OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Space Dandy

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Teis Jan 21, 2014 10:33    Teema: Space Dandy Vasta viitega

Space Dandy is a dandy guy - in space.
Re¾issöör: Shinichiro Watanabe
Tootja: Bones

Tulnukate jahtija Space Dandy seikleb läbi värvirohke maailmaruumi, teenides oma eurot tundmatute ja haruldaste tulnukaliikide leidmisega. Tema meeskonnaks on tüütu häälega robot QT ning kosmose kass Meow.

Space Dandy on eye candy. Värvilahendused, tulnukate disain, keskkonna disain, kaadrid ja muud sellised asjad, mis on ekraaniteose puhul tähtsad, annavad siin kokku suurepärase kompoti magusat mõnusust.

Sügav sisu jääb aga olematuks. Vähemalt esimeste osade järgi hinnates. Pigem loogeldakse läbi ühest episoodist korraga, kuid seda nii, et jääd ikkagi järgmist episoodi ootama. Tähtis pole lõpp tulemu, vaid värvikas tee selleni.

Tihti on fookuses nii pildis kui sõnas naiste kehad. Mitte aga tobeda ecchi animu järgi, vaid vägagi aktsepteeritavalt sisse põimitult. See lihtsalt leiab omale tähenduse loo kontekstis.

Igati meelt lahutav ja soovitan vaadata.









Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Teis Jan 21, 2014 10:40    Teema: Vasta viitega

aga kas see vastab tõele, et see väljub suht samal ajal adult swimis inglise keelde dubleerituna?
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Teis Jan 21, 2014 13:10    Teema: Re: Space Dandy Vasta viitega

AndreS kirjutas:


Tulnukate jahtija Space Dandy seikleb läbi värvirohke maailmaruumi, teenides oma eurot tundmatute ja haruldaste tulnukaliikide leidmisega. Tema meeskonnaks on tüütu häälega robot QT ning kosmose kass Meow.



Esiteks on rahaühikuks huvitaval kombel sama valuuta mis Cowboy Bebopis - wulon (woolon?). Teiseks, Meow oleks kurb, kui sa teda kosmosekassiks nimetad, ta on uhke Betelgeuslane.

Ning jah, USA dub on üsna pädev sel asjal, osad väljaanded on kahe heliribaga.

Ise olen arvamusel, et selle hooaja Kill la Kill. Kõlavad nimed ja äge ajalugu nende taga, kuid seekord ei pingutatud niipalju kui võiks. Eks näis, Bebopi paar esimest osa olid ka taidlemine, plot'i kui sellist oli ainult paari osa jagu.

Mulle meenutab kogu see kompott nii tegelaste kui visuaalse külje pealt hoopis Redline'i, kuid Redline on paar taset kõrgemal ja Dandy on J.P. kõrval ikka üsna tühi poosetaja.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 21, 2014 13:13    Teema: Vasta viitega

Mulle ei meeldinud. Sisutühi ja tüütu komejanditamine ja naised ei paku minu jaoks piisavalt huvi, et esimesest osast kaugemale vaadata.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shirotoki



Liitunud: 11 Veeb 2010
Postitusi: 333
Asukoht: Põltsamaa/Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 21, 2014 18:18    Teema: Vasta viitega

Jätab suhteliselt külmaks. Hästi animeeritud ning visuaalselt kena, kuid lugu ise pole eriti naljakas ning mittenaljakas komöödia on lihtsalt meh.

Viimati muutis seda Shirotoki (Nelj Jan 23, 2014 12:15). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Kolm Jan 22, 2014 22:22    Teema: Vasta viitega

Ma vist rohkem ei suuda.

Vaatasin kolm episoodi ära. Jah, see on ilusasti joonistatud, jah, sellel on ägedad algus- ja lõpulood, aga see on ka kõik - rohkem positiivset ma sealt kahjuks ei leia.

Küll aga ämbrite kaupa negatiivset. Esiteks on sellel sarjal ülimalt ebameeldiv peategelane (parafraseerides Zindrelit: enesekindel saamatusehunnikust mats), teiseks ei mäleta ma esimesest kolmest episoodist ühtki naljakat kohta ja kolmandaks pole ma veel aru saanud, kas sellel animel mingi mõistlik plot ka olema peaks või mitte.

Vahepeal levitati kuulujutte, et kuuenda episoodi pidavat algusest lõpuni tegema selline mees nagu Mitsuo Iso, nii et ma mõtlesin esialgu, et kannatan vähemalt sinnamaani ära, aga kuna need jutud mingit kinnitust leidnud pole ja internet annab vastukäivat informatsiooni, siis ma jätan selle sarja siinkohal lihtsalt pooleli.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 24, 2014 18:33    Teema: Kes on Space Dandy? Vasta viitega

Kui minult kuid tagasi küsiti, "Kes on Space Dandy?" ei olnud mul õrna aimugi, kes on Space Dandy. Ma vastasin niimoodi: "Hea härra ja/või proua, mina ei tea kes on Space Dandy. Ma võin teile aga öelda, kes ta võiks olla. Ta võiks olla kangelane, keda saaks lõpuks ometi austada. Keegi, kes lükkab nii enda kui kõigi teiste kujutlusvõime piire edasi, edasi kosmosesse ja kosmosest edasi. Keegi, kes tõstab meie maa-ligi silmad taevasse ning annab meile tiivad."

Aga Space Dandy pole Kamina. Ta on mingi versioon Lupinist, kes on igaks juhuks läbi kupatatud, et ta ohutu süüa oleks. In space.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Püh Jan 26, 2014 12:08    Teema: Vasta viitega

Ma jätkuvalt soovitan tutvumist. Mõnus laisa hommiku ajaviide. <3

Spoiler:

Episood 4 - pool episoodi räägiti meeskonna elust zombidena.


Spoiler:





Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Jan 27, 2014 16:26    Teema: Vasta viitega

Mulle jällegi meeldib. Küllap ei olnud mu lootused laes nagu mõnel teisel ehk olid. Samuti jahutas mu niigi leigeid ootusi eelkirjutajate negatiivne vastukaja. Seega lõpuks anime juurde jõudes olin isegi positiivselt üllatunud.

Üritades pikemat kiidulaulu kirjutada, jääksin muidugi kidakeelseks. Animes on millegagi mööda lastud ja eelnevalt on probleemid juba välja toodud. Põhipoint ikkagi selles, et komöödia kohta on huumorit nadilt. Ning see pisuke, mida on meile antud, ei pane leebelt öeldes just alati lõkerdama. Sü¾eed vist ka otsida ei maksa, aga kurat teab. Hetkel on kontinuiteedi puudumine kooskõlas üldtooni vabameelse jaburusega ja mulle see sobib. Neljas osa oli juba päris hea, just oma totruse tõttu läbivalt humoorikas.

Tee või tina, animatsioonist rääkimata jätta ei saa. Esimese osa lõpumomendid kosmosemonstrumite planeedil olid tänapäeva teleanimes harukordselt ilusad minutid. Eks siin mängib maitse ka rolli. Mõeldes, et Kyokai no Kanata jättis juba esimese osa ajal mind korralikult tukastama, pean tunnistama, et animes on Kanada-kooli lõbus vabavorm mulle ääretult sümpaatsem, kui rafineeritud ja kliiniliselt-pedantselt arran¾eeritud vorm, mida esitab näiteks eelmainitud KyoAni sari.

Veel tahaksin ära märkida, et Dandyst uut Kaminat või JP-d oodata on pisut vale. Dandy on dändi ja dändi nimetust on alati väärinud eputav, kergemeelne ja rumalavõitu pleiboi. Kamina ja JP on küll ägedad, aga nad ei saaks olla Dandyd, kosmoses või maal. Zindreli kirjeldus oli täpne. Kuid minu jaoks see tegelast ebameeldivaks ei tee. Sellises sarjas on ta õige koha peal.

Nii et mina soovitan vähemalt paar episoodi vaadata (ja tundub, et hetkel veel vahet polegi mitmendaid mis järjekorras), võib juhtuda, et sari teile meeldima hakkab. (Mulle meenus kirjutamise ajal Inferno Cop - vot kui too teile meeldis, siis ehk meeldib Dandy ka.)
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 27, 2014 17:35    Teema: Vasta viitega

Tegelikult on, jah, päris lahe komöödia. Ja ärge inglisekeelse dublaa¾iga pead vaevake.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Esm Veeb 03, 2014 00:06    Teema: Vasta viitega

Ep. 5 oli seni parim. Nalja ei tehtud, pigem tõsine lugu. Vahepeal oli tunne nagu vaataks filmi. SUUUPER MEGA HEA OLI!

Wikipedia järgi oli Ichirò Òkouchi see kes stsenaariumi kirjutas.
...

Ma ebausklikele pilte ei viitsi jagada seekord (see kell), kuid minu silmis oli ka visuaalse külje pealt latt märksa kõrgem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Teis Juul 08, 2014 18:36    Teema: Vasta viitega

Kes veel ei tea -> uus hooaeg käib.


Spoiler:

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
decomed
õigekirjas 1 punkt maksimumist puudu


Liitunud: 10 Sept 2010
Postitusi: 165
Asukoht: Tapa

PostitusPostitatud: Nelj Juul 17, 2014 06:48    Teema: Vasta viitega

Kauaoodetud s2 tuli kah välja , ei suutnud juba enam ära oodata ; p.
_________________
http://myanimelist.net/animelist/Decomed Warning: This list is not for people with weak nerves!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Reede Juul 18, 2014 17:17    Teema: Vasta viitega

Nüüd kui teine hooaeg pihta hakkas, oleks asjakohane ka paar kokkuvõtliku sõna esimesest esitada.

Varasemad postitused avaldavad sarja suhtes suurt pettumust ja teevad seda õiglaselt, sest esimesed osad olid kesised, kriitliselt ausa pilguga vaadates isegi halvad. Nürid tegelased, puuduv sü¾ee, labased naljad. Seega on vist põnevaim küsimus: "Kas midagi muutus paremaks?"

Noh, nii ja naa. Esmalt tuleb aru saada, et Space Dandy on siiani täiesti episoodiline show. Cowboy Bebop oli ka pigem episoodiline, kuid seda läbis siiki üks pidev looliin, mis tõi muutusi tegelaste koosseisus ning arenguid nende iseloomudes. Space Dandy puhul piisab teadmisest, et peategelasteks on elunautlejast Dandy, laisk kosmosekass (khmm, betelgeuslane) Meow ja tehisintellektiga tolmuimeja QT, kes kosmoselaeval Aloha Oe ringi rändavad ja leiva teenimiseks haruldasi tulnukaid püüavad; siis on võimalik sukelduda igasse episoodi ükskõik millises järjekorras. Episoodide lõpp võib jääda lahtiseks või lõppeda mõne asjaosalise jäämisega mõne hiiglasliku plahvatuse keskele, vahet pole, järgmise osa alguses on kõik sama.

Iseenesest ei ole läbiva loo puudumine midagi halba, kuid kui tegelased ja nende asustatud universum eriti ei paelu, siis ilmselt tuleks sellisest seriaalist hoiduda. Küll aga on Space Dandy leidnud sealt oma tugevuse, nimelt on re¾issööride-ststenaristide loominguline vabadus iga osa puhul tohutult suur. See võimaldab sarjal kohata mitte vaid ulmekli¹eid vaid ka tõsisemaid ulmeteemalisi mõtisklusi, näiteks tegelikkuse ja jäädvustatud lugude vahekord 11. episoodis. Isegi tegelaste iseloom ei ole väga ühejooneline, vaid muutub vastavalt loo kirjutaja vajadustele. Nõnda võib mõnes osas Dandy üles näidata teatavad arukust, mõnes teises olla aga uskumatu tainapea.

Okei, see on meeldiv, aga oli siis lõpp parem kui algus või polnud? Jah, ütleks, et nii episoodi sü¾ee kui huumor on esimese hooaja teises pooles mitu kraadi kõrgem, 12. osa ajal naersin juba arvestataval määral. Episoodid 9-13 meeldisid mulle palju rohkem ning esitan ka oma paremiku teemasse
"Kui ma üldse Dandyt peaks vaatama, siis just neid episoode, beibi".

Episood 9
Dandy satub intelligentse taimestikuga planeedile. Seiklus seal ise on ehk kuivavõitu, aga kui võluv see episood on. Visuaalselt on tegemist kindlasti eripäraseima osaga, juba esimesed minutit näevad välja nagu oleks kogemata Kaiba mängima pannud. Pole ka ime, re¾issööriks-autoriks Yuasa koostööpartner (prote¾ee?) Eunyoung Choi. Amorfsed, fantastilised (tähenduses, mida evib näiteks René Laloux "Fantastic Planet"), just kui igiliikuvad taimed loovad Kevin Aymerici joonistuste taustal elava, uneleva ja psühhedeelse maailma, mida on suurepäraselt valitud taustapaladega väga mõnus vaadatav. Ka äärmiselt lihtsakoeline lugu, mis planeedil areneb, on lõpuhetkeil sümpaatseks muutunud.

Episood 10

Meow satub tagasi oma koduplaneedile, kus hakkab arenema groundhogdaylik ajalõksustsenaarium. Kuigi kakskümmend minutit tundub seda tüüpi loo jaoks liiga lühike, on tüüpsü¾eest valitud põnevaimalt mängitavad palad ning ülejäänu on lahendatud mõnusalt humoorikas võtmes. Kõige toredam on aga rustikaalse elu ja väikelinnamiljöö eluline kujutamine. Loo käigus peab kass Meow taastutvuma oma perekonnaga, eriti sinikraest isaga, ning väikekoha nüri õhkkonnaga ning alatiselt korduva ja monotoonse igapäevaga, mida ajalõksu sattumine suurepäraselt rõhutab. Meow ja tema pere ning sõbrad on hoolimata oma kõutsivälimusest ühed inimlikumad tegelased sarja kõigi osade vältel.

Episood 13
QT armub kohvimasinasse. Järgneb lühike robotite armastuslugu, mis on soojalt ja sümpaatselt esitatud ning moodustab osa raames suurepärase terviku. Osa teine pool viib meid aga hooaja kliimaksisse, eepilisse lahingusse, mille väärtus hea animatsiooni nautlejale on vast suuremgi kui esimese osa lõpus aset leidnud animatsioonidisko. Ka siin tuleb ära märkida naelapead tabav daftpunkilik helitaust.

Nõndap, need olid head osad ja selliste lookeste kohtamise lootuses vaatan ma ka mõnuga teist hooaega. Kindlasti, kui see kord vaadatud saab, jagan uusi aardeleide ka bakaga.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: