OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Filosofeerime!
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Laup Juun 27, 2009 21:00    Teema: Vasta viitega

Ei sobi.. tee uuesti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Võhik



Liitunud: 9 Juun 2008
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn-Tartu mnt

PostitusPostitatud: Laup Juun 27, 2009 23:26    Teema: Vasta viitega

mina kui paadunud sotsiaalne heidik k2itun foorumites v2ga viisakalt LaLaLaa ja tagasihoidlikult 0.o....

mitte kunagi ma ei sp2mmi....alati suhtun teistesse postitajatesse austusega LaLaLaa ja kunagi ei halvusta neid :) ....samuti ma ei kasuta diskussioonides alatuid v6tteid nagu ISIKUSTAMINE VÕI DEMAGOOGIA URRRRRR ja ma alati kirjutan j2lgides k6ki 6igekirja reegleid... ning mitte kunagi ei venita ma lauseid liiga pikaks.

Minu postitused on ilusad.

Ainult problem on selles et... teised on foorumites v2ga kurjad URRRRRR ja ebaviisakad... nad alati vaidlevad ja on väga kurjad URRRRRR ja ebaviisakad ning peavad ennast väga tarkadeks kuigi mina tean et seda nad ei ole :P NAD KÕIK ON SELLISED EBAMEELDIVAD INIMESED kes ei suuda minu postitusi mõista ega lõdvaks lasta ja ei suuda vaadata asjadele avatud meelega kõik on nad 12 aastat vanad või vähemalt käituvad nii ning pandadest on ka loomulikult kahju!
_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
SDE-inimene
Feilfest
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juun 28, 2009 23:20    Teema: Vasta viitega

Et inimesed isiklike veidrustega lepiks, tuleb kõigepealt nende respekt ära teenida.
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 21:28    Teema: Vasta viitega

interneti põhjustatud isiksusehäired

Tsiteerin::
Most of us suppress our real-life spurts of rage for fear of getting punched in the face by the person we're screaming at.


Ei tunne eriti uhkust, et päris mitu kirjeldust minu kohta käivad.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
little_devil



Liitunud: 5 Mai 2007
Postitusi: 274
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitatud: Kolm Juul 01, 2009 00:53    Teema: Vasta viitega

tundub et sul palju vabaega LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Helen.



Liitunud: 2 Mai 2010
Postitusi: 171

PostitusPostitatud: Teis Juul 27, 2010 21:19    Teema: Vasta viitega

Nii . Proovime nüüd selle teema väljasuremisest päästa .

Mina kui sotsiaalsete heidik nõustun Võhikuga . Välja arvatud see osa , et teised on kurjad . Nad ei ole ... nad lihtalt kritiseerivad .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Nelj Juul 29, 2010 10:07    Teema: Vasta viitega

Clawson kirjutas:
Karupoeg on ebaõnnestunud Prometheus!

See lugu on debatt vahendi ja eesmärgi vahel, kumb on tähtsam.

Filosoof, kes kaitses eesmärki oli Niccolo Machiavelli. Temalt pärineb idee "eesmärk pühendab abinõu". Vahendi tuntuim kaitsja on Immanuel Kant.

Ütleme, et on hüpoteetiline olukord, kus on antud valik: ühe inimese surm päästab kümme inimest. Machiavelli või utilitaristide vastus oleks: Ohverdagem see üks, sest kümme on parem kui üks. Kant ja humanistid seevastu ütleks: kellelgi ei ole õigust võtta inimelu oma eesmärgi nimel.

Kõlab nagu Kant räägiks roosat juttu? On ju selge, et kümme on parem kui üks. Aga kui see üks ohverdatav oled sina? Kas sa oled nõus surema, et kümme poolpaljast metslast saaks kõhu täis?

Aga utilitaristide poolt tuleb argument: aga 100? 10000? 1000000 inimest? Ja sellele on raske vastata teadmata detaile.

Minu isiklik arvamus on, et igal inimesel on õigus otsustada vaid enda elu üle. Kui karu tahab metsarahvale tutvustada tule eeliseid, siis peab ta ennast grillima või midagi paremat välja mõtlema.


igayhel on õigus otsustada vaid enda elu yle on tõsi. aga olukorras kus oled sundotsuse ees teha valik a või b (yks või kymme, nagu sa välja paned) on alati ka c - mitte midagi. sellisel juhul on tegelt vaid oma elu eest vastutaval inimesel a ja b koondvalikud ja kogu asi taandub valikule teha midagi või mitte teha. kui otsustad teha, mis on otsus oma elu üle veel siis alles jüuad selle a ja b juurde ja oletades, et keegi ei ole sinule tuttav on alati 10 päästa parem minuarust. lisaks veel probleemipystitus...kas selleks, et päästa kymme pead sa tapma 1 või on sul valida kas päästad 1 või 10... ühe tapmine 10 elu nimel on minujaoks näiteks välistatud kui ei ole erijuhtu (10 on tuttavad 1 ei ole) aga samas päästmispuhul valiks puhtalt otstarbekuse alusel...10>1. Va kui on tuttavad sugulased jne mängus muidugi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 02, 2010 23:25    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Sotsiaalsete heidikute käitumine internetifoorumites

Tänapäeval, kus on sotsiaalvõrgud ja ühiskond ronib netti, ei ole minu arust internetifoorumites sotsiaalseid heidikuid. Sotsiaalsed heidikud istuvad ikka ja alati nurgas ja on üksinda nii päris elus kui ka virutaalses reaalsuses. Seega niivõrd kuivõrd aktiivselt foorumitest vmt internetielust osa võtvad isikud ei ole enam sotsiaalsed heidikud kuna on endale internetiühiskonnas mingi koha leidnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Aug 03, 2010 10:18    Teema: Vasta viitega

Ma kahtlustan, et sotsiaalsete heidikute all peetakse silmas üldiselt siiski neid, kellel on IRL sotsialiseerumisega raskusi.

Internetifoorumid muidugi aitavad uskumatult palju, pakkudes võimalust kui mitte just 100% endasuguste, siis vähemalt sarnaselt mõtlevate inimestega peale pikemat netissuhtlemist ka IRL kokku saada, ilma hirmuta, et mida sinust mõeldakse.

Ei taha mõeldagi, mis Random Herost oleks saanud ilma baka.ee-ta!

/joke
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 03, 2010 10:22    Teema: Vasta viitega

Oluline küsimus on minu arvates see, mis temast koos baka.ee-ga saanud on. Eks ta oskab ise kõige paremini kommenteerida (sh seda, kuidas ta suhtub oma isiku kasutamisse sellistes näidetes). But we digress.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 03, 2010 21:57    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:
Ma kahtlustan, et sotsiaalsete heidikute all peetakse silmas üldiselt siiski neid, kellel on IRL sotsialiseerumisega raskusi.

Kuna siin on termin niivõrd üldine, siis iga inimene kes ennast mingist IRL grupist kõrvalejäetuna tunneb võib ennast sotsiaalseks heidikuks nimetada? See tekitab küsimuse, et kui keegi tunneb ennast IVL (in virtual life) mingist grupist kõrvalejäetuna, siis kas tema on ka sotsiaalne heidik? Või on virtuaalsotsiaalne heidik?

Mina võtaks sotsiaalset heidikut pigem suuremas plaanis, st nagu asotsiaal ja eluheidik.

ps! "Sotsialiseeruma" kohta ütleb keeleveeb (ÕS 2006) - ühiskonnastuma, ühiskonnaliikmeks kujunema. Selle järgi ei ole inimene kellel on sotsialiseerumisega (kõigest) raskusi veel sotsiaalne heidik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Kolm Aug 04, 2010 19:37    Teema: Vasta viitega

sotsiaalne heidik = inimene, kes ühel või teisel põhjusel ei soovi läbida teda ümbritseva inimühiskonnaga.

Kuidas see väljend haakub teiste loomariigi liikidega, seda ma ei tea.


Et teemasse jääda: Foorumites, imageboard-ides ja kõiksugu teistes samalaatsetes interneti keskkondades muudetakse sotsiaalseid heidikuid. Nad ise muudavad üksteist. Nad hakkavad leidma ühiseid tunnusi, mis neid justkui ühte liidaks. Nad hakkavad jagama informatsiooni ning selle käigus hakkavad neil kujunema väga sarnased maailmavaated. Nad hakkavad ennast tundma osana millestkist suuremast ning neid tabab võimu jänu. Üha enam vajavad nad kontrolli. Kontrolli mitte aga meie, tavalisete inimeste, "reaalsuse", vaid virtuaalse maailma üle. Nad hakkavad ennast "selle maailma" kuningateks pidama ning kõik teised olgu nende alamad.
Mingil hetkel võib see aga ka arvutimaalimast üle tulla tegelikkusesse. Üksikud indiviidid hakkavad suure "heidikute massi" nime all läbiviima protestiakte ka meie tänavatel.

Edasi ma ei viitsi kirjutada.
tl;dr - Heidikud muutuvad ühkes suureks halliks massiks ning hakkavad käkki keerama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Kolm Aug 04, 2010 20:19    Teema: Vasta viitega

Foorumites ja suhtlusportaalides toimuvat peetakse tihti "teiseks eluks", mida anonüümsem, seda eraldatum reaalsusest. Ka mina jätaks selle "sotsiaalse heidiku" mõitsest kõrvale ja nimetaks sotsiaalseks heidikuks pigem inimest, kel (tõsiseid) probleeme näost näkku suhtlemisega, füüsilise lävimisega. Sotsiaalne heidik ei tunne end koduselt "esimeses elus", ta ei saa sootsiumi liikmeks ja ega ka sootsium teda avasüli vastu ei võtta. Ühiskonna ja heidiku vahel ei leia me armastust kummalgi pool. Heidame pilgu veel kord ÕS-i: selle järgi on heidik "väljatõugatu; hüljatu". Seega mitte oma tahte tulemusena heidikuks saanud vaid pigem oma iseloomu tõttu. Mõeldes sõna peale "heitunud", võib aga lisada, et kui inimene on kord välja heidetud, on tagasitulek keeruline, mistõttu antakse kiiresti alla, heitutakse.

Nii et erinevalt AndreSest arvan ma, et heidikul on vähe pistmist "sooviga", pigem paratamatu olukorraga. Kui nüüd sellest lähtuda, siis võiks arvata, et heidik on küll erakliku eluviisiga, aga mitte erak. Kuskil temas on soov sotsialiseeruda ja selleks on virtuaalmaailm sobiv. Nagu mainitud, leiab heidik siin palju saatusekaaslaseid.

Küsimus nende käitumisest internetifoorumites on probleemkohata, seda ma pikemalt ei lahka. Ma lihtsalt ei usu, et nad käituksid kuidagi teistmoodi kui tavapärased ühiskonnaliikmed. Aga Randomi jutustust "Nooruse lõpp: mina ja baka.ee" ootan ma küll.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: