OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Mai 11, 2013 09:40    Teema: Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru Vasta viitega

Eks kõigile tundub, et school, slice of life, romance ja comedy on juba surmani tehtud formula, ning ma usun, et keegi ei oodanud sellest midagi uut või huvitavat. Aga samas see anime on üks kõige mõnusamaid animesi selles release lineupis.
Yahari Ore no Seishun Love come wa Machigatteiru (Pikk nimi) räägib Hikigayast, kes on äärmiselt mitte-seltsiv ja üldiselt üksildane vend.

Teine peategelane on mitte-seltsiv tüdruk, aga samas ta on põhiliselt kooli iidol, kes on ''igat moodi perfektne''.

Nad mõlemad jagavad ühte tunnust samal ajal kui nad on äärmiselt erinevad igas teises asjas. Seda sorti kontrast ja omavaheline kisklemine on küllaltki humoorikas.
Peategelase olemuse ja reaktsioonide tõttu tuleb endale mõttesse see, kuidas Gintoki Gintamast käitub.

Hikigayat sunniti liituma ''aitajate klubiga'', kus ''inimesel aidatakse ennast aidata'', ning kuna klubis oli muidu ainult 1 teine member, siis peab Hikigaya viskama oma mitte-seltsiva oleku aknast välja, ning .. Suhtlema inimestega..

Idee on lihtne, tegelastel on päris palju omadusi, mida inimesed ''moeks'' kutsuksid (Ning tundub, et suuremad otakud on sellele jälile saanud.), ning referencid võivad vahepeal täiesti liialdaseks minna.
Aga tegelased on muidu meeldivad, naljad on küllaltki toredad ja atmosfäär on väga meeldiv. Tegemist on ikka päris toreda animega.

Soovitaks pilgu peale heita.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Laup Mai 11, 2013 12:48    Teema: Re: Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Idee on lihtne, tegelastel on päris palju omadusi, mida inimesed ''moeks'' kutsuksid (Ning tundub, et suuremad otakud on sellele jälile saanud.)

Vb. ma mõtlen üle aga nagu.. Miks need "suuremad otakud" ei peaks olema sellele jälile saanud, kui see ongi just nendele suunatud moe koolianime? LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Mai 11, 2013 16:53    Teema: Re: Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru Vasta viitega

ShinNatsume kirjutas:

Vb. ma mõtlen üle aga nagu.. Miks need "suuremad otakud" ei peaks olema sellele jälile saanud, kui see ongi just nendele suunatud moe koolianime? LaLaLaa


Kas see ikka on? Kuigi ma ütlesin, et ''Neil on moe omadusi'' ei tähenda see, et sellele on survet pandud, see kes sellele survet panevad on suuremas osas fännid ise. Ainuke hetk millal ma sain aru, et seal animes on olemas midagi mida kutsutakse ''moeks'', oli siis kui ma googeldasin neid pilte, ning leidsin päris suur hulk fänarti.. Selles pole üldse ecchit, ning komöödia ei ole midagi ebareaalset.
See pole päris kindlalt üks lihtne ''Nendele suunatud moe koolianime''.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Akarin



Liitunud: 11 Veeb 2013
Postitusi: 13
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Mai 11, 2013 18:20    Teema: Vasta viitega

Ma olen päris mitmes animes kohanud taolist "aitajate klubi" ideed ja nende peamiseks komistuskiviks on tegelaste samasugune lahtritesse paigutumine, mis tekitab tunde nagu neid oleks ühe mütsiga löödud.

Seda animet on löödud kahe mütsiga, mis on hea, sest peategelane on kibestunud loner, pikajuukseline neiu on halastamatult praktiline hater ja lühikeste juustega neiu on neile vastukaaluks "täiesti tavaline koolitüdruk", kes endale kuskil kohta ei ole leidnud. Sellel triiol on potentsiaali kuhugi areneda ja ma loodan, et kulminatsioonile eelnev suurte silmade tegemine ja sissehingamine (universaalne märk, et sa oled idioot olnud ja nüüd enam ei ole) on tähendusrikkam kui tagumiku kratsimine, nagu taolistel animetel kombeks on olnud.

Ma tahan näha, et tegelastel tekiks selline klassitunne - kõik samas paadis, mitte igaüks oma plangu otsas. Uut School Rumble'it siit vast siiski ei sünni.
_________________
kono mama ni zutto shite hoshii
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Laup Mai 11, 2013 23:36    Teema: Vasta viitega

Vaatasin esimesed 2 osa ära, täiesti tavaline koolikomöödia ju. Polnud midagi halba otseselt aga mitte midagi head ka, vaatan vb. isegi edasi.

EDIT: droppisin peale 3. osa. Nagu ma ütlesin - pole halb aga pole ka hea, 100% keskpärane ja igav.


Viimati muutis seda ShinNatsume (Püh Mai 12, 2013 13:16). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Mai 12, 2013 12:58    Teema: Vasta viitega

Sarjal on potentsiaali olla keskpärane.

See lühikeste juustega tüdruk on tavaline vist eelkõige sellepoolest, et ta pole üldse meeldejääv või nii silmatorkav kui need ülejäänud kaks. Mulle ei tule ta välimus isegi enam meelde, küll aga mäletan ma seda et ta kokkas jube kehvasti.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Akarin



Liitunud: 11 Veeb 2013
Postitusi: 13
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Mai 12, 2013 14:07    Teema: Vasta viitega

"Keskpärane" on nii inetu sõna, ütleks pigem "sihtgrupile sobilik".
_________________
kono mama ni zutto shite hoshii
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Püh Mai 12, 2013 14:53    Teema: Vasta viitega

Mina personaalselt hindasin just neid kahte peategelast kontraste ja üldist atmosfääri. Nad ei lähe liiale nendevahelise komöödiaga, aga samas ei ole seda liialt vähe. Ning oli äärmiselt refreshing näha, et see ei proovinud tobedat komöödiat ja ecchit igale poole lükkata.
Eks sellel animel pole midagi väga uut. Aga samas ütleks, et nendele kellele ei meeldi tavaline ''moe-moe'' värk seda sorti animedes, siis võib see anime olla küllaltki hea alternatiiv, sest see põhiliselt puudub siin.

Keskpärane on küllaltki sobilik sõna, kuigi paljudel juhtudel mõeldakse seda negatiivselt. See anime ei ole kindlasti mingi üleolev elamus, ning tegelased samuti pole mingi särava isiksusega. Aga ma pean ausalt ütlema, et suurelt jaolt on mul see üle visanud see, et kõik tegelased on mingi väga tugevate isiksustega (Sket Dance, Ao no Exorcist jne), ning seda sorti ''keskpärasus'' on vägagi meeldiv vahetevahel.

P.S: Sket Dance on küllaltki tore manga mida vahepeal loen, aga samas ma arvan, et see on samuti küllalt keskpärane.

Edit: Episood 8 oli täiesti masendav. Liialt palju ''fanservicit'' ning kogu see trapi asjanud oli ka jama. Loodan, et järgnevatel episoodidel ei oleks sama probleemi, sest kui niimoodi edasi jätkab, siis olen sunnitud seda droppima. >_>
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juun 27, 2015 18:24    Teema: Vasta viitega

Kujutage ette, kui teil on jalutuskepp ja kolm kristallklaasi. Asetage klaasid jalutuskepi otsale ning hoidke neid tasakaalus. Astuge rula peale ning lükake ennast allamäge sõitma. Vältige vastutulevat liiklust. Valage klaasidesse 60/40 viskit ja vett. Jooge vesi ära, aga ärge viskit puutuge.

Yahari ore no seishun no love come ga wai sou rongo taituru (teise hooaja) dialoog on metafüüsiline meistriteos ettevaatusest ja põiklemisest, mille jälgimine on ühtaegu piinarikas ja lummav. Algul toredalt küüniline teos on lõpuks võtnud hämapilve kuju ning lahtunud mingiks eriti raskepäraseks koolidraamaks.

Aga jõulufestivali arc oli vähemalt naljakas. 6/10
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: