OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Chäos:HEAd

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Nelj Märts 05, 2009 22:48    Teema: Chäos:HEAd Vasta viitega

Sellest animest on siin-seal natuke räägitud, aga kuna tal oma isiklikku teemat pole, siis ma tunnen endal kohustust see nüüd luua. Jõudsin mõned päevad tagasi viimase osa ära vaadata ja tahaks nüüd natuke muljeid jagada.


Chäos;HEAd
anidb | ann | koduleht

Märksõnad:
action, angst, comedy, daily life, decetive, horror, school life, sci-fi, seinen, super power, tragedy, violence. Vau, aitäh, anidb.

Sisu: ¹
Takumi on raskeloomulise otakuismi käes vaevlev hilisteismeline kooliõpilane, kes elab merekonteineris, konsumeerib ohtralt koolat ja huvitub ainult kahemõõtmelisest maailmast. Lisaks on tal tohutult hea kujutlusvõime, mis paneb ta mõnikord olukordadesse, kus ta ei suuda reaalsust väljamõeldisest eristada. Samal ajal, kui Takumi oma vaikset nohikuelu elab, arvutimänge mängib ja animetegelaste kujusid kogub, hakkavad tema kodulinnas toimuma salapärased mõrvad ning levivad kuuldused eriti julmast sarimõrvarist, kes mõningate kuulujuttude põhjal pidavat vähemalt välimuse järgi hoopis üks kena väike tütarlaps olema. Ühel päeval saab Takumi interneti kaudu vihje lähedal toimunud mõrva kohta ja otsustab asja uurima minna. Ja leiabki eest julma veretöö ning selle keskmes seisva noore tüdruku, kes on parasjagu ametis oma ohvri kehasse järjekordse ora torkamisega. Takumi suureks hämmastuseks teab tüdruk tema nime ja annab mõista, justkui ta oleks teda sinna oodanud.
-----------
¹ - kopeerisin sissejuhatuse teisest teemast, kuna see on siiamaani pädev ja ei spoileda midagi peale esimese episoodi ära. Lisaks olen ma laisk.

Hinnang:
Anidb ¾anrimääratlus võtab selle anime sisu väga hästi kokku - komöödia ja tragöödia, igapäevaelu ja supervõimed, school life ja ängistav horror - terve mõistuse jaoks lihtsalt rida vastandlikke ning omavahel absoluutselt kokkusobimatuid sõnaühendeid, antud sarjas aga kõik ühte patta kokku pandud, vürtsiks veel natuke psühholoogilist thrillerit lisatud ning saadud kompott hoolega ära segatud, läbi keedetud ja lõpuks veel kaunistuseks tsipakene romantikat peale raputatud.

Põhimõtteliselt on tegu ikkagi psühholoogilise õuduslooga, kuigi aegajalt paistab, nagu üritaks tegijad meid seda fakti mõneks ajaks unustama panna, et siis vaatajat uinutanuna jälle mõne häirivama kaadri või külmavärinaid tekitava ideega lagedale tulla. Mis sa muud oskad mõelda, kui ühel hetkel näidatakse sulle suhtedraamat, kus üks pärismaailmast täielikult võõrdunud nohik jageleb kuue piltilusa tütarlapsega ning järgmisel hetkel asendatakse see näiteks kaadriga emast, kes ei suuda reaalsusega leppida ja hoiab hellitavalt süles oma ammusurnud, kõdunevat imikut. Selliseid kontraste tuli animes ette rohkem kui küll ja mitte ainult nende kahe äärmuse vahel, vaid ka kõikvõimalikes teistes suundades. Selle üle, et sü¾ee ettearvatav oleks, igatahes kurta ei saa.

Mis aga selle potentsiaalselt täitsa hea anime minu jaoks natuke ära rikkus, oli äärmiselt antipaatne peategelane. Kaua sa ühe nutva ja halava, iga asja üle viriseva ja tüdrukute selja taha pugeva tüübi tegemistele ikka kaasa elada viitsid, minul vähemalt viskas suhteliselt kiiresti üle. Ma ei arva, et peategelane peaks olema alati tugev ja kõigile raskustele sirge seljaga vastuastuv, kuid minuarust keerati seekord vint natuke üle - inimlike nõrkuste ja iseloomuga tegelase asemel sündis hoopis üks tugevalt võimendatud stereotüübi esindaja, kes lõpuni üsna halliks ja näotuks jäi. Lisaks võiks see näitleja, kes Takumi tegelaskujule hääle andis, endale mingi muu töö leida.

Ülejäänud tegelased, tüdrukud, olid enamvähem OK, kuigi igaüks neist esindas suuremal või vähemal määral mingit stereotüüpi. Character development ei olnud selle anime puhul küll tugevaim külg, kuid oleks Takumit natukenegi sümpaatsemana kujutatud, poleks see mind vast väga häirinud.

Ühesõnaga on tegu igas mõttes äärmuseid kompava animega. Ning lõpptulemus on täpselt selline, nagu üks matemaatikaga kursis olev inimene võib arvata - keskpärane. Ka muusikaline külg järgis sama valemit: OP oli suurepärane, taustamuusika normaalne ja ED täielik jura. Visuaalsele poolele etteheiteid teha ei saa (Madhouse ikkagi).

Lõpetuseks üks pilt wikipediast, ekraanilaskude tegemiseks pole seda animed kahjuks enam käepärast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 05, 2009 23:03    Teema: Vasta viitega

Mõnusa ED'iga anime. Näitas, kuidas mõni hea idee ikka ja jälle igavaks jamaks moonduda suudab.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Reede Märts 06, 2009 13:14    Teema: Vasta viitega

Esimesed episoodid olid lihtsalt super, ülejäänud lendasid kolinal allamäge. Üks sellistest animedest, mille võib vabalt vaatamata jätta. Aga nõustun 100% Ummi'ga, ED on väga hea.
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Reede Märts 06, 2009 15:01    Teema: Vasta viitega

Mida te selles endingus kuulete, mina ei saa aru. Täiesti ilmetu popplugu; umbes selline, mida Eurovisioonile võiks saata. Rääkimata äärmiselt imalatest sõnadest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Reede Märts 06, 2009 15:05    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Mida te selles endingus kuulete, mina ei saa aru. Täiesti ilmetu popplugu; umbes selline, mida Eurovisioonile võiks saata. Rääkimata äärmiselt imalatest sõnadest.

Mõtetu küsimus. Asi on maitses.
Tagasi teemasse?
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Reede Märts 06, 2009 15:11    Teema: Vasta viitega

Sekundeerin @ shädõumään.
Lihtsalt huvi pärast otsisin jutuubist EDi üles, ei paku pinget :)
Back to listening to Queen then...
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Reede Märts 06, 2009 15:16    Teema: Vasta viitega

tyger kirjutas:
Asi on maitses.

Mis aga ei tähenda, et muusikamaitse üle ei või arutleda. Minus lihtsalt tekitas natuke hämmastust, et pärast seda, kui ma olin kirjutanud, et ED on täielik jura, tulid kohe vastuseks kaks postitust, millest mõlemas seda lugu kiideti. Ilmselt on mu maitse siis natuke off :)

Teemasse siis - ei tahaks teiega selles osas ka päris nõustuda, et anime tase hilisemates episoodides eriti alla oleks käinud. Minuarust oli ta algusest peale suhteliselt keskpärane ja ei läinud ta hiljem ei oluliselt paremaks ega ka kehvemaks. S.t. mingit tipphetke ma küll välja tuua ei oska, kuigi loomulikult oli nii paremaid kui halvemaid episoode.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 06, 2009 15:53    Teema: Vasta viitega

Algus tuli jah kõva pauguga, aga edasi sai ideemeistritel vist mõte otsa ja prooviti kuidagi osad kokku veeretada. Jätsin 7'nda osa järelt pooleli.

Ilus ülevaade muidu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
siret95



Liitunud: 31 Märts 2009
Postitusi: 5
Asukoht: tallinn, nõmme

PostitusPostitatud: Teis Märts 31, 2009 17:20    Teema: Vasta viitega

minu arust võiks sellele animele anda hinnangu 5/10 kuna vahepeal oli see nii ajuvaba et kohe no ......
ja üldse mulle ei meeldinud see peategelane ta nägi suht kahtlane välja URRRRRR
_________________
http://myanimelist.net/profile/siret95
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
ShiroiNeko



Liitunud: 4 Apr 2009
Postitusi: 28

PostitusPostitatud: Laup Apr 04, 2009 16:09    Teema: Vasta viitega

Meeldis, aga oleks v6inud parem olla .D
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Võhik



Liitunud: 9 Juun 2008
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn-Tartu mnt

PostitusPostitatud: Laup Apr 04, 2009 22:47    Teema: Vasta viitega

Kordan eelkõnelejate juttu, et algas väga tugevalt, aga siis vajus ära. Alguses käsitleti mõnusalt otaku teemat, kuid kuskil sarja poole peal hakkas see kaduma ning ühiskondlik sõnum sellega ka kadus. Sarjas meeldis mulle ka pärismaailma ja peategelase hallukate segunemine: alati oli huvitav spekuleerida kumma asjaga on tegemist, aga ka sellega on sama lugu, et lõpu poole kadus ka see huvitav tahk ära. Päris viimane osa oli ka minu arust suht... kahtlane. (mulle meeldis OP)
_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
SDE-inimene
Feilfest
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: