OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

2013 anime oli hea anime

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 09, 2014 16:52    Teema: 2013 anime oli hea anime Vasta viitega

2013 oli viljakas aasta, ma ütlen 1 lause hea anime kohta mis glorious nippon meile andis

Kyoukai no Kanata
Parim ambitsioonitu anime.

Shingeki no Kyojin
Teine hooaeg tuleb kunagi ja ma ei vaata seda, aga esimene kõlbas vaadata küll.

Kill la Kill
We give no shits the Animation

Teekyuu
Komöödia espresso.

Love Lab
Umbes selline tase nagu Binbougami oli 2012 sügis.

Mu keskkooli armuelu on valepuha
Sümpaatsed tegelased.

Hentai Ouji to Warawanai Neko
Love Hinas oli lahe müstiline pool, see on nagu too.

Majestic Prince
Armastusväärselt inetud tegelased ja lahedad robotid.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Püh Veeb 09, 2014 19:26    Teema: Vasta viitega

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 09, 2014 19:34    Teema: Vasta viitega



Rääkides SHAFTist:

Bakemonogatari 2nd series
Äbbblöööäääääää............
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Püh Veeb 09, 2014 19:38    Teema: Vasta viitega

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 09, 2014 19:42    Teema: Vasta viitega

Ma justkui räägiks siin iseendaga...

Iseendaga rääkimisest:

Watamote (hästi pikk nimi palun lõpetage see)
Kui te arvasite, et animed sõpradega hängimisest on igavad, siis te pole seda veel näinud.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu


Viimati muutis seda Ummi (Püh Veeb 09, 2014 19:43). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Püh Veeb 09, 2014 19:43    Teema: Vasta viitega

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Püh Veeb 09, 2014 20:01    Teema: Vasta viitega

Maoyuu Maou Yuusha
Huvitav, miks varem pole põllumajandusrevolutsioonist animet tehtud - aa, äkki sellespärast, et see on FAKING IGAV!

Kotoura-san
Peidame oma halva moeanime hea esimese episoodi taha ja vaatame, kaua inimesed vastu peavad.

Shingeki no Kyojin
"Oh, see on päris lahe tegelan... wait, never mind."

Kill la Kill
It's not Gurren Lagann, get over it and enjoy the ride!

Rohkem ma ei oska. :(
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Püh Veeb 09, 2014 20:03    Teema: Vasta viitega

Ma vist pidin heast animest kirjutama ainult, sorz!

Tegelikult nii Kotoura-sanil kui Maoyuul olid päris head esimesed episoodid, nii et äkki need kvalifietseeruvad. St piisavalt head, et ma viitsisin edasi vaadata, erinevalt paljudest teistest animetest.

Edit:

Gatchaman Crowds
See vist oli ka hea, aga ma ei mäleta, miks - vaatasin mõned episoodid ja lisasin lõputusse "vaatan kunagi edasi" listi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Püh Veeb 09, 2014 20:29    Teema: Vasta viitega

Valvrave the Liberator
"teeks gundamit!" "ei teeks code geassi!" "POHHUI TEEME MÕLEMAT KORRAGA JA PANEME VAMPIIRID KA SISSE SEST NEED ON IN!!!"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shirotoki



Liitunud: 11 Veeb 2010
Postitusi: 333
Asukoht: Põltsamaa/Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 09, 2014 20:45    Teema: Vasta viitega

Nüüdseks juba mõni aeg tagasi koostasin oma blogisse aastavahetuse puhul enda 2013 kõige meelepärasemate animete top 10. Ei pidanud küll vajalikuks seda bakaga jagada, kuid nüüd tundub nagu asjakohane.


Ehk siis kopipasta:


10) Yozakura Quartet: Hana no Uta - Ma ei ole küll eriline shounen ¾anri fänn, kuid aegajalt võivad need ikka päris hästi välja kukkuda. Shouneni valemi, kui sellise järgi ei ole Yozakura küll midagi erilist, kuid ta suudab teha nii mõndagi mida paljud teised temalaadsed ei suuda. Kõige esimesena torkab silma selline värvikas ja ilus kunstistiil ülimalt shounenilike aga samas ka üpris omanäoliste tegelaste disainidega. Just stiil meeldiski mulle Yozakura juures kõige rohkem ning ka teised shounenid võiks millegi sellise poole sagedamini püüelda. Plot ei olnud suuremasi, kuid selle tegi korralikult tasa tegelaste napakus ja karismaatilisus ning hästi tehtud ja animeeritud acktion stseenid. Ning jah, te võite mulle üritada nuga anda, aga minu meelest on see parem, kui Kill la Kill. 8/10

9) Uchouten Kazoku - Kõige uuem teos Tatamy Galaxy autorilt mis räägib Tanukite (Jaapani kährikud) hullumeelsetest seiklustest igapäeva Kyotos ning kuidas nad sattuvad inimkujul igasugustesse jamadesse. Ka nemad kasutasid võrdlemisi värvikat kunstistiili, kuid visuaalid pole siiski selle anime tugevaim külg. Uchouten Kazoku hiilgab oma tegelaste ja nendevaheliste suhetega, muutudes kohati nii dialoogikeskseks, et meenutas mulle Monogatari sarju. Tegelased on huvitavad ja see muudab nende vahelised interaktsioonid, millele on eriti palju rõhku pandud samuti huvitavaks. Lõpp oli küll natukene antiklimaatiline, kuid me saime siiski huvitava ja võrdlemisi liigutava loo ühe perekonna ning nendega seotud inimeste käekäigust. 8/10


8) Rozen Maiden 2013 - Rozen Maideni algsed sarjad olid nii-öeda "mixed bag." Mõned asjad meeldisid mulle väga ja teised kohe üldse mitte. Rozen Maideni uusim adaptsioon teeb head tööd sellega, et kõik need vanad ärritavad asjad on suhteliselt maha toonitud ning keskendutakse sellele, mis hea on. Rozen Maiden on kõige tugevam siis, kui ta käsitleb oma peategelase Juni vaimseid probleeme ning kuidas ta üritab teiste abiga neid ületada. Rozen Maiden 2013 maalib meile pildi teistsugusest Juni'st - mehest kelleks ta oleks võinud saada ning see on päris huvitav kontseptsioon. Samuti lahatakse rohkem Suigintou (SUIGINTOU!!!!) sisemaailma ning pannakse ta antagonisti rollist hoopis anti - hero rolli. Ja siis tuuakse meieni Kirakishou... wow...much yandere. Kirakishou on lihtsalt suurepärane antagonist ning ideaalne näide kaunist creepy-doll'ist. 8/10


7) Gin no Saji - Fullmetal Alchemistiga legendaarseks saanud Hiromu Arakawa manga, mis on võitnud nüüdseks juba terve hunniku auhindu. Anime adaptsioon teeb source materjaliga head tööd ning tulemuseks on üks parimaid slice of life komöödiaid, mida ma tean. Gin no Saji (Silver Spoon) reaalselt püüab olla omanäoline ja omapärane, vältides kõiki neid miljon korda ära kulutatud glichesid. Me saame südamliku, aga samas ka tugevalt realistliku pildi Jaapani maaelust ning agraarkultuuri probleemidest tänapäeva ühiskonnas. Hiromu Arakawa on ka ise üles kasvanud farmis ning see annab väga tugevasti tunda loo jooksul, sest kõike vaadatakse läbi õigetes toonides prillide ning väga tavaba professionaalsusega. Gin no Saji on täis suurepärast komöödiat, mis jätab su pisarateni naerma, kuid samas paneb see sind ka mõtlema maaelu probleemide ja tuleviku üle. Just noored selle loo keskmes peavad seisma silmitsi oma tuleviku valikutega ning võimalustega maal hakkama saada. 9/10

6) Uchuu Senkan Yamato 2199 - 80'ndatel ulme kultushitiks saanud Space Battleship Yamato on taaskord tagasi uues kuues. See anime lendas väga sujuvalt lääne animefännide tähelepanuradari alt läbi, suures osas episoodide ebatavalise ja ebaregulaarse ilmumisaja tõttu, kuid sai sensatsioonilise tähelepanu osaks Jaapanis, mida ta ka vääris. Minule, kui uuema aja anime vaatajale jäi see tugev nostalgialaks natukene võõraks ning seepärast hõõrus mind ka kogu loo 80ndate aura natukene vastukarva. Kõik muu tegi aga selle pika puuga tasa. Lugu, mis algas üpris naiivselt ja lihtsakoheliselt muutus moraalselt üllatavalt halliks ning mitmekülgseks. Poliitika ei olnud ainult halvad vs head ning tegelased ja nende vahelised suhted olid samuti suurepärased. Yamato ei ole eriti sügavamõtteline ja keeruka koega anime, kuid ta tõmbab sind väga tugevalt sündmustega kaasa ning sa kiindud tegelastesse kiiresti. See on alati märk sellest, et anime kallal on hoolega vaeva nähtud. Soovitan tugevalt kõigile space opera fännidele. 9/10


5) Genshiken Nidaime - Genshiken on üks paras haruldus anime maailmas. Harva võib näha komöödiat ennast kohati nii tõsiselt ja realistlikult võtvat, pakkudes tõelist kvaliteeti nii nalja, kui elulise poole pealt. Genshiken näitab meile (erinevalt paljudest teistest omalaadsestest) otakute elu seda kõige realistlikemates värvides. Me saame loo ühe ülikooli animeklubist ja selle liikmetest. Me näeme neid aastate jooksul arenemas ja muutumas ning valimas välja oma eluteid. Iga kord, kui ma Genshikeni loen või vaatan mõtlen ma oma sõpradest ja enda animeklubist, sest sarnasused on päris suured. Genshiken on lugu täiskasvanutest, kes on alles värskelt ellu astunud ning peavad seisma silmitsi kõigi ühiskonna probleemidega. Kõik ei lähe alati hästi, kuid sellest hoolimata on neil üks hobi, mille kõrvalt tuleb aega leida. Animefännid ja nende elu. 9/10


4) Shingeki no Kyojin - Olete üllatunud, et see pole top 3 sees? Ma ka, natukene. SnK oli kindlasti aasta 2013 kõige suurem hit, ületades oma populaarsuselt pika puuga kõik teised. Mis veel huvitavam, taolised lood ei saa üldiselt eriti populaarseks. Niiöelda "gritty grimdark" lood jäävad enamasti manga kaante vahele ning adaptsioonid on suhteliselt haruldased, sest nende pealt ei saa nii palju raha teenida. Aegajalt (väga harva) juhtub aga erand ning see erand saab taolisel juhul väga populaarseks. Taoliste juhtumite seast võib näitena tuua Berserki. Igaljuhul....Ma olin juba väga suur SnK fänn manga aegadest, kui see vaid üks paljudest süngetest ja veristest mangadest, mis kunagi adaptsiooni ei saa, sest NOT ENOUGH MOE! Mul ei ole mitte midagi kurta selles osas, eriti arvestades fakti, et adaptsioon oli veel väga kõrge eelarvega, hästi juhatatud ning hästi animeeritud. Küll aga saan ma natukene nuriseda. Esiteks pacing oli täiesti kohutav ning kohati venitati materjali nagu tatti. Selleks ei olnud otsest vajadust. Teiseks, mitmel pool käisid jutud, et animaatorid nurisesid, et peavad nii palju head animatsiooni tegema. Head animatsiooni on väga keeruline teha. Selle tulemus: action stseenid olid ülihästi animeeritud ning kõik ülejäänu kõikus väga suurel määral. Vahetevahel olid stop motion pildid ainult. 9/10


Ja siin on parimate trio:


3) Monogatari Series: Second Season - Monogatari on üks täiesti isemoodi sensatsioon. Ma olen seda palju kordi enne maininud ning ütlen ka nüüd: Sulle kas ei meeldi see üldse või sa jumaldad seda. Mõlema poole esindajaid on palju ning see teeb Monogatari sarjadest ühe Jaapani kõige populaarsema anime ning animestuudio SHAFT'i teisena kõige suurema rahalehma Madoka järel. Hoolimata suhteliselt nõrga võitu Nisemonogatarist on kõik teised Monogatari sarjad suutnud olla ülimalt kompetentsed selles, mida nad üritavad teha. Täiesti dialoogi põhine narratiiv, maksimaalselt hipster animatsioon ja art style ei istu kindlasti nii mõnedelegi, kuid just see dialoogi põhine narratiiv, mida see kummaline animatsioon rõhutab on ka tegelikult see, mis teeb Monogatari nii heaks. Teine hooaeg ületas minu (ja kõigi teiste) fännide ootused selles osas. Kaiki Deishu on üks parimaid anime peategelasi, keda ma veel üldse kohanud olen ning see kuidas ta lävis teiste tegelastega oli täielik meistriteos. Vabalt 10 punkti vääriline. Paraku on Monogataril oma tugevamad ja nõrgemad momendid ning Araragi tegelane jäeti kuidagi täiesti unarusse tegelase arendamisel ning see toonis minu vaimustust veidi maha. Seega 10 puntki jääb väga napilt tulemata, olgugi, et tahaks selle skoori välja anda. Kui teile meeldib Jaapani müstika ja linnalegendid ning omavahel väga väga väga pikalt rääkivad tegelased, kes pilluvad vaimukusi ja sõnamänge edasi tagasi siis vaadake seda sarja. See on tõesti seda väärt 9/10

2) Chihayafuru 2 - Ma mõtlesin päris pikalt kas panna see esimeseks või mitte, sest tegu on ühega kahest animest, mis teenisid läinud aastal 10 punkti välja. Oot, kas ma nimetasin just spordi anime aasta teisena kõige paremaks animes? Kui irooniline, arvestades minu vastumeelsust selle stagneerunud ¾anri suhtes. Chihayafuru on tegelikult suhteliselt raske kategoriseerida ¾anrite vahel, sest ta võtab tugevalt elemente nii shounenist, kui shoujost, tekitades väga huvitava segamispoti, kus armastus, romanss ja draama kohtub tulihingelise spordi fandomiga, kus toimuvad väga shounenilikud heitlused. Chihayafuru annab oma lugu edasi sellise armastuse, energia ja entusiasmiga, et see tõmbab lihtsalt vaataja südame kaasa ning paneb nad hõiskama koos peategelastega. Jumala eest, ma elasin igas mängus neile kogu hingega kaasa ning see läks väga südamesse. See on midagi, mida enamus spordi animesid saavutada ei suuda. Sellele lisada juurde kvaliteet draama, hästi välja kujundatud tegelased, kes on ühel hetkel täiesti tavalised igapäeva inimesed erinevatest eluklassidest ja vanustest ning samas väga värvikad isiksused, kui asi puudutab nende hobisid. Mul ei ole selle anime kohta ainsatki halba sõna öelda. 10/10


1) Kyousougiga - Welp, didn't saw that coming. Oeh, ma ei tea kust alustadagi. Kyousougiga viskab sind kohe alguses näkku faktiga, et nad üritavad teistsugused olla. Seda aga mitte sugugi Monogatarilikus hipster stiilis. Kui millegiga üldse võrrelda siis pigem Imaishi käekirjaga (Gurrenn Lagann). Kyousougiga toob meieni väga hästi animeeritud, ilusa ja värvilise, kuid samas ka väga ekstsentrilise muinasjutumaailma nimega Mirror Capital. Hoolimata vägavatest visuaalidest ja hästi animeeritud möllust keskendub Kyousougiga aga ühele kindlale perekonnale ja nende vahelistele suhetele, mis tehniliselt hoiavad kogu seda kummalist maailma koos. See karakteritöö mida nad aga teevad on lihtsalt uskumatu. Ma pole juba väga kaua näinud ühtegi animet andmas edasi tundeid nii tugevalt, aga samas nii peenelt, ilma liigselt melodramaatiliseks minemata. Kyousougiga hoiab sind pidevalt arvamas. Meile ei näidata kunagi tegelaste mõtteid ega loeta midagi narraatori poolt ette. Kõike tuleb arvata tegelaste ütluste, reaktsioonide ja kehakeele järgi ning see töötab. See töötab kuradima hästi veel. Seda animet on tegelikult väga raske kirjeldada kuna see on nii omapärane ja imelik, kuid ma kinnitan teile, see number 1 positsioon ei ole ilma asjata. Väga lihtsustatult öeldes on see maagiliselt fantastiline lugu ühest perekonnast, nende lahku minekust ja taas kokku saamisest ning seda ääretult liigutaval ja peenel moel. Kyousougiga lõpuks armastasin ma kõiki neid tegelasi kogu südamest. 10/10
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 28, 2014 09:44    Teema: Vasta viitega

Ise vaatasin täna ära :
Captain Harlock (2013)
Kaze Tachinu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: