OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kaiba vol. 1.5 (uus teema)
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Reede Okt 23, 2009 23:06    Teema: Kaiba vol. 1.5 (uus teema) Vasta viitega

NB! See teema on järg teemale "Kaiba". Vaadake kõigepealt sinna!

Vabarnamees

*

Kuna Kaibat nii väga haibitakse ja kuna ma ei mäleta kui kaugele ma vaatasin Code Geass'i ja algusest ei viitsi jälle vaatama hakata, otsustasin panna Kaiba tõmbama.
Ja nüüd olen kahevahel. Torrent (mis ma jumala suvaliselt võtsin TTst) sisaldab nii inglise kui vene softsube.
Ühelt poolt oleks huvitav teada kuidas on vahepeal arenenud vene subid ja teiselt poolt kogemus näitab, et 1/4 asju on arvatavasti tõlgitud valesti/halvasti/inglise keelest/need ei olegi softsubid ja lõpuks pean ikkagi parema kogemuse saamiseks vaatama uuesti ingliskeelsete subidega (mida ma ilmselgelt teha ei viitsi).
Oh the descisions i have to make...
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Reede Okt 23, 2009 23:44    Teema: Vasta viitega

Stopa kirjutas:
Ühelt poolt oleks huvitav teada kuidas on vahepeal arenenud vene subid ja teiselt poolt kogemus näitab, et 1/4 asju on arvatavasti tõlgitud valesti/halvasti/inglise keelest/need ei olegi softsubid ja lõpuks pean ikkagi parema kogemuse saamiseks vaatama uuesti ingliskeelsete subidega (mida ma ilmselgelt teha ei viitsi).
Oh the descisions i have to make...

Kaiba ei ole anime, millega eksperimeteerida!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 00:52    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Stopa kirjutas:
Ühelt poolt oleks huvitav teada kuidas on vahepeal arenenud vene subid ja teiselt poolt kogemus näitab, et 1/4 asju on arvatavasti tõlgitud valesti/halvasti/inglise keelest/need ei olegi softsubid ja lõpuks pean ikkagi parema kogemuse saamiseks vaatama uuesti ingliskeelsete subidega (mida ma ilmselgelt teha ei viitsi).
Oh the descisions i have to make...

Kaiba ei ole anime, millega eksperimeteerida!


I don't care, keep your fanboyism away from me.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Valdars



Liitunud: 18 Okt 2006
Postitusi: 186
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 06:20    Teema: Vasta viitega

Sure ketser.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Muusik
kohvijumal


Liitunud: 13 Jan 2008
Postitusi: 322
Asukoht: Ei

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 12:30    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Stopa kirjutas:
Ühelt poolt oleks huvitav teada kuidas on vahepeal arenenud vene subid ja teiselt poolt kogemus näitab, et 1/4 asju on arvatavasti tõlgitud valesti/halvasti/inglise keelest/need ei olegi softsubid ja lõpuks pean ikkagi parema kogemuse saamiseks vaatama uuesti ingliskeelsete subidega (mida ma ilmselgelt teha ei viitsi).
Oh the descisions i have to make...

Kaiba ei ole anime, millega eksperimeteerida!


Hmm, Kaiba, millegipärast ma ajan seda koguaeg Kaiji'ga sassi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BrokenSoul



Liitunud: 4 Nov 2008
Postitusi: 157
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 15:23    Teema: Vasta viitega

Kaiba ei ole kaugeltki nii hea, kui räägitakse minu arust.
Vaadata sündis, aga mulle see nüüd nii head muljet ka ei jätnud.
Võibolla korralik animatsioon oleks asja parandanud.
_________________

http://myanimelist.net/profile/Brokensoul
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 17:03    Teema: Vasta viitega

BrokenSoul kirjutas:
Võibolla korralik animatsioon oleks asja parandanud.

Kuigi ka mulle ei suutnud Kaiba sedavõrd suurt muljet avaldada kui teistele, siis animatsioonikvaliteedi kalla nuriseda pole mõtet, sest see oli täiuslik.
Ja ka mul tuli millegipärast kohe Kaiji meelde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 19:58    Teema: Vasta viitega

Ka mul tuleb pidevalt Kaiji meelde.:-D
Esimene osa ajas haigutama. Animatsioon on hea aga olgem ausad, "täiuslik" see ei olnud. Ma ei ole reeglina väga visuaalihoor, aga selline karakterite joonistusstiil oli tõsiselt segav.
Vene subid oleks isegi head kui VLC poleks teksti kerningut totaalselt ära rikkunud-ei olnud hästi loetav.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 20:19    Teema: Vasta viitega

Ka minu arvates ei olnud Kaiba midagi väga erilist ja sellega seostub mulle kohe Kaiji, mis oli minu meelest palju parem. Kaiba oli küll hea, täitsa hea, aga ju ma olen veel liiga loll, et seda korralikult hinnata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 21:23    Teema: Vasta viitega

Mulle ei tulnud Kaiji meelde, vähemalt mitte enne kui teie sellest rääkima hakkasite.

Kaiba on minu lemmik ja objektiivselt vaadatuna ka üks progressiivsemaid animasarju mis viimaste aastakümne jooksul välja on tulnud, nii sisult kui välimuselt. Aga eks ta rohkem friikidele ole suunatud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 22:09    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
nii sisult kui välimuselt


Kuna sisust ei saa ma tõenäoliselt ühe episoodi põhjal veel eriti rääkida (praegu ei paista midagi väga uut - tulevikus ärkab mingi tüüp, ei mäleta midagi ja järsku on ta kõigile vajalik), siis paluks argumenteerida seda teist väidet. Viimase aastakümne jooksul on minu arust ilmunud palju ilusama joonistusstiiliga (nojah, see on tegelikult ainult minu arvamus ja maitsete üle ei vaielda) ja parema animatsiooniga jaapani multikaid.

Also: päris lahe kuidas google image search annab vastuseks "Kaiba"le ainult ühe pildi mis on seotud selle animega. GG, Yugioh, gg.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 23:09    Teema: Vasta viitega

Palud argumenteerida midagi, mille üle ei vaielda? Tundub tulutu tegevus ju siis, miks peaks keegi vaevuma.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Okt 25, 2009 00:48    Teema: Vasta viitega

Stopa kirjutas:
acousmatique kirjutas:
nii sisult kui välimuselt


Kuna sisust ei saa ma tõenäoliselt ühe episoodi põhjal veel eriti rääkida (praegu ei paista midagi väga uut - tulevikus ärkab mingi tüüp, ei mäleta midagi ja järsku on ta kõigile vajalik), siis paluks argumenteerida seda teist väidet. Viimase aastakümne jooksul on minu arust ilmunud palju ilusama joonistusstiiliga (nojah, see on tegelikult ainult minu arvamus ja maitsete üle ei vaielda) ja parema animatsiooniga jaapani multikaid.

Vastus välimuse kohta on allpool. Mingil põhjusel otsustasin ma sisust ka rääkima hakata, aga kuna seda sai nii kuradi palju, siis muutsin ma tekstisuuruse väiksemaks. Ma räägin ainult esimesest jaost, seega spoilereid ei ole.

Sisu kohalt ma jutustaksin korra ümber esimesest osast pärit stseeni selles külas, või kommuunis, või kuidas iganes seda nimetada.

Warp sajab sinna ruumi sisse ning koos temaga kotitäis mälestusi, mida siis kohalikud hakkavad läbi proovima, leidmaks kaduma läinud omakseid. Üks poisike tahab leida üles oma vanemat venda ning hakkab järjest läbi proovima ühetaolisi koonusekujulisi mälukiipe, sisestades neid mingisugusesse masinasse, mis annab mõistusele hääle.

(Mul ei ole esimest osa käepärast ning panin mälu järgi kirja, võimalik et ma eksin detailides)

Esimene hääl ei kuulu ta vennale, vaid kohalikule vanamemmele, kelle ülesleidmise kohta mitmed vanurid "aah, tema, jaa"-laadi noogutusi jagavad. Järgmine hääl kuulub kellelegi, kes vastab jaatavalt küsimusele "Kas sina, vend?" Ta saab endale keha, kuid reedab enda kui võõra identiteeti peagi, teretades valet noort veenda. Olles vahele jäänud püüab ta pageda, kuid ta võetakse kinni ning mälukiip visatakase hunnikusse tagasi.

Viimaks leitakse üles ka pärisvend ning see paneb väikevenna rõõmustama, kuid kuuldes oma vanema venna mölinat hakkab talle meenuma, et ta oli tegelikult paras tolgus, kes kodus essugi ei teinud ning vabal ajal koguaeg ühte eriti kummalise välimusega (õhupalli, vist?) tüdrukut kiusas. Seejärel otsustatakse, et tegelikult ei olegi mõtet seda tüüpi oma kehasse tagasi panna, mõttetu nagu ta oli. Elu läheb edasi nii, nagu teda enam poleks, ehkki ta tegelikult kenasti olemas on, selle kiibi sees.

Samal ajal sekkub vestlusesse veel üks loteriiaparaadi-laadne ketas, kuhu on sisse paigutatud terve perekond koos oma nägudega, mis on lihtsustatud kujunditeks. Ainult üks neist saab korraga olla "aktiivne" pea ning nad kõik võtavad korraga sõna: pereisa nõuab endale keha; pereema hädaldab selle üle kui armetu ta mees on, et niiviisi võlgadesse jäi ning peretütar tahab juba armuda, ära minna ja abielluda. Ning kass chillib niisama, ütlemata midagi.

Selle argistseeni eesmärk on tutvustada vaatajaile "pehmelt" kogu sarja peamotiivi: inimhinge ja mälestuste väärtus ning selle sõltuvus/sõltumatus füüsilisest kehast. Tänapäeva inimene peab inimhinge ja isiksuse olemasolu kõige ülimaks väärtuseks ning selle kadumist, surma, kõige jubedamaks tragöödias. Surm on väga valus, kuid paljuski ka lummav, sest mitmete teoste eredaimad stseenid on need, milles keegi annab endast viimase ja seejärel lahkub igaveseks. See on nii olnud juba aegade algusest peale, tegelikult: inimene on ürgajast saati olnud fastsineeritud surmast, ehitades selle ümber keerulisi rituaale, milledest mitmed on kestnud tänapäevani. Surma baasil loodud mütoloogiline (mõtte)võrgustik on aluseks meie tänapäevasele maailmatunnetusele.

Kaiba groteskses tulevikuvisioonis on aga väärtushinnangud tänu tehnoloogia arengule kardinaalselt muutunud. Inimolemus on oma tervikus talletatav lihtsasse kiipi ning seetõttu on iga inimene peaaegu surematu -- kui kellegi keha saab surmavalt haavata, siis ta mälu saab edasi eksisteerida mõnes muus kehas, ilma tehniliste probleemideta, kuid seda ainult juhul kui talle seda võimalust pakutakse. Kui teda ei tunta, nagu juhtus selle "võltsi" vanema vennaga", kui teda ei soovita, nagu juhtus tolle õige vanema vennaga, või tal pole selle jaoks raha, nagu juhtus tolle perekonnaga, siis ta ei saa seda võimalust. Seega on inimene ja kõik tema olemusega seonduv muutunud väärtuseks, mida võidakse kohelda pigem pragmaatiliselt kui emotsionaalselt. See on fundamentaalne muutus inimmõtlemises, eriti kui see juhtub ühiskonna mikrotasanditel (sõbrad, lähedased), sest ühiskonna säärane käitumine makrotasandil (valitsus ja muud säärased institutsioonid) ei ole ka tänapäeval enam midagi nii ebatavalist.

Sellele lisandub veel kogu see kehast irdumise temaatika, mida järgnevates osades põhjalikumalt käsitletakse. Inimene ja ta välimus on meie jaoks tugevases seoses: see, mida keegi räägib, kuidas ta seda räägib, kuidas ta välja näeb seda rääkides, kuidas ta muidu välja näeb, kuidas ta liigub, kuidas ta naeratab, etc. -- kõigest sellest moodustub meie individuaalne tervikpilt teatud kindlast inimesest.

Kaiba maailmas, jällegi, on asjad veidi teistmoodi. Kehade vahetamine on imelihtne ning seos keha ja ülejäänud inimolemuse vahel on pea olematu. Meie mälestus inimesest hakkab rohkem baseeruma tema mõtetel ja olemusel, mitte millegil muul. Kõik need individuaalpildid, mis on loodud kellegi ¾estika baasil, näiteks, muutuvad tähendusetuteks, sest nad võivad täiesti vabalt sõltuda lihtsalt antud keha motoorsetest võimetest, mitte indiviidist enda poolt treenitud võimetest. Ja kui palju sõtuvad need võimed üldsegi inimmõistusest? Kas igaüks saab olla meisteratleet ja baleriin vastava kehaga?

Ka võimaldab säärane olukord alavääristada inimesi rohkem kui kunagi varem, võttes neilt ära mitte lihtsalt nende omandisse kuuluvad materiaalsed objektid, vaid ka nende endi lihast ja luust kehad, taandades neid, nagu juhtus tolle perekonnaga, mingisuguseks jorisevaks aparaadiks, kes ei saa enda jaoks enam midagi teha. Sa oled lihtsalt väärtusetu, elu lõpuni. Ja kas see lõpp üldse tuleb kunagi?

Samuti lõhutakse Kaibas ära harjumuspärane arusaam mälust. Kui meie oma maailmas õpime terve oma elu ning viime kõik need head ja halvad kogemused endaga hauda kaasa (seniilsus be damned), siis on seal võimalik end ümber mäletada, puhastada korraga nii enda mälu kui ka südametunnistust. Ka selle võimaluse olemasolu problemaatikat lahatakse sarja järgnevates osades üsnagi põhjalikult.

Kõik need ideed tervikuna on iseenesest juba huvitavad (ning mu vähese lugemuse tõttu mulle ka üsna värsked), kuid see viis kuidas neid sarjas tutvustatakse -- paari minutiga läbi igapäevase argijandi -- on minu jaoks näide sarja tõelisest geniaalsusest. Midagi nii kompleksset esitada nii lihtsalt, selgelt ja paiguti ka halenaljakalt nõuab erakordset annet; annet, mida mujalt animemaailmast on raske leida. Ausalt öeldes on mul raske uskuda, et ükski tänapäeva meistritest sellega nii hästi toime tuleks, suuresti seetõttu et nad on kõik oma enda stiilis nii sügavalt kinni, samas kui Masaaki Yuasa jutustab enan-vähem ükskõik mida täiesti vabas vormis.


Kaiba väljendusrohke visuaalne stiil sobitub minu meelest hästi kogu selle perversse tulevikuvisiooniga, mida sarja sü¾ee pakub. Kui sa tahad jutustada loo inimkonna tulevikust, milles meie kehade väärtus on muutunud palju mitmekülgsemaks, siis miks mitte teha seda joonistusstiiliga, mis võimaldab kehavormidega maksimaalselt ringi mängida ning ei ole nii sügavalt reaalsuses kinni. Sama kehtib ka maailma kohta, mis oma abstraktsete vormide, ebamääraste materjalide ning raskesti tajutava maa ja taeva-vahelise piiriga on sama hägune kui sarjas esitatavad väärtushinnangud.

Lisaks toob sari tagasi aastatega kaduma läinud stiili joonistada tegelasi täielikult vastavalt nende iseloomule ja käitumisele: kehaärikas, kes Warpi taga ajab, omab aristrokraatlikku keerdu juustes ning ülimalt kavalt näoilmet; naine, kes teda varjab, peab vajalikuks end täiesti varjata teiste eest, ainult ta pead on näha; laeva paks ja ülbe turvamees, kelle pruntis huuled viitavad tema mölisemisoskusele, jne. Animetes on tavapärane joonistada tegelasi teatud kli¹eede põhjal vastavaks (suurte tissidega kogenud naised, saledad inglinägudega printsid, jne.), kuid nii suure dekoratiivsuse osaliseks saavad reeglina ainult maskotid.

Ning kui enamike tegelast välimus on emotsiooni täis, siis muutuvad üksikud emotsioonitu välimusega tegelased, nagu too lind kes Warpi ringi vedas, veelgi salapärasemaks kui nad muidu on. Kõige selle visuaalse eeltöö aga keerab pea peale terve see kehade vahetamise idee, mis on omamoodi huvitav lisa sellele stiilile.

Ühesõnaga kasutavad autorid seda teistsugust välimust hästi ära, ka stoori eesmärkidel, mistõttu ta end minu silmis õigustab. Pluus, ta meenutab mulle veidi neid vanu lastemultikaid 60-ndatelt ja 70-ndatelt, mis olid samuti täis kummalisi maailmaid ning imelikke tegelasi, mis olid tavamaailmast üsna kaugel.

Tõenäoliselt saab siia veel üksjagu lisada individuaalsete animaatorite käekirja kohta ja kui hästi see sobitud sarja stiiliga, kuid täna ma enam ei viitsi.

Edit: Sarnane põhjendus arukama sõnastusega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Esm Okt 26, 2009 00:56    Teema: Vasta viitega

Palun tõstke see arutelu Kaiba teemasse. Ei taha, et see actousmatique'i postitus kuhugi ära kaoks, kuna sellest võib ka tulevikus neile isikutele kasu olla, kes päris täpselt aru ei saa, miks Kaiba nii hea on.

Stopale ütleks aga järgmist: ära Kaibat veel maha kanna - hoolimata sellest, et sulle esimene osa kuigipalju korda ei läinud, usun ma, et sulle võib see anime veel meeldima hakata. Vaata vähemalt kolm-neli osa veel ära, enne kui oma lõpliku arvamuse kujundad; võimalik, et sul kulub sarnaselt minule rohkem kui üks osa, et selle sarja geniaalsust mõista. Kui pärast seda ikka veel ei meeldi, siis... nojah, maitsed on erinevad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kawry



Liitunud: 25 Okt 2008
Postitusi: 106
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 26, 2009 13:18    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Mulle ei tulnud Kaiji meelde, vähemalt mitte enne kui teie sellest rääkima hakkasite.

Kaiba on minu lemmik ja objektiivselt vaadatuna ka üks progressiivsemaid animasarju, mis viimaste aastakümne jooksul välja on tulnud, nii sisult kui välimuselt. Aga eks ta rohkem friikidele ole suunatud.


Olen ka fushi ja shadowman'iga nõus, et tegemist oli ühe parimanimega, mida näinud olen, eriti meeldis joonistusstiil, mis täiesti sobis jtustusega nagu kirss kohupiimakorvikese peal.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Dets 15, 2009 08:38    Teema: Vasta viitega

http://novaator.ee/ET/meditsiin/painajalikke_malestusi_saab_kustutada/
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Chiisan



Liitunud: 17 Sept 2004
Postitusi: 421
Asukoht: selline vahva karudega ja häste segamini tuba :P

PostitusPostitatud: Teis Dets 15, 2009 20:26    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
http://novaator.ee/ET/meditsiin/painajalikke_malestusi_saab_kustutada/

swiiit!

väike spämm, aga...

üks väga hea film ja sama artikkel sobivad ka omavahel ideaalselt kokku :)
_________________
/\_/\ (\_/)
( o_o) ('_')
(")_(") (")(")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Võhik



Liitunud: 9 Juun 2008
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn-Tartu mnt

PostitusPostitatud: Püh Dets 20, 2009 21:32    Teema: Vasta viitega

Küll on kahju, et Stopale Kaiba ei meeldinud. Mulle meeldis. Meeldima hakkas alles siis, kui üle poole sarjast oli läbi, kuna siis hakkasin ma millestki aru saama. Mõtteid tekitas see sari ka natuke (oleks võinud rohkem). Sündmustik oli piisavalt põnev ja vaheldusrikas, et tekitada soovi vaadata uut osa. Seega geniaalne animatsioon, veidi üle keskmise sündmustik, kuid natuke aegunud filosoofia (rohkem filosoofilisi teemasid oleks võinud ka katta) tähendab väga head sarja, mid ma kindlasti soovitan ka teistel vaadata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Dets 22, 2009 00:08    Teema: Vasta viitega

Võhik kirjutas:
... aegunud filosoofia (rohkem filosoofilisi teemasid oleks võinud ka katta) ...

Seda võiksid sa nüüd küll lahti seletada.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Võhik



Liitunud: 9 Juun 2008
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn-Tartu mnt

PostitusPostitatud: Püh Dets 27, 2009 14:28    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Võhik kirjutas:
... aegunud filosoofia (rohkem filosoofilisi teemasid oleks võinud ka katta) ...

Seda võiksid sa nüüd küll lahti seletada.


Ma mõtlesin aegunud filosoofia all seda, et Kaiba käsitles vanu filosoofilisi küsimusi ning ei andnud neile väga originaalseid vastuseid (kui üldse andis). See muidugi ei ole tingimata halb, aga minu jaoks filosoofia osas midagi uut ei olnud.
Siiski hindan Kaibat kõrgelt: 9/10
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: