OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mis äda animesid vaevab

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
c0en
the MAN


Liitunud: 14 Apr 2004
Postitusi: 444
Asukoht: +35° 39' 37.47, +139° 43' 45.26

PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2004 07:29    Teema: Mis äda animesid vaevab Vasta viitega

Minuarust üks asi mis animesid vaevab eriti pikemaid animeseeriaid (n.26 osa) on see et alustab esimesi osasid rahulikult ning kruvib kogu pinge ülesse viimasesse osasse ning siis tekivad juba ei tea mis suured ootused et mis küll juhtuda kõike seal võiks ning kui viimane episood on veel mingi a la 25 minti pikka ka siis praktiliselt tuleb pettuda selles kuna siiski ei tea mis vapustavaid lahendusi ei ole.
Lõpetasin Triguni vaatamise ja sama lugu algus oli suht rahulik vahepeal ja lõpupoole olid ei tea mis suured madinad ja kogu pinge suunati jälle viimasesse osasse, või siis näiteks Berserk HQ no se lõpp oli ültse tsipa vaider ..
A asi võib selles ka olla et ma tahan ruttu ruttu kogu anime läbi vaadata suure õhinaga ning lihtsalt mõtte pausi ei jää vahele et juurelda ühe või teise karakteri üle...
Huvitav mis oli selle joonisvilmi nimi mida näitas kanal2 kunagi
Seal oli mingi poiss kellel oli viisnurk otsaees ja siis kuidas ta muutus mingiks suureks nn. "robotiks" selle lõpp oli suht uvitav kuid kahjuks ma mäletan seda väga ebaselgelt kuid uuesti vaataks ma seda ilmselt ikka kui ainult nime saaks teada :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2004 12:35    Teema: Vasta viitega

Minu arvates on pinge kruvimine mis iganes jutustavas teoses oluline. Kas sul, c0en, oleks siis huvitavam, kui alguses oleks suur pauk ja siis ülejäänud 25 seeriat räägitakse rahulikult, mis edasi sai? Või kui toimuks kõik ühtlases tempos, mis võiks jätkuda igavesti?
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2004 16:16    Teema: Vasta viitega

minu arust ei vaeva animesid mingi häda, isegi mitte Triguni puhul. täiesti ilusti ehitatake lugu üles, ja minnakse sellega lõpu poole, saavutades kulminatsioon viimastes osades (viimases osas). tüüpiline ju. ja kui sa hakkad mingeid suuri ootuseid endale tekitama, siis saad süüdistada selles ainult ennast, mitte animet, kui asi ei lähe nii nagu sa endale ette kujutasid. anime ongi sihuke: enamasti ehk tüüpilise lõpuga, aga kohati ootamatute pööretega ja ettearvamatu lõpuga. samuti võib olla lõpp suht segane või arusaamatu või siis poolik, kuna asja pole mingitel põhjustel päris lõpuni tehtud (st, siis kui animet manga järgi tehakse).

igaljuhul loota, et anime tingimata ka sinna suundub, nagu sa ette kujutad või sinu lootusi täidab on paljudel juhtudel täiesti kasutu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Mai 02, 2004 07:35    Teema: Re: Mis äda animesid vaevab Vasta viitega

c0en kirjutas:
Huvitav mis oli selle joonisvilmi nimi mida näitas kanal2 kunagi
Seal oli mingi poiss kellel oli viisnurk otsaees ja siis kuidas ta muutus mingiks suureks nn. "robotiks" selle lõpp oli suht uvitav kuid kahjuks ma mäletan seda väga ebaselgelt kuid uuesti vaataks ma seda ilmselt ikka kui ainult nime saaks teada :)


Ultraman

Aga tulles tagasi su algse jutu juurde, siis minu arust ei tasu ebastandardse narratiivsuse kasutamine end ära. Case in point: Neon Genesis Evangelion, mille ametlik lõpp eemaldus seeria üldisest struktuurist ning heitis veidike sügavama pilgu Shinji sisemaailma (ma loodan et see oli, mu mälu võib mind ka petta -_-) sai suure kriitika ning pahameele osaliseks, mistõttu GAINAX oma eeposele mitu erinevat lõppu looma pidi.
Samas, animesid on igasuguseid. Ehk leiad sina rohkem mõnu näiteks BLAME!i OVAdest, mis on lihtsalt ilusad ja muudavad teatud momendid mangas elavamaks või siis näiteks omavahel vaid tegelaste poolt seotud animetes, näiteks fumoffu!! Valik on lai, mingist 'ädast' küll nüüd juttu ei saa olla. Võib-olla on ainult arthouse animesid liiga vähe ; )
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Calenbreth



Liitunud: 24 Veeb 2003
Postitusi: 35
Asukoht: kodune hing

PostitusPostitatud: Esm Mai 03, 2004 00:11    Teema: Vasta viitega

Mees, nähtavasti sa pole kokku puutunud veel animega Galaxy Railways, kus minu jaoks vähemasti algas kogu lugu paraja pingega, mis kestis ka edasi...olen siiani enda kätte saand kyll vaid pooled osad..ehk 13 osa 26est...aga siiski
_________________
KINSA OMALOOMINGU MODERAATORIKS!!!111
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 03, 2004 01:10    Teema: Vasta viitega

Calenbreth kirjutas:
Mees, nähtavasti sa pole kokku puutunud veel animega Galaxy Railways, kus minu jaoks vähemasti algas kogu lugu paraja pingega, mis kestis ka edasi...olen siiani enda kätte saand kyll vaid pooled osad..ehk 13 osa 26est...aga siiski

möh? ehk siis see näitab, et inimeste maitsed on ikka parajalt erinevad, sest minu jaoks ei pakkunud algus mingit erilist pinget ning ka edasi läks suht jahedalt. emotsionaalselt, st vihastamapanevalt, mõjus ehk kõige rohkem peategelase idealiseeritud suhtumine, et "mina kellegi poole püssiga ei lase!"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Calenbreth



Liitunud: 24 Veeb 2003
Postitusi: 35
Asukoht: kodune hing

PostitusPostitatud: Esm Mai 03, 2004 16:45    Teema: Vasta viitega

võimalik et olin häälestatud vastavalt lihtsalt....

aga suht kobedasti mõjus mulle kyll
_________________
KINSA OMALOOMINGU MODERAATORIKS!!!111
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
c0en
the MAN


Liitunud: 14 Apr 2004
Postitusi: 444
Asukoht: +35° 39' 37.47, +139° 43' 45.26

PostitusPostitatud: Teis Mai 04, 2004 06:40    Teema: sooh Vasta viitega

tegelt vaadake asi selles et kui te vaatate jutti näiteks Visions of Escaflowne ja Noiri või ükspuha millise anime (jutti selles mõttes et kõik osad ja jutti ei mõtle seda et 24h vaid päevas ütleme 12 osa :wink: ) siis võipolla saate aru (irf 0.o).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 04, 2004 16:37    Teema: Re: sooh Vasta viitega

c0en kirjutas:
tegelt vaadake asi selles et kui te vaatate jutti näiteks Visions of Escaflowne ja Noiri või ükspuha millise anime (jutti selles mõttes et kõik osad ja jutti ei mõtle seda et 24h vaid päevas ütleme 12 osa :wink: ) siis võipolla saate aru (irf 0.o).

blaah, ei saa. olen ka mõnigi kord üsna palju osi järjest vaadanud, aga kunagi pole tekkinud mingeid suuri ootusi enne lõppu ja pettumust vapustavate lahenduste puudumise üle. seega viga vist ikkagi sinus, mitte animetes...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 04, 2004 18:56    Teema: Re: sooh Vasta viitega

c0en kirjutas:
tegelt vaadake asi selles et kui te vaatate jutti näiteks Visions of Escaflowne ja Noiri või ükspuha millise anime (jutti selles mõttes et kõik osad ja jutti ei mõtle seda et 24h vaid päevas ütleme 12 osa :wink: ) siis võipolla saate aru (irf 0.o).


hmm... ma arvan, et siiski ei saa aru. Trigun oli super algusest lõpuni. escaflowne lõpplahendus on samuti animeklassikasse kuuluv.

kas sulle siis meeldiks sellise pingekruvimise juures Dead or Alive-tüüpi lõpp?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: