OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kimi ga nozomu eien (ettevaatust, mõningad spoilerid!)
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
treasure



Liitunud: 5 Veeb 2003
Postitusi: 80
Asukoht: Tokyo

PostitusPostitatud: Reede Jan 09, 2004 03:05    Teema: Kimi ga nozomu eien (ettevaatust, mõningad spoilerid!) Vasta viitega

Well, lõpuks sai ka minu jaoks läbi -- just viimane episood vaadatud. Seoses sellega mõtlesin ka algatada väikese diskussiooni animenfo #1 anime teemal.

Niih. Aasta emotsionaalseim, vähemalt minu jaoks kindlasti. Kuigi ma lõpuga just väga rahul ei olnud -- oli esiteks veidi liig happily ever after ja lisaks hoidsin ise pöialt Harukale, siis kogu anime väärtust see minu jaoks ei kahandanud. Pigem oli Kgne'd kui realistlikku suhtedraamat vaadates juba ennem lõppu mõnevõrra oodatav, et mingeid ebatõenäolisi pöördeid ei tule ja kogu lugu läheb just nii, nagu elus ikka -- olulised on need inimesed, kellega koos on midagi rasket üle või läbi elatud. Ometi soovisin ise kogu südamest, et Narumi ikkagi anime koos Harukaga lõpetaks. Peamiselt on selles süüdi ikka "kes ees, see mees" teooria, millest ma kogu anime vältel kuidagi lahti ei saanud, samas rebis hinge alateadmine (ega sellist sõna vist tegelikult ei ole :)), et niisama lihtne see kindlasti olema ei saa. Oma üllatuseks ei olnudki ma lõpus Mitsuki peale nii kuri, kui ma arvasin, et olen. Selles suhtes tuleb tegelaste psüühika ja ajendite väljajoonistumisele lõpus au anda.

Mis viimaks lõpu juures meeldis, oli see, et olulisemate tegelaste otsad said lõpuks kokku sõlmitud. Ainus, mille üle ma mõtlema jäin oli -- mis juhtunuks, kui väike haldjas Mayauru oma mälu kaotanud ei oleks...

--/
aga aitab minu segasest jutust, pöörduks ülekuulamise vormis hoopis teiste poole, kes Kgne'd vaatasid -- keda eelistasite, miks just teda ja kuis lõpuga rahule jääda?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 09, 2004 18:26    Teema: Re: Kimi ga nozomu eien (ettevaatust, mõningad spoilerid!) Vasta viitega

mnjah, mida minul siis öelda oleks... kõigepealt kindlasti seda, et peale algust seeriat edasi jälgides (jälgides selles mõttes, et jälgides just ploti, kulutades osa peale ehk u 10 min, mitte osasid tervenisti läbi vaadates) mu arvamus sellest mõnevõra paranes. samas jääb ta minu jaoks siiski meelde kui vastumeelse peategelase ja situatsiooniga ning klisheelik (eriti alguses) anime. ma ei ütle, et ta halb on, aga teatud asjad (mis on muidugi minu personaalne probleem) muutsid selle sarja ebameeldivaks. sellest tulenevalt võiks isegi treasure'ga nõustuda, et oli aasta emotsionaalseim anime, kuigi vastupidiselt - ainuke mis suutis alguses tegelaste ja situatsiooni suhtes üsna suurt vastumeelsust tekitada.

ja siin ehk ütlekski ära minu jaoks klisheelikud, ning paistab, et samas ka rohkem või vähem vastumeelsed, punktid:

. tüdruk, kellel on tunded poisi vastu, hoolitseb siiski kõigepealt enda sõbranna eest kes on poissi päris armunud.
. eelnevast tulenevalt oma armunud sõbranna ettemängimine poisile ja seda teed minek, et poiss tingimata temasse ka armub. no kuidas sa ikka saad kui tüdruk on ju sinust nii sisse võetud.
. õnnetuses enda süüdistamine ja põdemine tagantjärgi ainult taoliste enesüüdistuste põhjal nagu "kui ma oleksin ainult seal olnud."
. otsustusvõimetult kahe tüdruku vahel pendeldamine. situatsioon küll natuke teine, aga siiski.
. tüüpiline üks poiss kes on nii hea, nii hea kõigi vastu (viimasel ajal kipub see eriti kuidagi vastu hakkama, suutis isegi natuke Shingetsutan Tsukihime atmosfääri rikkuda) ja tüdrukud kõik ta ümber armuvad kohe temasse, teisi nagu polekski ilma peal. samas, eks see selliste mängude põhjal tehtud animete puhul ole suht paratamatu.

lõpu kohta ütleks, et olin üsna rahul sellega, ainult oleks vist natuke parem olnud kui Mizuki poleks nii kergelt lõpus järgi andnud. aga see oleks vist seeriat ebavajalikult pikemaks venitanud...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Reede Jan 09, 2004 22:19    Teema: Vasta viitega

terekest : )
see seeria on tõesti pälvinud tõeliselt suure hunniku poolehoidjaid, mistõttu olen ma kui halli massi osana sunnitud seda vaatama. küsimus selline: millise subija poolt ma peaks seda seeriat koguma? mul endal on anime-keepi esimene osa, mis subide poolt on ok, värvid ja kvaliteet aga jätavad soovida. kas teistel subijatel on paremad raw'id või võin ma jätkata anime-keepiga?

ette tänades,
skeptik acousma.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 09, 2004 22:31    Teema: Vasta viitega

Proovisin omal Lunar'i ja Onigiri omi. Viimane meeldis rohkem, selle juurde ka jäin. Minu soovitus: Onigiri.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
treasure



Liitunud: 5 Veeb 2003
Postitusi: 80
Asukoht: Tokyo

PostitusPostitatud: Laup Jan 10, 2004 01:51    Teema: Vasta viitega

Kli¹eede koha pealt vähemalt osaliselt jään nõusse, kuigi mind ennast need eriti ei seganud. Või lihtsalt olen niivõrd rikkumata veel :)
Üks koht, mida küll kli¹eeks on liig nimetada aga mis muigama pani oli, kui Mitsuki oma teise kingakontsa ise ära murdis -- seepeale jäin ootama, et ta järgmise asjana Mentos'e suhu pistaks; oli kunagi selline reklaam.

aga subide kohalt -- ise alustasin Lunariga kuid nende raw'd läksid kolmandast väga uduseks, niiet läksin üle Onigiri peale ja jäin rahule.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Laup Jan 10, 2004 03:44    Teema: Vasta viitega

treasure kirjutas:
Üks koht, mida küll kli¹eeks on liig nimetada aga mis muigama pani oli, kui Mitsuki oma teise kingakontsa ise ära murdis -- seepeale jäin ootama, et ta järgmise asjana Mentos'e suhu pistaks; oli kunagi selline reklaam.

aga mõtle kui vahvalt ebakli¹eeline oleks olnud kui ta tõesti mingi pixelated tsensuuriga mentosi paki enda suu juurde oleks pannud : )

aga tänan soovituste eest, alustan onigiri versioonide tõmbamist.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 10, 2004 06:27    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
aga mõtle kui vahvalt ebakli¹eeline oleks olnud kui ta tõesti mingi pixelated tsensuuriga mentosi paki enda suu juurde oleks pannud : )

see poleks siis mentos olnud, pigem mendos vmt, kuna tavaliselt kasutatakse (c) probleemide vältimiseks natuke moonutatud firmanimesid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Laup Jan 10, 2004 12:24    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
see poleks siis mentos olnud, pigem mendos vmt, kuna tavaliselt kasutatakse (c) probleemide vältimiseks natuke moonutatud firmanimesid.

ma olen sellest teadlik, kuid mu eneseväljendus ei käinud sellega kaasas. rõhk sõnal pixelated ehk siis objekt on lihtsalt hunnik kuubikuid, kus mentosil ja mendosil vahet ei saa teha.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 10, 2004 15:35    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
rõhk sõnal pixelated ehk siis objekt on lihtsalt hunnik kuubikuid, kus mentosil ja mendosil vahet ei saa teha.

ja mul lihtsalt ei jõudnud kohale, et milleks vaja pixelated asja teha kui sellised sõnaväänamised juba kasutusel on.

/me soovib endale edu topicus püsimise puhul wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 25, 2008 10:41    Teema: Vasta viitega

See sari sai mul samuti ammu läbi vaadatud, aga mõned kohad jäid ikka lahtiseks. Nüüd on ilmunud järg sellele sarjale,
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5470. Esimene osa on väljas ja teine osa jõuab alles täna kui kuupäeva uskuda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 25, 2008 15:21    Teema: Vasta viitega

Tegelikult pole tegemist järjega vaid alternatiivse lõpuga sarjale.

Sarja enda kohta ütleks, et erogede põhjal tehtud animetest on see minu arust üks parimaid. Küllaltki tõsine ja huvitav jälgida, kui mul vähegi õigesti meeles on, sest vaatasin seda kui ta alles välja tuli. Julgeks soovitada küll, kui pole veel näinud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Juul 11, 2008 12:15    Teema: Vasta viitega

"Kimi ga Nozomu Eien: Next Season", sellest osast olen ära vaadanud nüüd kolm seeriat, jään ootama neljandat seeriat, mis ilmub kuskil augusti lõpus. Kõigil soovitan see sari ära vaadata, sest nii palju draamat kui siin pole kuskil viimasel ajal näinud. väga palju ängistavaid kohti on siin, mis teeb meele kurvaks ja pisara toob esile.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BornIn1142



Liitunud: 6 Juul 2008
Postitusi: 404

PostitusPostitatud: Reede Juul 11, 2008 12:18    Teema: Vasta viitega

Hmm. Kimi ga Nozomu Eien on üks kahest sarjast mille ma enne esimese osa lõpetamist alla andsin...
_________________
Tumbling down, tumbling down, tumbling down...

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum AIM Aadress MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 13, 2008 02:44    Teema: Vasta viitega

Kaoru kirjutas:
"Kimi ga Nozomu Eien: Next Season", sellest osast olen ära vaadanud nüüd kolm seeriat, jään ootama neljandat seeriat

kas sellist eesti keelt me tahtsimegi (@ pansomon)? osast vaadatud seeria?

mis OVA-sse puutub, siis vaadanud pole ja ei usu, et mind eelneva valguses eriti liigutab...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juul 13, 2008 06:59    Teema: Vasta viitega

okei kui palju siis siin üldse oskavad eesti keelt rääkida Mõnedest kommentaarist ei saa üldse aru, mis siin kirjutatakse nagu mingi hiina keel. Kui ei meeldi siis ära loe. Seleta mulle siis mida see OVA üldse tähendab. Ei taha migit inglise keele viidet sellele vaid ikka eesti keeles.
Mina küll ootan lõpu osa, sest ta on testsugune kui sarja lõpp
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Püh Juul 13, 2008 11:51    Teema: Vasta viitega

Mõistet OVA kasutatakse animede jaoks mida ei näidata telekas ega kinodes ,vaid antakse välja ainult DVD'del ,VHS'idel ,Blu-Rayl ja muul sellisel. Mõne OVA promomiseks on näidatud selle esimest osa telekas ,kuid selliseid juhtumeid esineb väga harva. Enamasti on igal DVD'l ainult 1 osa ,mille pikkus võib ulatuda mõnest minutist mõne tunnini.

OVA'd on kõrgema kvaliteediga kui TV's näidatavad animed kuna ühe osa valmistamisse suunatakse rohkem raha. Teinekord võib OVA kvaliteet olla isegi võrdne anime filmi kvaliteediga.

OVA'd on ka sisu suhtes enamasti paremad. Kuna osa pikkus ei ole määratud on võimalik storyt nii pikalt ja põhjalikult jutustada kui vaja. On piisavalt aega tausta ,tegelaste ja tegevuse arendamiseks. Samuti ei ole OVA'des tarvis kasutada "filler content'i/täidis sisu" ,et saada seeriale või filmile vajalik miinimum pikkus.
OVA'd on suunatud spetsiifilisele sihtgruppile see võtab ära või vähemalt leevendab teatuid tsensuure vägivalla ,keele ja alastuse suhtes ,mis tihti on pandud TV seeriatele ja filmidele.

Mõned OVA'd on loodud TV seeria järgi (tavaliselt on sellisel juhul TV sari ise loodud mõne manga põhjal) ,et tuua välja mingi sisule tähtis asi ,mis oli TV seerias kaduma läinud. OVA ja sari võivad sellisel juhul üksteisest tugevalt erineda.

Suuremal osal OVA'del on 4-8 osa mis on väga komplekse ja pideva sisuga mida on võimalik kõige paremini nautida ,kui osasi järjest vaadata. Paljusi OVA'si võib vaadelda kui pikki filme ,mida lihtsalt lastakse välja juppidena. Osade ilmumis ajad varieeruvad. Teinekord ei ilmu rohkem kui 1-2 osa aastas ning võib ka juhtuda ,et OVA jääb lõppetamata.

On ka palju ühe osalisi OVA'si. Need on tehtud mõne populaarsust kogunud TV seeria kõrval storyna või mõne keskmise populaarsusega manga järgi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 13, 2008 21:17    Teema: Vasta viitega

Kaoru kirjutas:
okei kui palju siis siin üldse oskavad eesti keelt rääkida

ma arvan, et kõik oskavad ja paljud ka korralikult. ja hea oleks viimastest eeskuju võtta mitte neist kes ei oska.

AndreS kirjutas:
Enamasti on igal DVD'l ainult 1 osa ,mille pikkus võib ulatuda mõnest minutist mõne tunnini.

sa räägid jaapani DVD-dest? USA (ja tõenäoliselt ka teiste riikide) meedial on reeglina siiski mitu osa ühel DVD-l.
Tsiteerin::
Kuna osa pikkus ei ole määratud on võimalik storyt nii pikalt ja põhjalikult jutustada kui vaja. On piisavalt aega tausta ,tegelaste ja tegevuse arendamiseks.

tunduvad natuke kahtlased laused. st võrreldes TV seeria pikkusega ei ole tavaliselt OVA-s nii pikalt aega jutustamise ja tegelaste arenguga tegeleda kui TV seerias.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Hypno



Liitunud: 25 Veeb 2008
Postitusi: 372
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juul 13, 2008 22:58    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
AndreS kirjutas:
Enamasti on igal DVD'l ainult 1 osa ,mille pikkus võib ulatuda mõnest minutist mõne tunnini.

sa räägid jaapani DVD-dest? USA (ja tõenäoliselt ka teiste riikide) meedial on reeglina siiski mitu osa ühel DVD-l.
Ta vist mõtles OVA DVDsi. Kiire otsing amazonis näitas et enamasti on ühel DVDl üks OVA, kui tegu ei ole Box Set'i /i OVA Colletcion'iga /vms.
_________________
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juul 14, 2008 06:56    Teema: Vasta viitega

Kuule Ruri kui oled palju koolis vene keelt õppinud siis lihtsalt enam ei oska hästi eesti keeles kirjutada. See on kahjuks minu viga, et ei oska enam hästi lauseid koostada. Aga äitah AndreS et kirjutasid pikemalt, mida OVA tähendab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Esm Juul 14, 2008 10:03    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
AndreS kirjutas:
]Enamasti on igal DVD'l ainult 1 osa ,mille pikkus võib ulatuda mõnest minutist mõne tunnini.

sa räägid jaapani DVD-dest? USA (ja tõenäoliselt ka teiste riikide) meedial on reeglina siiski mitu osa ühel DVD-l.



Võibolla need USA(ja tõenäoliselt ka teiste riikide) DVD'd on mingid collectionid vms. Algselt on aga siiski nii ,et lastakse iga uus episood uuel DVD'l välja.

ruri kirjutas:
[
Tsiteerin::

Kuna osa pikkus ei ole määratud on võimalik storyt nii pikalt ja põhjalikult jutustada kui vaja. On piisavalt aega tausta ,tegelaste ja tegevuse arendamiseks.

tunduvad natuke kahtlased laused. st võrreldes TV seeria pikkusega ei ole tavaliselt OVA-s nii pikalt aega jutustamise ja tegelaste arenguga tegeleda kui TV seerias.


TV seerias on ühe osa pikkus alati sama (enamasti siis 22 min vms). Selle aja sees on vaja osa alustada ja ka osa lõppetada. See sunnib aga tihti asju kokku suruma või vastupidi pikkaks venitama. OVA osa aga ei ole määratud pikkusega. Seega on re¾issööril võimalik asju nii pikkalt ja põhjalikult jutustada nagu ta ise õigeks peab ja eelarve lubab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: