OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Sky Crawlers
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 11, 2009 21:03    Teema: Sky Crawlers Vasta viitega


Sky Crawlers, Mamoru Oshii, 2008 (treiler)

Aeglaselt kulgev lugu hävituspilootidest, kes on sõja tarbeks geneetiliselt kohandatud või kloonitud või mida iganes. Meditatiivne pilguheit ühe lennubaasi asukate ellu, läbi peategelase Kannami silmade, kes avastab seda ümbrust nagu vaatajagi. Unenäolise tempoga hargneb lahti "armastus"lugu Kannami ning tema ülemuse Kusanagi vahel ning kild haaval saame informatsiooni Kannami eelkäijast Jinroh'st baasis, tema suhtest ülejäänud meeskonnaga, konfliktist milles nad osalevad ning nende enda olemusest mitte kunagi vananevate lapspilootidena (loe Kildrenitena).


Ilgelt ilus on. Filmis on tublisti CGI'd ja 2d animatsiooni segamini ja korraga kaadris ning selline integratsioon on alati esmapilgul võõrastav. Kuid animatsiooni kvaliteet on super. Arvutiga genereeritud lennukimudelid näevad välja majesteetlikud ning tegelased lihtsad, aga hingestatud.

Minu arvates on see Oshii kõige mõtisklevam film siiamaani. Tegelaste näoilmed on lavastajale omaselt tühjad, robotlikud. Aeg tundub raskelt kaadris hõljuvat. Film suutsis mind kiiresti oma lummusesse haarata, kuigi filmi tempo ei ole just kõige klassikalisem. Suurem osa filmist ei ole peategelasel erilist konflikti millegagi ning ta ei taha ka midagi maiselt kombatavat. Kuid Oshii on minu arvates novaatorlik filmitegija ning tema teoseid oleks vale võrrelda filmidega, mida sa juba näinud oled või üritada tema lugusid hinnata mingite tavapäraste normide alusel.






















Soovitan soojalt seda äktsion/thriller/draamat kõigil vaadata. Isegi kui mõtlikud filmid on sulle tüütud, peaksid tõsiselt vägevad lennukivõitlused su huvi filmi lõpuni hoidma. (Vaated lennukite kokpitist, kaamera liikumine, valgus jne olid simply amazing!)

PS: Muusika Kenji Kawailt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Märts 11, 2009 22:45    Teema: Vasta viitega

a kas itano circust ka oli v?
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Kolm Märts 11, 2009 23:54    Teema: Vasta viitega

Sai ka vaadatu ja kirjutatud - The Sky Crawlers

Soovitan JAFF´ile vaatam minna, õhulahingute heli ning visuaal on kinokogemuse jaoks parimas trimmis.


_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 12, 2009 00:41    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
a kas itano circust ka oli v?


no circus :(((
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Reede Märts 13, 2009 22:25    Teema: Vasta viitega

Jäin lõpuks sellise avi faili juurde: Subtiitrid ja kvaliteet on rahuldav.

[XviD-gg]_The_Sky_Crawlers_[0E78C378]
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Star



Liitunud: 9 Sept 2004
Postitusi: 176

PostitusPostitatud: Kolm Märts 18, 2009 17:40    Teema: Vasta viitega

Väga igav ja aeglane. 2 tundi venitati täis väga pikkade ja mõttetute kaadritega. Pilt oli ilus aga karakterid ei sobinud taustaga kokku. Väga halvasti olid karakterid joonistatud. Üldse tundub, et karakteride joonistamine on animedes kolmanda järguline viimasel ajal. Kogu tähelepanu läheb tausta või mingite muude objektidele.

Mina ei soovita seda animed vaadata. Ajaraiskamine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Boom Jinx!



Liitunud: 18 Dets 2008
Postitusi: 83
Asukoht: A State of Trance!

PostitusPostitatud: Laup Märts 21, 2009 08:44    Teema: Vasta viitega

Mulle küll see film meeldis! Animatsioon ja muusika olid minuarust natuke Gits : Innocence sarnased. ???
_________________
Mina OtakuCenteris


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
HotPapa1



Liitunud: 2 Veeb 2007
Postitusi: 86

PostitusPostitatud: Püh Märts 22, 2009 13:52    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka ja ei olnud just kõige parem. Just sü¾ee poole pealt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Laup Apr 04, 2009 00:26    Teema: Vasta viitega

mulle meeldis väga. kuulduste põhjal, et aeglane jne, eeldasin hullemat, aga täitsa talutavalt jooksis. kui millegi üle kurta, siis mõned kildrenitest oleks võinud veidi nooremad välja näha, et tavainimestest erinemine rohkem esile tuleks... samas käitumise tasandil oli infantiilsuse tabamine kümnesse.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Laup Apr 04, 2009 12:43    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldis ka. Hoolimata sellest paljuräägitud üliaeglasest tempost (või äkki just tänu sellele) oli filmi olustik väga hästi edasi antud, tegelaskujud korralikult läbimõeldud ning vaatajale pakuti mõtlemisainet hulga rohkem kui ühel keskmisel filmil on kombeks pakkuda. Ning mul on hea meel, et mul õnnestus see teos just kinos ära näha - seda esiteks juba suurepärase visuaalse külje pärast (need õhukaadrid pakkusid ikka tõelist naudingut), aga ka seetõttu, et kodus hilja õhtul poleks ma seda pikka ja rahuliku hooga kulgevat teost ilmselt ühe jutiga ära suutnud vaadata ning see oleks mu arvamust antud filmist kindlasti mingil määral kahandanud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Apr 04, 2009 20:55    Teema: Vasta viitega

Eriti halb see ei olnud, samas eriti hea sa ka polnud...
Venitas filmi l6puni v2lja, aga lennuki s6jad olid ypriski laheded..
Samas v2ga pindak2iv oli see, et tegelased olid halvasti joonistatud..Kui paned valge s2rgi peale (Selle all m6tlen ma ilusti joonistatud ymbrust.) musta plekki, (Tegelase n2gu) siis see must plekk j22b silma rohkem.
Mulle tundus, et sellel filmi oli ainult 1 soundtrack ja l6pus k2is see mulle juba pinda..
L6pp oli 22rmiselt lahtine ja oleks soovinud paremat l6ppu..
Aga sellegi poolest oli see film p2ris vaadatav.. :)
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Apr 06, 2009 23:54    Teema: Vasta viitega

Mulle see film ei meeldinud. Kindlasti mängis oma osa selles Ateena kino ebaadekvaated tingimused (väike ekraan ja halb heli), kuid siiski, ma ei saa üle sellest kripeldavast tundest, et Mamoru Oshii, tunnustatud geenius, lihtsalt ei oska neid kõiki tõeliselt häid mõtteid enda peas ekraanil enda eest rääkima panna. Või siis minu vähemusega neid kommunikeerida. Teisisõnu, filmi esimene tund oli minu jaoks sihitu ja surmigav.

Heaks muutus film aga peale seda bowlingusaali stseeni, mida ma hea meelega kunagi tulevikus üle vaataksin, sest seal oli nii palj pikantseid üksikasju, mis mind ootama ja aatama panid. Aga see hea stseen, ja sellele järgnev adekvaatne asjade toimumine, ei suuda minu jaoks heastada kõike seda jura mida ma senini haigutades jõllitanud olin. Umbes nagu Avalon'i vaadates, mis on enam-vähem ainus film, mis mind kinosaalis magama on pannud. Ja see on eriti jube, arvestades kui suur aeglaste filmide armastaja ma olen.

Aga ta ei olnud halb. Ta oli lihtsalt... kehvasti tehtud minu jaoks. Mind ei huvitanud tegelased ja nende psühhoseksuaalsed probleemid, ega see ilmasõdasid feti¹eeriv maailm kuhu nad asetatud olid. Ega ka need dialoogid. Võib-olla oli viga allikmaterjalis siis.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Teis Apr 07, 2009 00:11    Teema: Vasta viitega

Pean fushiga nõustuma.

Läksin seda vaatama lootuses näha midagi GiTS sarnast, Mamoru Oshii ja Kenji Kawai ikkagi ju. Nii Yoshy kui erick on öelnud, et GiTS on samas igav, veniv ja võib-olla lihtsa inimese jaoks liiga vähe mõtlemisjuhiseid andev. nüüd sain ma lõpuks aru, mida nad selle all mõtlesid.

Lõpptulemus: jõllitasin tund-kakskümmend kaks ekraani, püüdes sellest informatsiooni kätte saada. Aga mida ei ole, seda ei ole. Täpselt nagu fushi ütles, Oshiil on peas head mõtted, aga nende edastamine ei kukkunud kohe üldse välja.

Nagu mina aru sain, oli tulevik (?) läinud seda rada, mida oli kirjeldatud Punase Kääbuse raamatutes - kuna riikidevaheline aateline sõda oleks paratamatult lõpenud tuumasõjaga, mis omakorda oleks tähendanud inimkonna hävingut, siis võeti sõda, aretati selle jaoks spetsiaalsed kuluartikkel-inimesed, kelle ainus koht oligi omavahel sõdida. Ehk siis sõjast tehti lihtsalt suur show. See omakorda selgitas stseene, mis minu taktikalise mõtlemise ajukääru panid ahastusest karjuma: sõjalennukite täpset koosseisu, marsruuti ja sihtmärke kanti täie rahuga üle telekast, mitte ei hoitud meediablokki ja raadiovaikust.

Iseenesest ju huvitav teema. Aga suurem osa ajast kulus tõesti aeglaste stseenide peale, kus tegelased lihtsalt ringi koperdasid ja triviaalset juttu puhusid.

Silma hakkas ka, et Oshiile meeldivad lisaks Basset hound'idele ka suured, abstraktsed pöörlevad vaskkettad.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 07, 2009 00:37    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Silma hakkas ka, et Oshiile meeldivad lisaks Basset hound'idele ka suured, abstraktsed pöörlevad vaskkettad.


see on leierkast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 07, 2009 06:40    Teema: Vasta viitega

Mulle film meeldis. Just selle pärast, et tegu oli aeglase ja esialgu sisutühja filmiga, kust lõpuks midagi ka arenes. Vahepeal sai lihtsalt ilusaid pilte vaadata (muusikat ju polnud). Ja lõpp oli väga hea, potentsiaalne mõtlejapaneja.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
inz002



Liitunud: 1 Mai 2007
Postitusi: 410
Asukoht: kus, mis ja mida krdit

PostitusPostitatud: Teis Apr 07, 2009 14:07    Teema: Vasta viitega

Seal kohas, kus muusikat tajuda oli, tundsin mõnusat meloodilist külmavärinat oma kehas, tõesti hea oli... Filmi kokkuvõtteks ütlen, et hea oli, aga minu jaoks natuke igav...
Ja see kutsa oli nii armas ja lahe Muhe
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 09, 2009 21:20    Teema: Vasta viitega

Mina käisin õega vaatamas ja olin rahul, sest sain lugeda eesti keelseid subakaid, muidu oleks sisu väga raske olnud minu jaoks. Tänu eesti keelsetele subakatele sain pihta mõningatele asjadele, mida muidu poleks saanud. Kas te saite ikka pihta kes ta tegelkult oli ja mis juhtus lõppu stseenis. Tegelikult on ilmunud viis raamatut igavesti noortest lenduritest. Minule küll meeldis ja igav ei hakkanud. Lihtsalt siis ei saaadud pointile pihta kui igav hakkas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Võhik



Liitunud: 9 Juun 2008
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn-Tartu mnt

PostitusPostitatud: Teis Apr 14, 2009 23:03    Teema: Vasta viitega

Minu jaoks ei olnud see anime igav. Vastupidi mulle meeldis see mõnus kulgemine (aga noh ma olengi imelik).

Lõpp ei jätnud minu jaoks lahtiseid otsi ning ma arvan, et see oli hea, et see film jättis osad küsimused õhku rippuma, vastuseta. Individuaalne mõtlemine on vahel hea kuna siis jõuavad inimesed erinevate tulemusteni-kui oleks kõik puust ja punaselt ära jutustatud, siis poleks oma halle ajurakukesi saanudki liigutada.

Sõja kontseptsioon oli seal filmis huvitav, kuid ma arvan, et ta ei erine nii drastiliselt ka praegustest sõdadest. Ka praegused sõjad on showd. Inimesed kes telekat vaatavad on kursis, et Obama saadab 17 000 sõdurit juurde Afganistani. Samuti kui huvi pakub saab ka infi tulevastest strateegiatest ja operatsioonidest (vähesed neist on salajased). Sõda kajastatakse Paris Hiltonit käsitlevate uudiste ja spordiuudiste vahepeal. Mina tänapäeva sõja ja filmis kajastatava sõja vahel nägin kahte erinevust: esiteks seal toimus kogu sõda taevarindel ning teiseks sõdurid olid filmis mingid GMO-d. Sellega aga erinevused piirduvad.
_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
SDE-inimene
Feilfest
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Apr 14, 2009 23:39    Teema: Vasta viitega

See anime on suutnud panna arvamusliidreid jubedat sitta kirjutama.

Aga ma ei jäänud epiloogi ootama. Mis seal veel juhtus?
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 15, 2009 11:11    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Aga ma ei jäänud epiloogi ootama. Mis seal veel juhtus?


uus lendur tuli baasi, kes oli kahtlaselt selle eelmise sarnane.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: