OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Koolis!
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 14, 2011 08:57    Teema: Vasta viitega

Lapsi haritakse sügisest uutmoodi.
Mis sellest arvate bakalased ning keegi võiks natuke rohkem räägita sellest asjast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Esm Veeb 14, 2011 16:35    Teema: Vasta viitega

Mõtte ise ei tundu just halb, kui see õige vastuseni jõudmise asi kõrvale jätta. Tulemust tuleb ka hinnata, uus hindamissüsteem süvendab lohakust.

Paraku ei julge ma uskuda, et Eesti vanad õppejõud oma ~30/40 aastat kasutatud kavast kõrvale kalduvad, nad ei viitsi lihtsalt. Tegelikult, seal kus õppib suurem osa lastest, ei muutu mitte midagi.

Noori ja motiveeritud õppejõude läheb vaja, mitte lihtsalt jälle üht uut kava. Mu kunagine keemia ja bioloogia õppejõud ütles vist iga aasta, et ta tahaks nüüd ükskord koolist ära minna, kuid ta ei saanud... kedagi polnud asemele võtta ning lapsed vajasid ju teadmisi. Pingutab vist senini edasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Veeb 14, 2011 16:48    Teema: Vasta viitega

Haridusministeeriumis polnud parasjagu midagi teha, ilmad olid ka ©nelli tiigil uisutamiseks liiga külmad ja kohalikus kohvikus remont. Istuti siis kompuuterite taha ja lasti sekretäridel kirjutada jutuke, kus tuleb kasutada sõnu ja fraase nagu "sotsiaalsed oskused", "terviklikult arenenud isiksus", "ainete lõimitus", "hinne pole vaid arv" jms. Selliseid kirjatükke on varemgi tehtud. Oleme kõik neid koolis teinud. Õpetajad suure tõenäosusega ignoreerivad seda, neil targemat ka lugeda, vaja ennast erialaliselt arendada.

Kuna Delfi ei anna tegelikest muutustest põhimõtteliselt mingit ülevaadet, siis on raske seda juttu ka kommenteerida. Võib tõesti juhtuda, et õppekava muutub märkimisväärselt - ma ei käi koolis, ei saa õpetajatelt küsida. Kuid pole mingit alust arvata, et see on kasulik muuks, kui õpetaja segamiseks hariduse andmisel. Lõik kehalise kasvatuse kohta, mida ma tsiteerima ei hakkagi, oli kohe eriti debiilne.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
NyappyInMyHeart



Liitunud: 3 Juul 2009
Postitusi: 96
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 14, 2011 20:57    Teema: Vasta viitega

Täna sai iga poiss kooli välisukse juures ühe sinist värvi pooliku südame, millel oli number peal. Iga tüdruk sai samasuguse numbriga poolsüdame, ainult et punase. Ja päeva jooksul tuli leida paariline, kellel oli sama number. Ma olin nii pettunud, ma arvasin, et kõik õpilased hakkavad rõõmsalt ringi jooksma ja suvakatelt küsima, mis nende number on, aga tutkit....midagi ei tehtud. Pooltel oli suva. Vist sellepärast, et mingit auhinda/kinki ei saanud, tuli lihtsalt paarilisele kalli teha ja ilusat sõbrapäeva soovida. Ja kuna meie kool on maailma suurim eestikeelne keskharidust andev asutus, oli suht raske paarilist leida. Ma oleksin tahtnud küll suvakatelt numbrit küsida, aga ma leidsin oma paarilise umbes 2 minutiga, see oli üks mu klassivend LaLaLaa :(
_________________
それでも人生は美しい .

kiyoha higurashi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shether



Liitunud: 25 Jan 2007
Postitusi: 765
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 14, 2011 21:12    Teema: Vasta viitega

Meil oli sama asi, ainult, et auhind oli ka ja see sugugi ei tähendanud, et kõik otsimis tuhinas olid. Auhinnaks oli nimelt professionaalne fotosession mõlemale eraldi, kui soovi on siis võivad muidugi koos ka teha aga võid lasta põmst üks kõik mida pildistada..
Ei ole just väga ahvatlev pakkumine, ma kindlasti ei taha ennast pildistada ja mul pole midagi mida ma tahaks lasta pildistada..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Riion



Liitunud: 19 Juul 2006
Postitusi: 522

PostitusPostitatud: Esm Veeb 14, 2011 21:40    Teema: Vasta viitega

Õppekavast.
(Irooniline aga hetkel on Haridusministeeriumi server maas ja veelgi iroonilisem, kui istusin pärastlõuna ajal Tartu Ülikooli Raamatukogu kohvikus ning seal oli purjus ja just tööst loobunud HTM'i nõunik, kes rääkis, kuidas seal töö tegelikult käib.)

Kes tahab õppekava tegelikult uurida, siis minge www.oppekava.ee ja uurige asja ning tehke omad järeldused.

Samuti soovitan lugeda seda arvustust.

Lisaks soovitan natuke hullata natuke Õpetaja Lehe arhiivist, kus on rääkinud sellest erinevad inimesed erinevate nurkade alt.
_________________
http://fyeahtartu.tumblr.com/


"Me oleme, mis me mõtleme.
Kõik, mis me oleme, tõuseb koos meie mõtetega.
Enda mõtetega me loome maailma"


- Buddha
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
notfromplanetearth



Liitunud: 22 Veeb 2011
Postitusi: 4
Asukoht: Kuressaare

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 24, 2011 17:34    Teema: Vasta viitega

Kuna ma alles tulin soome koolist tagasi ning nüüd olen taas eesti koolis,siis mul on raske ju.Ei tea kedagi enda klassist jne.Mul kaks head sõpra on tekkinud ja teised on ka minu vastu huvi tundnud.Aga kui need kaks sõpra on haiged vms ja koolis ei ole,siis pean üksi hakkama saama ning kuna koolimaja on päris suur,siis ma ei leia kuidagi klasse üles T_T
_________________
ketu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Blawk



Liitunud: 1 Aug 2009
Postitusi: 438

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 24, 2011 22:06    Teema: Vasta viitega

notfromplanetearth kirjutas:
Kuna ma alles tulin soome koolist tagasi ning nüüd olen taas eesti koolis,siis mul on raske ju.Ei tea kedagi enda klassist jne.Mul kaks head sõpra on tekkinud ja teised on ka minu vastu huvi tundnud.Aga kui need kaks sõpra on haiged vms ja koolis ei ole,siis pean üksi hakkama saama ning kuna koolimaja on päris suur,siis ma ei leia kuidagi klasse üles T_T

Miks siis üksi hakkama saama peaks, kui neid kahte koolis olema ei juhtu siis ei tohiks olla ju raske teiste klassikaaslastega tutvust teha, kasvõi küsida kus klass on, kui niisama ei julge juttu alustada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skullkiller



Liitunud: 17 Veeb 2010
Postitusi: 330
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 25, 2011 01:31    Teema: Vasta viitega

notfromplanetearth kirjutas:
Kuna ma alles tulin soome koolist tagasi ning nüüd olen taas eesti koolis,siis mul on raske ju.Ei tea kedagi enda klassist jne.Mul kaks head sõpra on tekkinud ja teised on ka minu vastu huvi tundnud.Aga kui need kaks sõpra on haiged vms ja koolis ei ole,siis pean üksi hakkama saama ning kuna koolimaja on päris suur,siis ma ei leia kuidagi klasse üles T_T


Tagasi tulla, või uude kooli minna on alati raske, alguses. Juba omast kogemusest teada, et põhimõtteliselt vanas klassis uus olla on natuke häiriv. Ei tea teisi, kes klassis on, kuid kõik teised teavad üksteist. Aga see asi on mööduv, tuleb julgus kätte võtta ja rääkima minna teistega.

Isegi tühisest asjast võib välja kujuneda suur sõprus, mis kestab kaua.

P.S. Tere tulemast baka.ee'sse, tore näha uusi inimesi liitumas, loodan et sa saad hakkama
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
decomed
õigekirjas 1 punkt maksimumist puudu


Liitunud: 10 Sept 2010
Postitusi: 165
Asukoht: Tapa

PostitusPostitatud: Reede Veeb 25, 2011 13:11    Teema: Vasta viitega

Tegin oma uurimistöö jaoks küsitluse, enamus siiski vastasid, et ei tia midagi mangast ning oli ka pilt mangast ja tavalisest koomiksist, kus enamus eelistasid mangat :)
Eriti hea oli see, kui ma jagasin 10. klassile, siis keegi oli pannud, et ei tea üldse sellest midagi ning selle küsimuse alla oli mul kirjutatud "vastates eelmisele küsimusele eitavalt, peate te vastama ainult küsimustele .... Ning peale seda kirjutas ta igale poole " ma ei tia mis asi on manga....." (-.(-_-).-)
_________________
http://myanimelist.net/animelist/Decomed Warning: This list is not for people with weak nerves!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
NyappyInMyHeart



Liitunud: 3 Juul 2009
Postitusi: 96
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 25, 2011 23:24    Teema: Vasta viitega

notfromplanetearth kirjutas:
Kuna ma alles tulin soome koolist tagasi ning nüüd olen taas eesti koolis,siis mul on raske ju.Ei tea kedagi enda klassist jne.Mul kaks head sõpra on tekkinud ja teised on ka minu vastu huvi tundnud.Aga kui need kaks sõpra on haiged vms ja koolis ei ole,siis pean üksi hakkama saama ning kuna koolimaja on päris suur,siis ma ei leia kuidagi klasse üles T_T


Kui nad sinu vastu huvi tunnevad, on ju väga hästi LaLaLaa Siis küsigi nt, et kus see klass on, või et kas kodutööd jäi, milline õpetaja on, siis areneb teema vaikselt edasi. Keegi ei hammusta sind :)
_________________
それでも人生は美しい .

kiyoha higurashi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
skullkiller



Liitunud: 17 Veeb 2010
Postitusi: 330
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 03, 2011 18:13    Teema: Vasta viitega

Käisin täna Käitseväe Ühendatud õppeasutsuse riigikaitsetunni raames. Sai AK-4 laskmist proovida ALFONSi simulaatoriga. Huvitav olid, kuid suruõhusalved kippusid jube kähku tühjaks saama. ???
Enne seda sai harjutatud relva laadimist, vinnastamist ,erinevaid laskeasendeid ja sihtimist.
Kuna esimeses gruppis, kes simulaatorit sai proovida oli palju neiusid, said kadetid ülevalt teate, et probleeme on laadimisega. Niiet meie grupp sai päris palju harjutada relva laadimist. :)

Igatahes oli hea päev, iga päev võiks midagi sellist teha.LaLaLaa Iga päev nüüd küll mitte
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
IceWolf



Liitunud: 6 Apr 2007
Postitusi: 437
Asukoht: Kivi all

PostitusPostitatud: Nelj Märts 03, 2011 20:24    Teema: Vasta viitega

Analüütilise keemia loengus arvutasime lahuste protsendilisust, molaarsust ja normaalsust. Pooleteist tunniga jõudsime lahendada viis ülesannet.

Psühholoogia loengus oli meil kunstiteraapia. Pidime joonistama teemal "mina". Päris tore oli pool tundi loengust joonistamisele kulutada. Peale joonistamist tegime seina peale oma pildikestest näituse ja siis vahtisime neid ja õpetaja kommenteeris veidi iga pildi kohta. Peale seda tegime väikese rühmatöö, milles intervjueerisime rühmakaaslasi ja saime midagi üksteisest teada.

Analüütilise keemia praktikumis tegime tahke aine analüüsi, millest pidime määrama nii katiooni kui ka aniooni. Väga põnev ülesanne, aga üsna aeganõudev. Lõpetasin eelviimasena, sest katiooni määramisega panin algul mööda ja pidin katseid uuesti tegema. Olin lihtsalt algul ühe etapi kahe silma vahele jätnud. Aniooni leidmine oli aga eriti aeganõudev, sest katioon ei olnud esimest rühmast ja pidin oma ainet soodaga keetma. Sellele kulus ligi 15 minutit. Peale keetmist pidin saadud plöga filtreerima destilleeritud veega. Filtreerimine läks üliaeglaselt. Ja siis ütles õppejõud, et ma võin alglahusega katseid tegema hakata. Soodaga keetmine oli muidu üpris mõttetu ettevõtmine, aga kuna mul oli tegemist kroomiühendiga, mis oli juhtumisi värviline, siis filtreerimine aitas aniooni määramisele heasti kaasa. Lõpuks sain tulemuse kätte kah. See tumerohekas tükiline värk oli kroomkloriid. Jess!
_________________

Reality, be rent! Synapse, break! Banishment, this world!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SasoriSama



Liitunud: 24 Aug 2009
Postitusi: 108
Asukoht: Viimsi/Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 18, 2011 14:27    Teema: Vasta viitega

Projektipäev oli, väga fun. Ei jõudnud alguses ennast kirja panna kuskile projekti, ja siis nende jaoks, kes kuskil kirjas ei olnud tehti eraldi projekt: Iirimaa. Põhimõtteliselt pidime ühe ruumi iiri teemaliseks tegema lihtsalt. Iirimaa mind väga ei huvita aga õpetajad olid lahedad, nii et elas üle. Esimesel korrusel oli iga klass tehtud erineva riigi teemaliseks. Vaatasin Jaapani oma, päris ...huvitav oli. Seal sai teed ka osta ( 0.20 euri), vist oli jasmiini tee, ei mäleta. Üks 6. klassi tüdruk kirjutas inimeste nimesi jaapani keeles üles ja tal oli hiragana-romaji paber kõrval. Ma küsisin, et kas mitte-Jaapani nimesi katakanas ei kirjutata ja ta ütles, et talle ei meeldi katakana, sest see on nii kandiline...
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 06, 2011 07:43    Teema: Vasta viitega

Kuidas suhtuksite sellesse, et peaksite hakkama käima õhtuses vahetuses koolis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Panda



Liitunud: 20 Veeb 2010
Postitusi: 60
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 06, 2011 14:34    Teema: Vasta viitega

Kaoru kirjutas:
Kuidas suhtuksite sellesse, et peaksite hakkama käima õhtuses vahetuses koolis.


Ma käisin 2.-3. klassi õhtuses vahetuses koolis, kuna oma kool oli remondis ja ruume tuli jagada ühe teise kooli omadega. Väga mugav oli. Sai kaua magada ja enne kooli kodused ülesanded ära teha.
Praegu, kui iga päev 8-ks kooli tuleb minna, tundub õhtune vahetus väga ahvatlevana.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
NyappyInMyHeart



Liitunud: 3 Juul 2009
Postitusi: 96
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 06, 2011 18:28    Teema: Vasta viitega

Kaoru kirjutas:
Kuidas suhtuksite sellesse, et peaksite hakkama käima õhtuses vahetuses koolis.


Jamaaa LaLaLaa Ma ei saaks käia jaapani keeles, trennis, ei saaks minna õhtul välja ega midagi LaLaLaa Hommikul vean end kuidagi voodist välja või magan rahulikult sisse, aga õhtuid ei hakkaks küll hommikuse une nimel ohverdama.


SasoriSama kirjutas:
Ma küsisin, et kas mitte-Jaapani nimesi katakanas ei kirjutata ja ta ütles, et talle ei meeldi katakana, sest see on nii kandiline...


Mulle ka ei meeldi katakana, hiragana näeb kenam välja.
_________________
それでも人生は美しい .

kiyoha higurashi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Kolm Apr 06, 2011 22:14    Teema: Vasta viitega

Õhtune vahetus tähendab ikka seda, et tunnid pole mitte kaheksast kaheni vaid kümnest neljani. Pole kuulnud, et kusagil koolides tunde kauem peetakse, kui just mingi lisaaine pole. Õpetajad tahavad ka ju magada.

See tähendab, et ka õhtuses vahetuses käiad jõuavad igale poole kuhu vaja. Käisin isegi vast 5.-9. klass, kui ma õigesti mäletan, aga võis ka paar klassi vähem olla. Mäletan, et idee oli mulle algselt tohutult vastumeelne, kuid hiljem harjusin ära, lihtsalt paar tundi hiljem kooli ja koju. Nüüd ülikoolis on jälle nö õhtune vahetus tulnud, kuna loengud kaheksa ajal naljalt ei hakka. Naudin seda väga, maailm võiks üldse oma päevaplaani paari tunni võrra edasi lükata. Tööpäev võiks alata kümnest või kaheteistkümnest. Ohjaa...
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Võhik



Liitunud: 9 Juun 2008
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn-Tartu mnt

PostitusPostitatud: Nelj Apr 07, 2011 01:48    Teema: Vasta viitega

Panda kirjutas:
Praegu, kui iga päev 8-ks kooli tuleb minna, tundub õhtune vahetus väga ahvatlevana.


Nolifer

NyappyInMyHeart kirjutas:
Ma ei saaks käia jaapani keeles, trennis, ei saaks minna õhtul välja ega midagi


Elu...

Ilmselgelt soovid erinevad ning kuna me soovime, et Eestist saaks liberaalne inimvabadusi, -õigusi ja feti¹eid austav riik, kus iga neeger tunneks ennast peremehena, siis ma arvan, et võiks veel kolm luhtuvat haridusreformi ette võtta ning kõik koolid aladel, mida kunagi Hertsog Magnus valitses, muuta õhtukoolideks.

Ühesõnaga minu arvates pole vahet. Olgu kool õhtul või hommikul, peaasi on ikkagi, et klassijuhataja ei peaks oma õpilasele ütlema:"Oi, kui suureks sa vahepeal kasvanud oled!"*.

*interpreteerida lauset, lähtumata oma rikutuse tasemest.
_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
SDE-inimene
Feilfest
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lexo



Liitunud: 19 Apr 2007
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Nelj Apr 07, 2011 06:44    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Õhtune vahetus tähendab ikka seda, et tunnid pole mitte kaheksast kaheni vaid kümnest neljani. Pole kuulnud, et kusagil koolides tunde kauem peetakse, kui just mingi lisaaine pole. Õpetajad tahavad ka ju magada.
Meil on tunnid kaheksast neljani. o.O
_________________
Suur tänu minule kõigi poolt!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Järgmine
Lehekülg 10, lehekülgi kokku 13

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: