OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Natsu no Arashi + Akinai-chuu

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Esm Okt 05, 2009 20:17    Teema: Natsu no Arashi + Akinai-chuu Vasta viitega

Kuna Random ja Ummi tegid mõlemad ühest uuest animest ilusa tutvustuse, siis lasin oma imoutol tõmmata minu äraoleku ajal natuke jaapani joonismultikaid, millest ühest tahaks ka siin teemas rääkida. Nimelt tegu on Natsu no Arashi: Akina-chuu'ga, mis on selle sarja juba teine hooaeg.
Kasutades juhust kuulutan selle teema ka originaalse Natsu no Arashi teemaks. Need kes vaatasid(/vad) võiks siin muljeid vahetada vms.

Kes? SHAFT, Jin Kobayashi (School Rumble) manga põhjal
Kui palju? 13 episoodi esimest siisonit ja ? episoodi teist
Mida? komöödia, ¹õunen, taim trävel

Sarja esimest hooaega hakkasin ma vaatama ainult ühel põhjusel - see on tehtud Kobayashi Jini, kelle teine manga on ikka veel üks mu lemmikuid, manga põhjal.
Sealt siis tuli kohe nii vana kui uut. Mõnes kohas oli ära tunda Kobayashiliku huumorit ja joonistust, mõnel pool SHAFTilikke viiteid ja slaid¹õud. Mõnel pool tuli midagi hoopis uut - nabafeti¹, peaaegu et Kaminalikult mehine meespeategelane, pöörane ajarändamine, reversetrapid jpm.

Üldine lugu on siis nõnda: on üks hästi kuuma verega ja muidu mehine poiss nimega Hajime, kes ühel suvel tutvub tüdruku Arashiyama Sayokoga ja kohe armub temasse. Lootsite moe-moe punastamist, armastuskirju ja bento ¹eerimist? Häh, in your face. Tuleb välja, et Arashi on 60 aastat tagasi surnud koolitüdruku kummitus, kes Hajime'ga 'connectib' ja saab rännata ajas edasi-tagasi.
Koos nad siis hakkavad rändama ajas tagasi et näha mineviku, tutvuda vanade tuttavatega, muuta olevikku ja leida uusi sõpru. Või siis niisama t¹illivad kohvikus, kus nad mõlemad poole kohaga töötavad. Seda nad vist teevad isegi rohkem, niiet Pokemonlikuks "let's go maek moar friends and saev teh world" - asjaks sari ei muutu.

OP oli superhea - kasutati slideshowna vanade jaapani vinüülide anime stiildi joonistatud covereid ja laul oli ka ilus (iga osa muutusid sõnad natuke); ED oli ka superhea - lihtne animatsioon aga catchy laul, muu soundtrack oli sammuti igati meeldiv.

Üldiselt igav saate vaatamisel ei hakkanud, kõik liikus piisavalt kiiresti, oli piisavalt särav ja lõbus.
Ikka veel jään oma arvamuse juurde, et see oli parim sari terve kevadhooaja peale (parem kui K-on jah, mis siis?).
Aga samas, see on ainult minu arvamus.

Teise hooaja pilootosa võttis natuke teistsuguse lähenemise - kui esimesel hooajal visati sind pöörase ajarändamise keskele ja päris täpselt said sa aru mis seal toimus võibolla alles teist korda vaadates, siis seekord algab asi rahuliku ja vaikse (niivõrd-kuivõrd) slice-of-life episoodiga, kus tegelased otsisid kõik välja ujumisriided ja läksid randa (sest mis suvi see on kui sa kordagi randa ei lähe?!). Aga Jun on ju naine! Ja sellest teab ainult Kaya! Kuidas tema küll randa minna saab?!
Pilootosast järeldades näeme me seekord veel vähem ajarändamist, rohkem tavalist slice-of-life'tamist, stoori arengut, huumorit ja võibolla isegi hulganisti romantikat (?).

Huumor on ikka veel naljakas, lugu jutustatakse ikka veel kuumavereliselt ja emotsionaalselt, stiil on ikka veel...stiilne, fanservice on ikka veel nii fan kui ka service, OP on seekord halb, EDi seekord pole ja ülejäänud soundtrack on rated F for FABULOUS (seda kõige paremas mõttes).
Ahjaa, ja soola see vaene tüüp kohvikust (kes iganes ta ka pole) ikka veel ei saa.

tl;dr:



Terve sari on nagu üks suur silly hat competition - ma ei mäleta ühtegi osa kus tegelased poleks cosplay'nud veel.



Hajime demonstreerimas oma mehelikkust. (pange tähele shadingus kasutatavaid pliiatsijooni - selle manga char designis võttis Kobayashi eeskuju veidi vanematest shounen mangadest. Tema enda sõnul tahaks ta teha tulevikus action mangat - can't wait.)



See tüüp palub juba teist hooaega järjest igas episoodis soola, aga ei saa ;__;



Ma pole ikka veel aru saanud mis on nende lillade joonte point.



Hajime (vasakul) üritab Juni (paremal) sundida ujuma minna veelkord demonstreerides oma mehelikkust ja sihikindlust.



Fanservice on tegelikult suhteliselt tähtis osa selles saates.



Kuna Hajime ikka veel arvab, et Jun on mees, üritab ta talle näidata asju, mis tavaliselt poistele meeldivad.



Sa kordad ennast, SHAFT... zetsuboushitat sa juba kasutasid eelmisel hooajal...

Ja see on ka ainus anime mida ma sel sügishooajal vaatan.

EDIT: ahjaa, visuaalid tõepoolest ei ole kõige paremad.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 03, 2009 20:40    Teema: Vasta viitega

Vaatasin esimese hooja ära. Eriti ei meeldinud. Algul shokeeris milliste kirvenägudega mõned pikajuukselised naistegelased olid (lühijuukselised olid OK). Pärast harjus silm ära.

Vahel oli tehtud oskuslikke lõike mudelitega. Järgneval pildid said kohvikus kokku Mentose-laadsed-kommid ja mingi kohvitaoline jook.



Alguslugu polnud tõesti eriti hull. Tüübil oli ju õlgedest kaabu nagu ka ühel teisel multikategelasel. Kuna pole eriti vanade jaapani vinüülidega tuttav siis meenutas pildiline pool mingit Bondi filmi algust.
_________________
http://www.giantbomb.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2009 08:11    Teema: Vasta viitega

noh see on maitse asi mulle küll meeldis. Kõige parem osa oli ikka viimane osa, kus sai nalja nabani. detsembris peaks teine hooaeg läbi saama, siis vaatn ka selle ära.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: