OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Tokyo Magnitude 8.0

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Nelj Juul 30, 2009 21:56    Teema: Tokyo Magnitude 8.0 Vasta viitega

"Seismologists believe there is a 30% chance that a major earthquake will strike Tokyo by around 2015 and a 70% chance within the next 30 years.

Government experts estimate that a magnitude 7.3 earthquake centred on Tokyo Bay could kill tens of thousands of people and leave 7 million homeless, while economic damage could total more than $1tn
."

http://www.guardian.co.uk/world/2008/nov/12/japan





Seda silmas pidades hakkas stuudio BONES looma animed, mis tegeleb hüpoteetilise olukorraga, kus Tokyot tabab 8.0 magnituudi tugevusega maavärin. Valmimisele eelnes autorite väitel kõva uurimustöö kõigest, mis sellise maavärinaga kaasas käib.

Rahulik tempo ja character design meenutasid Production I.G toodangut, olin üllatunud, kui ilmnes, et BONES anime taga on. Re¾issöör Masaki Tachibanale on see esimene vastutusrikkam töö, kuid kaasa on ta aidanud ka näiteks GitS-i ja Noiri valmimisel.





Idee on päris põnev, kuid tähtis on ka see, kelle silmade läbi lugu jutustatud on. Siin on tegelasteks koolitüdruk Mirai ja tema väikevend Yuuki, kes vanemate kiire elu tõttu isepäi Tokyo teise otsa läksid, ja neid lihtsast ligimesearmastusest aitav Mari. Tüdruku karakter on täitsa huvitav, ja ka tema hääl (Satomi Hanamura) meeldis mulle. Kuigi esimene osa ongi ainult pereprobleemide lahkamine, on dialoogid huvitavad ja loovad Miraist korraliku pildi - kohati ükskõikne, pole rahul kooli, veel vähem oma vanematega.




Eks näis, millise sisuga episoodid täidetakse, aga algus on hästi tehtud. Kui millegi üle viriseda, siis inimeste käitumine on pisut lahjaks jäänud, arvestades, missugune põrgu lahti läks. Aeglaselt kõnnitakse välja poolhävinud hoonest, aeglaselt kõnnitakse praamide juurde, mis neid saarelt ära viiks, istutakse treppidel ja lihtsalt oodatakse midagi. Ei loodagi, et anime ka inimloomuse kurjemat poolt uurima hakkab, aga võiks olla atmosfääri tarvis rohkem paanikat ja varieeruvust inimeste käitumises. Kas või juhuslikud karjed ja mõned tormavad tegelased teiste taustal.


_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Nelj Juul 30, 2009 23:38    Teema: Vasta viitega

Mul jooksevad silmad musta verd kui ma seda vaatan. Tundub, et nad raiskasid terve kunstieelarve sellele "extensive research and simulation of facts"'ile mida iga seeria alguses reklaamitakse (ja kuhu see nüüd jäi, ah? Sild läheb põlema ja ehitised purunevad? Järeltõuked kestavad veel 3 päeva? Need ideed võisid tõesti suurt uurimistööd nõuda!). Või siis pole nad kunagi näinud inimese (eriti naeratavat) suud ja seda kuidas mõjub naise suule huulepulk.
Karja inimeste animeerimiseks kasutatakse lowpoly ja lowres tekstuuridega 3d mudeleid oskamatu toon shadinguga (l2materials, n00bs, kõik ei ole plastikust tehtud, hea toon shadingu tegemine ei peaks teie taseme profide jaoks ju mingi raske asi olema? Ma olen alati öelnud, et jaapanlased oskavad 3d graafikat animedes kasutada ainult staatiliste taustade jaoks. Kohe kui sisse tuleb midagi rohkem liikuvat või (god forbid) elusat, lendab kõik peesse).
Aga olgu mis ma visuaalsest küljest ikka emon.

Idee iseenesest on tõepoolest väga huvitav, aga vähemalt esimese kolme osa jooksul jäi maavärina effektide näitamine veits tagaplaanile. Rohkem hävingut! Rohkem nutvaid ja haiget saanud inimesi! Rohkem kaost! Mis nad kõnnivad seal nii tuimalt ja istuvad nii tuimalt? Teie fakkin pealinn langes rusudeks ju!
Ma ise tegelt oleks sellist ideed arendanud veits teistmoodi: natuke vanem noormees hakkab vabatahtlikuks. Kuna tema aitab päästa inimesi rusude alt jms siis näeks tema silmade läbi maavärina halba külge palju paremini. IMO. Võibolla on see hoopis sitt mõte. shit idk

Vaatan ise praegu edasi ja jälgin mis sellest saab.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Reede Juul 31, 2009 15:02    Teema: Vasta viitega

Stuudio BONES on seekord tõesti alt vedanud. Üks nendest animedest, millel oleks vaatamine asi tutvustuse ja/või traileriga lõpetada. Jah, idee on muidugi tore ja ega originaalsusest kah puudu ei tule, aga teostus on vähemalt siiamaani olnud kohutav. Tahame verd ja pisaraid! Animatsiooni stiil pole suurem asi, vähemalt minu jaoks. Karakterid on... talutavad(peale peategelase, pubeka, kes arvab, et tal on maailma halvim elu). Vaatan edasi, aga ei välista pooleli jätmist mõne episoodi jooksul.
Kui see maavärin Tokyos lähima 30. aasta jooksul päriselt aset leiab, siis ma loodan, et see on sama ilus ja lilleline(maavärina kohta) kui Tokyo Magnitude 8.0-is.
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Reede Juul 31, 2009 15:17    Teema: Vasta viitega

tyger kirjutas:
(peale peategelase, pubeka, kes arvab, et tal on maailma halvim elu)

Ai seda ma unustasingi mainida ju!
Ei, jumala lahe ju, nii realistliku puberteedieas karakterit pole ma suht tükk aega näinud. Muidugi on tüütu laps, aga sellised need pubekad ongi.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Reede Juul 31, 2009 15:47    Teema: Vasta viitega

Stopa kirjutas:
tyger kirjutas:
(peale peategelase, pubeka, kes arvab, et tal on maailma halvim elu)

Ai seda ma unustasingi mainida ju!
Ei, jumala lahe ju, nii realistliku puberteedieas karakterit pole ma suht tükk aega näinud. Muidugi on tüütu laps, aga sellised need pubekad ongi.

Mina küll selliseid karaktereid ei suuda taluda.
Ja kui realistlik selline karakteritüüp ikkagi on? Muidugi on Hollywoodi filmid neid täis, aga personaalselt ei tea päris elus mina ühtegi, kes oleks koguaeg sellise tumeda eluvaatega. Võib olla on asi minu tuttavates.
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
zindrel



Liitunud: 27 Aug 2006
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Reede Juul 31, 2009 18:04    Teema: Vasta viitega

tyger kirjutas:

Mina küll selliseid karaktereid ei suuda taluda.
Ja kui realistlik selline karakteritüüp ikkagi on? Muidugi on Hollywoodi filmid neid täis, aga personaalselt ei tea päris elus mina ühtegi, kes oleks koguaeg sellise tumeda eluvaatega. Võib olla on asi minu tuttavates.


Kuidas kogu aeg? Minu mälu järgi pole Mirai nende osade jooksul veel sattunud olukorda, mille üle ta rõõmustama peaks.

Minule küll meeldib, et sellest pole tehtud järjekordset animet, kus kõik kannatavad, vinguvad ja surevad mingi õnnetuse tagajärjel. Samas on ju taustal toimuvast näha, et inimesed mitmetes olukordades surevad(Kokkukukkuv maantee, laine, mis tekkis pärast silla lagunemist).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Reede Juul 31, 2009 22:44    Teema: Vasta viitega

Ma mõtlesin rohkem selle 1. episoodi peale, kui kõik veel korras oli. Näiteks see, kui suvevaheaeg algas, leidis tema põhjuse vingumiseks. Ka järgmise stseeni ajal ta vingus. Koju jõudes vingus ta edasi. Kõige lahedam oli muidugi draama tekitamine sellest, et kook ei olnud ümmargune.
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
zindrel



Liitunud: 27 Aug 2006
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Reede Juul 31, 2009 23:32    Teema: Vasta viitega

Minu arvates ei tasu tema vingumist tõsise arvamusavaldusena võtta. Tal on ju puberteet, hormoonid möllavad ja lihtsast elust mõnu tundmine ei ole üldse lahe. Ning koogitükid sümboliseerivad laialiolevat perekonda, samas kui terve kook võiks olla ühtne pere.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Aug 01, 2009 00:20    Teema: Vasta viitega

Mulle küll meeldis Mirai isiksus. See oli kuidagi loomulik ja seejuures mitte liialt ebameeldiv. Temast sai kuidagi aru.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Laup Aug 01, 2009 21:09    Teema: Vasta viitega

Ei jõudnud isiklikult, esimesest osast kaugemale, kuidas see stoori edasi on siis?

Kas peale ilusate piltide midagi muud ka on? Just stoori osas?
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Püh Aug 02, 2009 08:18    Teema: Vasta viitega

chi kirjutas:
Ei jõudnud isiklikult, esimesest osast kaugemale, kuidas see stoori edasi on siis?

Kas peale ilusate piltide midagi muud ka on? Just stoori osas?

Story on isegi päris hea vahepeal, aga samas pole see ka midagi erilist. Näiteks kulus 4. episoodist pool Mirai nüpeldamisele(loe: filler). Ma usun, et pole mõtet edasi ennast sundima vaatama, kui teist episoodi ei kiskunud tõmbama.
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Cino



Liitunud: 26 Märts 2008
Postitusi: 130
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 09, 2009 19:25    Teema: Vasta viitega

Veits teemakohane:

Tokyos toimus võimas maavärin
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/tokyos-toimus-voimas-maavarin.d?id=25021481
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
BornIn1142



Liitunud: 6 Juul 2008
Postitusi: 404

PostitusPostitatud: Esm Apr 25, 2011 15:20    Teema: Vasta viitega

Ok. Tokyo Magnitude 8.0 on fantastiline.

Mulle meeldib, et sari polnud tavaline Roland Emmerich-stillis välk ja pauk õnnetuslugu ega kuiv dokumentaalfilm, vaid keskendus hoopis tegelaste emotsioonidele. Hiljutised sündmused vist demonstreerivad, kui realistlik sarja "rahulik" sündmuste käik oli. Paatos oli väga hea, ja kõik peategelased veenvad. Mirai küünilisus ja usutav lapsiksus olid mulle eriti sümpaatsed.

Ma vihkasin neid väikseid petekaid, mis sarjas ilmusid - aga lõppude lõpuks olid need vaid kamuflaa¾ sarja tõelisele petekale. Ma ei suutnud uskuda, et sari midagi nii lolli tegi - ja ma suutsin veel vähem uskuda, et see seda nii hästi tegi. ©üzeepööre töötas lõpuks sõna otseses mõttes uskumatult hästi.

Kokkuvõttes: väga hea, ambitsioonikas ja tunneterikas anime.
_________________
Tumbling down, tumbling down, tumbling down...

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum AIM Aadress MSN Messenger
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 25, 2011 17:18    Teema: Vasta viitega

See on minu üks lemmikuid sarju. See näitab kuidas õnnetus muudab iseka tüdruku maailmavaadet enda ja teiste suhtes. Alles lõppu poole selgub täielik tõde, mida püüdatkse varjata.

2 aastat hiljem ikkagi tabas Jaapanit suur maavärin, aga mitte Tokyot.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: