OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

2011 Sügisel välja tulevad animed.
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2011 18:07    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Anime on tõesti anime, aga kas raamat on tõesti täielik vastand animele? Ja kas ei ole mitte animesi, kus just põhiline teema kulgeb läbi ohtra rääkimise?

Vahe on presentatsioonis. Emotsioonides. Neist jäi vajaka. Ainus lahe koht oli kõige lõpus kui Saber tuli, aga see ei õigustanud minu jaoks eelnevat 40 minutit.

Ja tõsi, F/SN-i peategelaste valikust mulle küll suurt keegi ei meeldinud, nii et lapsversioonide piinamine ei tekitanud sügavaid "ahh see on nii ägeeee" emotsioone.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2011 18:19    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Vahe on presentatsioonis. Emotsioonides. Neist jäi vajaka. Ainus lahe koht oli kõige lõpus kui Saber tuli, aga see ei õigustanud minu jaoks eelnevat 40 minutit.

Ja tõsi, F/SN-i peategelaste valikust mulle küll suurt keegi ei meeldinud, nii et lapsversioonide piinamine ei tekitanud sügavaid "ahh see on nii ägeeee" emotsioone.


Emotsioonie? Minu teada oli algus nii mõnelgi introductionil vaikne, selgitav, emotsioonirikkas ja meeldiv. Ilma selle 40 minutita oleksid sa millestki arusaanud, oleksid sa küllalt aru saanud? See pole lihtne ''You see, there is this holy grail, take these weapons and shove em into the enemies asses, then you will have the biggest d*ck'' situatsioon?.. F/Z on suhteliselt tõsise algusega, et selgitada ka selle sõja tõsidust ja ka anda aimu, mis on kellegi eesmärk.. Ja seda oli samuti vaja, et seletada Kiriei positsiooni.. Ja see informatsioon on vajalik hiljem.
Ja laste piinamisest.. See oli samuti vajalik, et selgitada miks Kariya üldse soovib osa võtta võitlusest ja miks ta oli valmis seda läbi tegema seda, mida ta tegi.. Muidugi oleks seda võidud rohkem light noveli järgi teha.

Nagu ma ennem mainisin, F/Z pole kerge ''Põmm-Põmm-IMMA FIRIN MAH LAZORH''.. See on suht deep ja vajab mingil määral kaasa mõtlemist.

P.S: Nagu ma ennem mainisin. Ma arvan, et anime oleks rohkem pidanud olema light noveli järgi, sest siis oleks see mõne võrra parem olnud (Ma võtsin potentsiaali halva kasutamise pärast MÕNDADEL hetkedel just 2 punkti alla, oma öeldud skooris.. Aga sama ei ole nendega, kes ei ole seda lugenud.) .. Aga samas ei saa ma samuti öelda, et selles midagi väga valesti oleks olnud, et uutel lugejatel (Ma tahtsin öelda vaatajatel*) midagi halba silma jääks.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2011 19:04    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
tekst tekst jne

rohkem light noveli järgi

etc.

see on diip

etc.

Fate/Zero lugu on (esimese osa põhjal) oma südames üsnagi primitiivne ning ei eelda taolist ülikeerulist seletust. See pakub palju võimalusi selle animevormis esitlemiseks ja ma ei ole üks neist, kes arvab, et sõna-sõnalt raamatu järgi adaptsiooni tegemine on kõige õigem tegu eales. Kui liikuda teise meediavormi, tuleb vastavaid kohandusi teha, enne kui midagi eriti head saavutatakse. Fännid saavad küll pahaseks, aga parema elamuse nimel ei tohi neile nii palju järelandmisi teha. Kui teha üks-ühele vastav versioon, siis see lihtsalt ei tööta.

See diipindusvärk on ka omaette bisness. Nurkaaetu argument "see on nii diip et sa ei saa aru" ei õigusta kuidagi neid sigadusi, mida korda viiakse. Ma ei taha sind naeruvääristada, F/Z on tõesti diip ja ma võib-olla ei saagi aru, aga ikkagi, kui diip? Sa väidad, et suht. Millest see tuleb? Keerulisest ülesehitusest? F/Z-l on väga suur taustalugu ning see on kiviks ta kaelas. See on nii raske, aga ometi tahetakse see vaatajale edasi anda esimeses, pikemas episoodis ning see on koht, kus F/Z nõrkus peitub.

Anime on mulle alati meeldinud avastamisrõõmu pärast. Hea anime nõjatub vaikselt oma tausta peale, iga natukese aja tagant veidi rohkem. See on vaatajale mugav ja huvitav. F/Z esimene osa jätab mulje, nagu ta tahaks kogu raskusega tausta peale hüpata ning seda vundamendina kasutada. Ma ei taha alustada vundamendist. Ma tahan alustada uksest, mis viib mind esikusse. Esik viib koridori ja koridoril on palju uksi. Ma loodan, et analoogia aitas veidi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2011 19:08    Teema: Vasta viitega

türa küll, eric, kasuta eesti keelt eksju, see ei tee sind vähem lahedaks
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2011 19:44    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Ummi's text


Selle keerukus tuleneb sellest, et missugune on inimeste motiiv, soov, tahe, mõtteviis, minevik, kogemused.. Kogu see informatsioon paneb sind paremini tundma neid charactere ja see aitab ka neile kaasa elada ja arusaada nende valikutest. Kergelt välja tuues, tuleneb see keerukus just selle sõja keerukast üles ehitusest (Erinevalt F/SN-ist, on Fate/Zero võitlused märksa .... huvitavamad..) ja nendest, kes selles sõjas osalevad (Paljud nendest on äärmiselt keeruka backgroundiga.)

Kes ütles, et see vundament on väga kindel?.. Ei taha eriti spoilida, aga see vundament on küllaltki ebakindlale pinnale ehitatud.. Ja sa avastad, et selles värisevast vundamendist kargavad ka paar ust välja..

Anime ei ole kindlalt koridor paljude ustega, animes on tavaliselt üks lugu mis vajab jutustamist.. Vahepeal need lood üllatavad sind ja vahepeal sa juba tead ette, mis hakkab juhtuma.
Hea vundamendi loomisel on paljud head küljed ja samas see aitab ka vaatajatel ise kaasa elada..
Ma saan aru, kui sulle meeldivad sellised ootamatud üllatused, aga las ma ütlen, et F/Z vundament ei takista selles üllatuste olemist, vaid aitab ka üllatuste impaktile kaasa.. Ja samas see näitab, et kõik need üllatused on hästi läbimõeldud ja, et autor ei ole mingi pärast suurt twisti hakanud välja mõtlema, et mis õigemini juhtus siis.

Ma ise ka ei arva, et alati täpselt raamatu järgi tegemine on hea.. Aga vahepeal on see tõesti kõvasti parem.. Light noveli intro järgi tegemine oleks äärmiselt kaasahaarav olnud, sest see oleks jätnud Kiritsugust KÕVASTI parema mulje ja pannud paljud temale kaasa elama..
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2011 20:50    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:

jutt

Olgu edasisega kuidas on, esimene osa ajab vaatajad ikkagi vitsaga minema.

Ja ole analoogiatega veidi ettevaatlik, need kipuvad metsa minema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2011 20:57    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
erik_schults kirjutas:

jutt

Olgu edasisega kuidas on, esimene osa ajab vaatajad ikkagi vitsaga minema.

Ja ole analoogiatega veidi ettevaatlik, need kipuvad metsa minema.

Vähemalt imo ei sära just paljud animed oma esimes(t)e osa(de) poolest.
Peale selle, et mõned algavad igavalt/segaselt on ka selliseid, mille esimesed osad on lihtsalt ülejäänud sarjast täiesti erinevad. (nt. Evangelion, Madoka, Higurashi)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2011 21:00    Teema: Vasta viitega

Evangelionis on erinevad viimased kaks osa ja seda rahapuudumise tõttu. Muidu on ОЯШ, monster of the week ja huge robots.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2011 21:06    Teema: Vasta viitega

ShinNatsume kirjutas:
Vähemalt imo ei sära just paljud animed oma esimes(t)e osa(de) poolest.
Peale selle, et mõned algavad igavalt/segaselt on ka selliseid, mille esimesed osad on lihtsalt ülejäänud sarjast täiesti erinevad. (nt. Evangelion, Madoka, Higurashi)

See ei tee neid esimesi osi paremaks. Ja ma julgeks just vastupidist väita, et esimeste osade poolest säravaid animesid on palju rohkem kui üldiselt säravaid animesi (Deadman Wonderland, Chaos;Head).

Ma ei taha teis nüüd segadust tekitada: ma ei arva, et esimese osa põhjal annab animet adekvaatselt hinnata. Aga esimest osa kui vaataja esimest muljet ja anime ligitõmbavust saab ainult esimese osa põhjal hinnata.

Jätkuks. Rääkides karakteritest arusaamisest. Karakterist rääkimine ei aita mul temast eriti aru saada. Arusaamise karakterist räägib mulle anime audiovisuaalse-emotsionaalse kogemusena.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2011 21:22    Teema: Vasta viitega

Stopa kirjutas:
Evangelionis on erinevad viimased kaks osa ja seda rahapuudumise tõttu. Muidu on ОЯШ, monster of the week ja huge robots.

Ma ei rääkinud viimasest kahest osast vaid sellest, et see sari läks suht süngemaks ajapikku ja, et esimene osa võis tundudagi generic monster of the week mecha show mida vähemalt imo eva pole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2011 21:29    Teema: Vasta viitega

ShinNatsume kirjutas:
Stopa kirjutas:
Evangelionis on erinevad viimased kaks osa ja seda rahapuudumise tõttu. Muidu on ОЯШ, monster of the week ja huge robots.

Ma ei rääkinud viimasest kahest osast vaid sellest, et see sari läks suht süngemaks ajapikku ja, et esimene osa võis tundudagi generic monster of the week mecha show mida vähemalt imo eva pole.


that's just like your opinion man, suht on siiski
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2011 21:59    Teema: Vasta viitega

Stopa, aga
?

Teemasse: Kahjuks mul ei tekkinud pealiskaudse tutvumise põhjal soovi ühtegi uut animet vaadata. Rahva lemmikuks tundub olevat Mirai Nikki, ent kuna olen hiljuti mänginud 999-t ja vaadanud Kaiji teist hooaega, on mul meelevaldsete reeglitega mängudest elu ja surma peale mõneks ajaks villand.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2011 23:38    Teema: Vasta viitega

Eks esimese osa põhjal hinnangu andmine olegi üks raamatu kaane järgi hindamine. Kahjuks on aga liiga palju animet, kus kaas räägib enamus loost kohe ära, tõmbab oma sära ja tihti ka madalalaubaliste müügitrikkidega.

Fate/Zero on ülihea, aga eeldab natuke rohkem keskendumisvõimet ja kannatlikkust kui tänapäeval moes on. Zero hooaeg on vähemalt praegu parem kui originaalsari, järgmise osa ootamine on ikka raske.

Last Exile
on jätkuvalt võrratu, kuigi tundub, et läheb sama rada mis originaal - Range Murata disain, hea heliriba, vägevad õhuvõitlused, aga sisu pool võib natuke nigelaks jääda. Samas ei kurda.

Mirai Nikki tundus olevat Death Note suhkruvaba versioon. Sama maitse, aga miks siis mitte kohe juba vett juua?

Ben-To on oma debiilsuse ehk isegi paar kübet originaalne. Vahelduseks on võimalik enamus noortel karakteritele kaasa elada paremal põhjusel kui "ta on samasugune selgrootu mollusk nagu minagi, kui ma ennast samamoodi kokku võtaks, oleks ma sama lahe".

Persona 4 ja Hunter x Hunter - Pole fanboy, jätsid külmaks.

Hooaega jääb lõpetama Guilty Crown - vaatasin ühe osa ja ei saagi öelda, et halb oleks. Viimasel ajal on see juba hea saavutus. Kui oleks aega, mis vajaks surmamist, oleks see hea valik.

Meelde jäi veel mingi ülimalt igav anime, kus nunnud poisid tegid nunnusid asju ja mingi idiootsus, kus terve esimese osa käis suur kaklemine klasside vahel. Kõik ülejäänu sealt tabelist on kokku sulanud üheks mõttetuks kooli- haaremi- tsundere- kurat-teab-mis-otakubaitiks.


Teemas vaidlejatele, mida te ikka maitsete üle lahmite, ega teine pool ei tea ju, et tema maitse just halb või vale on. Tahaks küll inimestele head, aga kui nende valik on saasta vaadata, siis ega karjumine asja ei muuda.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
BornIn1142



Liitunud: 6 Juul 2008
Postitusi: 404

PostitusPostitatud: Kolm Okt 26, 2011 10:12    Teema: Vasta viitega

Guilty Crowni naistegelased täidavad mu piiramatu raevuga.
_________________
Tumbling down, tumbling down, tumbling down...

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum AIM Aadress MSN Messenger
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 27, 2011 21:57    Teema: Vasta viitega

Kuna siin juba arutleti selle üle....

Kas ma saan õigesti aru, et tänapäeval on asi deep, kui sa pead kaasa mõtlema, sest sulle antakse liiga palju infot korraga kätte? Minu arvates on siiski asi deep, mis vajab läbimõtlemist, sest see arutleb keeruliste probleemide üle vms.
Kui näiteks võtta kõrvale Mass Effect, kus on meeletult palju informatsiooni maailma kohta, mis selgitab ka päris hästi ära, miks mõned tegelased nii või naa asjadesse suhtuvad, ent mina seda nüüd küll deepiks ei pea. Kogu see info on seal ju lihtsalt sulle ette antud, sa ei pea sealt midagi ise järeldama. Ma olen nimelt samasugust asja täheldanud animete juures, millest tihti räägitakse kui deepidest animetest. F/Z kohta ma midagi öelda ei oska, pole ühtegi osa näinud ja ei plaani vaadata ka, aga mulle jääb sellest eelnevast jutust siiski täpselt selline mulje.

Aga uuest hooajast ka.

Gundam AGE on Gundam nagu ikka, mulle kõlbab.

Kimi to Boku esimene osa hirmutas ära, ent teine ja kolmas osa juba muutusid oluliselt paremaks minu arust.

Muud pole vaadanud veel, kirjelduste järgi ilmselt ei viitsi kah.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Nelj Okt 27, 2011 23:50    Teema: Vasta viitega

Yoshy kirjutas:
Kuna siin juba arutleti selle üle....

Kas ma saan õigesti aru, et tänapäeval on asi deep, kui sa pead kaasa mõtlema, sest sulle antakse liiga palju infot korraga kätte? Minu arvates on siiski asi deep, mis vajab läbimõtlemist, sest see arutleb keeruliste probleemide üle vms.
Kui näiteks võtta kõrvale Mass Effect, kus on meeletult palju informatsiooni maailma kohta, mis selgitab ka päris hästi ära, miks mõned tegelased nii või naa asjadesse suhtuvad, ent mina seda nüüd küll deepiks ei pea. Kogu see info on seal ju lihtsalt sulle ette antud, sa ei pea sealt midagi ise järeldama. Ma olen nimelt samasugust asja täheldanud animete juures, millest tihti räägitakse kui deepidest animetest. F/Z kohta ma midagi öelda ei oska, pole ühtegi osa näinud ja ei plaani vaadata ka, aga mulle jääb sellest eelnevast jutust siiski täpselt selline mulje.


See üldiselt oleneb sellest, mida sa mõtled selle all. Selles kontekstis ma kasutasin seda sõna sellepärast, et Ummi väitis, et ta ei saanud millegist aru, seepärast ma kasutasingi seda sõna ja ütlesin, et see vajab kaasamõtlemist. Mõne jaoks on see enesest mõistetav ja mõne jaoks on see deep (On personal experience, olen ma märganud, et paljud asjad mis on eneseksmõistetavad minu jaoks, on natuke keerulised teiste jaoks.).

Minu jaoks muidu deep tähendab seda, et asi ei ole see, mis sulle muidu esiteks tundub ja ma arvan, et see on paljudele samuti niimoodi.

Ja sedamoodi kuidas ma seda sõna kasutan, saan ma ausalt öelda, et nendel characteridel F/Z on küllalt depth-i igat sorti inimesele.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2011 08:31    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Ummi väitis, et ta ei saanud millegist aru

Vale. Ma väitsin, et animetegijate valitud esitlusviis oli esimeses osas nüri. Ma sain ilma vaevata aru, mis toimub, mul lihtsalt hakkas väga igav.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2011 11:25    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Vale. Ma väitsin, et animetegijate valitud esitlusviis oli esimeses osas nüri. Ma sain ilma vaevata aru, mis toimub, mul lihtsalt hakkas väga igav.


Personaalselt ma ei saa aru kuidas see saab igav olla, sest kogu see teema mis seal käsil oli, oli tugevalt seotud selle põhiteemaga. Seega ma arvasin, et sa ei saanud sellest aru. See kuidas Kiriei koos Tohsakaga sepitses, see kuidas Kiritsugu piinles, Waveri background oli ka äärmiselt huvitav ja jättis temast suhteliselt hea mulje jne. Kõik oli suhteliselt hästi edasi kantud, koos suhteliselt ilusa välimusega.
Jällegi oleme tagasi selle punkti juures, kus sina väidad, et see oli igav ja mina räägin seda, et see 40 minutit oli igati hästi tehtud.

Me lihtsalt peaksime nõustuma, et meil on erinevad maitsed. ???
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


Viimati muutis seda erik_schults (Reede Okt 28, 2011 13:17). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
OnePiece



Liitunud: 13 Aug 2010
Postitusi: 338
Asukoht: Tallinn, Nõmme

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2011 12:34    Teema: Vasta viitega

Agree to disagree.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2011 14:21    Teema: Vasta viitega

Selle teema viimased 2 lehte kokkuvõetult: "MIS MÕTTES SULLE EI MEELDINUD MU LEMMIKUIM ANIME SA OLED VIST LOLL JA/VÕI EI LUGENUD LIGHT NOVELIT!"

jääge vait eksju
Minuarust oli ka igav
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: