OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Uurimustöö.
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
magicalmuffin
tik-tak


Liitunud: 17 Veeb 2008
Postitusi: 156

PostitusPostitatud: Püh Aug 12, 2012 08:34    Teema: Vasta viitega

Kuidas oleks kui kirjutaksid jaapani ajaloost?

Ja just sellest, kuidas võitlusi ammuses jaapanis peeti ja kuidas see edasi arenes.

Näiteks võitlused toimusid ju 1 vs 1 ja siis loeti päeva lõpus kaotused kokku ja selgitati võitja.

Teada ju oli, et samuraid arvasid ise, et peale surma saavad jumalateks, ning mida aurikkam surm, seda suurema rangi jumalaks saavad. Seepärast oli surm nende jaoks isegi väga soovitud variant.

Siit ka lapsest saati shippuku* harjutamine. Lasid markeriga jooned kõhule ja pulgaga harjutasid.

Räägi huvitavatest juhtumitest sõjaajaloos.

Näiteks mäletan, et mingid vennikesed tulid jaapanit vallutama, laevu oli sadades.

Hakkasid maale tulema, mehi palju ja päev hakkas lõppema. Siis tuli äkki mingi jörss metsast välja ja hakkas karjuma. (oma nimi, palju tapnud on, millistes lahingutes osalenud, oma auaste jne..)

Laeva kapten tark mees, lasi vibudega jörsi maha. Natukese aja pärast tuleb järgmine ja sama lugu. Ja nii terve õhtu.

Öö käes juba, kapten mõtleb, palju neid surma mitte kartvaid mehi seal metsas õige on?

Kutsus siis oma mehed laevadele tagasi. Aga öösel suur torm, pühkis kõik laevad merepõhja....

Japside sõjakultuur üsna huvitav, soovitan.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
decomed
õigekirjas 1 punkt maksimumist puudu


Liitunud: 10 Sept 2010
Postitusi: 165
Asukoht: Tapa

PostitusPostitatud: Püh Aug 12, 2012 08:41    Teema: Vasta viitega

Ma tegin ka uurimustöö 11.klassi lõppus mangast uurimustöö. Sain hindeks "5" ja suht huvitav oli seda ise vormistada ja informatsiooni otsida. Ise sain enamus infot Tartu Raamatukogust ja Wiki-st. Ise olen praegu Tallinna Logistikapataljonis ajateeniana, et kui vajadus tekib mu uurimustööd saada, siis võibolla saan midagi planeerida.
_________________
http://myanimelist.net/animelist/Decomed Warning: This list is not for people with weak nerves!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ChocoUsagi



Liitunud: 11 Aug 2012
Postitusi: 13
Asukoht: Märjamaa

PostitusPostitatud: Püh Aug 12, 2012 11:53    Teema: Vasta viitega

M.C.Savage kirjutas:
Mis oleks siis sinu uurimUstöö teema? Saab see olema siis päris uurimus (kus sa ise analüüsid mingit probleemi ja pakud sellele lahendusi läbi andmete kogumise ja arutluse) või ülevaade (kus sa tutvustad selle probleemi hetkeuuringute seisu ja teed tulevikuks teema uurimist edasi viivaid järeldusi)?

Hetkel tundub, et sa kavatsed lihtsalt inimeste käest küsida, milliseid multikaid nad vaadanud on ja siis sellest 50 lehekülge mulli kirjutada.

Pigem mõtle enda jaoks välja mingisugune kitsam teema, nagu "Jaapani kultuuri levik Põhja-Tallinnas: Multikate mõju noorte amatöörfotograafide tulevikule" Sellise teemaga annab arutleda ka sellise probleemi üle, mida 50 000 inimest enne sind juba läbi nämmutanud ei ole.

Või väga hea teema on näiteks noorte keelekasutus/kirjakeel ja anime/popkultuuri mõju sellele. Saad kirjutada igasugu smailidest, mis meenutavad mangades esinevaid lõustu, MSNi/FaceBooki värdväljenditest, mis kõnekeelde ronivad ja siis otse loomulikult jaapani keelt popiks ja noortepäraseks pidavatest noortest, kes seda keelt õpivad ja sealt igasugu hüüatusi eesti kõnekeelde vahele topivad ja arutle, kuidas erineb see samamoodi inglise väljendite eesti keelde tirimisest ja milline mõju sellel tulevikule on.

Edu igatahes uurimustöö kirjutamisel! Vabandust, kui liiga suur tekstisein on, mul laps roomab põrandal ringi ja mul on igav.


Suur aitähh nõuannete eest ! Ma arvan, et see esimene variant, kus ma analüüsin mingit probleemi. Tegelikult on küsitlus üks uurimistöö osa ja ma ei kavatse sellele tervet uurimistööd üles ehitada. Võibolla ma saaksin teha uurimistöö mingi kindla manga kohta, millest on ka anime tehtud ja siis mõelda välja küsimused palju meie koolis inimesed animedest ja mangadest üldse kuulnud on ja teha selle põhjal mingid järeldused. Ma ise ei ole ka päris kindel, kuidas ma seda teen. Ma ei ole varem ühtegi uurimistööd teinud ja see tundub minu jaoks kõik uus. ^^Aga ma katsun midagi välja mõelda LaLaLaa!
Suur aitähh !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Mikifer



Liitunud: 9 Jan 2012
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 12, 2012 12:02    Teema: Vasta viitega

Edu. Pärast saad oma töö siia teistele lugemiseks ka postitada:)
_________________
watch out, we got a badass over here!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: