OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Anime kahjulikust mõjust noortele Eesti kodanikele

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 07, 2003 12:01    Teema: Anime kahjulikust mõjust noortele Eesti kodanikele Vasta viitega

Lugeda ja diskuteerida: artikkel "Postimehest".

Äratundmisele jõudmise huvides teen väikese väljavõtte ka:

Tsiteerin::
Poiss märkis seletuses, et Helari hakkas vurrimängu juures ülbitsema ning asi lõppes kaklusega. Poiss tunnistas, et viimaks lõi ta klassivennale viis korda rusikaga kõhtu.

_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
catbert



Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 80
Asukoht: kohas kus hugo boss asendub phat farmiga.

PostitusPostitatud: Teis Okt 07, 2003 15:43    Teema: Vasta viitega

no jah, ei tea kui väga anime fänlusega eelnimetet artikkel küll seoses on, kuid mingisugune samastus ilmselt tekib. samas aga, nii kaua kuni on olemas igasugused 'mängud', mis idee järgi peaksid olema ajaveetmiseks, tahavad ühed inimesed teisele 'ära panna', seega siis paremad olla. ning kui see tahtmine rahuldatud ei saa, võetakse kasutusele igasugused ebaviisakad ning -määrsed meetodid, mida intelligentsed inimesed afkoors ei salli.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Liisu



Liitunud: 20 Sept 2003
Postitusi: 16

PostitusPostitatud: Teis Okt 07, 2003 21:57    Teema: Vasta viitega

oeh...täna sellest piisavalt palju juba kuulanud. nujah, enamik kommentaaridest on küll, et direktor käsib need nn vurrimängud koju jätta. aga tglt mes see aitaks, esiteks, ma usun et paljud seda ei teeks, teiseks pole üldse tõestatud, et see oli tegelik põhjus. koolis levib igastahes sellekohta igast kuulukaid, aga ma eriti ei usu, et see anime kahjustab, pigem kartulikrõpsud, kust need vurrimängud tulnud on :nono:
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MTI



Liitunud: 13 Juul 2003
Postitusi: 216
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 07, 2003 22:06    Teema: Vasta viitega

hahahaa, vurrimängud, vurrimängud. Mul on koolis vahetunni ajal ajaviiteks tihtilugu: Õlakate (täie jõuga rusikaga vastu õlga) peale Paber-Kivi-Käärid, sendimäng (peab keerlevat senti nipsutama järjekorras, ümber kukub siis saad kõva laksuga selle sendiga vastu nukke, tihtilugu on tagajärg verised nukid ja kohati ka luumõrad), on ka esinenud poksimatse (ise osalesin kah, pähe sain kahjuks).

Need võivad tunduda natuke vägivaldsed kuid need on tõesti vabatahtlikud. Kidlasti parem on enda viha vastu teise mehe õlga välja peksta kui endast nõrgemale asjata makku või näkku tampida.

kui keegi teada tahab siis käin Tartu Annemõisa Koolis
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 08, 2003 09:39    Teema: Vasta viitega

koolivägivald on asi, mis on olnud aktuaalne tõenäoliselt nii kaua kui koolid on olemas olnud. sellel pole mingit pistmist animega, vägivaldsete arvutimängudega ega action-filmidega. vägivaldsus on inimesel loomuses ja sinna ei ole midagi parata, et väikesed lapsed üksteist nüpeldavad. kui ma veel alles väike pätt olin (geez, seda on nüüd küll hea öelda :), siis käis koolis pidevalt üks pookimine ja norimine ja kaklemine, nii sõbralikus kui ka mittesõbralikus mõttes. ning ma olen veendunud, et samasugune oli asi ka siis kui meie vanemad väikesed olid. ja nende vanemad. helge minevik on müüt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
V6imendi



Liitunud: 2 Veeb 2003
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Kolm Okt 08, 2003 14:57    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
kui ma veel alles väike pätt olin (geez, seda on nüüd küll hea öelda :), siis käis koolis pidevalt üks pookimine ja norimine ja kaklemine, nii sõbralikus kui ka mittesõbralikus mõttes. ning ma olen veendunud, et samasugune oli asi ka siis kui meie vanemad väikesed olid. ja nende vanemad. helge minevik on müüt.

mul ükskõik kuidas sa allolevat lauset võtad aga....





kivirähk ütles kunagi et värdjad ja molkused on täpselt samasugused nagu nende vanemad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mascara



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 53
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 13, 2003 20:22    Teema: Vasta viitega

kui ma battle angelit vaatasin, siis ma läksin lasin pärast sõpradel soolikaid välja koolis.
_________________
Saatana Sõjapeenis
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Okt 19, 2003 10:29    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
koolivägivald on asi, mis on olnud aktuaalne tõenäoliselt nii kaua kui koolid on olemas olnud. sellel pole mingit pistmist animega, vägivaldsete arvutimängudega ega action-filmidega.


selles suhtes ma osaliselt vaidlen vastu. kindasti on mingi osa vägivallast mõjutatud vägivaldsetest filmidest või mängudest (anime on eestis veel vähe tuntud). Sinule tundub see võibolla imelik, aga leidub inimesi, kelle arvates on vägivald normaalne, kuna ta on seda pidevalt läbi elanud filmides ja mängudes, sest tegelased on ju lõppudelõpuks alati tervena välja tulnud (selle all ma mõtlen, et näitleja on mänginud ka teistes filmides). selle koha peale võin ma tuua näite, kuidas ennast üks poiss üles poos, kuna tahtsis saada lõvikuningaks. Põhjus: ta nägi, et mufasa suri ja siis ilmus pilvedes uuesti. selle peale poiss arvas, et ta ärkas ellu. juba selline asi näitab, et ka kõige süütumad asjad võivad põhjustada vägivadla või surma või midagi sarnast. ka kodune vägivald on üks asi, mis viib koolivägivallani.
lapsed teatud vanuses ei saa veel aru, mis on reaalne maailm ja mis mitte. sellepärast on nad nii mõjutatavad filmidest, mängudest, keskkonnast jne.

mis puutub sellesse artiklisse, siis ma arvan, et selle puhul polnud asi seotud animega. kuna tülinorimise põhjusest e iräägitud, siis ei saa ka vel otseselt öelda, mis oli põhjuseks.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hull



Liitunud: 31 Juul 2003
Postitusi: 345
Asukoht: Kuskil

PostitusPostitatud: Püh Okt 19, 2003 14:40    Teema: Vasta viitega

Ah las need ajalehe Fritzud kirjutavad mida tahavad. See on ju ammu teada asi, et vägivald käib ajaga kaasas. Mis to vahet on: vanasti said sa niisama peksa ja nüüd saad vurrimängu eest! Ja, et see vurri lööma variant nüüd animega seotud on ikke väga kahtlane! :nono:

Vägivald armastab vabadust,
Tahab ta võita ja vallutada,
Vägivald igatseb vabadust
Enda najale kallutada.
Vägivald igatseb vabadust, igatseb vabadust...
Põgene, vaba laps!

Vot see salmike iseloomustab seda vurri löömat hästi!!! 0.o
_________________
Don´t call me Mister! I work for living.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 21, 2003 11:47    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:

selles suhtes ma osaliselt vaidlen vastu. kindasti on mingi osa vägivallast mõjutatud vägivaldsetest filmidest või mängudest (anime on eestis veel vähe tuntud). Sinule tundub see võibolla imelik, aga leidub inimesi, kelle arvates on vägivald normaalne, kuna ta on seda pidevalt läbi elanud filmides ja mängudes, sest tegelased on ju lõppudelõpuks alati tervena välja tulnud (selle all ma mõtlen, et näitleja on mänginud ka teistes filmides). selle koha peale võin ma tuua näite, kuidas ennast üks poiss üles poos, kuna tahtsis saada lõvikuningaks. Põhjus: ta nägi, et mufasa suri ja siis ilmus pilvedes uuesti. selle peale poiss arvas, et ta ärkas ellu. juba selline asi näitab, et ka kõige süütumad asjad võivad põhjustada vägivadla või surma või midagi sarnast. ka kodune vägivald on üks asi, mis viib koolivägivallani.
lapsed teatud vanuses ei saa veel aru, mis on reaalne maailm ja mis mitte. sellepärast on nad nii mõjutatavad filmidest, mängudest, keskkonnast jne.


bull ütleksin selle kohta. vägivald ei ole miski, mis on tekkinud viimase kahekümne aasta jooksul ning levima hakanud koos vägivaldsete filmidega. vägivald on aegade algusest (juba siis kui inimene polnud veel inimene) olnud meie loomuse lahutamatu osa. vägivald _ongi_ normaalne, vägivald on loomulik. ära saa must valesti aru - ma ei propageeri vägivalda. kuid on kaks fakti, mille vastu mitte keegi ei saa (ning mille vastu võitlemine võib bumerangina meile tagasi lennata). esimene fakt on see, et lapsed on mõjutatavad elukeskkonna poolt. teine fakt on see, et vägivald on selle elukeskkonna loomulik osa. järelikult on lapsed nii või teisiti mõjutatud vägivallast. on seda olnud aegade algusest saadik. kindlasti oli ka keskajal noorukeid, kes kuulasid lapsepõlvest saadik lugusid kangelastest, kes lohesid tapsid ja vaenlaseid allutasid, ning kes seepeale uljalt sõtta läksid ja seal esimese viie minuti jooksul surma said. tänapäeva vägivaldne meediakultuur ei ole tekkinud tühjusest, see kõik on tekkinud juba olemasolevale vundamendile. kõiksugu vanad eeposed ja klassikud on niivõrd verd täis, et kõik v-chipid lendaksid õhku kui seda infot töötlema peaksid.

see lõvikuninga jutt on ehtne cartmani ema argument. kust sa tead, mille pärast see laps end üles poos, millest sellised järeldused? kas keegi käis teispoolsuses ja küsis lapse käest selle järgi, et seda põhjust nii hästi teatakse?

koduvägivald on tõepoolest taunitav, ning viib ka vägivaldsete inimeste tekkeni, alates juba koolipõlvest. ning julgen oletada, et märksa rohkem, kui vägivaldsete filmide vaatamine ja vägivaldsete filmide mängimine.

ning tähendab - ma mäletan veel suht-eredalt neid aegu kus mortal kombatit ja doomi ning wolfi sai taotud. ning mul küll kunagi ei tulnud pähe, et "aga äkki need ongi päriselt". ei olnud kordagi sellist tunnet, et peaks shotguniga linna peal impe minema jahtima.

pika jutu point - esiteks see, et telekavägivalla vastu võitlemine on mõttetu. see on võitlus tuuleveskitega. teiseks see, et siiski kodune kasvatus on see, mis määrab ära selle kui vägivaldne üks inimene on. kui vanemad ei viitsi oma lastega tegeleda, ning jätavad selle asja teleka hooleks, siis on täiesti normaalne, et head nahka sellest lapsest ei saa. vaata mis paska ju telekast näidatakse. ning ma ei räägi siin ainult vägivaldsetest filmidest, vaid üldse kogu sellest jamast, mis läbi teleriekraani meieni jõuab. ning siis kui vanemad leiavad, et laps on käest ära, siis on kohe "blame canada, blame canada!".
ega püstolid ei tapa inimesi. inimesed tapavad inimesi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Xelene
hentai-baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 359
Asukoht: parareru-wordu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 22, 2003 19:13    Teema: Vasta viitega

ma parem ei hakka toda artikklit lugemagi, sest kardan et mind haarab viha-naeru-viha-hoog ja ma saan sydamerabanduse..
_________________
tsukurimashooo tsukurimashooo..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Nov 07, 2003 21:25    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:

bull ütleksin selle kohta. vägivald ei ole miski, mis on tekkinud viimase kahekümne aasta jooksul ning levima hakanud koos vägivaldsete filmidega. vägivald on aegade algusest (juba siis kui inimene polnud veel inimene) olnud meie loomuse lahutamatu osa.


ega ma mõelnud, et see tekkis alles filmide ja mängudega. ma tõin näite tänapäevast :)

pansomon kirjutas:
see lõvikuninga jutt on ehtne cartmani ema argument. kust sa tead, mille pärast see laps end üles poos, millest sellised järeldused? kas keegi käis teispoolsuses ja küsis lapse käest selle järgi, et seda põhjust nii hästi teatakse?


Poiss jättis lahkumiskirja

pansomon kirjutas:
ning tähendab - ma mäletan veel suht-eredalt neid aegu kus mortal kombatit ja doomi ning wolfi sai taotud. ning mul küll kunagi ei tulnud pähe, et "aga äkki need ongi päriselt". ei olnud kordagi sellist tunnet, et peaks shotguniga linna peal impe minema jahtima.


selle koha peal peab meeles pidama, et iga inimene on erinev. erinevus on juba sünnist alates, kuid perekond ja ümbritsev võib seda suht kiiresti muuta või üldse kaotada.

pansomon kirjutas:
pika jutu point - esiteks see, et telekavägivalla vastu võitlemine on mõttetu. see on võitlus tuuleveskitega. teiseks see, et siiski kodune kasvatus on see, mis määrab ära selle kui vägivaldne üks inimene on. kui vanemad ei viitsi oma lastega tegeleda, ning jätavad selle asja teleka hooleks, siis on täiesti normaalne, et head nahka sellest lapsest ei saa. vaata mis paska ju telekast näidatakse. ning ma ei räägi siin ainult vägivaldsetest filmidest, vaid üldse kogu sellest jamast, mis läbi teleriekraani meieni jõuab. ning siis kui vanemad leiavad, et laps on käest ära, siis on kohe "blame canada, blame canada!".
ega püstolid ei tapa inimesi. inimesed tapavad inimesi.


vägivalda ei saa jah kaotada, kuid seda saab vähendada. on küll tõsi et inimene on aegade algusest peale olnud vägivaldne. ega siis pere ainult süüdi pole. mina näiteks olen kasvatatud suht vabakäeliselt ja telekast vaatasin, mis tahtsin. keegi ei takistanud. kuid mina pole selline, kes tapma hakkab ja kaklema.hoopis vastupidi...meelsamini akkan vaidlema kui rusikatega kaklema...või siis hoian lihtsalt suu kinni.
asi pole ainult vanemates. ei ole sulle selle koha pealt kahjuks näiteid tuua, aga olen kindel, et ümbritsev mängib lapse arengus samasugust rolli (kuid väiksemat) kui perekond.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 18, 2003 16:51    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:


pansomon kirjutas:
pika jutu point - esiteks see, et telekavägivalla vastu võitlemine on mõttetu. see on võitlus tuuleveskitega. teiseks see, et siiski kodune kasvatus on see, mis määrab ära selle kui vägivaldne üks inimene on. kui vanemad ei viitsi oma lastega tegeleda, ning jätavad selle asja teleka hooleks, siis on täiesti normaalne, et head nahka sellest lapsest ei saa. vaata mis paska ju telekast näidatakse. ning ma ei räägi siin ainult vägivaldsetest filmidest, vaid üldse kogu sellest jamast, mis läbi teleriekraani meieni jõuab. ning siis kui vanemad leiavad, et laps on käest ära, siis on kohe "blame canada, blame canada!".
ega püstolid ei tapa inimesi. inimesed tapavad inimesi.


vägivalda ei saa jah kaotada, kuid seda saab vähendada. on küll tõsi et inimene on aegade algusest peale olnud vägivaldne. ega siis pere ainult süüdi pole. mina näiteks olen kasvatatud suht vabakäeliselt ja telekast vaatasin, mis tahtsin. keegi ei takistanud. kuid mina pole selline, kes tapma hakkab ja kaklema.hoopis vastupidi...meelsamini akkan vaidlema kui rusikatega kaklema...või siis hoian lihtsalt suu kinni.
asi pole ainult vanemates. ei ole sulle selle koha pealt kahjuks näiteid tuua, aga olen kindel, et ümbritsev mängib lapse arengus samasugust rolli (kuid väiksemat) kui perekond.


eh loomulikult kõik mängib rolli.
mina isiklikult pole kindel kas vägivalla võimalikult suur vähendamine tuleb inimkonnale kasuks. lõppude lõpuks on olelusvõitlus üks põhilisi loodusseadusi ju. kas on mõistlik seda ignoreerida oma inimlikus me-kontrollime-kõike-tüüpi upsakuses. vägivalla romantiseerimine pole loomulikult teab-mis tänuväärt tegevus ning loomulikult ka mina ei poolda asjatut vägivalda, kuid fakt on see, et vägivald on osa meie maailmast, ning mitte ainult osa inimeste maailmast, vaid osa ka kogust muust maailmast (mida on märksa rohkem).

ah tead vahet pole. ma ei viitsi jälle tühjast tüli tekitada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
glaurung



Liitunud: 12 Apr 2003
Postitusi: 147

PostitusPostitatud: Püh Dets 14, 2003 14:42    Teema: Vasta viitega

Vägivald on tore.

Vägivald juhatab meid progressi juurde.

Aga anime on saatanast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
yuna



Liitunud: 8 Veeb 2003
Postitusi: 529
Asukoht: Rapla

PostitusPostitatud: Nelj Dets 18, 2003 15:23    Teema: Vasta viitega

*muigab selle kõige peale*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Calenbreth



Liitunud: 24 Veeb 2003
Postitusi: 35
Asukoht: kodune hing

PostitusPostitatud: Esm Dets 22, 2003 00:06    Teema: Vasta viitega

mm...filmid mängud ja muud vägivaldsed tegurid

p-sse sellega...

näiteks Piibel on juba fooken verine.


Ei jah, väigvald on kõikjal nevertheless ja seda muuta suurt ei saa.

Laste arengu koha pealt mõjutab see väga suuresti pigem siis kui laps juba väga varakult sellega kokku puutub ning vastavaid selgitusi ei saa...

Kuid kunagi ei saa vältida seda võimalust et laps lihtsalt _lollakas_ on/oli
_________________
KINSA OMALOOMINGU MODERAATORIKS!!!111
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 22, 2003 10:54    Teema: Vasta viitega

Calenbreth kirjutas:
mm...filmid mängud ja muud vägivaldsed tegurid

Laste arengu koha pealt mõjutab see väga suuresti pigem siis kui laps juba väga varakult sellega kokku puutub ning vastavaid selgitusi ei saa...

Kuid kunagi ei saa vältida seda võimalust et laps lihtsalt _lollakas_ on/oli


jutt jumala õige. suurem osa neist psühho-juhtumitest on surmkindlalt selle süü, et laps on vanemate poolt lihtsalt kasvatamata ning teleka poolt kasvatatud. no mis sa arvad, mis laps sellest kasvab, kui ta päev läbi telekat vaatab ja vanemad tema eest üldse ei hoolitse? vaadates seda texas-ranger-shiti pole ime, et osadel ära kammib. ning, nagu juba öeldud, on siis jälle lahti see "blame canada, blame canada!".
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 22, 2003 11:49    Teema: Vasta viitega

Filmid on pahad, mängud on pahad, muusika on ülipaha ,raamatudki täis seksi ja vägivalda... appikene, kuhu meie ühiskond niimoodi jõuab.

Hmm, ja mina olen riskigrupp siis... naudin GTA-d, hea meelega mängin ka teisi mänge, kus inimesi tappa tuleb (või Fallout 2-e puhul orjaks müüa, tappa, neile igatpidi siga keerata ja siis veel tsipa tappa). Carmageddon oli ka päris mõnus... Lühidalt öeldes, mina olen inimpomm, kes võib iga hetk segi pöörata, mootorsae haarata ja mööda Tallinna amokki jooksma hakata. Inimesed, kartke mind! Mind teeb lausa murelikuks see, et mul ei ilmnegi maniaki ja massimõrvari kalduvusi... see on täisti ebanormaalne. Pean vist psühholoogi juurde minema.

Lühidalt- probleem on selles- vanemad peaksid lastele rohkem tähelepanu pöörama, mitte Kanadat süüdistama. Nagu musjöö Pansomon juba jõudis öelda.
Rohkem tähelepanu lastele ja rohkem vitsa vanematele, kes oma tegematajätmisi videomängudega põhjendavad.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Koer45



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 6
Asukoht: Estonia!

PostitusPostitatud: Esm Dets 22, 2003 15:08    Teema: Vasta viitega

Õige!
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: