OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Parim Blogi hosting

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Teis Mai 20, 2008 16:18    Teema: Parim Blogi hosting Vasta viitega

Siin paistab palju blogijaid olevat, soovitage kus omale blogi teha?

Seni olen neid kahte katsetanud ja tulemused ei ole eriti kiita:

www.blogspot.com

Paistis üsna asjalik olevat, vähemalt enne registreerimist, mille peale pea terve tund läks. nimelt õnnestus blogi ära registreerida,(lugematud kordi valet captchat sisse toksides...) kuid siis ütles, et kui sul google accounti pole ei saagi oma blogi kasutada GRRRR! Google acounti registreerida aga ei lasknud, algul pistis kisama, et please enable cookies ( saigi tehtud ), siis oli jällegi captcha ja ikka ei lasknud...GRRRR! lõpuks jätsin asja pooleli, kuid siis silmas mu pilk postkastis uut kirja ( Google Account activation... )

Sain siis lõpuks testi blogi teha. Siiski häiris see, et ta ei lase oma postituste järjekorda muuta. Sellest probleemist sai siiski mööda, kui Blog Archive element links elemendiga asendada. See on küll üsna ebamugav, kuid hädapärast saaks hakkama.

Siiski ei saa links elemendil sub-menüüd teha
Kood:
Main Link:
.......Link1
.......Link2
.......Link3

Postituste muutmine on seal samuti lausa antiiksel tasemel ja lisaks sellele Buge ( vigu ) täis ja ülimalt ebakasutajasõbralik. kuid sellestki saaks mööda, kuna nad lasevad siiski postituse HTML-i muuta.

http://blogsome.com/
Selle koha kasutajaliides oli, humm see oli nii jube, et ei hakkagi rohkem sellest kirjutama.
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 20, 2008 16:36    Teema: Vasta viitega

Ise (ning ka paljud teised siinsed kasutajad) kasutan blogspoti teenuseid. Ma mingeid imevigureid pole üritanud sooritada, seega siiani olen suhteliselt rahule jäänud.
Kindlasti soovitatakse siin teemas ka blogger.ee - d, mille kohta minul kogemused puuduvad, seega lasen kellegil teisel selle kohta rääkida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Teis Mai 20, 2008 16:51    Teema: Vasta viitega

blogspot ... ja ma isiklikult kasutan veel palju livejournalit Happybunny
www.livejournal.com
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Cordelia



Liitunud: 13 Mai 2008
Postitusi: 24

PostitusPostitatud: Teis Mai 20, 2008 16:56    Teema: Vasta viitega

Ma olen blogspotti päris kaua kasutanud ja siiani rahul, aga ma poel talt palju nõudnud ka.
See oli küll ammu, aga minu mäletamist mööda läks registreerumine libedalt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ragnaripea



Liitunud: 14 Apr 2008
Postitusi: 350
Asukoht: London

PostitusPostitatud: Teis Mai 20, 2008 17:03    Teema: Vasta viitega

Ma siiani pole kasutanud neid blogiteenuseid, olen Wordpressi ise üles seadnud, enda veebiavarustesse.

Aga www.wordpress.com
_________________
http://soundcloud.com/KULG
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ewty
küsimus poistele ...


Liitunud: 20 Mai 2007
Postitusi: 414
Asukoht: tagasi Eestis

PostitusPostitatud: Teis Mai 20, 2008 17:46    Teema: Vasta viitega

Soovitan www.livejournal.com seal saab blogi täpselt selliseks teha nagu tahad, blogspotis ei saanud ma küll endale meeldivat tulemust.
Samuti saad iga postituse kohta eraldi valida kes seda lugeda saavad: kas kõik, sõbrad või ainult ise, blogspotis on nii, et see mis sa valid kehtib terve blogi kohta.
samuti saab muuta postituste järjekorda kui muudad postituse kuupäeva .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 20, 2008 21:37    Teema: Vasta viitega

Bushidon kirjutas:
Kindlasti soovitatakse siin teemas ka blogger.ee - d, mille kohta minul kogemused puuduvad, seega lasen kellegil teisel selle kohta rääkida.

Olen kusagil 2 aastat ja 7 kuud (jah, ma pean arvet) kasutanud blogger.ee teenuseid ja rahul sellega. Hästi minimaalne, lihtne ja mugav. Seal siiski mitmed asjad mis blogspotis on, puuduvad (märksõnade järgi sorteerimine, failide üleslaadimist ja ilmselt ka mõningad muud asjad). Nendest mainitud asjadest kaks esimest lisanduvad muude asjadega siis, kui toimub süsteemi uuendus. Küll aga arendab kogu seda asja ainult üks inimene, niiet asi võtab aega. Ta ise on ka selletõttu mures, aga kui inimesel on palju asju teha, siis on täiesti mõistetav. Tal oli isegi plaan kuidagi ühendada blogspoti süsteemiga, kuid kasutajad seda ei soovi. Eelistavad lihtsat ja eestimaist :)

Võib ka öelda, et need, kelle sissekandeid kuvatakse esilehel, need moodustavad teatud määral kommuuni, sest paljud tunnevad üksteist suuremal või vähemal määral päriselus. Tundmatuks on võimalik jääda küll, kui keelata sissekannete ja kommentaaride kuvamise esilehel.

Kuna registreerimine on suletud, siis saab blogi pmst omanikuga kontakteerudes. Iseenesest on võimali ka minu kaudu teada anda, sest tunnen teda.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Kolm Mai 21, 2008 00:58    Teema: Vasta viitega

dipsy kirjutas:
blogspot ... ja ma isiklikult kasutan veel palju livejournalit Happybunny
www.livejournal.com


kuidas sa seal reklaamist lahti said?
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
joan



Liitunud: 18 Apr 2008
Postitusi: 61

PostitusPostitatud: Kolm Mai 21, 2008 12:21    Teema: Vasta viitega

Minul on www.tumblr.com -is .. tõeliselt lihtne ja stiilne. Mugav kasutada eelkõige. Saab kommentaarid ja galerii ka ise külge panna. www.blogr.com on ka lahe, seal saab kogu kujunduse põhimõtteliselt ise teha, aga CSS on natuke keeruline.
_________________
Unenäopäevik-joonistusplokk - http://joanlafolle.tumblr.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ragnaripea



Liitunud: 14 Apr 2008
Postitusi: 350
Asukoht: London

PostitusPostitatud: Kolm Mai 21, 2008 12:43    Teema: Vasta viitega

joan kirjutas:
...aga CSS on natuke keeruline.


Tegelikult, kui süveneda veidi, ei ole.

http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/
_________________
http://soundcloud.com/KULG
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Kolm Mai 21, 2008 15:09    Teema: Vasta viitega

chi kirjutas:
dipsy kirjutas:
blogspot ... ja ma isiklikult kasutan veel palju livejournalit Happybunny
www.livejournal.com


kuidas sa seal reklaamist lahti said?


mind pole reklaamid siiamaani häirinud ..
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Reede Mai 23, 2008 03:58    Teema: Vasta viitega

Jätkasin paar viimast päeva lugematute veebikate katsetamist. Jah ja nüüd on kell 5. ja teate, üle viskas. Seega teen pisikese kokkuvõtte.

Usun, et parim blogimise süsteem, mis hetkel olemas on, nagu Ragnaripea juba mainis

www.wordpress.com

Seda ei ole siiski tarvis ise ülesse seada ( kes siiski soovib, siis www.wordpress.org on see mida Ragnaripea silmas pidas)

Plussid:
- Tasuta (Registreeri ja kasuta)

Paindlikkus: muuta saab:

- Postituse HTML-i
- Lehe Body HTML-i
- Lehe CSS
- Postituste järjekord ( süsteem kuvab esimesena kõige hiljemalt postitatud postituse, soovides järjekorda muuta, muutke postituse kuupäeva )
- mida näidata esilehel ( kas postitusi või lausa lehti )
- mõnus kasutajakeskkond (sellest räägin allpool.)
- saab teha lehtede kategooriaid ja neid üksteisega linkida, Näiteks saab mõne kategooria postitust kuvada mõnel teise kategooria lehe lehel/või mitmel lehel
- Menüü komponente "Widgets" saab väga kergelt ümber paigutada ( võtate Widgetist kinni ja lohistate üless/alla )

Kasutajaliides:
Sellest tuleb eraldi rääkida, kuna inimene jaoks, kes sellist asja kunagi näinud pole selle tööpõhimõttest kohe kindlasti aru ei saa ( või kulub selleks meeletult aega ). Kõige rohkem segadust tekitab kindlasti postituste linkimise süsteem.

Sealne kasutajaliides on selles suhtes väga sõbralik, kuna saate kategooriaid ja alamkategooriaid. kohe postituse kirjutamise ajal teha ja siis postitusi vastavate kategooriate alla panna:

peakategooria > Alamkategooria > Alamkategooria alamkat..jne(võib lõpmatult edasi minna)

Puuviljad > õunad > poola sorti jne.

Loomulikult tuleb iga kategooria ja alamkategooriaks eraldi leht teha et siis vastava kategooria postitusi õiges kohas näidata. ( Või siis võite lehe teha, kus mitme kategooria postitusi korraga näidata saate ) - postitusi näidatakse siiski selles järjekorras, millest eelnevalt juttu oli ( ja kui siin kuupäeva muudate, läheb järjekord kõikjal segamini! )

Miinused:
- Postituste järjekorda saab muuta ainult postituse kuupäeva muutes.
- Postituste tegemise kasutajaliides on umbes samal tasemel nagu blogspot.com va. siis see postituste linkimise süsteem
- kui teete 1 peakategooria ja sellele klikite näitab kõiki selles kategoorias olevaid alamkategooriate postitusi ( ja sellest ei saa kuidagi lahti )
- Widgets - paistab esmapilgul mõnus asi olevat, tegelikkuses aga asi ei ole 100% töökorras ja seda ei soovitaks üldse kasutada või siis minimaalselt. ( näiteks tehke Widgets-all 2 Peakategooriat ja vaadake mis juhtub. ( kategooria 2 kopeerib kategooriat 1 ) )
- Alamkategooriate Järjekorda muuta ei saa ( Ühesõnaga on kategooriate kasutamine vigane ja kogu selle potentsiaali te kasutada ei saa )
- Oma lehe "Template"- välimust saate muuta ( Aga paljud teist CSS oskavad? )
- kommentaaride "managemendi" süsteem on puudulik ( peaaegu olematu , võik isegi öelda, et ainuke kasulik valik on see, kus saate valida kas lubada kommentaare või mitte.) lisaks ei saa valida, millist infot kommentaaride juures näidata. Rohkem selle juures ei peatu ( ühesõnaga jube. ) Kommentaaride modereerimise süsteem on siiski olemas.

Koookuvõtteks võik öelda, et "kõik" need blogid on vigu täis ja ülimalt ebakasutajasõbralikud ning minimaalse paindlikkusega.

Võimalik, et jätsin midagi olulist mainimatta. Olge lahked täiendage.
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ragnaripea



Liitunud: 14 Apr 2008
Postitusi: 350
Asukoht: London

PostitusPostitatud: Reede Mai 23, 2008 10:26    Teema: Vasta viitega

Ja Wordpressile on sadamiljon lisavidinat (plugin) ka tegelikult olemas, millega saab asja endale meelepäraseks teha. Flickri fotostriimid ja Last.fm'i viimased lood/lemmikud artistid jne. Pluss saab del.icio.us'i de ja muude sarnaste lehtede lisavidinaid panna juurde. Pluss... oeh, name it.

Google ja "Wordpress plugins" peaks piisavalt uurimist andma.

Pluss on Wordpressi jaoks olemas mustmiljon tasusta theme'i ehk siis suvaliste inimeste poolt valmis tehtud kujundusi, mida tasuta omale laadida saab. Neid on terve internet täis.
_________________
http://soundcloud.com/KULG
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Hypno



Liitunud: 25 Veeb 2008
Postitusi: 372
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Mai 31, 2008 00:45    Teema: Vasta viitega

Kas keegi oskab õelda, kust oleks võimalik saada blogitarkvara oma serveri jaoks. Et siis kui mul on domeen www.123.ee ja ma tahaksin endale blogi aadressile blogi.123.ee või www.123.ee/blogi ...

Mingeid erilisi kellasid ja vilesid pole vaja, mitme kasutaja võimalus ühele blogile oleks tore aga mitte midagi hullu, kui seda pole.Tag'ide süsteemi võimalus oleks kah tore... Aga muidu tavaline blogi...

Tänan :)
_________________
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Laup Mai 31, 2008 11:33    Teema: Vasta viitega

Hypno kirjutas:
Kas keegi oskab õelda, kust oleks võimalik saada blogitarkvara oma serveri jaoks. Et siis kui mul on domeen www.123.ee ja ma tahaksin endale blogi aadressile blogi.123.ee või www.123.ee/blogi ...

Mingeid erilisi kellasid ja vilesid pole vaja, mitme kasutaja võimalus ühele blogile oleks tore aga mitte midagi hullu, kui seda pole.Tag'ide süsteemi võimalus oleks kah tore... Aga muidu tavaline blogi...

Tänan :)



kas www.wordpress.org või http://www.joomla.org nagu juba eelnevalt mainiti!
Worlpress on siiski rohkem blogijatele keskendunud, joomla on aga võimas koduka ehitamise ja haldamise süsteem, ja nagu worldpressile on ka sellele meeletult lisasi (Extensions).
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Laup Mai 31, 2008 12:07    Teema: Vasta viitega

Olen siiani Bloggeriga väga rahul olnud.
_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ponytail



Liitunud: 6 Aug 2007
Postitusi: 203
Asukoht: Helsinki

PostitusPostitatud: Püh Juul 06, 2008 21:51    Teema: Vasta viitega

Üks küsimus, et millisel blogil on selline süsteem, et sa saad näha kui palju inimesi on lugenud su blogi (päevas, kokku jne.)?
_________________
The world is coming to an end, please LOG OFF!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juul 06, 2008 22:35    Teema: Vasta viitega

Mina oskan aind Blogger.ee kohta öelda... näidata on vast sobivam:



Näitab lisaks külastuste arvule ka kohti, kust blogini jõuti: otsepäring, blogger.ee pealehelt, otsingumootorite kaudu, lehed, kus sinu blogi on lingitud.

Tegin otsingumootorite kaudu minuni jõutud sõnadest kokkuvõtte ka. Päris huvitav LaLaLaa
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: