OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kill Bill
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
jarns



Liitunud: 2 Apr 2004
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2004 17:22    Teema: Vasta viitega

Ma ei ytleks, et need võitluskunsti kohad aasia filmides just nii siidsiledad on, pigem ikkagi sama matslikud ja lamedad, nagu tarantino uues filmis.
Selles suhtes sul on õigus, sest viimasel ajal on jah rohkem hakatud koreograafiale suuremat rõhku pyhendama( The Hero, Crouching tiger... jne.) aga vanemate filmide kohapealt ma seda kyll eriti "siidiseks" ei pea.
_________________
Oop Bop Sh`Bam
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2004 18:11    Teema: Vasta viitega

jarns kirjutas:
Ma ei ytleks, et need võitluskunsti kohad aasia filmides just nii siidsiledad on, pigem ikkagi sama matslikud ja lamedad, nagu tarantino uues filmis.
Selles suhtes sul on õigus, sest viimasel ajal on jah rohkem hakatud koreograafiale suuremat rõhku pyhendama( The Hero, Crouching tiger... jne.) aga vanemate filmide kohapealt ma seda kyll eriti "siidiseks" ei pea.


no järelikult sa pole piisavalt palju aasia märulit näinud. on ikka üksjagu palju neid action-filme, mis oma võitluskohtade osas on kill billist üle. osad realismi, osad selle fancy-matrix-actioni poolest. kuid mulle tundub, et tarantinol on seal jah just see soov, et teha järgi neid ülivanasid, kus madin polnud küll matrix-sujuv ning kogu see asi oli parajalt kämp, aga samas kaasahaarav.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
jarns



Liitunud: 2 Apr 2004
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2004 10:37    Teema: Vasta viitega

Pidasingi silmas vanemaid filme, millest Tarantino malli on võtnud (Enter the dragon, Bruce Lee the invincible, game of death, chinese connection jne.)
_________________
Oop Bop Sh`Bam
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 25, 2004 09:30    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:

Tsiteerin::
no järelikult sa pole piisavalt palju aasia märulit näinud. on ikka üksjagu palju neid action-filme, mis oma võitluskohtade osas on kill billist üle. osad realismi, osad selle fancy-matrix-actioni poolest. kuid mulle tundub, et tarantinol on seal jah just see soov, et teha järgi neid ülivanasid, kus madin polnud küll matrix-sujuv ning kogu see asi oli parajalt kämp, aga samas kaasahaarav.


Selles see asi ongi, et see pagana konkreetne stseen oli umbes sama kaasahaarav kui lehma lüpsmine... stseen polnud veel läbigi, kui ma juba haigutasin...

Olen isiklikult küll näinud vaid Enter the Dragonit, aga ei meenu kuidagi, et seal oleks mõõkadega võideldud, samuti ei mäleta, et seal wire-trikke oleks kasutatud... Bruce Lee minu teada ei teinud mõõkadega trikke, vaid oli rohkem rusikamees. Nii et pigem võiks ikkagi öelda, et see mõõgavõitlus tuleneb kuskilt samuraifilmidest. Jällegi, ka neis on see tunduvalt paremini realiseeritud kui Kill Billis, ja ilma igasuguste wire-trikkideta (näiteks Zatoichi, 1968 aasta samuraifilm, millest nüüd on uusversioon tehtud, 2003 aasta oma).
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 25, 2004 13:41    Teema: Vasta viitega

jarns kirjutas:
Pidasingi silmas vanemaid filme, millest Tarantino malli on võtnud (Enter the dragon, Bruce Lee the invincible, game of death, chinese connection jne.)


bruce lee pole ainus, kes sealmail lüüa oskas, ning tema filmides on asi isegi päris kena. hong-kongist on palju kohutvamaid asju tulnud, isegi vanameister jet li on hakkama saanud nii üliheade kui ka ülihalbade etteastetega. muidugi mis jaapanit puudutab, siis samuraifilmide kvaliteet on sama kõikuv. kusjuures on ikka filme, kus mõõgavõitlus on nii tõsine ja realistlik, et lausa judinad tulevad peale. kozure okami on ilmselt pisut äärmuslik näide, kuid no selliste mustvalgete klassikute nagu "sword of doom" (daibosatsu toge) või ka kurosawa "yojimbo" võitlusstseenides pole midagi kohmakat. samas rõhutan, et tegu on selliste realismile kalduvate teostega. kill-bill oli rohkem selline fantaasia. siiski ma arvan, et lääne filmi kohta olid seal mõõgastseenid üsna hästi tehtud. tõsi, japsidel endal on ilmselt mõõga käes hoidmine veres, seetõttu neil käsi ei värise kui lõõk tehtud jne. aga noh umat peab ju ka mõistma, see oli tal ju esimene film, kus pidi kasutama sellist keerulist relva nagu jaapani mõõk.

seda ka, et tõenäoliselt tarantino väga palju bruce leelt ei laenanud, rohkem ikka jaapani filmidest, nagu kozure okami seeria (suur surnute arv), shurayukihime (meiko kaji), yakuza papersi seeria (tomoyasu hotei) jne. sellele viitab nii üldine sü¾ee (naine, kes maksab kätte) kui ka filmi stilistiline ülesehitus (still-kaader badassi nimega, eee... ja see, et suur osa tegevusest toimub jaapanis).

pikk jutt lühikeseks - mina igatahes ootan väga huviga teist osa ja pean killbilli väga heaks filmiks. parem küll kui last samurai. võitlusstseenide poolest ja üldse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Gringo



Liitunud: 8 Dets 2003
Postitusi: 10
Asukoht: planeet Maa

PostitusPostitatud: Nelj Juun 03, 2004 21:18    Teema: Vasta viitega

esimene kill bill oli hää
aga teine osa on yks paras munemine ja ei paku eriti palju pinget :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tromedar



Liitunud: 26 Veeb 2004
Postitusi: 43

PostitusPostitatud: Nelj Juun 03, 2004 23:04    Teema: Vasta viitega

Kill Bill vol1 sisaldas tõepoolest tugevasti verd ja tapmist.. Nii suurt hulka ei suutnud aimatagi enne, kui filmi lõpuni nägin. Minu arust [minul ka teistsugused arvamused, kui teistel] pakkus film tugevat müstikat ning salapärasust, mille loomise all Tarantino ka üpris professionaal on.

Jackie Brownist rääkides... Ei tea. See polnud sugugi mulle meele järele. Ainuüksi Samuel L. Jackson rikkus selle ära.. Kuna minu arvates ei sobi Sammy paljudesse filmidesse... Ainuke korralik roll, kus mina teda näinud olen, oli filmis Deep Blue Sea [Sügav Sinine Meri] koos Thomas Jane'ga, keda õnneks Travoltaga võib näha ka kobarkinos; filmis "The Punisher".

Tarantino näitlemisoskus on selline, mida oskaks hinnata küllaltki kogenenum inimene. Kui nägin teda From Dusk Till Dawnis, avanes mulle korralik võimalus teda G. Clooney´ga võrrelda. See pakkus tõepoolest lusti, eriti lahe oli kuulata ja näha Quentini karjumis -ja ropendamisoskust...

Aga jah... Kui mõelda Quentini kõigile filmidele [Jackie Brown, Reservouir Dogs, Pulp Fiction] siis loeksin parimateks Pulp Fictionit ja Reservouir Dogsi [vabandust, kui kirjutan valesti]. Need olid kõige toredamad filmid. Kui nägin pärast Pulp Fictionit ja Kill Billi Jackie Browni, langesingi pettumuse osaks.. Lihtsalt polnud võrreldav nn. heal tasemel koos Kill Billi ja Pulp Fictioniga. Tarantino on minu meelest üks parimaid re¾issööre ning jääbki selleks, kuna temal on niisugune muutmatu stiil, mida rakendades ta toodabki välja täiesti vaadatava, või õigemini.. mis täiesti vaadatava? Oivalise filmi!

Ja nagu ma lugesin & kuulsin, peaks ilmuma või on juba ilmunud Kill Billi raamat? Ehk keegi teab sellest rohkem ning võiks informeerida, kuidas seda teost ka lugeda ja käes hoida saaks? Tõesti, nagu ma aru sain, on ikka Tarantino selle kirjutanud. Ainuüksi see oleks põhjus kasvõi seda veidikenegi lugeda. Eriti O-Ren Ishii osa ???

Üks üsna tore asi oli Chapter 3 - Origin of O-Ren Ishii. Eriti hästi tehtud klipp. Kuigi sealgi oli vaieldav vere hulk. Kui ühel vennikesel jalg otsast tulistati, sealt tuli verd nii jämeda joana? Ja see, kui Matsumoto (või mis iganes selle Yaku¾a tüübi nimi oli) kõhust O-Ren mõõga välja tiris - siis verd lendas seintele ja igale poole laiali. Tapmise hulk otseselt südant pahaks ei ajanud - kuidagi ära tüütas selle filmi üksluisus?
Ja miks paljud seletavad, et sel filmil puudus sisu? Mina leidsin seal küll sisu.

Tänan.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: