OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Hyouka

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 01, 2014 10:35    Teema: Hyouka Vasta viitega

Hyouka
kevad 2012
22 episoodi
Mystery, School, Slice-of-life

Sõbrad kooliklubis on väga laialdaselt kasutatud teemasid animes. Ma ei ole kaua aega näinud, et keegi teeks seda nii hästi kui Hyouka.

Peategelased on neli keskkoolisõpra - kaks tüdrukut ja kaks poissi, kes on koos klassikalise kirjanduse klubis. See põhineb Honobu Yonezawa samanimelisel novellide seerial. Tugev plusspunkt selle anime juures on just tegelaste usutavus. Nad tunduvad väga elusad. Igaühel on oma iseloom, arvamused, stiil, suhtumine elusse jne, kuid ükski neist ei ole karikatuur. Tegelaste omavaheline suhtlemine ja situatsioonid, kuhu nad satuvad, tunduvad seetõttu loomulikud. Samuti ei ole tegemist teatud soole imponeerida tahtva animega, vaid ta on väga tasakaalukalt unisex ja seega nendega kaasnevate kli¹eede koha pealt minimaalne.

Hyouka järgib nende nelja õpilase elu põhiliselt läbi nende klubitegevuse. Või õigemini koos huviringis aja veetmise, sest klassikalise kirjandusega on seal väga vähe tegemist. Sellel ei ole otseselt ühte läbivat lugu, pigem on anime liigendatud alalugudeks, mis võivad aega võtta ühest osast kuni päris mitmeni. Kui, nagu Shirotoki kirjutas, "highschoolers doing everyday stuff", on teie jaoks automaatne dealkiller, siis see anime teile suure tõenäosusega ei sobi. Kuid kui mitte, siis ütlen, et nad teevad seda everyday stuffi seal päris hästi.

Mystery alla on see liigutatud seetõttu, et sellega tegelased tegelevad. Nad uurivad (ja lahendavad) oma eludes väikeseid igapäevaselt ette tulevaid müsteeriume. Näiteks miks laenutatakse teatud kindel raamat iga nädal kindlaks ajaks jne. Lahendused ja müsteeriumid on täitsa nutikad ja kaasahaaravalt tehtud. Nad ei ole liialt labased ega ebaloogilised, nagu juhtub vahel mystery ¾anrisse pürgijatega.

Ühtlasi on animatsioon ja disain väga ilusad ja seotud kokku just õigel määral kurvameelse taustamuusika ja õhkkonnaga. Igatahes kena vaatamine.
Soovitan.




_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Viru



Liitunud: 24 Nov 2013
Postitusi: 18

PostitusPostitatud: Kolm Jan 01, 2014 13:07    Teema: Vasta viitega

Sai ka ise vaadatud mingi aeg tagasi. Pole küll suur mystery fan aga sellegipoolest oli hea vaadata. Artwork ja animatisoon on super.


Spoiler:


Minu arvates oleks võinud olla üks suur müsteerium kogu sarja vältel, kuid tuli välja, et keskenduti rohkem erinevatele pisiasjadele tavaelus.
Alguses jäigi mulje, et see Hyouka väljaanne ongi nüüd see mille ümber fuzz hakkab käima, kuna see tundus päris mysterious, kuid ei olnudki nii.
Mitte, et ma pettunud oleksin, vaid lihtsalt puudub kogemus sellist tüüpi sarjade puhul, võibolla selline plot ja progress oligi kõige parem valik.
Lisaks on olemas ka OVA episode



Tegelased olid ka kihvtid.
Soovitan igati!
_________________

誰も知らず 日が射すまでに
そっと そっと
予\感を感じてた
こころが感じてた
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 01, 2014 13:25    Teema: Vasta viitega

huh, nüüd kus see on üle-eelmise aasta anime, saab lõpuks sellest rääkida
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 01, 2014 13:32    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
huh, nüüd kus see on üle-eelmise aasta anime, saab lõpuks sellest rääkida


Eh, ei keelanud keegi sul sellest teemat teha, kui see aktuaalsem oli. Ma vaatasin küll Kevad 2012 teemasse, kuid seal laiutas suht tühjus. Üldse on see anime minu jaoks nii radari alla jäänud, et avastasin ta täiesti juhuslikult paari päeva eest, enne polnud kuulnudki.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 01, 2014 14:52    Teema: Vasta viitega

mimmu kirjutas:
Ma vaatasin küll Kevad 2012 teemasse, kuid seal laiutas suht tühjus.

tühjus ja laim!
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shirotoki



Liitunud: 11 Veeb 2010
Postitusi: 333
Asukoht: Põltsamaa/Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 02, 2014 01:54    Teema: Vasta viitega

Peab tõdema, et Hyouka tehniline külg on tõesti võimas. Animatsioon on isegi KyoAni kohta tipptasemel ning art style ja muud visuaalid samuti. Tõeline silmailu ühesõnaga.
Kui ma õigesti mäletan siis oli sellel animel ka väga kõrge eelarve.


Tegelased ja story on kahjuks (vähemalt minu jaoks) suhteliselt nürid ja igavad. Nagu animetes sageli juhtub, jäävad nad väga ühedimensiooniliseks ning esindavad peamiselt ühte kindlat iseloomu arhetüüpi. Ainus vähegi huvitavam tegelane oli Fukabe Satoshi, sest ta näitas mingisugustki emotsionaalset mitmekülgsust.
Samuti ei meeldinud mulle ka see väga antiklimaatiline lõpp, kuid...nojah, võib-olla leidub selles mõne jaoks omamoodi esteetiline ilu.

Olgugi, et igav minu jaoks, oli tegu samas ka sellise üpris südamliku looga ning ma kindlasti ei kahetse selle vaatamist. Seda eriti visuaalide pärast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: