OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kill La Kill
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Esm Dets 23, 2013 15:17    Teema: Vasta viitega

alguses tahtsin anda 8/10, et nagu oleks äge, aga mitte piisavalt. mitte gurren laganni tasemel. Vahepeal vajus ära ja jätkasin vaatamist puhtalt inertsist, 12- episood oli aga jälle lahe.

Gainaxil on Midase puudutus - kõik mis nad teevad, on kogu oma värdsuse juures kuradima äge (PSG, TTGL, FLCL). Trigger lootis samal lainel edasi sõuda, aga ei õnnestunud. Värdsuse tegid, aga mite eriti hea.

Niikaua kuni täiesti saastaks ära ei lähe, vaatan edasi.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Esm Dets 23, 2013 16:52    Teema: Vasta viitega

Kuigi olen tulihingeline Kill la Kill'i fänn, pean kahjuks Randomiga mingil määral nõustuma - vahepeal (episoodid 8-11) vajus tõesti ära, kuid viimane osa oli jällegist väga hea.

Samas põhjuseks tooksin hoopis välja limiteeritud budget'i, mida nad vahepeal küll varjata oskavad, (dramaatiliste still'idega näiteks) kuid mis siiski mõndade osade animatsioonikvaliteedi langusena väljendub.

Peale neljanda osa ja selle "mõõna" (ep 8-11) on siiamaani kõik osad väga awesome olnud ning viimase osa järgi läheb veel lahedamaks.

Random Hero kirjutas:
Gainaxil on Midase puudutus - kõik mis nad teevad, on kogu oma värdsuse juures kuradima äge (PSG, TTGL, FLCL). Trigger lootis samal lainel edasi sõuda, aga ei õnnestunud. Värdsuse tegid, aga mite eriti hea.

Kuigi mulle meeldisid nii PSG, TTGL ja FLCL siis see pole kaugeltki KÕIK mida Gainax teinud on. Ka neilt on keskpärast kraamI ja täielikku saasta (pmst kõik pärast PSG) tulnud.
Gainax on surnud, sellest pole pmst. midagi järel - kõik on kas triggeris (LWA, KLK) või kharas (rebuild of evangelion)


Viimati muutis seda ShinNatsume (Teis Märts 18, 2014 13:34). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SilverWolf112



Liitunud: 11 Märts 2012
Postitusi: 174
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 19, 2014 01:04    Teema: Vasta viitega

Enda isiklik arvamus on ,et ainult paremaks läheb :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Püh Jan 19, 2014 15:28    Teema: Vasta viitega

SilverWolf112 kirjutas:
Enda isiklik arvamus on ,et ainult paremaks läheb :)

Täitsa nõustun, viimased 3 osa on väga head olnud, mis sest, et 8-11 eriti head polnud. :)
Spoiler:

see on cool, et nüüd näidatakse, missugune on maailm väljaspool kooli

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Kolm Jan 22, 2014 00:53    Teema: Vasta viitega

Ta ei ole ehk nii hea, kui loota oleks võinud, kuid kindlasti ei saa nõustuda vahepealsete 3/10 arvamustega. Juba stilistiliselt pakub ta piisavalt, et seda skoori ületada. Probleemiks vast see, et sari ei võta ennast tõsiselt, aga samas võtab ka. Ehk üritab luua mingit pinget lahingute ajaks, kuid see tundub tehislik ja ülepingutatud.

Muuseas - ma ei tea, mida bakalased arvavad, aga Mako ja tema pere näivad olevat mujal netis ühtseks vihaobjektiks. Minu meelest on nende ülevõlli käitumine aga sarja tugevaks väärtuseks. Nende jõukuse tõusu ja langust esitlev episood on vist minu lemmik siiani (koos lõksudega täidetud kooliteega, aga seal oli mingi igav lahing lõpus) - lõbus ja nostalgiline oli tolle osa stiil.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zindrel



Liitunud: 27 Aug 2006
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Kolm Jan 22, 2014 21:15    Teema: Vasta viitega

Mako on kõige lahedam üldse! Mako for life!

Aga muidu on ka äge sari, mulle näiteks meeldisid need nelja Satsuki abilise vastu võideldud järjestiklahingud - maksimum badass värk. Meenutab korralikku shounenit (nagu Yuu Yuu Hakusho näiteks) ja need on mu lemmikud. Viimane Ryuuko kostüüm ka väga stiilne selle võrriga :) Mõnikord on kehvemaid momente ka muidugi ja natuke särtsu jääb puudu. Aga halb küll ei ole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Kolm Jan 22, 2014 22:06    Teema: Vasta viitega

Minule meeldis samuti see Mako perekonna rikkakssaamise episood (seitsmes vist, kui mu mälu mind ei peta) seni kõige enam, nii et ma ei taipa, kust see pahameel tuleb või millega seda põhjendatakse.

Hoolimata sellest, et tegu ei ole võibolla tõesti päris-nii-hea-sarjaga-kui-gurren-lagann(tm), pean ma Kill la Killi ikkagi esmaklassiliseks vaatemänguks ja olen seni nautinud iga episoodi. Erinevalt sellest teisest hetkel jooksvast suurte nimede poolt loodud absurdikomöödiast, millel peale silmailu ja detailse animatsiooni eriti muud pakkuda polegi, on Kill la Kill köitev ka paljudes teistes aspektides. Mainisin juba korra seda seitsmendat episoodi - see on minu arvates suurepärane näide sellest, kuidas napi kahekümne minutiga suudetakse vaatajate ette tuua terviklik lugu, mis on ühest küljest absurdne, lõbus ja kiiretempoline, kuid samal ajal suudab vältida pealiskaudsust, olla südamlik, mõtlemapanev ja tegelaskujusid avav/arendav. Täiesti 10/10 episood - selline, mis tõmbab sind täielikult endasse, nii et lõputiitrite ajal suudad mõelda vaid: "wow, ma ei tea, mis see oli, aga see oli lahe!"

Kokkuvõtlikult - väga hea sari ja kindlasti mitte pettumus, loodetavasti läheb aina paremaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Viru



Liitunud: 24 Nov 2013
Postitusi: 18

PostitusPostitatud: Nelj Jan 23, 2014 20:15    Teema: Vasta viitega

Muideks kui keegi väga suur fän on siis on tulekul ka üks esimesi figuriine peategeleasest. Esmavaatest tundub asjalik.

Spoiler:




Ise olen episode 7menda juures, pole eriti harjunud action packed sarju vaatama, kuid vahelduseks on väga hea. Mis puudutab storyt siis enda maitse järgi oleks võind asjad natuke teistmoodi olla.
Spoiler:


Selle asemel, et kohe seal alguses student council presidendiga võidelda oleks võinud alustada ikka sealt nõrgematest (vaikselt ronida tippu), samuti oli kinda spoil kui näidati enamik club liidreid ära. Mingisugune üllatusmoment või saladuseloor võiks olla. Eks peategelase iseloom ole ka selline, et hüppab pea ees sisse with no fks given. Igatähes vahepeal on hea koomiline küll nii, et annan 7/10 hetkel vaadatu põhjal.


_________________

誰も知らず 日が射すまでに
そっと そっと
予\感を感じてた
こころが感じてた
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Soobel



Liitunud: 24 Dets 2007
Postitusi: 344

PostitusPostitatud: Nelj Jan 23, 2014 23:49    Teema: Vasta viitega

Vähemalt on eidel liha luude peal.
_________________

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Reede Jan 31, 2014 11:58    Teema: Vasta viitega

=Ep.16
Spoiler:

tulnukad, nice ... See "this is a recap episode" lause oli alguses ikka päris masendav ... ep 16 oli ühesõnaga vinge

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Reede Jan 31, 2014 14:45    Teema: Vasta viitega

ep 16 =
Spoiler:


Shit just got real. Uus opening on ka lahe.

Mõned screenid:
Spoiler:







Ja gifid:
Spoiler:

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 14, 2014 18:56    Teema: Vasta viitega

18. osa haaras mu südame.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Püh Veeb 16, 2014 18:36    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
18. osa haaras mu südame.

URRRRRR
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MTI



Liitunud: 13 Juul 2003
Postitusi: 216
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Märts 08, 2014 02:22    Teema: Vasta viitega

Ep 19 juures, senini ainult positiivselt üllatunud
Spoiler:

More plottwists than your body has room for!

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 17, 2014 18:00    Teema: Ummi review by kill la kill Vasta viitega

Loen paar raamatut läbi, siis vb teen uue.



Kill la Kill

Pikka aega olen animemaastikul rännanud ja rännanud ning oodanud, mil silmapiiril ilmub mõni animeküngas. Eelmine aasta juhtusingi künklikule pinnale, kuigi Lõuna-Eesti mõõtu see välja ei andnud. Teiste hulgas ronisin üle näiteks Uchouten Kazoku ja proovisin Gatchaman Crowdsi, kuid kõige põnevam oli minu jaoks Kill la Kill. Juba enne kui ta välja lasti, sai ta palju haipi, kuna tegijad on ikka kõvad nimed oma uues stuudios Trigger. Tollal see mind ei kõigutanud, sest hoolin vaid sellest, kui kaugele hinge mõni anime mulle poeb. Kill la Kill tegi hea tulemuse.

Matoi Ryuuko on vihane koolitüdruk. Miks koolitüdruk? Sest kõik noored tüdrukud saadetakse tänapäeval kooli. Miks vihane? Sest keegi tappis ta isa ära. Ta isa, kes saatis ta kaelast ära mingisse kooli. Ta isa, kes ei suvatsenud teda üleski kasvatada. Ta isa, kes oli siiski tema ainus pere. Ta isa, kes teda ikkagi kodus ootab. Kodus, mis põleb. Isa, kes on surnud. Ma oleks ka suht vihane.

Ryuuko isa pärandab talle hästi suured käärid. Trikk on selles, et üks hästi suur käär on tema tapja käes. Nii läheb meie kangelane oma ühe hästi suure poolkääriga seda tapjat otsima Honnouji akadeemiasse, veidrasse koolilinna. Seal kohtab ta Makot, kes tahab väga väga väga tema sõber olla ning kelle pere on nõus teda enda poole elama võtma. Ta leiab veel mingite rusude seast rääkiva univormi ning teeb tutvust ekshibinistlike kalduvustega õpetajaga, kes on osa la resistaaanz..salaorganisatsioonist Nudist Beach, kes plaanivad kooli valitseja Kiryuuin Satsuki vastu võidelda.

Satsuki on mingi rikka tädi tütar, nii et kui ta tahtis endale kooli luua, siis ta sai selleks küllaldaselt ressursse. Ta veedab oma päevad teed juues ja õpilaste peale karjudes. Vahel teevad karjumist hoopis ta alamad ja vahel nad teevad seda rusikatega. Ryuuko sobib siia kooli nagu nõel nööbiauku.

Lugu on haarav, esimene pool sarjast kulutatakse tegelaste ja kooli tutvustamisele, mis on vürtsitatud rohke multikavägivalla ja tunnetega. Nagu ikka animes, siin on ka lahedad transformatsioonid, mis VERE HINNAGA annavad kakluseks palju jõudu. Ecchile allergilisi inimesi õõvastab Ryuuko transformatsioon, kuna ta kostüüm ei jäta kujutlusvõimele palju ruumi, kuid kogu seeria on äärmiselt ebaseksuaalne ning peagi läheb see vastikusemõte peast. Igasusuguse Paljastuse Vastased Ristirüütlid peavad õnneks pettuma.

Teine pool sarjast võtab tuurid üles ning Ryuuko leiab, et tema algne kättemaksuplaan on osa millestki hoopis suuremast. Kõik niidid viiakse lõpuks hullult hästi kokku ning viimased lahingud on kõige lahedamad asjad, mida te iial näete.

Kuigi see on säratu, mulle väga meeldib ka sarja muusika. Näide 1, näide 2, näide 3. (mitu laulu on ka lahedad, aga youtube'il on content match nende peale)

9/10


_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Reede Märts 28, 2014 09:18    Teema: Vasta viitega

Spoiler:

Ep. 24. Kõik olid alasti.

Vinge animu, meeldis lõpuni.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Reede Märts 28, 2014 14:09    Teema: Vasta viitega

AndreS kirjutas:
Spoiler:

Ep. 24. Kõik olid alasti.

Vinge animu, meeldis lõpuni.

Sama siin, jäin väga väga rahule viimase osaga, sest et
Spoiler:

nad läksid kosmosesse!! ma kartsin, et ragyol lõigatakse lihtsalt pea maha ja kõik. Ryuuko super saiyan oli ka väga awesome. Also, "sailor uniforms are meant to be grown out of" ;_;7 RIP in peace

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Märts 29, 2014 01:58    Teema: Järelsõna! Vasta viitega

Ma kunagi vaatasin filmi parfümeeriast, see lõppes sarnaselt, kui võib-olla veidi vähem süütu multikasarmiga. Jäin rahule, 9/10.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Laup Apr 05, 2014 17:54    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Hoolimata sellest, et tegu ei ole võibolla tõesti päris-nii-hea-sarjaga-kui-gurren-lagann(tm)...


On autorite suhtes pisut ebaõiglane, et mainega vastutus käsikäes käib. Iga looja jõuab kord paika, kus uut mäetippu enam ületada ei jaksa. Aga teine valik oleks loorberitele puhkama jääda ja siis ei saaks me midagi, nii et... Igatahes haip enne sarja tulekut oli tollal igati põhjendatud, tagantjärgi küll mitte õigustatud. Sari pole halb, sugugi mitte, aga fännide poolt seatud etalonile lähedale ei jõutud ja see annab igas arvamuses tunda.

Ütlen minagi, et kui TTGL on klassika, mis väärib teistkordsetki vaatamist, siis KlK vaatamise juurde võib julgelt asuda alles siis, kui terve posu muid animeid vaadatud ja kestev hooaeg magedaks jääb. Ei olnud halb, ei kahetse, et vaatasin, aga uuesti vaadata ei viitsiks. Eks siin mängib rolli ka viis, kuidas lugu jutustati ja episoodid üles ehitati. Sü¾eepöörete teadmine ei kahanda mitte alati loo väärtust, aga Kill la Killi puhul küll.

Aga ma ei tahaks liiga kriitiline olla, kokku oli täitsa mõnus lugu ju, tõusude ja mõõnadega. Mullegi meeldis sarja teine pool pisut rohkem kui esimene, kuid jällegi tagantjärele mõeldes ei olnud suunitluse liikumine episoodilisest formaadist laiemat tähtsust omavatele lahingutele miinusteta, sest lahingute mall oli pidevalt sama. Eriti kuna mingi hetk ilmnes, et pahalasi siin kindlasti enne lõpplahingut ei võideta, kuigi nood käisid pidevalt tüli norimas. Kliimaks just kui igas osas saabus, aga midagi sellest ei muutunud. See häiris ka Ryuuko ja Satsuki bande kakluste ajal sarja esimeses pooles.

Ryuuko oli üldse väga ebaleva iseloomuga, just kui mõni tegelane rollimängus, kelle puhul pole mängija päris kindel, milline ta olla tahab või mida saavutada. Papa surma eest kätte maksta, okei. Aga on ta siis kaval taktik, kes üritab Satsukit võita viimase nõrkushetkel, või raevu täis berserker, kes elustki hoolimata ainiti eesmärgi suunas rühib? Praegu tundub, et ta tunded hüppasid ühest äärmusest teise ning mitte põhjendatult. Peategelase puhul on sellest muidugi kahju, aga õnneks ei saa tegelaste üle rohkem kurta. Mako ja Satsuki olid suurepärased ning kes neid armastada ei suutnud, siis olgu, pole mul ka aega siin teisi ümber veenda. Ja muidugi Mako perekond, Kamagoori, Ragyo, õpetaja Nudist Beachist, mitmed episoodilised vastased - ägedaid tegelasi jätkunuks mitme sarja jaoks.

Animatsioon oli läbivalt üle keskmise. Siiski - kuigi olin valmis, et haibist hoolimata võib sü¾ee olla ka alla igasugu arvestust, ning teadlik, et Triggeri Little Witch Academia oli hoopis teistsuguse aja- ja raharessursiga loodud, siis ei oodanud, et animatsiooni puhul on niivõrd vähe silmapaistvaid hetki. Lugedes autorite nimesid, ootasin ma, et uue stuudio taga on palju tugevam särts, mis nõuab animeerijatelt enda võimete ja vabaduse tõelist proovilepanekut. Lõpuks oligi esimesete osade animatsioon parim, mõned vahepealsed episoodid, mille ülesloetlemise aeg mul puudub, desserdiks. Teiste sarjade kõrval mitte sugugi paha, mitte kordagi piinlik ega kohutav, ning nagu ütlesin, siis üle keskmise, aga kui ma kusagilt oleksin tänapäeval oodanud animatsiooni, mis naeratuse näole toob ja stseeni uuesti ja uuesti kaaderhaaval lõnksutama paneb, siis just Kill la Killist.

Nooruslik uudsusiha (kuigi mis noored need Triggeri asjapulgad enam ikka on) oli ometi näha kinematograafias ja üldises lähenemises animatsioonile. Võib öelda, et siin oli KlK silmapaistev ning erines oluliselt teistest kaasaegsetest sarjadest. Tegelasdisain, joonistuste stiil, kaadri kompositsioon, mõnusad pisiasjad nagu tegelaste interaktiivsus sarja tunnuseks olnud ekraaniruumi alistava punase tekstiga. Eriti aga pidev liikumine ekraanil - liikumatute joonistuste painutamine, väänamine ja loopimine flash-animatsioonilikus amatöörses võtmes lõi mulje, et eelkurdetud puuduv animatsioon vägagi olemas on. Inferno Cop oli ilmselgelt õppematerjaliks ning hea oligi, sest odav animatsioon ei kukkunud lõppeks odavalt välja.

Muusika osas ma täpsustaks oma väljaütlemisi. Mitme tegelase tunnuslood passisid sarja väga hästi. Aga OST on hektiline ja eraldi kuulamiseks ei kõlba. Samasugune tunne valdas mind ka selle autori teise hiljutise helitöö, Shingeki no Kyojini muusika puhul. Kumbalgi juhul ei suuda ma tema kompositsiooni eraldiseisvalt pikalt taluda. Mõningate eranditega mõlema näite puhul, muidugi, aga tervikuna peale ei lähe.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 05, 2014 18:12    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Aga OST on hektiline

Lisaks kõlas viimase osa helitaust nagu keegi oleks agaralt järgmise loo nuppu tagunud, kuigi finaali jaoks oli vast sobilik.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: