OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

REDLINE (2009, Madhouse) review
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 18, 2011 11:46    Teema: REDLINE (2009, Madhouse) review Vasta viitega

REDLINE (2009, Madhouse)

TREILER



Redline - punane joon, mida ületav osuti tähistab mootori võimete piirideni jõudmist. Kui jala äratõmbamise asemel hoopis gaasipedaal meelekindlalt veel kord põhja suruda, ootavad ees mõõdetud minutid ekstraordinaarset kiirust, mis lüheldase adrenaliinirohke hetkederea vältel viib mootori plahvatusliku surmani. See viivuke aeg, mil mehhaanika töötab kaugel teisel pool oma loomulikke piire, olgu parem hästi ära kasutatud, sest panused on kõrged.

Kauge tulevik. Inimkond on levinud tähtedele ning assimileerinud loendamatuid tulnukrasse, igal oma erinev kultuur. On siiski üks asi, mis liidab kõiki hoolimata nende erinevustest - võidusõiduliiga, kus kõik seaduslik või ebaseaduslik on lubatud. Võistlejad sõidavad hambuni relvastatud hiiglaslike masinatega ning ei jäta kasutamata ühtki võimalust ega nõrkust.





Peategelane JP, kelle võistlusmasin põhineb väiksevõitu retrokollasel Trans Am kerel, on teeninud ära hüüdnime "Sweet", kuna tema juhitud masinal ei ole kunagi olnud ründerelvastust. On ainult mootor ning kerge ja väledalt juhitav kere - kombinatsioon, mille ainus eesmärk on kompromissitult saavutada maksimaalne kiirus ja manööverdusvõime. Paraku on JP ja tema mehhaanik sattunud maffia meelevalda - nad on tuntud kui race-fixerid, raha eest kaotajad. JP peab iga rallit alustama teadmisega, et ükskõik kui palju ta ka endast ei annaks, on enam kui tõenäoline, et ta sunnitakse kaotama.





Kuid siis juhtub ime. Kaotusest saab võit, kui Yellow line'i võidusõidu efektselt kaotanud JP tõstetakse finalistide reas kaks kohta kõrgemale, millega ta kvalifitseerub ülimaks, vaid iga 5 aasta tagant aset leidvaks Redline võistluseks - põhjuseks tulevase ralli pidamise asukoht, planeet Roboworld, mille militaristlik valitsus on avaldanud selgelt soovi tulistada alla iga võidusõitja, kellel jagub lollust ja julgust nende planeedi pinnal peetavast sanktsioneerimata rallist osa võtta. Targemad loobuvad ja adrenaliinist uhkav JP saab oma võimaluse. Et samal rallil võistleb ka tema esimene armastus, kaunis ja osav "Cherry Boy Hunter" Sonoshee McLaren, on enam kui kindel et JP-d ootab planeedil Roboworld ees kuhjaga seiklust.





REDLINE'i kohta liikuv eelinfo annab igati alust eeldada, et tegu on läikimiseni lihvitud artefaktiga 21. sajandi esimese dekaadi lõpupoole animemaastikul. Stuudio filmi taga, Madhouse (sarjad Death Note, Trigun, Hajime no Ippo; filmid Summer Wars, The Girl Who Leapt Through Time, Vampire Hunter D: Bloodlust - kui vaid mõningaid silmapaistvaid teoseid mainida) öeldakse olevat REDLINE'i lihvinud 7 aastat, ning animeerinud kõik filmis nähtava käsitsi. Tegu on algaja re¾issööri, kuid muljetavaldava resümeega animetööstuse veterani Takeshi Koike debüütfilmiga.





Kogu töö, mis sellesse teosesse on läinud, paistab igati välja ülistiliseeritud karakteritest, maailmast, tugevalt teostatud eriefektidest ning selle kõigega imeliselt sulanduvast rajust helirajast. On selge, et lugu, kuigi korralik, on REDLINE'is hoitud nii minimalistlikuna kui võimalik - esiplaanil on selgelt animatsiooni ja muusika koosmõjust sündinud rokenroll rallisümfoonia.

Juba esimesest minutitest on selge, et see teos läheb nii kaugele pantyshotte eksponeerivatest, instrumente kallistavatest koolitüdrukutest kui üldse võimalik on. Siin ei ole ka ruumi lõpututele eneses kahtlemistele, mustadele mõtetele, solvumistele maailma vastu - on ainult tegelased, kes teavad mida nad tahavad ja kes nad on.

Täpselt nagu REDLINE kui teos ise. See film on elamus, mida iga animesõber endale vähemal või suuremal määral võlgneb. Legend on sündinud.



9/10
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--


Viimati muutis seda erick (Esm Okt 03, 2011 18:06). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 18, 2011 15:01    Teema: Vasta viitega

Tänud erick megahea arvutstuse eest! Olen seda filmi jube kaua oodanud. Ja nüüd tiksub alla, sweeeet.

Muidu ma lugesin kusagilt, ei jaksa praegu reference'i otsida, et see jääb viimaeks MADHOUSE'i täispikaks joonisanimatsiooniks. Nuuks. Äkki näeme me praegu siin ühe ajastu viimaseid südamelööke?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Nelj Aug 18, 2011 22:08    Teema: Vasta viitega

Vaatasin. Kiidan. Soovitan.
Õnts õnts õnts õnts VRUMMMMMMM tissid-tissid

EDIT: Don't want to be a spoilsport, but...
erick kirjutas:
torrenti lingid

Baka reeglid kirjutas:
9. Foorumisse ei ole lubatud postitada müügi- või ostukuulutusi, kui müüa või osta soovitakse kaupa, mis on omandatud illegaalselt või mille müük ja levitamine on piiratud autoriõigusi reguleerivate õigusaktidega (nt anime-fansub'e või rip'e, manga-scan'e, piraattarkvara jms). Lubatud on kuulutused, mis puudutavad originaal-DVD-sid, -mangaköiteid, -tarkvara, mängukonsoole ja armsaid kassikujukesi, mis sabast tõmmates mängivad viisijupi või paar. Näiteks.

9-1. Reeglis 9 toodud keeld kehtib ka juhul, kui tegemist pole müügi- või ostukuulutusega, vaid sooviga tasuta omandada autoriõigustega kaitstud teoste koopiaid, mis on tehtud illegaalselt või mille levitamine on piiratud õigusaktidega.

_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 19, 2011 00:03    Teema: Vasta viitega

Mis torrentilingid, Stopa? ???

Ma küll ei näe oma arvustuses avalikke torrentilinke. Kõigest animefännide potentsiaalset armastustust selle teose vastu, kvantifitseeritud kujul.
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 19, 2011 10:14    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka eile, kiidan ja soovitan samuti. Uskumatult kena visuaalselt ja piisavalt jabur ning awesome. Ei oskakski enamat animest tahta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Raincat



Liitunud: 16 Dets 2010
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 19, 2011 11:10    Teema: Vasta viitega

viril ja valiv nagu ma olen 8o....vaatasin ja ei leidnud kohta mida laita.

Visuaalselt - hyper
Heliliselt - hyper
Manga disain/feeling , kasutatud selle anime stiilina - edasi antud tip-top+enam
Tegelased - "nagu elus"
Häälnäitlejate meeskond - väga proff
Muusika - raju ( näiteid leiab http://www.youtube.com/view_play_list?p=33560FCF36CE6DDC)
Sellest teosest saab ühe ajastu anime ikoon, latt mida teistel on üliraske ületada, et jõuda MADHOUSEga samale tasemele.

SOOVITAN, KOHUSTUSLIK LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Aug 20, 2011 21:05    Teema: Vasta viitega

Just vaatasin kah läbi ja selle stiil oli äärmiselt meeldiv.
Ainuke asi, mille kohta mul kurta, on see lõpp. Kuidagi imelik nagu JP says ''I love you'', and she answers him ''I love you as well''... And boom ''The end''.. Ausalt öeldes jäi mulle ka küsimärk ülesse, kuidas nad suutsid põhiliselt kohe pärast kohtumist üksteisele seda öelda, aga ega see mind niiväga ei seganud, kui see, et sellega see film lõppes, oleks nagu lootnud, et näeks nati rohkem mis pärast seda juhtus. Nii palju oli nagu lahti. Isegi kui nad võitsid (Don't think of it as a spoiler, cause it was quite obvious from the beginning.) oli pagana suur jama igal pool lahti. Ühesõnaga, lõpp oli liiga järsk ja oleks olnud tore, kui see oleks natuke pikem olnud Happybunny .
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Shirotoki



Liitunud: 11 Veeb 2010
Postitusi: 333
Asukoht: Põltsamaa/Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 21, 2011 14:22    Teema: Vasta viitega

Suhteliselt hea oli. Kohati veidi igav, aga vinge lõpp tegi selle tasa.

8/10
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Aug 23, 2011 16:07    Teema: Vasta viitega

Minu hinnang: super seks.
Kaunis pilt, heli, kõik on ideaalne. Filosoofiliselt sügavat elumuutvat stsenaariumi küll ei paku, aga kellel seda vaja on kui on
Stopa kirjutas:
Õnts õnts õnts õnts VRUMMMMMMM tissid-tissid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Kiur4646



Liitunud: 24 Aug 2011
Postitusi: 7
Asukoht: Panga

PostitusPostitatud: Kolm Aug 24, 2011 17:36    Teema: Vasta viitega

Polnud paha, üle pika aja pole head filmi suudetud teha wink
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Boom Jinx!



Liitunud: 18 Dets 2008
Postitusi: 83
Asukoht: A State of Trance!

PostitusPostitatud: Nelj Aug 25, 2011 20:39    Teema: Vasta viitega

Väga pikka aega olen oodanud millal tõlgitud saab. Üle poole filmist vaatasin kunagi RAWina. Nüüd sube otsima
:P
_________________
Mina OtakuCenteris


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Nelj Aug 25, 2011 22:44    Teema: Vasta viitega

Vaatasin isegi selle ära, olles seda juba vaikimisi päris tükk aega oodanud. Esimese võidusõidu järel arvasin, et tuleb järgmine Akira, film mis oma uskumatu kvaliteedi ja kõike ületava täiuslikkusega jääb aastakümneteks latti seadma, milleni ennast väärtustavad animed soovivad pürgida. Kui natuke kõrvale vaadata arvamusest, et vahepeal läks ehk isegi natuke igavaks ära ja olgem ausad, lõpplahendus, siis ikkagi kordades parem kui ükski muu asi mis viimasel ajal välja on tulnud. On tunda, et tegu pole järjekordse otakubait käkerdisega, mis on tehtud põhimõttel - teeme odavalt, müüme odavalt, aga ilusas pakendis, küll ostetakse. Visuaalset ja helilist külge on viimistletud täiuseni, karakterid olid elavad, mitte õõnsad omadussõnade kogumikud arhetüübi skeleti küljes.

See film taastas minu usu animesse, et kusagil julgetakse veel teha teoseid, mis pole suunatud arulagedale pööblile, kes ahmib valikuta kõike sisse, vaid on vaeva nähtud ja tehtud midagi, mille vaatamise üle võib uhkust tunda.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
zindrel



Liitunud: 27 Aug 2006
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Reede Aug 26, 2011 19:45    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ja.. Wow. Selline energia, et peaaegu terve filmi vältel ei suutnud ma silmi ekraanilt lahti kiskuda. Ja täiesti uskumatul kombel suutsid jaapanlased seekord filmile ka korraliku lõpu teha. Väärt iga eurot!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
little_devil



Liitunud: 5 Mai 2007
Postitusi: 274
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitatud: Laup Aug 27, 2011 11:35    Teema: Vasta viitega

Tead, ma vist peaksin selle läbi vaatama. Vaatan enda silmaga kui hea se siis kah on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Aug 29, 2011 22:43    Teema: Vasta viitega

Hea anime ja hea arvustus. Analüüsi midagi lisada on raske, sest ontoloogilisi mõttekäike polnud, eksistentsialistlikke probleeme ei lahatud. Redline on animatsioon animatsiooni nimel ega üritagi midagi muud olla, mis on hea, sest poolikud sü¾eeliinid, millel liha luudel piisavalt pole, on jäänud mitme muidu igati suurepärase anime puhul segama. Nurin lõpu üle pole minu arvates põhjendatud, see oli täpselt säärane nagu oodata võis. Okei, võib-olla Funky Boy sissetoomine viieks minutiks oli ülepingutatud, aga vahet ju pole, ma ei tohiks sü¾eed lahkama hakata, tühja temaga, vahetame teemat...

Esimest korda Redline'i pilte nähes pelgasin, et tavapärasest erinev ja poppkunsti esteetikaga põimitud stiil on minu jaoks segav, kuid vaatama asudes ei häirinud see mind üldse, pigem õppisin neid tugevalt kontrastseid neoonvärve rohkemgi armastama. Tegelaste disain oli ka stiilne, autode disain, ah, kõik oli väga stiilne.

Sellist juttu, nagu oleks tegu Madhouse'i viimse loominguga, pole ma küll kuulnud, ning kuna paistab, et neil mõni veel ilmumata projekt käsil, siis ilmselt on jutt alusetu. Küll aga jäid kunagi silma kellegi ütlused, et arvatavasti on Redline viimane anime, mis täielikult käsitsi joonistatud (st traditsioonilises vormis kaadrikaupa - cel-animation). Ei suuda hetkel allikale viidata, seega võib ka minu mälu petta, kuid tõenäoliselt on tegu ikkagi nukra reaalsusega. Võttis ju Redline'i loominegi üle poole kümnendi aega ning ka talente jääb aina vähemaks.


Untz untz muidugi, aga see (koos taustastseenidega) meeldis rohkem.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Teis Aug 30, 2011 00:06    Teema: Vasta viitega

raidomees kirjutas:
Stopa kirjutas:
Õnts õnts õnts õnts VRUMMMMMMM tissid-tissid

A väga hea oli, peaks Travat kah vaatama, mis olevat redlinega seotud vms.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 30, 2011 01:10    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Küll aga jäid kunagi silma kellegi ütlused, et arvatavasti on Redline viimane anime, mis täielikult käsitsi joonistatud (st traditsioonilises vormis kaadrikaupa - cel-animation).


Jap, seda ma mõtlesingi.

Madhouse Industry Panel

Maruyama noted that everything for the movie was hand drawn, and it took six years to make. Maruyama said that he thinks it will be the last ever hand drawn animated movie with this much effort put into it.

See pole küll see õige source, mida ma mõtlesin. Kuskil nad ütlesid minu meelest ka, et see on üleüldse viimane omataoline nende stuudio poolt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 11, 2011 23:58    Teema: Vasta viitega

Selline tavaline hea film nagu hea film ikka. Nagu selline iberik küngas, kes üksinda lõputul kõnnumaal varju pakub.

ps. Mida mina kõige rohkem nautisin selle juures oli kogu see haip ja üks lahe treiler.


Viimati muutis seda Ummi (Esm Sept 12, 2011 20:47). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
taco



Liitunud: 21 Jan 2010
Postitusi: 96

PostitusPostitatud: Esm Sept 12, 2011 20:27    Teema: Vasta viitega

visuaalselt ja soundtrack muidugi super, story igav ja kliseelik. Voiceacting(mis minujaoks on üks tähtsaimaid asju) samuti vähemalt minu jättis külmaks. Kordan siin vist paljude mõtteit. Üle 7/10 ei hindaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Lurker-sama



Liitunud: 21 Juul 2010
Postitusi: 82
Asukoht: Kodus.

PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2011 20:32    Teema: Vasta viitega

Redline'il oli nii super fancy animatsiooniga, et kuiv story ei paistnud silmagi.
Üsna meelelahutuslik minu jaoks, saime sõpradega mitmeid kordi naerda.

Stiil kaldus küll minu arust veidi läänelikuks, mis tegi asja probably nii fancy'iks, nagu ta oli. In fact see nägi nii fancy välja, et ma arvatavasti vaatan seda veelkord lihtsalt sellepärast, et animatsiooni üle veel ilatseda.
Karakteri disainid meeldisid mulle samuti, kuigi tavaliselt kõik tulnukalaadsed on minu jaoks automaatne turn-off, siis Redline'i puhul mitte.
Muusika... Ou yeyeyeh!

Plot nerdidele võib-olla ei paku Redline väga palju, aga kellele meeldivad ilusad liikuvad ja värvilised pildid - you gonna love it (HD for sure).
:v
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: