OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Windaria

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Reede Dets 05, 2008 02:13    Teema: Windaria Vasta viitega

Windaria (ウインダリア, 1986)
102 minutit
ANN




Oli kord ammusel ajal ühel kaugel maal kaks riiki. Mere äärde rajatud imekaunis Itha ja Paro, kuningriik mägedes, tihedate ja sünkjate metsade taga. Sada aastat oli nende vahel rahu - kuni ühel kaunil hommikul tegi keegi kurja kahju ja avas Ithas lüüsid, mis merd linna üle ujutamast takistasid. Kaua ei tulnud süüdlast otsida, Paro spioon saadi kätte ja nõnda ka tema ülestunnistus. Sõja ärahoidmine polnud võimalik ning tundus nii, et kõige kurvemal kombel jäi sõjatee ette salajane armastus Itha printsessi Ahnase ja Paro troonipärija Jilli vahel. Ning külas, hiiglasliku Windaria puu juures, on üks teine paar oma murede ja rõõmudega...

Selline see muinasjutuline lugu on. Pisukese aurupungimaiguga fantaasia, mis hoolimata väheke vägivaldsest sisust on armastuslugu (kaks armastuslugu), omamoodi versioon "Romeost ja Juliast" koos shoujou-anime elementidega. USA versioon kasutabki nime "Once Upon a Time". Kui juba Shakespeare suurteost sai mainitud, siis pole mõtet varjata, et lugu on väga traagiline.

Visuaalne pool oli väga nauditav. Animatsioon hea, võib-olla meenutas kohati rohkem mõne OVA kui täispika kinofilmi oma, aga disain ja joonistused väga head. Päris maaliline, ma ütleks. Muusika on ka väga õdus.

Pärast anime vaatamist olin kindel, et tegu mõne anime/novelli/mängu lisalooga, aga mingeid seoseid ma ei leia. Film on täiesti iseseisev. Huvitav on see sellepärast, et väga palju tausta jäi lahti mängimata. Kas või see Windaria puu, mis oli nagu lihtsalt olemise pärast. Ja too druiid, kes seal aeg-ajalt aeles.

Eks vaadake ise, mulle päris meeldis ja usun, et mõnele meeldib veel rohkem. Hea kombe kohaselt lisan animele, mis on mitte-Naruto, ka torrenti:
torrent


Ilus tegelane ja veidi räsitud orav


Üks armastajate paar...


... ja teine




_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Võhik



Liitunud: 9 Juun 2008
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn-Tartu mnt

PostitusPostitatud: Teis Dets 09, 2008 19:53    Teema: Vasta viitega

Olen ka seda Anime näinud.

Tore muinasjutt oli, aga seal oli samas ka hästi palju minu jaoks häirivaid pisidetaile. See puu juures elav meeskangelane (ei mäleta ta nime) oli minu jaoks täielik antagonist, kuna temas oli minu jaoks nii palju negatiivseid iseloomu omadusi (mõtlematus, lapsikus, hoolimatus teiste suhtes, materjaalne ahnus jne.). Siniverelistest armastajatepaar meeldis mulle rohkem.

Üldiselt ma proovin animes leida mingit üldisemat originaalset filosoofilist sõnumit. Windarias ma seda kahjuks ei leidnud. Hoolimata minu suurest kriitikast on Windaria küllaltki hea film. Lihtsalt kritiseerida on lihtsam, kui kiita.
_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
SDE-inimene
Feilfest
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Kolm Dets 10, 2008 23:29    Teema: Vasta viitega

Olen ka kunagi näinud aga mäleta kübetki. Hea, et postituse tegid ja meelde tuletasid, nüüd kippadi kappadi plaati otsima, tahaks ülevaadata. Jeee!!!!
_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Teis Dets 23, 2008 13:56    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka ära, kuna nii lahkelt torrenteid jagati.
Algus oli väga muinasjutuline ja kuidagi nostalgiline sellepärast. Aga selliseid elemente, mis puuduvad muinasjutus tekkis aina juurde ning ajapikku see tunne kadus. Tegelased eriti ei meeldinud. Story iseenest oli suhteliselt hea. Häiris see, et ei räägitud midagi selle müstilise kummituslaeva ega ka puu kohta.
Kokkuvõttes siis suht keskpärane, sobib hästi hommikuseks vaatamiseks.
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: