OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

JAFF 2.-11. aprill Tallinnas ja Tartus
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üritused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ninjaking241



Liitunud: 3 Aug 2008
Postitusi: 282
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 11:07    Teema: Vasta viitega

Kes täna cosplayd vaatama?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
aiyoru



Liitunud: 17 Sept 2009
Postitusi: 72

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 11:12    Teema: Vasta viitega

Tahaksin aga ei saa T_T nii et ma j22n lootma inimestele kes seda filmivad ja pildistavad Happybunny
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Rey



Liitunud: 16 Märts 2010
Postitusi: 184
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 12:18    Teema: Vasta viitega

aiyoru kirjutas:
Rey mina tulen ka arvatavasti seda vaatama^^ aga see ei ole veel 100% kindel Bunnysmile


no igaljuhul kui kusagil kellelegi silma jään ( välimust arvestades ei thohiks raske leida olla) sis kohe julgelt ligi võib astuda Hop-Hop
selle peale ei tasu loota et mina kedagi ära tunnen kuna näo malu on halvem kui nägemine ja näegemine on mul über halb.

WeAreX kirjutas:
Käisin eile Otaku girli vaatamas, jumala hea oli XD


tahtsin ka vaadata jubedalt aga näe rsk ei näita seda tartus T_T

neljapeäval sis veel Sword of the Strangerit ka vaatama... liiga vähe orginaal voice ja eng subadega asju näidatakse. subad ei häirigi tegelt nii väga aga voice peab ikka originaal olema URRRRRR

aiyoru kirjutas:
Tahaksin aga ei saa T_T nii et ma jään lootma inimestele kes seda filmivad ja pildistavad Happybunny


sama siin
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
NyappyInMyHeart



Liitunud: 3 Juul 2009
Postitusi: 96
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 13:02    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
selle peale ei tasu loota et mina kedagi ära tunnen kuna näo malu on halvem kui nägemine ja näegemine on mul über halb.


Hea, et ma ainus pole xD

Tahaks Kamikaze Tüdrukuid näha, aga see on ainult Tallinnas T_T
Täna vist lähen niisama Cinamoni juurde inimesi stalkima, hea meelega vaataks MW'd, aga see lõpeb nii hilja, et ma ei saa kuidagi koju.
Vaevalt, et keegi mind teab, aga ma olen see mustas miniseelikus ja ilma jopeta tüdruk väga eestlaslike kartulikoorepruunide juustega.
_________________
それでも人生は美しい .

kiyoha higurashi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Rey



Liitunud: 16 Märts 2010
Postitusi: 184
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 13:18    Teema: Vasta viitega

NyappyInMyHeart kirjutas:

Täna vist lähen niisama Cinamoni juurde inimesi stalkima, hea meelega vaataks MW'd, aga see lõpeb nii hilja, et ma ei saa kuidagi koju.


kus kaugel sa sis elad et nüüd kondi auruga ei saa minna? LaLaLaa pimedat kardad sis kellegi ikka saatma leiab.

väikeste asjade pärast ei tohi küll head asjad nägematta jääda
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
IceWolf



Liitunud: 6 Apr 2007
Postitusi: 437
Asukoht: Kivi all

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 18:46    Teema: Vasta viitega

Käisin ka cosplay'd vaatamas täna. Väga tore oli. Ja ostsin pileteid... Lähen vaatama Otaku-tüdrukut ja Võõra mõõka esmaspäeval, Musashit teisipäeval ja Pingviinipoeg Yona't järgmisel pühapäeval. Aa, ja Miyakoga veel neljapäeval Suvesõdasid ka vaatama. :)
_________________

Reality, be rent! Synapse, break! Banishment, this world!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ninjaking241



Liitunud: 3 Aug 2008
Postitusi: 282
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 18:49    Teema: Vasta viitega

Käisin ka täna cosplayd vaatamas, väga lahe oli.Kes homme Evangelione vaatama? Ma lähen mõlemat.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 19:19    Teema: Vasta viitega

IceWolf kirjutas:
Musashit teisipäeval


Musashi peaks kodulehel oleva kava järgi ainult reedel linastuma. Kas vahepeal on kavas midagi muutunud?

Ise lähen vaatama homme Evangelionit ja võibolla järgmisel reedel Musashid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 19:30    Teema: Vasta viitega

päev KAX oli täitsa okei tgelt.
inimesed ikka käisid ja miyakolastest oli jumala nunnu tulla meiega hängima ja nekomimisid meisterdama.
Kusjuures kui kellelgi tuleb mõte mida seal veel rahva lõbuks teha võiks (täna mingi aeg näiteks tantsisime jms) siis tulge ja öelge :>
Ma näiteks mõtlesin seal origami õpetust teha, tuleb lihtsalt paber sebida.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shirotoki



Liitunud: 11 Veeb 2010
Postitusi: 333
Asukoht: Põltsamaa/Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 19:55    Teema: Vasta viitega

Täitsa tore päev oli jah.
Peale lätlaste oleks tahtnud eestlasi ka näha cosplay showd tegemas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kumori



Liitunud: 3 Apr 2010
Postitusi: 20
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 20:05    Teema: Vasta viitega

Küsimus (eelkõige Tartus) festivali külastanuile: mis keeles teile senimaani filme näidatud on? Ise tulin just "Klaverit" vaatamast ja suur oli minu üllatus, kui tegelased vene keeles rääkima hakkasid. Oleksin neile ehk veel andeks andnud, kui subtiitrid normaalselt nähtavad oleksid olnud, aga ei - subtiitrid olid nii madalal, et nende nägemiseks tuli ennast (vähemalt seal, kus mina istusin) ennast raskelt ettepoole küünitada. Sellest ma ei räägigi, et filmile, mis oleks pidanud algama kell 19.00, hakati rahvast saali laskma alles kell 19.20...

Aga, kurat võtaks, kas sellel festivalil mõni jaapanikeelne film ka on?! Sest kuuldavasti oli ka Astroboy venekeelse dubleeringuga. Olen jubedalt pettunud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
LennY



Liitunud: 25 Sept 2008
Postitusi: 272

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 20:46    Teema: Vasta viitega

Ma siis homme Evangelion 2 vaatama....
Aga tekkiski siis küsimus, et mis keeles see evangelion 2 on?
See peaks nagu jaapani keeles olema, kuna see suht hiljuti lasti välja ju....
Kas keegi seda Musashi: Viimase samurai unistus ka vaatamas käinud?
Endal oli plaan eile seda vaatama minna, aga ei jõudnud. Reedel järgmine linastus, et kui see hea oli, siis võiks täitsa vaatama minna.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 20:58    Teema: Vasta viitega

Seda unustati ilmselt mainida siin, aga kuna venelased ja lätlased on näidanud kõrgendatud huvi meie JAFFi vastu, otsustati osad filmid lasta peale venekeelse dubleeringuga, et järgnevatel festivalidel oleks rahvusvaheline seltskond veel suurem. Ilmselt loodetaksegi niimoodi peibutada rohkem inimesi naaberriikidest, tekitades nõnda ilmselt rohkem kõmu ka Eestis.
Tegelikult on asi selles, et filme vahendasid venelased ja jaapanikeelsete filmirullide kättesaamine pole nii kerge, kui arvata võiks. Vist.
Me ei räägi enam kahest-kolmest linnast, vaid kahest-kolmest riigist, tulevikus võib-olla isegi rohkemast. Loodetakse JAFFist välja kasvatada tõeline suurüritus. Venekeelne dublaa¾ on kõigest ajutine ebamugavus, mida peab kannatama, kõik parema tuleviku nimel!
Ja lisaks, subtiitrid on filmi all, sest neid pole olnud aega filmile sisse põletada või kuidasiganes seda tehakse ja seetõttu tuleb neid lasta eraldi kaamerast/projektorist vms. Ja raha pole*
Neid filme, millel vene dublaa¾i pole, ei oska ma kahjuks välja tuua peale nende, millel on eesti dublaa¾, mis ongi rohkem perefilmid ja millest välismaalased nõnda väga huvitatud pole.

Ärge heitke meelt selle pärast, palun, olge mõistvad.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu


Viimati muutis seda Ummi (Püh Apr 04, 2010 10:58). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Karoliine



Liitunud: 1 Juul 2009
Postitusi: 161
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 21:13    Teema: Vasta viitega

Kuna ma lubasin homme muusikat kaasa võtta, et võiks jälle tantsida ja niisama jaapanlikku fiilingut luua, siis andke ideid, et anime OSTe ja kõike XD
Ja muffineid homme ei saa kahjuks nuuks T_T
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kumori



Liitunud: 3 Apr 2010
Postitusi: 20
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 21:16    Teema: Vasta viitega

Vabandan, kui ma nüüd liialt kritiseerima kukun, aga ma pole sellest keelelisest üllatusest kinos veel päris toibunud...

Et siis selline küsimus, et kas need rahvusvahelised külalised ei peaks olema samamoodi Jaapani-huvilised ja seega huvitatud originaalkeeles animede vaatamisest? Ja milline on see helge tulevik? Ingliskeelne dublaa¾ venekeelsete subtiitritega?! Pigem oleks võinud siis juba praegu kasutada ingliskeelseid subtiitreid - aga, palun, ei mingit pealelugemist! Mitte mingis keeles peale jaapani keele! See on lihtsalt vale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 21:20    Teema: Vasta viitega

WeAreX kirjutas:
Kuna ma lubasin homme muusikat kaasa võtta, et võiks jälle tantsida ja niisama jaapanlikku fiilingut luua, siis andke ideid, et anime OSTe ja kõike XD

Kuna rahvast on mitmesugust, tasub midagi üldisemat lasta, rohkem sellist poppmuusikat, mida leiab tavaliselt koolianimede (ei pea olema heade animede) algus/lõpulugude seast. Võta kasvõi näiteks Love Hina algus. Ilmselt lähevad ka Shakugan no Shana omad peale. Eriti soovitan peale lasta Akikani kõik erinevad lõpulood (ütlen erinevad, aga neis on sarnaseid elemente, mis teebki asja võluvamaks).

Suurt edu!

Kumori kirjutas:
Mitte mingis keeles peale jaapani keele! See on lihtsalt vale.

Ma ei näe, kuidas see vale on, ma tõesti ei näe. Ainult siis võib-olla, kui TV3 hommikuste multikate stiilis üksik näitleja kogu teksti peale loeb. Ma ei tea, kuidas praegu linastuvate animetega on, kas ainult üks näitleja loeb peale?

Igatahes, paistab, et osad inimesed kardavad teisi keeli peale jaapani oma nagu tuld. See pole ju hea, maailmas on palju keeli ja minu meelest on jaapani keele tähtsustamine täielik absurd. Dublaa¾ on midagi positiivset, muidugi rohkem lastele orienteeritud filmide puhul, aga ka mujal.

On aeg välja kasvada neist totakaist seisukohtadest, nagu pealelugemine oleks kuri ja paha.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kumori



Liitunud: 3 Apr 2010
Postitusi: 20
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 22:11    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Igatahes, paistab, et osad inimesed kardavad teisi keeli peale jaapani oma nagu tuld. See pole ju hea, maailmas on palju keeli ja minu meelest on jaapani keele tähtsustamine täielik absurd. Dublaa¾ on midagi positiivset, muidugi rohkem lastele orienteeritud filmide puhul, aga ka mujal.

On aeg välja kasvada neist totakaist seisukohtadest, nagu pealelugemine oleks kuri ja paha.


Asi pole ju üldse selles, nagu ma jaapani keelt teistest paremaks või õigemaks peaksin. Kuigi, ei saa salata, et animedes ma tõesti eelistan kuulda jaapani keelt. Põhjus selles, et anime ise on üsnagi kultuurispetsiifiline nähtus - ja nimelt Jaapani kultuuri spetsiifiline nähtus. Ja et keel on lahutamatu kultuuri osa (sorri, et ma selle nii puust ja punaseks tegema pean), siis annab just jaapani keel animele selle õige "Jaapani" maigu. Võib-olla on see mingi filoloogi kiiks, aga minu jaoks on keel midagi enamat kui lihtsalt informatsiooni kandja. (See läheb teemast nüüd küll kõrvale, aga minu meelest on eriti häiriv, kui dubleeritakse mängufilme - näitlejat küll näed, aga näitleja "päris" häält ei kuule. "Alice imedemaal" siis hiljutine taoline kogemus.)

Lastefilmide puhul dublaa¾ tõesti õigustab ennast. Aga muudel juhtudel ma küll aru ei saa, mis mõttes see "midagi positiivset" on? Kohati ta ju lausa häirib - igatahes sellise pealelugemise puhul, kus on õrnalt kuulda ka originaalkeelt (aga samas mitte nii palju, et sellest päriselt aru saaks).

Ja sellest olen ma vägagi hästi teadlik, et maailmas palju keeli on. Kusjuures nii mõnigi (lisaks jaapani keelele) täitsa meeldib mulle.

Ahjaa, see jäi mulle ka selgusetuks, et miskeelsed need "helge tuleviku" animed siis on?

Kui see nüüd ülearu kiuslik tundus, siis ma vabandan. Mul on lihtsalt halb iseloom. :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Chobits



Liitunud: 18 Jan 2004
Postitusi: 93
Asukoht: kaugustes

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 22:20    Teema: Vasta viitega

Solarises oli täna 4. JAFF-i infolett mingil hetkel nii rahvast ümbritsetud, tundus, et kõik olid omavahel väga tuttavad, et ma vanur ja võõras sissetungija ei hakanud ennast sinna veel lisaks suruma. Niipalju kui ma seal üle inimeste õlgade nägin polnud infoletis midagi huvitavat. Ajakirja "Otaku-t" polnud ka näha müügil. Lootsin, et seal on mingit animenänni aga sedagi ei paistnud. Hiljem kui sellest letist mööda jalutasin polnud seal kedagi ega midagi. Ainult mõned kataloogid.
_________________
animed
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
IceWolf



Liitunud: 6 Apr 2007
Postitusi: 437
Asukoht: Kivi all

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 22:32    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
IceWolf kirjutas:
Musashit teisipäeval


Musashi peaks kodulehel oleva kava järgi ainult reedel linastuma. Kas vahepeal on kavas midagi muutunud?

Ise lähen vaatama homme Evangelionit ja võibolla järgmisel reedel Musashid.


Festivali kataloogis oleva kava järgi on küll Musashi seanss teisipäeval 19:30 ja pilet müüdi mulle sinna kah.
_________________

Reality, be rent! Synapse, break! Banishment, this world!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 03, 2010 22:52    Teema: Vasta viitega

Pidasin silmas üldlevinud mentaliteeti "animerahva" hulgas, kelle silmis on dubleerijad ketserid ja tuleks tuleriidale saata. Baka.ee foorumi minevikus on korduvalt ja korduvalt inimesed kinnitanud oma vastumeelsust dublaa¾i osas. Mis seal salata, ka mina kuulusin nende hulka, aga praegu leian, et see on ikkagi tobe.

Antud juhtum on natuke liiga erandlik, et üldistusi teha, aga dubleeritud anime on rohkem "võõrasõbralik" ja rohkem inimesi - eriti need, kes pole harjunud jaapanikeelsete multikate vaatamisega - leiavad selle vaatamises naudingut. See võib-olla tundub jaapani keelega harjunud vaatajaskonnale imelik, aga sama moodi imelik tundub jaapani keel teistele.

Ausõna, mul tuleb häguselt meelde üks... artikkel vist? Või keegi lihtsalt rääkis, ma kahjuks ei mäleta. Igatahes, point oli selles, et konkreetselt jaapani keele pärast ei meeldinud kogu anime. Muidugi, sarnane on see, kui ollakse häiritud suurtest silmadest, aga ikkagi, see näitab originaalkeeles anime suutmatust laiemale vaatajaskonnale imponeerida.

Need, kes on huvitatud Jaapani kultuurist ja keelest, on muidugi vastu dubleeringule, aga selline suhtumine on natuke ebaaus. Kui tahetakse kasvatada inimeste hulka, kes arvavad animest hästi, tuleb see kuidagi nende kultuuriruumi sulandada ja keeleline variant on üks parimaid mooduseid selle tegemiseks.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üritused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Järgmine
Lehekülg 8, lehekülgi kokku 15

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: