OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Dokumentaalid Jaapanist/Jaapaniga seonduvast

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
bakagaijin



Liitunud: 23 Jan 2013
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 02:46    Teema: Dokumentaalid Jaapanist/Jaapaniga seonduvast Vasta viitega

On kellelgil mõnda teemakohast lemmikdokumentaali jagada?

Isiklikult nägin allolevat circa aasta tagasi ja meeldis mulle väga
http://youtu.be/7_l5b6lZ0mM
_________________
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
v2ga2ge



Liitunud: 20 Jan 2013
Postitusi: 22
Asukoht: Suurupi

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 03:01    Teema: Vasta viitega

Minu arvates pole see eriti hea film. Seal rõhutatakse väga palju negatiivseid külgi jaapani ühiskonnast ja süsteemist mis seal toimib, ning ei räägita või siis räägitakse väga vähe selle positiivsetest külgedest. Selline film ei anna objektiivset pilku Jaapani ühiskonnast ja Jaapanis toimivast süsteemist.
_________________
負けるが勝ち
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
bakagaijin



Liitunud: 23 Jan 2013
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 03:01    Teema: Vasta viitega

Too dokumentaal räägib eelkõige ühest Jaapani paarist, kes asuvad sealse sotsiaalmajandusliku redeli alumises pooles: milline nende ja ilmselt ka suure osa Jaapani inimeste igapäevane elu on.

Arvan et see näitab hästi millised tegelikud kultuurilised erinevused Jaapani ja Lääne vahel on.
_________________
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Amelia



Liitunud: 24 Sept 2010
Postitusi: 118

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 03:04    Teema: Vasta viitega

Japan Tsunami Documentary
Children Full of Life
Becoming a Geisha
Rent-a-Boyfriend in Japan
Tokyo Revealed
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
bakagaijin



Liitunud: 23 Jan 2013
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 03:19    Teema: Vasta viitega

v2ga2ge kirjutas:
Minu arvates pole see eriti hea film. Seal rõhutatakse väga palju negatiivseid külgi jaapani ühiskonnast ja süsteemist mis seal toimib, ning ei räägita või siis räägitakse väga vähe selle positiivsetest külgedest. Selline film ei anna objektiivset pilku Jaapani ühiskonnast ja Jaapanis toimivast süsteemist.


Suutsid ~20 minutiga tunnipikkuse filmi ära vaadata? Tubli.
Igatahes, teema ei seisnenud minu poolt postitatud dokumentaali "analüüsimises", vaid eelkõige enda lemmikdokumentaalide jagamises.

Pealegi, dokumentaal ei üritanudki anda objektiivset pilku tervest riigist. See uuris eelkõige seda paari ja milline nende igapäevane elu on ning seda mida nemad arvavad sealsest elust, lootes heita pilku sellega millist elu nendega sarnases olukorras inimesed seal elavad ning millised kultuurilised erinevused nende ja lääne inimeste vahel eksisteerivad.

Vabandan kui see hävitas su shounen animest/mangast tekkinud arvamuse milline Jaapan on.

/autism
_________________
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
v2ga2ge



Liitunud: 20 Jan 2013
Postitusi: 22
Asukoht: Suurupi

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 03:32    Teema: Vasta viitega

???
Ma ei mõista su kurjuse põhjusi? Kust sa võtsid, et ma vaatasin vaid 20 minutit sellest filmist? Isegi kui see oleks vastanud tõele, siis su enda sõnad lähevad sinu öelduga vastuollu, nimelt su postitus One Piece'i teemas, kus sa rääkisid, et üritasid seda vaadata, kuid ei suutnud, ning otsustasid vaatamata sellele, et see on halb anime...
Need sinu sõnad ütlevad, et sul ei tohiks midagi olla selle vastu, kui ma otsustan, et sinu soovitatud dokumentaal on halb, vaadates vaid 20 minutit sellest.

Ning mis sul shounen anime vastu on? Kui sulle see ei meeldi, siis pea sa ju seda vaatama, kuid ei tähenda see, et sa pead teistele rääkima, et see on väga paha, ja et ainult lollid seda vaatavad...

Ning lisaks, vastus su keskmisele lõigule "Arvan et see näitab hästi millised tegelikud kultuurilised erinevused Jaapani ja Lääne vahel on."
_________________
負けるが勝ち
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 06:15    Teema: Vasta viitega

Liiga offtopicuks ei lähe? Muigama võtab selline kisklemine.

Panustan ka:
The Great Happiness Space: Tale of an Osaka Love Thief (2006) Väga huvitav dok. host'idest
Kõik hooajad Japanorama dok sarjast
Kes jaapani toitudest huvitataud soovitan youtube kanalit
Cooking with dog
või vaadata No Reservations - Season 4, Episode 16 - Tokyo :P
Või No Reservations - S08E05 - Japan link täispikale osale
Või Bizarre Foods With Andrew Zimmern - Season 5, Episode 6 - Tokyo

Rohkem praegu ei tule pähe
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Nelj Jan 24, 2013 01:07    Teema: Vasta viitega

Mulle esipostituses viidatud film küll meeldis, kuigi suur dok¾anri fänn ma pole. Sümpaatne lugu kahest lihtsast inimesest, kellesugused Jaapanist rääkides tavaliselt pildilt välja jäävad. Ka re¾issööritöö oli hea, räägiti lugu ega surutud oma tõlgendusi kuidagi peale.

See on küll halb kriitika, et ühiskonna positiivsed küljed vaatlemata jäid, just kui oleksid inimesed nii rumalad, et peaksid seda ülevaateks ühiskonnast ja mitte selle osast. Pigem on igasugused üldistavad edulood ebaobjektiivsed. Kindlasti soovitan vaadata ka dokumentaale ebaseaduslikust vaalapüügist, Nanjingist ja 731. üksusest, need ka võrdlemisi ebaobjektiivsed teemad.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
v2ga2ge



Liitunud: 20 Jan 2013
Postitusi: 22
Asukoht: Suurupi

PostitusPostitatud: Nelj Jan 24, 2013 19:35    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
See on küll halb kriitika, et ühiskonna positiivsed küljed vaatlemata jäid, just kui oleksid inimesed nii rumalad, et peaksid seda ülevaateks ühiskonnast ja mitte selle osast. Pigem on igasugused üldistavad edulood ebaobjektiivsed. Kindlasti soovitan vaadata ka dokumentaale ebaseaduslikust vaalapüügist, Nanjingist ja 731. üksusest, need ka võrdlemisi ebaobjektiivsed teemad.

Sellega ei saa ma nõustuda. See film oli mõeldud eelkõige tavalisele USA kodanikule, kes pole eriti tuttav Jaapaniga ning selline film võis, ja tõenäoliselt jättisgi, taolisele vaatajale sellise arvamuse Jaapanist, et seal kas kõik, või siis enamus inimiesi, elabki nii nagu see konkreetne paar, mis ei pruugi aga üldsegi tõele vastata.
_________________
負けるが勝ち
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Nelj Jan 24, 2013 19:51    Teema: Vasta viitega

BBC dokumentaalid on üldjuhul mõeldud briti ja mitte USA kodanikele. See selleks. Ka kolme sugupõlve intsesti tulemusena debiilia piirimail kõikuv trailer-trash, kes gloobusel ameerikatki tuvastada ei suuda, kõnealust doki nähes siiski mõistab, et Jaapanis kõik või enamus nii ei ela. Seda põhjusel, et filmis (mida sa vist ei vaadanudki, ma mõistan) toonitatakse seda kõigi osalejate poolt korduvalt, et see ei ole Jaapan vaid "samuti Jaapan", pole mitte tavapära vaid ühiskonna teine külg, see millest tavaliselt ei räägita, mida ei näidata.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
v2ga2ge



Liitunud: 20 Jan 2013
Postitusi: 22
Asukoht: Suurupi

PostitusPostitatud: Nelj Jan 24, 2013 20:51    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
BBC dokumentaalid on üldjuhul mõeldud briti ja mitte USA kodanikele.

Eksisin, ajasin CNNiga segi, aga põhimõttes vahet pole.
cenorig kirjutas:
Ka kolme sugupõlve intsesti tulemusena debiilia piirimail kõikuv trailer-trash, kes gloobusel ameerikatki tuvastada ei suuda, kõnealust doki nähes siiski mõistab, et Jaapanis kõik või enamus nii ei ela.

Milleks solvangud? Seda arvad sina, kuidas aga see "kolme sugupõlve intsesti tulemusena debiilia piirimail kõikuv trailer-trash, kes gloobusel ameerikatki tuvastada ei suuda" seda filmi mõistab, pole üldsegi fakt, ning mina arvan, et on olemas vägagi suur tõenäosus, et tema, põhjusel, et tal puudub muu informatsioon Jaapanist, jäädvustab seda infot, mida ta sellest filmist sai, kui sellist, mis käib enamuse Jaapanlaste kohta, mitte üksikute. Seda, kordan, sel põhjusel, et muu informatsioon Jaapanist tal puudub, või siis on selle kogus väga väike ja pealiskaudne.
cenorig kirjutas:
mida sa vist ei vaadanudki, ma mõistan

Valesti mõistad, miks oleksin ma hakkanud midagi kirjutamagi sellest, kui ma poleks seda vaadanud...
cenorig kirjutas:
toonitatakse seda kõigi osalejate poolt korduvalt, et see ei ole Jaapan vaid "samuti Jaapan", pole mitte tavapära vaid ühiskonna teine külg, see millest tavaliselt ei räägita, mida ei näidata.

Mis ei muuda süsteemi, mille järgi töötab mälu. Mälu jäädvustab seda, mis oli enamus, mitte seda, mis oli kellegi poolt "toonitud"

Igal juhul, ei näe ma põhjusi edasiseks arutamiseks, sest see ei muudaks ei minu, ega ka sinu arvamust.
_________________
負けるが勝ち
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Nelj Jan 24, 2013 20:55    Teema: Vasta viitega

Ka mina ei näe põhjust edaspidiseks arutuseks, kuna on pealtnäha, et hr. v2ga2ge on "kolme sugupõlve intsesti tulemusena debiilia piirimail kõikuv trailer-trash, kes gloobusel ameerikatki tuvastada ei suuda" mõttetegevuses palju autoriteetsem ekspert kui hr. cenorig. Muhe Hentai Kallis Kallis
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
v2ga2ge



Liitunud: 20 Jan 2013
Postitusi: 22
Asukoht: Suurupi

PostitusPostitatud: Nelj Jan 24, 2013 21:07    Teema: Vasta viitega

Stopa kirjutas:
Ka mina ei näe põhjust edaspidiseks arutuseks, kuna on pealtnäha, et hr. v2ga2ge on "kolme sugupõlve intsesti tulemusena debiilia piirimail kõikuv trailer-trash, kes gloobusel ameerikatki tuvastada ei suuda" mõttetegevuses palju autoriteetsem ekspert kui hr. cenorig. Muhe Hentai Kallis Kallis

väga sisukas hea ja ilus postitus, kiidan Muhe Hentai Kallis Kallis
_________________
負けるが勝ち
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 24, 2013 21:34    Teema: Vasta viitega

Minu, arust, tuleks, deployda, vastunäide, et, meil, kõigil, oleks, endal, hea, arusaam, olukorrast, ning, võrdlusmoment, ja, me, võiks, filmi, hinnata, mitte, sihtgrupi, vaid, sisu, ja, teostuse, järgi.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: