OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Klassika
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
uku



Liitunud: 9 Jan 2004
Postitusi: 41
Asukoht: täitsa oma maailmas...

PostitusPostitatud: Teis Märts 09, 2004 11:22    Teema: Vasta viitega

Echolibrium kirjutas:
Mis te jamate,
Totally Spies ruulib täiega :P


Kas see mitte prantsuse multikas pole.
Ma mõtlen mitte anime
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Paladin of Anime



Liitunud: 1 Märts 2004
Postitusi: 13

PostitusPostitatud: Laup Märts 13, 2004 12:40    Teema: Vasta viitega

on vääää.....
_________________
Kes teab midagi mis pole mõttetus on mõttetu....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
geki



Liitunud: 3 Veeb 2003
Postitusi: 502

PostitusPostitatud: Püh Märts 14, 2004 10:46    Teema: Vasta viitega

on küll jah...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Echolibrium



Liitunud: 30 Jan 2004
Postitusi: 43

PostitusPostitatud: Püh Märts 14, 2004 14:48    Teema: Vasta viitega

Ütleme nii, et see on üks väga sitt wannabe anime. Ma ei saa aru miks ETV ei
võiks mingit õiget asja näidata, neil on vist mingi hea diil prantslastega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Antonius



Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Kolm Märts 24, 2004 00:57    Teema: Vasta viitega

Neile, kes pahandavad nostalgia-vastastega:
arvan (nii kehv sõna), et HotPapa mõtles seda teemat luues ikka üldiselt klassikaid, mitte omale mõnusalt südamelähedasi.

Ise arvan, et umbes nii:

Kindlalt on sees:
Da sarjakolmik-
*NGE
*Bebop
*Escaflowne
Akira (ise ei hinda väga, aga olla suurteos)
Miyazaki looming (ei tea, kas kogu täiega, aga mingi osa kindlasti)
Ghost in the Shell (mulle väga muljet ei avaldanud, aga samas nägin ma vaid Dub'i... nagu ka Akira puhul...)

Kahevahel on Kenshini OVAd, mida kohustuslikuks on raske teha, aga välja on raskem jätta ja Berserk, mis on suure massi-apiiliga, kuid ei paista nii populaarne olevat.

kahtlen, kas lähevad sisse, aga lisan siia veel:
Trigun
Ruro(u)ni Kenshin
Ninja Scroll
Vampire Hunter D
Hellsing

Need on põhilised mainstream-klassikad, muu alla lähevad:
Romantika liider "Ranma 1/2" (päris mitu Rumiko Takahashi mangadest on ligikaudu klassikaks tehtud [suudan tuua näiteks vaid Inu-Yasha], aga see on tema teostest vast mastaapseim)
Ja ära mainiks ka võib-olla peamise animesse tõmbaja - DBZ, mis on liiga labane, et olla klassikate seas, aga liiga populaarne, et mitte mainida.

olgu, populaarsed on ka Pokemon, Digimon ja see, kus nad kõrgtehnoloogiliste dreidlitega mängivad (ahjaa, Gayblade), aga pidasin praegu paremaks välja tuua vaid DBZ (völja tuua, mitte mainida).

See on minu nimekiri, mida koostasin eriliselt objektiivsust silmas pidades, aga tõeliselt objektiivne hinnang meelelahutustoodetele on alati võimatu.

Ja Grave of the fireflies on minu meelest ka Ghibli toodang (kui mitte Ghibli enda oma, siis vähemalt Ghibli teisena suurima ässa, Takahata toodetud).
Või ütlesidki sa "Grave of the Fireflies, Totoro ja muu Ghibli"?
_________________
Inimesi saab ligikaudu kaheks jagada - kiiremad, kes sageli teevad enne mõtlemist, ja aeglasemad, kes mõtlevad iga oma teo läbi.
Samas, kõik teevad vigu.
Ainult teisena mainitud inimtüüp teeb neid aeglasemini.


Viimati muutis seda Antonius (Reede Märts 26, 2004 19:11). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 25, 2004 11:36    Teema: Vasta viitega

Antonius kirjutas:
Kahevahel on Kenshini OVAd, mida kohustuslikuks on raske teha, aga välja on raskem jätta ja Berserk, mis on suure massi-apiiliga, kuid ei paista nii populaarne olevat.

kahtlen, kas lähevad sisse, aga lisan siia veel:
Trigun
Ruro(u)ni Kenshin
Ninja Scroll


hmh, need kolm on kindlasti Berserkist peajagu üle! ja kenshini ovad klassikast välja jätta on patt mis patt (okei okei, see viimane polnud _nii_ hea, aga ikkagi).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 25, 2004 12:15    Teema: Vasta viitega

Ninja Scoll on Berserkist peajagu üle?

Huvitav-huvitav... minu arust on Ninja Scroll just see, mis jätab soovida, samas Berserki puhul jätab vaid lõpp soovida.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Antonius



Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Nelj Märts 25, 2004 14:01    Teema: Vasta viitega

Minu meelest jättis lõpp just mõnusalt lahtiseks, aga see on kergelt off-topic.

Kenshini OVA'd arvatavasti oleksid Da Klassika sees, kui nad ei tugineks Kenshini tavalisele sarjale. Selle all ei mõtle ma seda, et neid ei saagi ilma Kenshini telesarja vaadata, aga effekt on hoopis teine -

SPOILER ALERT (näited sellest, mis sarjavaatajale eriti mokkamööda võis olla)



saab näha "legendaarset" kaklust Saitohi ja Kenshini vahel,
saab näha Shishio'd enne kõrbemist (mingil määral ja vaid varjuna, aga siiski...)
saab Tomoe kohta põhjalikult kuulda.



SPOILERID LÄBI
Nt. mul ja väikevennal, kes me olime Kenshini läbi vaadanud, olid Kenshini OVAd ülitegijad, samas õde, kes polnud sarja näinud, oleks OVAsid vaadates peaaegu magama jäänud.

Üks, mis võib-olla mainimata jäi, on Blood: The Last Vampire, mida ka kõikjal hinnatakse kui anime üht tunnustatuimat klassikat, kuid erinevalt Akirast, mis mulle lihtsalt eriti ei meeldinud, kuid mille kvaliteet oli veel märgatav, oli Blood: The Last Vampire minu meelest lihtsalt jura...
Üks tuttav ütles, et selle tegi šefiks see, et II MS paiku olevat selline probleem sealkandis aktuaalne olnud, aga see üht Buffy-koopiat minu meelest küll paremaks eriti ei teinud. Sama hästi võiks öelda, et Atlantise-multikas oli ülituus seepärast, et see rääkis Platoni poolt kirjutatud maailmakuulsast müüdist.
Aga nüüd lähen ma off-topikuks ära...
_________________
Inimesi saab ligikaudu kaheks jagada - kiiremad, kes sageli teevad enne mõtlemist, ja aeglasemad, kes mõtlevad iga oma teo läbi.
Samas, kõik teevad vigu.
Ainult teisena mainitud inimtüüp teeb neid aeglasemini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 25, 2004 14:15    Teema: Vasta viitega

Antonius kirjutas:
Üks, mis võib-olla mainimata jäi, on Blood: The Last Vampire, mida ka kõikjal hinnatakse kui anime üht tunnustatuimat klassikat...

Kesse nõnda hindab? Näidake mulle üldine suund kätte, et ma saaksin vastavalt pöörduda ja selles suunas muiata. Ise ma aasta-poolteise eest seda tagasihoidlikult kiitsin, aga ei ole küll kohanud väga paljusid, kes seda "anime üheks tunnustatuimaks klassikuks" nimetab, pigem just materdatakse ühe ja teise surmapatu pärast.

Tsiteerin::
Üks tuttav ütles, et selle tegi šefiks see, et II MS paiku olevat selline probleem sealkandis aktuaalne olnud, aga see üht Buffy-koopiat minu meelest küll paremaks eriti ei teinud.

Milline probleem? Koletisliku kehaehitusega vormivahetavad vampiirolendid? Koolivormi ja samuraimõõka kandvad suhtluspuuetega tütarlapsed? (Seda ka veel, et filmi tegevustik toimub teadupärast ca 1966. aastal - seega hoopistükkis Vietnami sõja hakul - USA armeele kuulunud Yokota lennuväebaasis).

Lisaksin oma isiklikku nimekirja veel kaks tõelist klassikut - Mazinger Z ja Doraemon. Mõlemaid olen näinud vaid ositi, aga nagu Ilias-egagi, ei pea ka antud juhtudel olema teost läbi närinud, et selle tähtsusest aru saada.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Antonius



Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Nelj Märts 25, 2004 19:22    Teema: Vasta viitega

Oi, nüüd kirjutasin valesti...
Jah, Vietnami sõja ajal olevat olnud siis massiliselt müstilisi surmasid, hea aluspõhi vampiirilugudele.

Number oli vist sadu tuhandeid müstilisi surmasid (verest tühjaks imetud).

http://www.reel.com/movie.asp?MID=133189&PID=10094590&Tab=reviews&CID=18 kirjutas:
But Blood isn't just about ghoulish gristle. There's a large element of mystery to it as well, similar to the Victorian-flavored eeriness of Vampire Hunter D, another undead-themed anime classic.

Ok, siin on kirjas "another undead-themed anime classic", mis võib tähendada nii "another undead themed" või "another anime classic", aga siiski arvan, et nad peavad silmas, et see film on klassika...

http://www.theblackmoon.com/Watching/blood.htm
Siin enam nii tagasihoidlikud ei olda.
_________________
Inimesi saab ligikaudu kaheks jagada - kiiremad, kes sageli teevad enne mõtlemist, ja aeglasemad, kes mõtlevad iga oma teo läbi.
Samas, kõik teevad vigu.
Ainult teisena mainitud inimtüüp teeb neid aeglasemini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Echolibrium



Liitunud: 30 Jan 2004
Postitusi: 43

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2004 01:53    Teema: Vasta viitega

Blood: the last Vampire`i suurimaks probleemiks oli see, et ta ei ole tervik,
rohkem nagu hea seriaali piloot osa, backstoori ja character build praktiliselt
puudub. Kuid see eest oli ta animatsioon, sound ja mis kõige tähtsam "atmosfäär" eriti muljet avaldav. Ja mis veel, just Blood minus suuremat huvi Jaapani animatsiooni vastu ärataski, varem olin näinud ainult lõike mingitest pokemonidest, kuid olin kuulnud Akirast ja GITS`ist, lihtsalt polnud neid kuskilt saada. Seega minu jaoks on Blood täielik klassika, minu esimene anime, lati seadis ikka päris kõrgele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kraan



Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 16
Asukoht: Linn

PostitusPostitatud: Teis Märts 30, 2004 09:37    Teema: Vasta viitega

Kindlasti on klassika Masamune Shirow ainuke lavastajatöö Black Magic M-66 ja järgnevad sama mehe poolt kirjutatud igati lõbusad tükid nagu Dominion Tank Police ja Appleseed`i OVA. Ja lisaks muidugi Vampire Hunter D vana variant. Kõik kuuluvad kindlasti väärtfilmide kullafondi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Xelene
hentai-baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 359
Asukoht: parareru-wordu

PostitusPostitatud: Esm Apr 12, 2004 07:09    Teema: Vasta viitega

well well...
FLCL Armas kuri Armas kuri Armas kuri Armas kuri Armas kuri
DNA2
Slayers
The Vision of Escaflowne Happybunny
Sailormoooooooon Muhe Muhe Muhe

tegelt ei tulegi nimodi meelde kohe asju.. ggggg.. T_T
_________________
tsukurimashooo tsukurimashooo..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
MTI



Liitunud: 13 Juul 2003
Postitusi: 216
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 18, 2004 05:17    Teema: Vasta viitega

Enamus minu arust klassika alla kuuluvaid on siin juba mainitud.
Lisaks veel juurde Martian Successor Nadesico, ega seal eriti midagi erilist ei olnud. Aga minu arvates, kui sa ei tea Ruri't, mis anime fänn sa siis oled. Ojaa, Ruri on tegija...

Samuti Ghost In The Shell, ei tea miks, aga seda lihtsalt peab olema näinud. Kasvõi näha sarnasusi Matrix'iga.

Ennem on mainitud osasi neist, aga ei huvita mind, kordan üle. Minu enda lemmiks NGE otseloomulikult. Ainulaadne. Soovitatavalt mitu korda vaadata, muidu jääb osa asju arusaamata. Sügavalt psühh.

Kindel veel Trigun. Peategelane on minu arust parim tegelaskuju mis ma näind olen. Selle juures on lihtsalt kõik hea. Peategelane kindlalt vaja ära näha.

Cowboy Bebop, lihtsalt väga hea. kindlasti vaja vaadata

Minu arvates võiks veel olla ära vaadanud Berserki, mind ei huvita mis teised selle kohta arvavad. See küll ei ole suurejooneline, aga vaatamist väärt.

(Lisan juurde hiljem, praegu magama.)

Ma lähenesin asjale nii, et mis peaks olema vaadatud et anda hinnangut ja võrrelda teisi animeid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
jarns



Liitunud: 2 Apr 2004
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 21, 2004 21:37    Teema: Vasta viitega

Ghost in the shell
Akira
Ninja Scroll
_________________
Oop Bop Sh`Bam
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: