OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kimi ni Todoke (Production I.G, 2009)
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Okt 18, 2009 01:31    Teema: Kimi ni Todoke (Production I.G, 2009) Vasta viitega

Kimi ni Todoke
君に届け (Production I.G, 2009 - 2010) / Wiki | ANN | Anidb



Selline ta on, alati. Tema ja teda ümbritsevate inimeste vahel pole mingisugust distantsi ega müüri, mistõttu ta kõigiga nii hästi läbi saab. Nii koerte kui ka inimestega.

Minu ja kõikide teiste vahel on suur müür, mida ma sooviksin maha lammutada. Kasvõi tükk-tüki haaval.

Kuid minu ja tema vahel ei ole seda müüri, sest ta lõhub selle alati ära. Oma kerge naeratusega.


Sääraseid mõtteid mõlgutab Sawako Kuronuma (Mamiko Noto), imetledes ühte tema klassiga hiljuti liitunud särasilmset noormeest. Sawako ei oska niiviisi käituda ega olla, ehkki ta püüab täiesti hingest. Teda kardetakse hoopis, sest ta on äravahetamiseni sarnane Ringu-sarja kummitusnaise Sadako'ga; lubjavalge nägu, ebalev pilk, huilgav hääl ja kohmakas kõnnak -- kõik justkui kattub ja omakorda võimendab neid jubedaid kuulujutte, mis tema ümber keerlevad.



Nõrgem vannuks sellises olukorras alla, kuid mitte Sawako. Ta soovib soovib oma koolikaaslaste silmis olla midagi väärikamat kui kummitus ning püüab olla võimalikult proaktiivselt käituda igas olukorras, tihtipeale kentsakate tagajärgedega. Ta on veendunud, et senikaua kui ta on siiras enda eneseväljendustes, saavad teised temast aru ja võtavad ta ka lõpuks omaks. Eeskujuks oma muutumisprotsessis saab talle aga see üks ja ainus poiss, kes Sawakole ilma igasuguse hirmu või valehäbita silma vaatab ja teda tervitab: alatasa naeratav ja elujõudu täis Shouta Kazehaya.

Mida aga Sawako koheselt ei märka on Kazehaya häbeliku poole taha varjuv armastus tolle omapärase tüdruku vastu ning ka tema enda kasvavad tunded noormehe vastu, kumbki sama siiras kui kõik muu ilus siin maailmas.



Kõik muu ilus? Kimi ni Todoke on paljude muude shoujosarjadega võrreldes veidi isepärane tükk, pöörates vähem tähelepanu kiusamist täis Hana yori Dango-laadsele tüdrukute elu- ja olelusvõitlusele ning palju rohkem tähelepanu mina-ja-teised kategooria identiteediprobleemidele. Veelgi enam, sarja vaadates jääb mulje, et maailmas polegi üdini halbu inimesi -- on lihtsalt neid, kes näevad sind ja seda, mida sa projitseerid, teisiti kui sina seda soovid ning lasevad neil halbadel arvamustel domineerida kaine mõistuse üle, puhtalt rumalusest. Ja selle vastu ei tule mitte hambad ristis võidelda, vaid hoopis kohanduda, avades selle kaudu välisele maailmale oma tegelik mina. Usk inimeste fundamentaalsesse headusesse ning võimesse võtma omaks võõrast on siin sarjas ülimalt tugev.



Sarja visuaalne autentsus allikmaterjali suhtes on võrdlemisi põhjalik, rakendades ohtralt lillelistähelisi dekoratsioone, filigraanselt peeneid piirjooni ning, jah, ka neid groteskseid lihtsustatud karakterpilte, mis enamikes animetes ülelligsed on, kuid selle sarja käiku ei häiri. Pluss, tegemist on Production I.G tööga, mis sisuliselt tähendab seda, et animatsiooni on viimistletud nii palju kui vaja, mitte nii palju kui eelarve lubab.

***

Arvamus baseerub esimesel kahel osal. Eeldatavasti lisanduvad praegusele sisule mitmeid uusi nüansse ja ka intriige, ning esialgsed motiivid võivad tahaplaanile langeda. Usun siiralt, et sarja autorid jätkavad sarja sama väärikalt kui ta algas, tulgu mis tahes.

tl;dr Ummile: Kimi ni Todoke on lihtne ja siiras lugu kentsakast tüdrukust ja temasse armunud häbelikjulgest poisist, mille kergeid toone pareerib hästi sarjatehniline teostus ning Mamiko Noto peaosatäitjana.

Vaata ka: zindreli eelvaade.

Download: Animesuki


_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 18, 2009 02:23    Teema: Re: Kimi ni Todoke (Production I.G, 2009) Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
tl;dr Ummile: Kimi ni Todoke on lihtne ja siiras lugu kentsakast tüdrukust ja temasse armunud häbelikjulgest poisist, mille kergeid toone pareerib hästi sarjatehniline teostus ning Mamiko Noto peaosatäitjana.

Thx, ma juba kartsin, et pean kogu selle jama läbi lugema.

Kuna tegu on 2500. postitusega, siis ohverdan uneaja selle täiustamisele.

Ehk siis nüüd, kus ma olen vaadanud ära sarja kaks esimet osa, kirjutan ma midagi selle kohta! Ma olen kindel, et anime sisust rääkis fushi piisavalt, niisiis muljetest.

Esiteks, Mamiko Noto on väga hea häälega ja pandud väga sobivasse rolli. Erinevalt näiteks mõnest ecchi anime noorest meespeategelasest. Teiseks, lugu on liigutav. Lisaks öötundidest tingitud haigutuspisaratele valgus silmadesse ka täiesti autentseid pisaraid. Kolmandaks, tegelased ei ole ülepingutatud. Tavaliselt on shojodes - aga ka, mis seal ikka, igas teises animes - ikka äärmuslikud tegelased, näiteks mingid ülipopulaarsed bishounenid ja armukadedust täis tüdrukud (noh, ilmselt pole nad veel lihtsalt ilmunud). Siin oli ka kasutatud üht teatud tegelastüüpi (rõõmsameelne poiss, nii ülekasutatud tegelane!), kuid see paistab kuidagi paremini sobituvat.

Tundub piisavalt hea, natuke ¾anr segab, aga vaatan edasi.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 23:13    Teema: Vasta viitega

Kolmandas osas on emotsionaalne faktor maha keeratud ja komöödia peale keeratud, millegipärast. Kui see niiviisi ka edaspidi saab olema, siis on natuke kurb.

Edit: Ja mitmeid muid tavapäraseid shoujo-kli¹eesid ilmub sisse. Kui see üks tüdruk osutub nüüd väga pahatahtlikuks, siis on veel natuke rohkem kurb.

Edit-2: Jeap, catfight intriigid. Nojah, mis parata.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ewu.



Liitunud: 12 Apr 2009
Postitusi: 68
Asukoht: Saku

PostitusPostitatud: Kolm Okt 21, 2009 08:29    Teema: Vasta viitega

esimes 2episoodi järel ütleks, et üli hea anime, vähemalt minujaoks LaLaLaa kohe peaks ka 3's osa tulema Muhe LaLaLaa
_________________
はじめまして, わたし は エヴェリン で す。 とうぞよろしく!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
princess



Liitunud: 2 Mai 2008
Postitusi: 133

PostitusPostitatud: Kolm Okt 21, 2009 20:23    Teema: Vasta viitega

hakkasin täna vaatama ja ootan täiega neljandat osa juba. Väge hea ja huvitav anime peaks vist sellel mangat ka lugema
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Reede Okt 23, 2009 20:23    Teema: Vasta viitega

Esimene osa oli tõesti päris hea.
Aga ma ei usu, et seda headust kauaks jätkub millegipärast...sellist stoorit ei saa kaua nii arendada et ta sitaks ei muutuks.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ewu.



Liitunud: 12 Apr 2009
Postitusi: 68
Asukoht: Saku

PostitusPostitatud: Püh Okt 25, 2009 11:20    Teema: Vasta viitega

nojah :) , siin juba vaikselt hakkab mingi sündmus arenema eks seda siis näeb 4 episoodis :P LaLaLaa
_________________
はじめまして, わたし は エヴェリン で す。 とうぞよろしく!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
princess



Liitunud: 2 Mai 2008
Postitusi: 133

PostitusPostitatud: Püh Okt 25, 2009 20:21    Teema: Vasta viitega

mul on mangast 5 volumit läbi loetud ja siiani on endiselt minu arvates väga hea ja ma usun et anime jätkub ka hästi esimesed osad on täpselt manga põhjal olnud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Blawk



Liitunud: 1 Aug 2009
Postitusi: 438

PostitusPostitatud: Nelj Okt 29, 2009 03:33    Teema: Vasta viitega

Neljas osa mulle igatahes jubedalt meeldis. Lemmik Slice of Life või mis iganes ta on.
Neljas osa oli tegelikult jube häiriv, ei suutnud kannatada seda, kuidas kõik asjast valesti aru saavad. Lõpus pmst peksin tooli ja lauda, et kurat, lahendage juba need arusaamatused. Loodan, et viiendas osas kõik laabub. Kohe nõme on nii magama minna praegu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 28, 2010 08:54    Teema: Vasta viitega

Päh, filler :( aga seniajani on küll nauditav olnud. :)
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
taco



Liitunud: 21 Jan 2010
Postitusi: 96

PostitusPostitatud: Nelj Jan 28, 2010 12:39    Teema: Vasta viitega

kuidagi häiriv aga ei suuda ka vaatamata jätta.

Aya Hirano (kurumi) hääl on lihtsalt Muhe
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
lostinthemist



Liitunud: 16 Sept 2009
Postitusi: 432
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitatud: Reede Jan 29, 2010 19:35    Teema: Vasta viitega

Animeööl tekkis selle vastu huvi ja hakkasin rohkem vaatama. Mingil määral nõustun taco-ga, see on häiriv, kuid selles mõttes, et see anime on väga-väga armas ja südamlik. Kohati kisub isegi liiga armsalt mõnusaks, et vastik lausa vaadata, samas ei suuda pooleli jätta. Ma ei tee nalja, mõnes episoodis mu nägu valutas lihtsalt sellest naeratamisest, sest see on nii kuradi armas. Mu nägu saaks krambid, kui peaksin kõik osad järjest ära vaatama. Muhe Niiöelda "nummifaktor" (???) on lakke tõstetud. LaLaLaa
15 episoodi on seni vaadatud ja minu silmis on see peamiselt paremaks läinud.
_________________
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Chiisan



Liitunud: 17 Sept 2004
Postitusi: 421
Asukoht: selline vahva karudega ja häste segamini tuba :P

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2010 22:48    Teema: Vasta viitega

Täna sai lõpuni vaadatud

Mulle isiklikult väga meeldis: lihtne, armas, siiras ja meeldiv animatsioon. Igav ei hakanud, pinge (piltlikult öeldes) rühkis tasapisi mäest ülesse, ei olnud mäest kukkumisi ega ootamatut teema muutust. Sai lihtsalt nautida ja kaasa elada ühele omanäolisele armastusloole :)

Tsiteerin::
Sarja visuaalne *kirjeldus*i

oli 5+. Ma ei oskagi midagi talle ette heita. Algul visuaalne pool erilise emotsioone ei tekitanud, kuid mida enam vaatasin ja rohkem loosse sisse elasin seda rohkem nägin kuivõrd hästi põimub visuaalne pool väiksesse armastuloosse andes kogu animatsioonile lihtsalt vürtsi juurde.

offtopic:
Tsiteerin::
sarja vaadates jääb mulje, et maailmas polegi üdini halbu inimesi

üdini halbu inimesi ei olegi olemas... (kui sa väidad vastupidist, siis ma vabandan ennast lihtsalt dr. who vaatamisega välja...kuid loen huviga su põhjendust, miks peaks olema. Praeguses sõnastus jääb mulje, et üdini halbu inimesi justkui oleks olemas, kuid vaid antud animes nad puuduvad)
_________________
/\_/\ (\_/)
( o_o) ('_')
(")_(") (")(")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hfhdhg



Liitunud: 2 Okt 2009
Postitusi: 60
Asukoht: Märjamaa

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2010 22:54    Teema: Vasta viitega

Oli mõnus vaatamine. Lõpus oleks võinud asjad paremini kokku tõmmata aga eks seda ei saanudki loota kuna manga alles jookseb. Visuaal tundus algusest peale väga meeldiv ja tore. Kindlasti vaatamist väärt!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 09:01    Teema: Vasta viitega

Sain ka vingudes läbi vaadatud. Hea seeria ja teostus, aga tegelastel puudub teatav võlu. Minu jaoks jääb Sawako liiga pesulapitüdrukuks, kes ei suuda end kuidagi terve seeria jooksul huvitavaks teha. Ega teisedki selles ei hiilanud, jäädes siiski meeldejäävamateks.
Oleks veel tahtnud mingil määral KareKano tviste sisse või siis pigem traagikat mõnest seebist. Selles osas jäi ka pisut puudulikuks, liiga lame oli.
Teist korda ei vaata :/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ayra



Liitunud: 9 Okt 2008
Postitusi: 57

PostitusPostitatud: Kolm Mai 19, 2010 08:16    Teema: Vasta viitega

Mulle just väga-väga meeldis, nii visuaalsuse, sisu ja karakterite poolest. Iga kolmapäev ootasin uut osa, tegi kohe nädala keskpaiga sellel külmal talvel rõõmsamaks! :) Kui ma õigesti mäletan, siis pisaraid voolas nende kolmapäevade jooksul ikka päris palju, aga eks ma olengi selline heldiv ja elan tohutult sinna maailma sisse.

Sawakoga oli üsna lihtne samastuda, sest eks kõigil on ju elu jooksul mingeid komplekse olnud ja seda oli südantrõõmustav vaadata, kuidas siirusega annab maailma asju parandada. Arusaamatusi oli muidugi sarjas tohutult, mis mind ka panid "pea vastu lauda peksma", aga õnneks muhke ei jäänud! LaLaLaa
hfhdhg kirjutas:
Lõpus oleks võinud asjad paremini kokku tõmmata aga eks seda ei saanudki loota kuna manga alles jookseb.

Sellega nõustun ka, ootasin ja ootasin seda puänti, aga seda ei tulnudki. Samas see jääb ikkagi üheks mu lemmikuks animeks viimasel ajal. Ta lihtsalt võlus mind!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Mai 19, 2010 12:13    Teema: Vasta viitega

Chiisan kirjutas:
offtopic:
Tsiteerin::
sarja vaadates jääb mulje, et maailmas polegi üdini halbu inimesi

üdini halbu inimesi ei olegi olemas...

Animetes ikka on! Ning Shoujoanimetes lausa eriti. Aga siin sarjas on nad kõik veidi vaoshoitumad, ma leian. See oli mu lause point.

Mis reaalsesse maailma puutub... sellest räägime teinekord tee ja küpsiste seltsis.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SasoriSama



Liitunud: 24 Aug 2009
Postitusi: 108
Asukoht: Viimsi/Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 22, 2010 19:46    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldis . Soovitan väga, eriti shoujo fännidele . Tegelased olid toredad , story oli ka armas.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 05, 2011 09:02    Teema: Vasta viitega

Teise hooaja esimene osa väljas
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lostinthemist



Liitunud: 16 Sept 2009
Postitusi: 432
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitatud: Laup Jan 08, 2011 22:29    Teema: Vasta viitega

Kaoru kirjutas:
Teise hooaja esimene osa väljas


Tehniliselt võttes on tegemist 0-episoodiga. See on kahjuks põhimõtteliselt recap ja ma olin selle üle nii nördinud. mökk!
_________________
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: