OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Puella Magi Madoka Magica

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Mikami



Liitunud: 9 Jan 2012
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2012 18:57    Teema: Puella Magi Madoka Magica Vasta viitega



Lühike 12 episoodiline anime 2011 talve hooajast.

14. aastane tüdruk Madoka kohtab olendit nimega Kyube. Madokale ja ta sõbrale Sayakale pakutakse võimalust omandada maagilised võimed kui nad nõustuvad sõlmima lepingu. Leping täidab ühe valitud soovi, kuid seab kohustuse kasutama oma võimeid ja riskima eluga võideldes nõidade vastu. Teadmata põhjusel üks teine tüdruk nimega Homura üritab teha kõik, et Madoka seda lepingut vastu ei võtaks.

Kutsub vaatama ? Tõenäoliselt mitte.

Ärge laske petta esmamuljel, et tegu on lapsiku seiklus komöödiaga. Tegelikult on läbivateks teemadeks hoopis tumedus ja psühholoogiline õudus.




Visuaalselt on see anime üks unikaalsemaid mida ma näinud. Värvid ja tuju lähevad heledast ja säravast kuni tumeda sürrealismini (Näiteks opening ja ending sequenced on täielikud vastandid). Cutout stiil teises dimensioonis ja valgustus väärivad samuti mainimist.

Soundtrack on Yuki Kajiura poolt (Garden of Sinners ja Fate/zero) seega 5+

Shaft stuudio on teinud veel teisi häid ja omapäraseid animeid nagu näiteks Bakemonogatari ja Sayonara Zetsubou Sensei. Puella Magi on seni üks nende parimaid töid, tegemist on sellist tüüpi animega mida sa kas armastad või vihkad. Kui veel näinud ei ole, vaata kolm episoodi proovimiseks ja anna teada mis arvad!


Viimati muutis seda Mikami (Esm Veeb 06, 2012 00:00). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FullmetalBoy



Liitunud: 22 Jan 2011
Postitusi: 110
Asukoht: Luke.. enamus argipäeva Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2012 19:16    Teema: Vasta viitega

üks neljast animest millele ma 10/10-st hindeks andnud olen. Kallis Kallis
_________________
私は決してあきらめないだろう。

siimkarel@hotmail.com - msn


Viimati muutis seda FullmetalBoy (Püh Veeb 05, 2012 21:33). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2012 19:44    Teema: Vasta viitega

See oli jube hea, tõesti soovitaksin. Ära ka ei vajunud, mida aeg edasi läks ja lõpp oli geniaalne.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MetsJeesus



Liitunud: 8 Okt 2011
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2012 22:38    Teema: Vasta viitega

Väga hea ja lahe anime ja muusika vajab kah eraldi kiitust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2012 22:48    Teema: Vasta viitega

Vaatasin 4 osa vist. Kolmandaks osaks muutus see peaaegu vaadatavaks, neljas oli vist isegi hea juba.
Aga siiski ei viitsinud edasi vaadata. Ma olen värdjas vist ses mõttes.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2012 23:45    Teema: Vasta viitega

Mul on poole peal aga need pannkooginäod on koledad. :(
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 06, 2012 03:55    Teema: Vasta viitega

Ise vaatasin lõpuni selle anime ja täitsa kurb lõpp oli sellel animel. Natuke kurvaks võttis ikkagi. Muusika ja eiti eriefektid olid täitsa tasemel. Ise mõtlesin et ka jama aga lõpus selgub kogu tõde, mille peale algul üldse ei tule. Soovitan kindlasti lõpuni vaadata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BornIn1142



Liitunud: 6 Juul 2008
Postitusi: 404

PostitusPostitatud: Esm Veeb 06, 2012 06:18    Teema: Vasta viitega

Hea anime, aga rohkem vist mitte. Mu peamine probleem on tegelased. Madoka Magica proovis end tõsise tragöödiana mängida, aga selleks olid ta tegelased natuke liiga nõrgad. Nad olid emotsionaalselt kuidagi... monotoonsed. Mõned rikuti halva käsitlusega üldse ära (Sayaka), mõned olid algustest lõpuni mõttetud (Kyouko).

Eks mõningaid teisi probleeme oli ka. Lõpp oli kuidagi hirmus anti-klimaatiline - peamiselt kuna Walpurgis Night nii hale ja üldiselt ebahuvitav vaenlane oli. Üldiselt oli sari meeldejääv pigem selle kunstilise disainide ja mõne huvitava idee kui stsenaariumi tõttu.
_________________
Tumbling down, tumbling down, tumbling down...

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum AIM Aadress MSN Messenger
Shirotoki



Liitunud: 11 Veeb 2010
Postitusi: 333
Asukoht: Põltsamaa/Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 06, 2012 14:37    Teema: Vasta viitega

Mulle väga meeldis. Tegelaste disain oli veidi nigela võitu kuid see eest tegi kõik ülejäänud selle tasa.

Enam ei möödu Volbriööd, kus ma Madokale ei mõtleks (Walprugis Night).

9/10
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
M3rcury



Liitunud: 6 Veeb 2012
Postitusi: 3

PostitusPostitatud: Esm Veeb 06, 2012 15:12    Teema: Vasta viitega

Endal jäi ka disain soovida, eriti ei meeldinud need nagu algklassi õpilaste joonistused, kui lahingud olid, kuid siiski muutis selle anime unikaalseks.

Algselt arvasin, et tegemist lihtsalt tavalise Mahou Shoujo animega, aga kui esimene verine stseen tuli, siis kiskus koheselt lõpuni vaatama. Story oli väga traumeerivalt põnev vaadata

Oma hinnang 8.5/10
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Reede Veeb 10, 2012 22:37    Teema: Vasta viitega

Mis ma siis ikka oskan öelda, esimene anime mitme aasta jooksul, mis mus suikunud animepisiku sümptomid taas kord välja lõi. Super visuaalia ja animatsioon, meeleolurikas heliriba, põnev sü¾ee. Kuuldavasti rabas kõnealune ¾edööver maagiplikade ¾anri alustalasid tugevalt, kuid kuna mul hetkel ei meenu, et ma ise varem sinna liigitatud animesid vaadanud oleks, ei saa ma seda omast käest kinnitada. Kõrvutades seda aga teiste lemmikanimedega, leiab Madoka sealses edetabelis kindlasti oma auväärse koha - kuigi mitte just seal päris top kümnes.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 13, 2012 14:49    Teema: Vasta viitega

Ma olen siis üks neist, kellele see kohe üldse ei meeldinud, loomulikult täiesti subjektiivsetel põhjustel. emm Jätan selle siia lihtsalt vastukaaluks kõigile kiitvatele postitustele. Et mõni minusugune kes seda teemat loeb, ei hakkaks arvama, et ta üksi on imelik.
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Laup Okt 06, 2012 13:38    Teema: Vasta viitega

Just täna tuleb välja Madoka esimene film. Eks näis, millal maarjamaale see jõuab, äkki isegi JAFFi raames.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Okt 06, 2012 13:58    Teema: Vasta viitega

esimese filmi osa pikkus on üle kahe tunni, teine osa on samuti peaaegu kaks tundi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Muusik
kohvijumal


Liitunud: 13 Jan 2008
Postitusi: 322
Asukoht: Ei

PostitusPostitatud: Teis Okt 16, 2012 02:12    Teema: Vasta viitega

10/10
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Juul 27, 2013 06:45    Teema: Vasta viitega

Sellel sarjal on nüüd kaks osa filmist ära subbatud, ise sain netist väga hea pildi kvaliteediga failid.
Muideks Madoka on saanud 6 anime auhinda: Parim muusika, parim fantasy, parim villain, parim horror, anime grand prii.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Apr 05, 2014 18:38    Teema: Vasta viitega

Täiendan eelmist postitust.
Täna sai siis Madoka film ära vaadatud ja ei kahetse seda 6 tundi, mis selle peale raiskasin. Esimene poolteist filmi on sarja kokkuvõtte ja väike meeldetuletus sarjast. Teise osa lõpp filmist läheb sealt edasi, kus sari ära lõppes. Kolmandas filmis tehakse täielik 180 kraadine kanna põõre. Seal ei saa enam aru, kes on vaenlased ja kes head. Eriti lõpp võtab sõnatuks. Filmil on hea muusika ja võitlustseenid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Püh Apr 06, 2014 13:05    Teema: Vasta viitega

Kaoru kirjutas:
Täiendan eelmist postitust.
Täna sai siis Madoka film ära vaadatud ja ei kahetse seda 6 tundi, mis selle peale raiskasin. Esimene poolteist filmi on sarja kokkuvõtte ja väike meeldetuletus sarjast. Teise osa lõpp filmist läheb sealt edasi, kus sari ära lõppes. Kolmandas filmis tehakse täielik 180 kraadine kanna põõre. Seal ei saa enam aru, kes on vaenlased ja kes head. Eriti lõpp võtab sõnatuks. Filmil on hea muusika ja võitlustseenid.

hehe, tegime eile ka sõpradega madoka filmide maratoni, jäin väga rahule. Eriti 3. filmiga, mis oli emotsionaalne rollercoaster ja 10/10 vääriline.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: