OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Aoki Ryuusei SPT Layzner (Sunrise, 1985-86)

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Nov 13, 2008 01:22    Teema: Aoki Ryuusei SPT Layzner (Sunrise, 1985-86) Vasta viitega

Aoki Ryuusei SPT Layzner
蒼き流星SPTレイズナー (Sunrise, 1985-86) / Wiki | ANN | Anidb



Sünge, vägivaldne ja laastavalt masendav 80-ndate real robot anime. Külm sõda kestab edasi ning on oma otsadega jõudnud Marsile, kuhu kumbki suurriik on rajanud hulganisti baase. Nende vahele on pigistatud ka paar UN'i rajatist, mida ründavad tundmatud väed, kes, nagu hiljem selgub on humanoidid planeedilt Gradios. Gradiose superkompuutrid leiavad, et inimkonna pidev kasv toob kaasa teiste maaväliste kultuuride väljasuremise, mistõttu tuleb terve inimkond hävitada. Selle nimel viiakse läbi rida anonüümseid rünnakuid kõikide Marsil asetsevate baaside peal, mis viib suurriigid omavahel tohutusse konflikti. Sellal kui Ühendriigid ja Nõukogude Liit teineteist tuumapommidega surnuks tulistavad, viivad gradioslased läbi oma aeglast, armutut genotsiidi neutraalsete baaside kallal, hävitades igasugu inimelu Marsil. Üks grupp ellujääjaid satub Eiji-nimelise mudblood gradioslase kaitse alla, kes ei nõustu sõja tagamaadega ning seda väikest gruppi iga hinnaga kaitsta püüab.



Ma ei ole kunagi näinud nii kuramuse muserdavat seeriat. Mecha-seeriates leiab aset karakterite suremisi, mõnes tihemini, mõnes harvemini. Layzneris leiab pea iga episood mõni tegelane oma otsa, ja seda mitte dramaatiliselt mõnda vägitükki korda saates, vaid täiesti mõttetult, ilma igasuguse ekspositsioonita. Sest, noh, sõda on selline, selgub.

Ja mechad ei ole ka päris tüüpilised ringi surfivad superhävitajad, vaid pidevate tehniliste vigade all kannatavad lihtsad sõjamasinad. Pidevalt on kütust vaja, et neid liikumas hoida ning kõige andekam piloot on see, kes tunneb nii enda kui vastase masina nõrku külgi, mitte tugevusi. Sest, noh, sõda on selline, või oleks, kui sõjas rakendataks mecha'sid.



Tugev seeria ühesõnaga, vaatamata veidi häirivale karakterisatsioonile, mis on klassiku Kidou Senshi Gundam'iga võrreldes veidi animelikum. Piiksuvad tüdrukud ja veidi liiga maniakaalsed pahad mehed. Kui kõik muu on nii inimlik, siis võiks ju selles osas ka...

Visuaal on stiilne ning üllatab aeg-ajalt oma värvide ja kontrastide mänguga, mis on vastavusse viidud Marsi ajuhallitust tekitava punasusega. Eriti soovitan mõnda plahvatust kaader-kaadri haaval läbi vaadata, sealt võib päris mitu üllatust leida.

- OP
- .torrent
- COLUMN: 'Roboto-chan!': Welcome to the Circus - seeria looja Ryosuke Takahashi'st pajatav GSW lühikolumn
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀


Viimati muutis seda acousmatique (Nelj Nov 13, 2008 11:50). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Nelj Nov 13, 2008 04:34    Teema: Vasta viitega

Tundub täitsa huvitav ja sa oled ikka päris kavalasti teinud seda torrentit lisades. Tõmbab vaatajaid kaks korda edukamalt kui ülevaade. Mitte et sel midagi viga oleks, aga ma pean silmas inimeste laiskust otsimisel ja tead küll noh. Kuhu ma tahtsin välja jõuda on see, et torrent ei tööta (ei ava minul). Natuke mõttetu käik seega.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Nov 13, 2008 09:24    Teema: Vasta viitega

Selgub, et episood 1-3 torrentil polnud seede, nii et ma hüppasin ise taha. Peate lepima mu käkise elioni uploadiga.

Edit: avamisega ei olnud mul mingeid probleeme.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Nov 13, 2008 11:50    Teema: Vasta viitega

Üks tähtis asi veel: Peategelase Eiji häälenäitleja on noor Kazuhiko Inoue.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
jeree



Liitunud: 19 Aug 2007
Postitusi: 113

PostitusPostitatud: Nelj Nov 13, 2008 12:12    Teema: Vasta viitega

Sry kui see on rumal küsimus, ma pole eriti kodus animes, sellel torrenti versioonil on subid ikka peal?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 13, 2008 12:52    Teema: Vasta viitega

Jah, ikka on subid.

Anime kohta ütleks, et esimese osa põhjal tundus äge, kui seda kunagi demostreerisid. Teema nüüd õnneks tuletas meelde kah ja nüüd saabki vaadata seda.

Torrentiga seoses, mul Operaga ei avanud, kuid IEga millegi pärast avas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
metsavana



Liitunud: 24 Nov 2008
Postitusi: 51
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 03, 2009 16:40    Teema: Vasta viitega

Oi vana halb, see tundub väga kobe asi olevat. kiirelt vaja muretseda.
_________________
full-metal-metsavana.blogspot.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Veeb 03, 2009 16:45    Teema: Vasta viitega

Anna märku kui kättesaamisega mingeid probleeme on, selle seeria fansubid ei näi eriti palju levivat.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Nov 04, 2009 14:38    Teema: Re: Aoki Ryuusei SPT Layzner (Sunrise, 1985-86) Vasta viitega

SPOILERID

Ma olen nüüd oma vaatamisega 19-nda osani välja jõudnud.

Ma olen veidi pettunud sarjas. See jutt:
acousmatique kirjutas:
Ma ei ole kunagi näinud nii kuramuse muserdavat seeriat. Mecha-seeriates leiab aset karakterite suremisi, mõnes tihemini, mõnes harvemini. Layzneris leiab pea iga episood mõni tegelane oma otsa, ja seda mitte dramaatiliselt mõnda vägitükki korda saates, vaid täiesti mõttetult, ilma igasuguse ekspositsioonita. Sest, noh, sõda on selline, selgub.

Ei pea enam paika. Esimese paari osa jooksul said mitmed tegelased surma, tihtipeale jubedates, kuid siiski realistlikes olukorades. Mingist hetkest alates pandi aga "koorimisele" kriips peale ning järeljäänud tegelaskujudest vormus main cast, kes ka kõige täbaramatest olukordadest alati terve nahaga pääseb. Pigem lastakse surra ajutistel tegelastel, kes korra pilti ilmuvad ja siis taas kaovad. Kõik see kisub pinge tunduvalt alla.

Ka häirib mind veidi see, et järejäänud tegelaste hulgast pooled on lihtsalt üleliigsed, ¹ablooni järgi vormitud tegelinskid, kellel puudub igasugune isikupära. Näiteks Arthur, briti päritolu äpu, on totaalselt mõttetu tegeleane, kes sündmuste algusest saati on olnud täpselt üks ja see sama selgrootu tolvan. Anna, kelle arglik hääl narrateerib sündmusi, on samuti ilmetu, nagu ka hothead David ning kivise olemusega peategelane Eiji.

Lisaks vohab sari mitmel rindel mustvalge moraaliga tegelastest. Pahad gradioslased on pea parandamatult pahad, kes ikka jubedalt tahavad maakera maatasa (lol) teha. Ning maakeral endal asuvad inimesed on suuresti ignorantsed sõjardid, kes millesti aru saada ei taha ja Eijit pidevalt vangi tahavad võtta. Ainsad puhta südamega tegelased on peategelased ja mõni juhuslik muu hing.

Agaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ma siiski vaatan seda sarja edasi. Eelpool mainitud puudused on tüüppuudused Sunrise'i mechatükkidel, esinevad nad peaaegu kõikides nende teostes. Kui nende kohalt silm kinni pigistada (ja see ei ole raske, minu meelest) ja jälgida veidi rohkem sarja vapustavat visuaalset teostust ning põnevat sü¾eed, on sari vägagi nauditav -- tunduvalt rohkem kui mitmed uued sarjad, mu meelest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: