OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

teema kõigest ja mitte millegist
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 288, 289, 290, 291  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Kolm Apr 29, 2009 20:59    Teema: Vasta viitega

fix
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
annakas



Liitunud: 22 Jan 2008
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Kolm Apr 29, 2009 21:10    Teema: Vasta viitega

Isikule mõned postitused eespool kes ulmeromaani soovitust tahtis siis mina soovitan alati kõigile lugemiseks Roger Zelazny Amberi kroonikate romaane. 10 romaani + mingid 4-6 lühijuttu. Romaanid fantastilise plotiga ja tegelastega. Ise loen kõiki aastas vähemalt korra taas üle ja igakord leian midagi uut, mis varasemal lugemisel märkamata jäänud on. Eriti esimeses raamatus, tegelase mälu probleemide tõttu. Eesti keeles on esimesed viis romaani (kümnest) välja antud. Ja sellega lõppeb Corwini saaga. Esimese osa nimi on "Amberi Üheka Printsi", teine "Avaloni Püssid", kolmas "Ükssarviku Märk", neljas "Oberoni Käsi", ja viies "Kaose Kojad"

Merlinile keskenduvad romaanid on eestis avaldamata. (6-10 romaan).

Samuti on Roger Zelazny "Valguse Isand" väga hea raamat.


Nüüd asja kah. Kas keegi teist seda loodetavasti varsti ilmuvat eesti oma anime ajakirja "Otaku"-t on tellinud? Ja veel tähtsam oma tellimusele arve juba saanud?

Kohe JAFF-i ajal saatsin oma tellimuse Tartust postiga ära ja pole siiani arvet saanud. Nüüd muretsen tsipa. Kas neil on mingi kamm ja arveid pole veel kellegile saadetud või on teist keegi juba ammu arved saanud ja pean arvestama mõttega et mu tellimus on kaduma läinud ja pean uue teele panema.

Kas teil kellegil infot on "Otaku" arvete kohta.

Ja üks teine küsimus on mul ka. Kas keegi teab kas kusagilt oleks võimalik osta kõige esimese JAFF-i kataloogi. Mul eelmise ja selle JAFF-i oma olemas. Tahaks nüüd esimest ka lugeda ja omada et kollektsiooni täiendada.

annakas
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Kolm Apr 29, 2009 21:35    Teema: Vasta viitega

Stopa kirjutas:
Soovitage mõnda head ulmeromaani palun. Just sain Vahtkondadega ühele poole ja mu to-read nimekiri on tühi.

Loe näiteks Sterlingi Skismaatriks+'i, hiljuti eesti keeles ilmunud küberpunk-kosmoseooperit.

Aga mis täpsemalt huvitab? "Ulmeromaan" on väga lai mõiste, raske on midagi konkreetset soovitada. Kui Vahtkonnad (millest mina oma puuduva vene keele oskuse tõttu vaid esimest lugenud olen) meeldisid, siis võid ju Lukjanenkoga jätkata ja näiteks Peegelduste labürindi ette võtta. Eeldusel, et seda lugenud pole veel. Tõsi küll, ega sellel Vahtkondadega peale autori midagi väga ühist pole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Kolm Apr 29, 2009 21:55    Teema: Vasta viitega

Saan aru jah, et "ulmeromaan" on väga lai mõiste, aga mu maitse on ka väga lai. Väga meeldivad näiteks ka Arkadi ja Boriss Strugatskite raamatud, no exceptions.

Suur tänu soovituste eest, lähiajal astun raamatukogust läbi ja vaatan lähemalt.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Kolm Apr 29, 2009 21:58    Teema: Vasta viitega

Stopa kirjutas:
fix

Kas seda peab nüüd tõesti igal uuel leheküljel tegema?
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Kolm Apr 29, 2009 22:06    Teema: Vasta viitega

Stopa kirjutas:
Soovitage mõnda head ulmeromaani palun. Just sain Vahtkondadega ühele poole ja mu to-read nimekiri on tühi.


Mulle meeldis The Old Man and the Sea.
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 29, 2009 22:17    Teema: Vasta viitega

annakas kirjutas:
Nüüd asja kah. Kas keegi teist seda loodetavasti varsti ilmuvat eesti oma anime ajakirja "Otaku"-t on tellinud? Ja veel tähtsam oma tellimusele arve juba saanud?...

Nii nagu mina aru sain, siis esmaspäevast alates pidid hakkama arveid saatma. Rõhutan aga siinkohal, et arved saadetakse e-mailiga (mis oli ka kupongil kirjas), niiet kellel jäi e-mail märkimata, nende osas ma nüüd ei tea, mis teha. Pmst võin homme sellelt isikult uurida.

Võin aga öelda, et ka mina pole arvet saanud.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 29, 2009 23:08    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Saan aru jah, et "ulmeromaan" on väga lai mõiste, aga mu maitse on ka väga lai. Väga meeldivad näiteks ka Arkadi ja Boriss Strugatskite raamatud, no exceptions.

Suur tänu soovituste eest, lähiajal astun raamatukogust läbi ja vaatan lähemalt.


loe nt pelevini. ja mitte venelastest gibsonit. eesti keeles on ilmunud vist ka neil stephensoni lumevaring.

edit / aga gibsonit soovitan lugeda kindlasti inglise keeles. ja pelevini 6uduste kiivrit soovitan v2ltida ja omon rad lugeda esimesena. ja kas sulle meeldib ka strugatskite tigu n6lvakul ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Kolm Apr 29, 2009 23:34    Teema: Vasta viitega

Inglise keeles ikka, kui ma selle inglise keeles kätte saan. Originaalkeeles lugeda on teh win. Mu arust.
Ja Tigu Nõlvakul on üks nendest Strugatskite raamatutest mis mul lugemata on. Veel. Äkki peaks hoopis selle ette võtma :P
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
annakas



Liitunud: 22 Jan 2008
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Nelj Apr 30, 2009 11:53    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
annakas kirjutas:
Nüüd asja kah. Kas keegi teist seda loodetavasti varsti ilmuvat eesti oma anime ajakirja "Otaku"-t on tellinud? Ja veel tähtsam oma tellimusele arve juba saanud?...

Nii nagu mina aru sain, siis esmaspäevast alates pidid hakkama arveid saatma. Rõhutan aga siinkohal, et arved saadetakse e-mailiga (mis oli ka kupongil kirjas), niiet kellel jäi e-mail märkimata, nende osas ma nüüd ei tea, mis teha. Pmst võin homme sellelt isikult uurida.

Võin aga öelda, et ka mina pole arvet saanud.


Ohh väga suured tänud. Seda et arve tuleb e-posti märkasin jah aga kuna nii palju aega oli mööda läinud ja mai juba varsti käes hakkasin muretsema.

Nüüd tean oodata et varsti peaks arve tulema.

Ma ei jõua mai numbrit ära oodata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Nelj Apr 30, 2009 13:31    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
neil stephensoni lumevaring.

Tahtsin juba öelda, et see polnud ju nii hea. Aga siis tulid rottvärgid (oli vist nende nimi) meelde.

Ise soovitaks nimekirja lisada Dan Simmons'i Hyperioni Cantose, 4 korralikult paksu ja hästikirjutatud raamatut.

Omamoodi huvitav on ka Francis Carsac'i "Tulnukad Eikusagilt", mis oli omal ajal NSVL aladel populaarne, ent mida pole kunagi inglise keelde tõlgitudki.


Kantileen Leibowitzile on huvitav seetõttu, et on kirjutatud 50ndatel, ent on aegumatu. Pärast 3. maailmasõda, tuumasõda, on maailm muutunud elutühjaks kohaks ja ainsaks tsivilisatsiooni kandjaks on taas kord saanud kirik. väike seosetu katkend minu blogis
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 30, 2009 13:45    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Tahtsin juba öelda, et see polnud ju nii hea.

nujah. metaverse versus cyberspace oli kuidagi harjumatu ja liiga palju seletas lahti kohati probleeme nende tegevuse käigus ilmsiks tulemise asemel, aga üldiselt 5+ minu poolt settingu ja easy fiilingu poolt

snow crash kirjutas:
All these beefy Caucasians with guns! Get enough of them together, looking for the America they always believed they'd grow up in, and they glom together like overcooked rice, form integral, starchy little units. With their power tools, portable generators, weapons, four-wheel-drive vehicles, and personal computers, they are like beavers hyped up on crystal meth, manic engineers without a blueprint, chewing through the wilderness, building things and abandoning them, altering the flow of mighty rivers and then moving on because the place ain't what it used to be.


Tsiteerin::
Dan Simmons'i Hyperioni Cantose

i approve

Tsiteerin::
Francis Carsac'i "Tulnukad Eikusagilt"

muideks see on vist esimene ulmekas mida ma lugesin ja ilgelt meeldis kui ma olen 12 või nii.

Tsiteerin::
Kantileen Leibowitzile

ma tahtsin selle kohta öelda, et see ei olnud ju nii hea, aaga midagi tas siiski oli. mulle meeldis vast esimene kolmandik raamatust kõige rohkem

kui juba soovitamiseks läks siis iain banks'il pole ka viga. aga mulle meeldib tema raamatutest kõige rohkem "herilase vabrik", mis ei ole üldse ulmekas nagu tal ülejäänud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Nelj Apr 30, 2009 14:06    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:

Tsiteerin::
Francis Carsac'i "Tulnukad Eikusagilt"

muideks see on vist esimene ulmekas mida ma lugesin ja ilgelt meeldis kui ma olen 12 või nii.


Umbes samasugune ajalugu on ka minul selle raamatuga. Lugesin seda umbes sama vanalt, meeldis väga ja paar aastat tagasi nägin seda ühel raamatukogu tühjendusmüügil 2 krooniga ja ostsin riiulisse tolmu koguma. Ulmezanri easy reading.

Simak'i Linn Paneb mõtlema inimese ja inimkonna kaduvuse ja iseloomu üle. Jupiteri lippajad tulid meelde.

Eesti klassikast tuli meelde veel Siim Veskimees. Kuu Ordu on sisukas ja mõnusalt tehnikat seletav jne, aga viimati lugedes jätsin vahepeal lehekülgi tosinate kaupa vahele, kuna tegevust lihtsalt ei olnud. Tema Kõver Mets on ka huvitav, kui paljudes sellise zanri raamatutes ikka tegevus Eestis ja tänapäeval toimub? Samas pole tegu ulmega.

Kui juba läks teema selliseks, küsiks, mis teosega on tegu. Võib olla Veskimehe looming. Sisu: paralleeluniversumis asuv superarvuti võtab ühendust lihtsa meie dimensiooni inimesega (vist oli lihtne eesti tudeng vms, mis kinnitab Veskimehe autorluse teooriat), järgneb paralleluniversumites toimuv sõdimine, universumite vahel on ebastabiilsed vahemaailmad. Superarvuti töötab mingite kerade pealt, paar sellist istutatakse ka peategelase lõpuks sisse, kui see lahingus viga saab. Lugesin aastaid tagasi ja see on kõik, mis mu mälu suudab meenutada.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.


Viimati muutis seda Random Hero (Nelj Apr 30, 2009 14:16). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Valdars



Liitunud: 18 Okt 2006
Postitusi: 186
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 30, 2009 14:15    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:

Kui juba läks teema selliseks, küsiks, mis teosega on tegu. Võib olla Veskimehe looming. Sisu: paralleeluniversumis asuv superarvuti võtab ühendust lihtsa meie dimensiooni inimesega (vist oli lihtne eesti tudeng vms, mis kinnitab Veskimehe autorluse teooriat), järgneb paralleluniversumites toimuv sõdimine, universumite vahel on ebastabiilsed vahemaailmad. Superarvuti töötab mingite kerade pealt, paar sellist istutatakse ka peategelase lõpuks sisse, kui see lahingus viga saab. Lugesin aastaid tagasi ja see on kõik, mis mu mälu suudab meenutada.

Meenutab natuke üht juttu, mida ma kunagi Algernonis lugesin.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 30, 2009 17:11    Teema: Vasta viitega

ulmeteemadel jätkates leidsin neuromanceri audiobooki netist vabalt allalaaditavana. kvaliteet on ilgelt sitt, aga tegelikult annab kuulata küll :P. pluss on see, et loeb seda autor ise ja gibson on väga karismaatiline kõneleja imo (no maps for these territories).

ja soovitada oskan veel orson scott cardi "enders game'i". ja philip k. dick - blade runner on ka vist eesti keelde tõlgitud ja ubik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ewty
küsimus poistele ...


Liitunud: 20 Mai 2007
Postitusi: 414
Asukoht: tagasi Eestis

PostitusPostitatud: Nelj Apr 30, 2009 18:30    Teema: Vasta viitega

oh, ulmekad :) see on minu teema. Kui ma nüüd väga metsa ei pane siis olen lugenud kõiki siinmainitud ulmekaid va öine vahtkond. kui võimalik loen raamatut eesti keeles sest olen laisk, kuid mõningate sarjadega on juhtunud, et olen pidanud poole pealt võtma ette ingliskeelse varjandi sest pole viitsinf oodata kuna tõlgitakse.

olen suur postapokalüptiliste asjade fänn, samuti hindan küberpunki alla kuuluvaid teoseid.

mõningad soovitused siis:

Trifiidide päev on üks minu lemmikuid. Tegevus toimub põhimõtteliselt postapokalüptilises maailmas, aga hukka ei saanud maailm mingi sõja läbi nagu enamikes sellesarnastes raamatutes. vaga hea ja sujuv jutustamine Muhe

Stephen Kingi Tumeda torni saaga (kokku 7 osa) on ka päris huvitav. Selleks et kõikidest seostest aru saada peab ameerika kultuurist päris palju teadma. Tegevus toimub kuskil mujal maailmas kus 'aeg on edasi läinud'. Meie mõistes siis postapokalüptiline jälle, kus aeg teeb trikke ja raamatu peategelane üritab koos kaaslastega pääseda tumeda tornini et kõik korda saaks. Olen pooleli VI osaga praegu.

Dan Simmonsi Hyperioni sarja mainiti aga mitte pikalt. tegevuson samuti seotud aja keerulise olemusega. Kuskil kaugel kolkaplaneedil on kummalised ehitised, ajasargad, mis aegajalt aktiveeruvad aga kellegil pole tegelikult aimu mis juhtub, miks ja kuidas. Asjasse on ka seotud tehnotasand (ehk siis AI) ja kirik. Olemas on kosmoselaevad, ruumiväravad, ajaränded, armastus, action ja loomulikult veristaja kes valvab ajasarku ja on üleüldse üks mu lemmiktegelasi ulmeraamatutest LaLaLaa


Eesti kirjanikest on Veskimees väga hea, samuti Lew R Berg, Veiko Belias. Indrek hargla esimesed raamatud on ülme tema hilisem looming on midagi kahtlast ???

aga tegelikult kui aus olla siis olen viimasel ajal hakanud rohkem fantaasia raamatutele keskenduma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
little_devil



Liitunud: 5 Mai 2007
Postitusi: 274
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitatud: Nelj Apr 30, 2009 21:28    Teema: Vasta viitega

kurat.. pool juttu lugesin läbi ja ei viitsind enam..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Nelj Apr 30, 2009 21:43    Teema: Vasta viitega

little_devil kirjutas:
kurat.. pool juttu lugesin läbi ja ei viitsind enam..


how DARE you. GRRRR!
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Nelj Apr 30, 2009 22:58    Teema: Vasta viitega

Stopa kirjutas:
Ja Tigu Nõlvakul on üks nendest Strugatskite raamatutest mis mul lugemata on. Veel. Äkki peaks hoopis selle ette võtma :P


Ma pole 100% kindel aga see tõlgiti LR jaoks vist ainult osaliselt. UUri asja enne kui lugema asud, kuigi oma mäletamist mööda oli OK ka nii nagu on.
_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Nelj Apr 30, 2009 23:14    Teema: Vasta viitega

Õnneks eesti-vene keelebarjäär pole minu jaoks mingi ületamatu sein, niiet tõlge eriti ei loe :P
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 288, 289, 290, 291  Järgmine
Lehekülg 289, lehekülgi kokku 291

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: