OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Spring and Chaos : The Life Story of Kenji Miyazawa

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Kolm Okt 08, 2008 23:01    Teema: Spring and Chaos : The Life Story of Kenji Miyazawa Vasta viitega



Spring and Chaos - Ihatôbu gensô, Kenji no haru

- Shôji Kawamori, Stuart J. Levy 1996

Tokyo Pop



Jaapani tuntud poeedi Kenji Miyazawa´ga puutusin just mõned päevad tagasi kokku kui Summer Days with Coo animatsioonis rääkisid poiss ja tüdruk lemmikirjandusest ja jõudsid ühisele arusaamisele, et Night on the Galactic Railroad on väga hea raamat. Olen isiklikult näinud sellest kirjandusteosest tehtud suurepärast animeversiooni ja olen tutvunud ka ühe teise Kenji Miyazawa jutul põhineva südamliku animatsiooniga millel nimeks Goshu the Cellist. Kui nüüd neid kahte tuttavat animet käesoleva teose lahkamisel eeskujuna silmas pidada, siis oli Shôji Kawamori küll kenasti hakkama saanud, sest see mulje mis minul oli jäänud kirjanikust ta tööde ( anime´te mugavdatud stsenaariumite ) põhjal püsis ka tema eluloofilmis.





Tunni ajaga tervet elu ei haara ja seetõttu oli lavastaja keskendunud literaadi kõige viljakamale eluperioodile, andes meenutuskildudena teavet minevikust ning näidates ära elu murdepunkti millest edasi võis vaataja juba aimata lõppu. Kenji Miyazawa kandis endas kõrget, lausa hullumeelsuse ääreni küünivat fantaasialendu mille joonisfilm kasutades erinevaid stiile ja animatsioonitehnikaid oli kenasti välja toonud. See reaalsuse ja kirjaniku mõttemaailma kokkupuutepunnal balannseeriv animatsioon lõi üheselt biograafilise pildi ja samas andis ülevaate kirjaniku teostes toimuvast, seda küll mitte otseses narratiivses mõistes, vaid pigem visuaalide ja märkide keeles.



Tavaliselt ma eriti boonuste hulgas olevaid heietusi vaadata ei viitsi aga seekord oli lavastaja seletavast tekstist palju kasu. Sain teada miks karakteritena oli kasutatud kasse, kuidas paigutada animatsiooni Miyazawa elujoonele ning miks põimis re¾issöör kenasse pliiatsianimesse inetuid 3-D arvutigraafika detaile. See viimane oli vaatamise ajal päris häiriv aga seletus rahustas mind maha, näha oli, et läbimõeldud ja vaagitud otsus nagu ka mitmed teised produktsioonidetailid. Kokkuvõttes ilusate, kohati klassikalisi jaapani peredraamasid meenutavate momentidega ja samas kaootiliste pursetega fantaasiafilm ning kirjanikku tutvustav biograafia.


_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rumcaic



Liitunud: 14 Märts 2004
Postitusi: 3
Asukoht: harjumaa/tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 15, 2008 23:11    Teema: Vasta viitega

Ma olen seda kolmkorda vaadanud, esimest korda üsna ammu.
See on frikin oosomm.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: