Ta saab sellest võime astuda väljapoole ja itereerida iganenud stampidele, mis shounenites tekkinud on.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Kolm Nov 11, 2015 03:15    Teema: Re: 2015 sügishooaeg Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Tokyo Ghoul, Parasyte, Shingeki no Kyojin jne on shounenid, ma ei näe kuidas vere pärast ¾anr teine on. Et päris selge olla, siis mina mõtlen shouneni ¾anri all naruto-bleach-one piece tüüpi võitlusanimesid.

Ma kutsun OPM-i paroodiaks, kuna ta viskab nalja shounenite tüüpiliste elementide üle nagu pikad taustalood (naruto anime suudab näiteks aasta aega veeta ühes toas kus mingid zombimehed meenutavad oma lapsepõlve) ja kogu sari keerleb selle ümber kuidas kangelased, kellel teistes shounenites on suured seiklused, peavad diilima ühiskondlike struktuuride ja bürokraatiaga.

See, et OPM on paroodia, ei tähenda muidugi et ta ise kahe jala peal ei suuda seista, vastupidi. Ta saab sellest võime astuda väljapoole ja itereerida iganenud stampidele, mis shounenites tekkinud on.


Shounenid on alati tundunud sobivat noorematele oma motto "Friendship, Effort, Victory"-ga mis on mulle muutunud definitsiooniks sellele mis üks "shounen" on (Shingeki no Kyojin langeb selle sama motto alla.). OPM ei ole päris selles raamis, sest nagu sa ütlesid, see on paroodia selle motto ümber, aga Saitama on sellest täiesti eraldunud. Ta on lihtsalt liiga tugev ja autor töötas selle ümber. Lisaks kõigele sellele, autor küsitleb mis on "kurjus", "headus" jne.. Ja nagu komöödia ütleb tuleb alati vastuseks "It's a hobby" mis on täiesti eraldunud nendest stereotüüpilistest vaadetest mida Shounenid käsitlevad tavaliselt. See on brutaalne ja tegelikult suurem osa ajast brutaalsus on näidatud väga veriselt. Tema põhjus oma tegudele ei ole tahe õiguse järele, vaid sellepärast, et talle meeldib olla selles "hero" positsioonis (Hobbi).

Kuna selle vaatevinkel on niivõrd erinev tavalisest shounenist, siis ma ei arva, et OPM langeks "shouenini" tagile. Suurem osa kohtasi/website käsitlevad OPM-i seinenina ka.

Parasyte ja Tokyo Ghoul, mangad/animed olid seinenid fyi.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
August



Liitunud: 13 Aug 2011
Postitusi: 113
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 17, 2015 07:04    Teema: Vasta viitega

Noragami Aragoto - Parem kui esimene hooaeg.

Owarimonogatari - Vana hea Monogatari. Episoodi pikkused monoloogid nagu ikka. Siiani on võrreldes eelmiste hooaegadega selles hooajas fanservice olematu!

Gakusen Toshi Asterisk - Pärast kolme episoodi jätsin sinnapaika. Mage.

Taimadou Gakuen 35 Shiken Shoutai - Jätsin selle ka pärast kolme episoodi maha. See on veel kehvem kui Asterisk, loost ja tegelastest kuni näitlejateni välja.

Yuru Yuri San Hai - Vana hea Yuru Yuri. Samas on palju muutunud. Nimelt Yuru Yuri-le omased naljad (nt. Akari introd ja Akari nähtamatus) on sellest hooajast puudu. Ilmselgelt pakib sari juba kotte.

Subete ga F ni Naru - Seda on raske vaadata. Enamasti tundub nagu loojad üritavad luua müsteeriumi, tehes sarja võimalikult salapäraseks ja loopides ebatavalisi tegelasi ning olukordi vaatajale näkku. Iseenesest Monogatari fännina peaks selline asi mulle meeldima, aga siin tehakse seda kuidagi igavalt. Eks näis mis siit veel välja tuleb, aga siiani tundub väga palju püüdlev kuid väga vähe saavutav sari.

Shomin Sample - Lollus. Aga naljakas.

GochiUsa S2 - Ehh, olgu need tegelased nii nunnud kui tahes, mul kulus pool aastat enne kui ma eelmise hooaja viimased kolm episoodi viitsisin ära vaadata. Selle hooajaga läheb veel aeglasemalt. Pole veel teise episoodinigi jõudnud. Kaua seda "cute girls doing cute things" asja ikka vaadata jõuab. Yuru Yuris vähemalt tehakse nalja, siin juhtub seda harva.

Utawarerumono: Itsuwari no Kamen - Anime of the Season, pole kahtlustki. Reaalselt huvitav maailm, tegelased ja lugu. Selle sarja uusi episoode ootan sel hooajal kõige suurema huviga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Pipo



Liitunud: 23 Aug 2012
Postitusi: 12

PostitusPostitatud: Laup Nov 21, 2015 17:53    Teema: Vasta viitega

OPM ja Noragami on parimad praegusest hooajast. Two thumbs up!

Seinen ja shounen on tegelikult lihtsalt manga ajakirja põhi lugejaskonna määrajad. Sellist asja anime-ga üldse pole.

Shounen on 13-17-aastased meessoost lugejad, seinen 18+. Vähemalt US-i standardite järgi. Jaapan on selle poolest vabavam (seal on shounen 8-18).

Need standardid enam-vähem ainult määravad palju verd ja palju keha näidata saab.

Samas Naruto, Bleach, One Piece on/olid samas ajakirjas, mis Death Note ja see tegeles raskemate teemadega ja oli päris vaba verega.

Näiteks Gantz ja Elfen Lied on seinen-id, aga mina seal muud ei näinud kui veri ja tissid.

Samas Attack On Titan on shounen, verine, aga leian, et teemade ja moraalsuse suhtes on ta hulka keerulisem (eriti mangas), kui näiteks Elfen Lied ja Gantz.

Berserk ja OPM on aga seinen-id, mis on üsna vabad verega ja neil on teemade keerulisus ka taga.

Nii et, leian, et see rohkem oleneb igast individuaalsest seeriast (ja kuidas keegi nendest arvab) ja need standardid on rohkem pinnapealsete vabaduste kohta.

Näiteks Noragami on samuti shounen, kuigi minule algselt tundus see rohkem shoujo-na, ta ei ole ka jube verine, kuigi käsitleb oma teemasid üsna keeruliselt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2015 04:18    Teema: Vasta viitega

Subete ga F ni Naru astus oma inglisekeelse osaga täiesti ämbrisse, kuus minutit dialoogi kahe häälenäitlejaga kes seda keelt ladusalt ei oska. Müsteeriumivaib vaikselt edeneb aga hoog on aeglane, söödetakse piisavalt huvitavaid vihjeid mõtte tööshoidmiseks. Kui seda poleks vaataks ikka edasi algusloo pärast.

Pipo kirjutas:
Näiteks Noragami on samuti shounen, kuigi minule algselt tundus see rohkem shoujo-na, ta ei ole ka jube verine, kuigi käsitleb oma teemasid üsna keeruliselt.

®anri piirid ei ole nii selged, kuna tegelikult me üritame lihtsalt ühe sõnaga kirjeldada anime struktuuri ja sisu. Seepärast ma eksisin ka enne kui ma lihtsalt ütlesin et 'see on shounen' kuna see on liiga lai käsitlus ja ei anna infot täpselt edasi. Tegelikult ma tahtsin öelda 'OPM on samast ¾anrist mis Naruto, Bleach ja One Piece, mis on shounenid', või 'OPM on battledom' või midagi.

Nii et vabalt võib Noragami olla nii shoujo kui shounen, sest ta on 'nagu shoujod' aga 'shounen anime'. Mina arvan lihtsalt et tegu on animega mis üldiselt kõigile peale läheb olenemata soost ja meie iganenud ¾anrikäsitlusest.

EDIT: Ma ei taha devalideerida diskussiooni, et mis ¾anri OPM jm kuuluvad, või et mis eristab seinenit shounenist. Pigem ma parandasin või laiendasin oma sõnastust kirjelduses, millest diskussioon algas.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Jan 04, 2016 14:48    Teema: Vasta viitega

Kas keegi leidis ka mingit üldise tähelepanu alt välja jäänud kraami? Vaatasin ise üksnes kahte animed, neist ühte poolikult, mistõttu võis nii mõndagi head kahe silma vahele jääda (fat chance muidugi).

Subete ga F ni Naru müsteeriumid ei suutnud kahe osa jooksul enda vaatamist põhjendada igatahes.

One Punch Man sai see-eest lõpuni vaadatud. Ma võtaks selle suhtes pigem hoiatava positsiooni, aga seda üksnes - ja ma rõhutan ü k s n e s - seetõttu, et sari on veebis täiesti ülehaibitud. Seega ma hoiatan, et polnud nii vahva sari ühti. Idee keebikandjast, kes iga pahalase ühe matsuga maha lööb, on naljakas umbes minuti. Asjaolu, et keebikandja on seejuures paras Lebowski, umbes kaks. Seetõttu ei leidnud ma huumorit sarjast, mis tundus just huumorile ehitatud. Samuti jäi puudu ka põnevusest. Hoolimata võitlusstseenide eepilisusest, oli lõpptulemus ju alati teada. Vähe sellest - kui Supermanil on vastaseks vähemasti krüptoniit, siis OPM nimikangelasel ei tee universumit ohustavad kollid isegi selga märjaks. Kui peategelasel puuduvad ületamist nõudvad raskused täielikult ja huumor sarja ei kanna, siis jääbki leigeks.

Kui nüüd hoiatus kõrvale jätta, siis näiteks animatsioon on OPM-il tipptasemel. Space Dandy re¾issöör Shingo Natsume on siingi abiks kutsunud oma lemmikanimeerijad ning andnud neile vabad käed. Samuti on sarjas hulgi toredaid kõrvaltegelasi. Nende võitlused ning omavahelised nääklemised ongi sarja sisulise poole huvitavaim osa. Kahjuks segab siingi sarja põhisü¾ee vahele - kõrvaltegelaste rolliks on peamiselt nurjuda seal, kus peategelane koheselt särada saab.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Keissy



Liitunud: 1 Aug 2008
Postitusi: 62
Asukoht: enda toas

PostitusPostitatud: Nelj Jan 07, 2016 17:26    Teema: Vasta viitega

Eks ma siis mainin sarju, mida veel siin nimetatud pole ja mis vähemalt mulle silma jäid.

Osomatsu-san - Huumori anime, kus peategetasteks kuusikud (sextuplets??) ehk kuus sama välimusega tüüpi. Algselt on karakterid pärit 80ndate animest Osomatsu-kun, kus nad olid lapsed, kuid nüüd peavad toime tulema täiskasvanuna. (kuivõrd see neil korda läheb)


Concrete Revolutio: Superhuman Phantasmagoria - Ühiskonnas on lõhe tava inimeste ja super inimeste vahel. Konflikte ja rahutusi jagub. Kusagil käivad inimekperimendid. Tegelaste seast võib leida magical girl'i, vaimu, youkai'd, tulnukat, ajasrändajat ja veel mõnda. Üsna värviline ja kirju.


On ka veel käimas Haikyuu teine season, kes spordi animedest rohkem huvitatud on. ¯\_(ツ)_/¯
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
August



Liitunud: 13 Aug 2011
Postitusi: 113
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 13, 2016 19:43    Teema: Vasta viitega

Ma jäin vahepeal sügishooajaga magama ja unustasin kõiki sarju peale Utawarerumono vaadata. Natuke viisin end nüüd kurssi tagasi, kuid paar sarja ikka kuskil poole peal.

Yuru Yuri on Yura. Ehk siis, kuigi ta on naljakas, on ta kole pikaks veninud ja kaotas oma esmase võlu. Vaatan ja naeran ikka, aga raske on tahta järgmist episoodi vaadata.

Shomin Sample oli üllatavalt hea. Umbes samal tasemel sarjadega nagu "Kanojo ga Flag" ja "NouKome". Nimi oli tal ka kuskil sama pikk. Head nalja sai. Korralik peategelane ja puha.

GochiUsa S2 jätsin üldse pooleli. Ehk ükskord kauges tulevikus vaatan lõpuni, aga lähitulevikus küll ei viitsi.
Subete ga F ni Naru oli tuim ja ajas magama. Jätsin katki.
Taimadou Gakuen 35 Shiken Shoutai ja Gakusen Toshi Asterisk jätsin ka katki, nagu eelmises postituses juba mainisin. Kolme episoodi jooksul oli kehv. Ei usu, et paremaks läks.

Owarimonogatari oli endiselt vana hea Monogatari. Kellele meeldib, kellele ei meeldi. Mina armastan.

Noragami Aragoto oli tõepoolest parem kui esimene hooaeg. Igati põnev lugu, hoidis huvi üleval. Küll aga ei meeldi eriti suund, mille poole sari liikuma hakkab. Ilmselgelt tuleb ka kolmas hooaeg, kuid mulle isiklikult meeldis eelkõige fookus kõigil neil jumalatel ja nendevahelistel kähmlustel. Tundub, et pärast seda hooaega kisub millegi muu poole.

Osomatsu-san
oli väga omapärane. Vana sari taas ellu äratatud, muidugi uues kuues, kuid vanamoelise hingega. Kiidan, soovitan.

Utawarerumono: Itsuwari no Kamen ei ole veel läbi. 24-episoodiline sari, jätkub veel see hooaeg edasi, mis oli mulle väga meeldiv üllatus, sest arvan endiselt, et see oli/on sügishooaja parim sari. Kiidan, soovitan, kuid ei tea mis ees ootab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: