OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

ef - a tale of memories.
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 13, 2008 05:45    Teema: ef - a tale of memories. Vasta viitega

®anr: angst, romance, school
Osasid: 12

See anime räägib kolmest noormehest ja kolmest neiust. Kellest rohkem, kellest vähem. Proloogi põhjal kartsin küll, et tuleb midagi äärmiselt igavat. Aga juhtus vastupidi. Selle asemel, et anime nurka visata ja selle jaoks mõni koht minu plaanide tagaotsas otsida, vaatasin terve anime jutti ära (röövides endalt terve hulga uneaega). Ühe sõnaga, see anime üllatas mind. Positiivselt muidugi.

Hirono Hiro. Kirjutab tüdrukute mangasid. Töö tõttu käib harva koolis ja on juba kursust kordama jäänud. On jõulud. Hiro oli lubanud oma lapsepõlvesõbra, Shindou Kei'ga, pidu pidama minna. Või midagi. Aga ta ei lähe. Miks? Sest üks tüdruk võtab röövlit jälitades tema jalgratta ja sõidab selle sodiks. Röövitud esemeks oli tähtis kott. Või tähtsusetu.

Hiro jääb siis tüdrukuga, Miyamura Miyako'ga, aega veetma, sest kotis oli tema koduvõti ja kedagi pole kodus. Pärast seda, kunagi, kohtuvad nad uuesti ja hakkavad tundides käimise asemel linnas ringi jalutama. Nagunii kumbki enne tundides ei käinud. Nende lähedus aga ei meeldi Kei'le. Loomulikult.

Kei'le jälle läheneb Kaameramees. Ta tahab teha filmi, kus oleks Kei. Ainult Kei. Lihtsalt sellist filmi. Ilma stsenaariumita ja puha.

//
Asou Renji. Lihtsalt õpilane. Vaevleb karjäärivaliku ees. Alati on ta arvanud, et üks päev leiab ta midagi, milles ta on hea. Alati on ta arvanud, et on rüütel valgel hobusel. Või mitte. Kas tasub hakata kirjanikuks? Talle ju meeldivad raamatud.

Raamatuid meeldib talle lugeda ühes mahajäetud raudteejaamas. Aga see kord pole ta seal ainus. Seal on ka Shindou Chihiro, Kei kaksikõde. Aga see pole tähtis. Tal oli õnnetus. Kunagi. Ta kaotas ühe silma. Ka see pole tähtis. Ta kaotas mälu. Pärast 13 tundi kaovad ta mälestused. Ta kirjutab need üles. Aga ta ei mäleta. Renji ja Chihiro saavad sõpradeks.

Kuidagi on need kaks lugu seotud. Anime jooksul ühinevad nad vaid Chihiro-Kei vahelisel harval sõnumivahetusel. Ja Hiro-Chihiro-Kei ühisel lapsepõlvel, mis animes väikestviisi kajastamist leiab. Aga need lood ei kohtu.

Selle anime juures meeldis mulle eriti visuaalne kogemus. Tegemise juures pole kardetud emotsioonide edasikandmise nimel reaalsust väänata. Värve ja mustreid ja nii. See meeldis mulle väga.

Samuti meeldis lugu. Mõnus. Kurb. Rõõmus ka. Samas masendav. Ja hea.

Et sarjale veel omapära lisada, on kasutatud mitut erinevat lõpulugu. Segamini. Ma arvan, et asi on eri lugude jaotumises osade kaupa. Siiski ei tundnud ma kordagi, et "mis te näitate neid tüüpe, miks te ei näita, mis teisetega edasi juhtus?".

Ja kordagi sarja vaatamise jooksul ma ei kahelnud, et pean selle siin kirjutama. Kohe.


No mida ma sinna kirjutama peaksin?


:O (Renji)


:O:O (Chihiro)


hehe ^w^


Kalliii!


Nagu kiisu vurrud.


I am sky. o.O


Tädi, mis sa seal kõrgel teed?


Ainult korraks, eks?


T___T


No I am sky!


nvm.


Noor mangaka. Hiro.


Me helendame.


Valged jõulud.


Miyako.


Onu, mis sa seal kõrgel teed?


Urr-urr. See on Kei.


See on Kaameramees.


See on jälle Kaameramees. Tal oli vist nimi ka.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luinthoron



Liitunud: 15 Mai 2003
Postitusi: 23
Asukoht: Valga

PostitusPostitatud: Esm Jan 14, 2008 11:19    Teema: Vasta viitega

Hetkel absoluutse kindlusega lemmik ja üks ainult kahest animest, mis minu käest iial MyAnimeList'is maksimaalsed 10 punkti on saanud.
_________________
| Site | Fanlistings | LiveJournal |
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte AIM Aadress Yahoo Messenger MSN Messenger
zindrel



Liitunud: 27 Aug 2006
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Laup Jan 19, 2008 11:37    Teema: Vasta viitega

Ülihea oli.
Kaks lugu ühes linnas. Pealtnäha omavahel ühendatud vaid natuke. Samas veidi uurides märkad tegelastevahelisi sarnasusi. Mõnus.

Tegelaste soovid ristuvad. Mida keegi teeb? Hirono ei taha valida, ta tahab kõike. Aga ei saa. Renji peab ka otsusele jõudma. Võimas lugu.

Kunstiline pool oli imeline. Väga head effektid. Vahel näidati parema tunde tekitamiseks rääkija suud, vahel jalgu. Vahel muutus maailm must-valgeks.

Vähesed naljad olid paigutatud õigetesse kohtadesse, et meelelou päris masendavaks ei muutuks.

Häirima jäi vaid Chihiro hääl.

Vaadates oli kogu aeg rõõmus tunne. Mitte sellepärast, et nii lõbus anime, vaid sellepärast, et see oli nii hästi tehtud.

10/10
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 19, 2008 12:17    Teema: Vasta viitega

Appi, minu vabandus lihtlausete ja öeldisteta moodustiste kasutamisele oli varajane hommikutund pärast öö läbi vaatamist. Meeletus unesegaduses juhtub ikka. Mis on sinu vabandus?
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zindrel



Liitunud: 27 Aug 2006
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Laup Jan 19, 2008 13:43    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Appi, minu vabandus lihtlausete ja öeldisteta moodustiste kasutamisele oli varajane hommikutund pärast öö läbi vaatamist. Meeletus unesegaduses juhtub ikka. Mis on sinu vabandus?


Minu vabandus.. See anime jättis sellise mulje mulle, peale vaatamist tahtsin lihtsalt nii kirjutada. Kas see tõesti häirib nii väga?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 19, 2008 16:48    Teema: Vasta viitega

Ei, ei, pole hullu, elan üle. Veidi keeruline lugeda lihtsalt. .)
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
uupps



Liitunud: 14 Juul 2007
Postitusi: 279

PostitusPostitatud: Teis Jan 22, 2008 10:35    Teema: Vasta viitega

Lõpetasin eile õhtupoolikul selle vaatamise. Meeldis ja ei meeldinud ka.
Ei jäänud lõpuga rahule, oleks tahtnud midagi muud, kuid mida, ei oska öelda. LaLaLaa
Sarnasusi erinevate tegelaste vahel oli palju, minu arust vist isegi natuke liiga palju. Kuid kokkuvõttes jään animega rahule.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Teis Jan 22, 2008 12:48    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Ei, ei, pole hullu, elan üle. Veidi keeruline lugeda lihtsalt. .)

Siis oled sa küll suht vähese lugemusega, kui seda oli keeruline lugeda. Imo olid lihtlaused küllalt hästi seatud, et meeldivat posti kokku luua.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 22, 2008 14:17    Teema: Vasta viitega

Ilusaid lauseid ongi keeruline lugeda, kui võtta kõrvale harjumuspärane loba siin foorumis. Mida ma paratamatult teen. Sest see on siin foorumis.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Teis Jan 22, 2008 19:55    Teema: Vasta viitega

Okey, saan aru, et üritad nüüd miskit sarkasmi ajada või midagi sellist, kuid ... ka sarkasmiks peaks oskama mõtekaid lauseid seada ning sinu lihtlaused on kahjuks täiesti mõttetühjad. :)

Oeh, kui juba kaks posti topicusse tehtud, peab paar osa kah vaatama. Mis oleks iseenesest hea, sest siis saaks ka ontopicus kriitikat postitada.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 22, 2008 20:01    Teema: Vasta viitega

Ma ei saa aru, miks sa pead mu lauseid sarkasmiks.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Teis Jan 22, 2008 20:16    Teema: Vasta viitega

Aga räägi, kuidas ma peaksin siis mõistma su punnitatud lihtlauseid, mis postitati pärast seda, kui ma olin just kritiseerinud sinu poolset teise mehe lihtlausete halvustamist?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 22, 2008 20:17    Teema: Vasta viitega

Ilma tagamõtteta.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2008 15:07    Teema: Vasta viitega

Pole sellise naiivsusega harjunud.

Anyway, vaatasin esimese osa ära ning kunstilise poole pealt oli klass omaette. Animatsioon midagi erilist polnud, kuid just see esitus, efektid, värvid ja kõik see oli lihtsalt ilus ning arvatavasti ainus põhjus, miks edasi vaatan, kuna nendest storydest on suht pohh. Et okay, paistab, et mingid sügavad armastuslood hakkavad keerduma siin linnas, kuid kõik tegelased on mu maitse jaoks liiga ilusad. Kas tõesti ei eksisteeri nende arust maailmas koledaid inimesi või on koledatele inimestele animet vääriv armastus keelatud? Ilusaid neide on muidugi silmale meeldivam vaadata, kuid juba esimeses osas hakkas närvidele käima osade neidude abitus ja mitmegi karakteri rumal käitumine. Chihiro stseenides keerasin aga lausa heli vaiksemaks, kuna tema hääl on nõnda närvidele käiv. Ainus küsimus, mis terve esimese osa jooksul tekkis, oli seoses Chihiro imeliku natuke haiglase käitumisega, kuid küllap sellegi lahendus suudetakse laimiks muuta.

Ahjaa, see pluss oli karakterite poole peal, et ükski naine polnud joonistatud selgroogu murdvalt, kuid lootuse, et nõnda see ka jääb, rikkus lõputiitrite taust ära. Lisaks sellele olid nii algus- kui lõputiitrid serveeritud igavalt. Intro rahustav muusika ja must-valge olemus sobis küll anime juurde, kuid see ei kummutanud fakti, et ta mõjus uinutavalt ja igavalt ning järgmistes osades ma lihtsalt hüppan sellest üle.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 27, 2008 22:19    Teema: Vasta viitega

praegu pooleli
ja see on igati hea. mulle väga meeldib.

edit: lõpuni vaadatud. ja see oli ÕUDSELT ÕUDSELT HEA. ..... vaadake. kõik. ja kohe nagu... sest hea on....väga..
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 20, 2008 01:47    Teema: Vasta viitega

Muusika, visuaalne pool, tunded, natuke müstilisust ja kõik see on üsna hästi kokku pandud. Sarnaselt Ummiga tundsin ma, et see on anime, mis väärib mainimist ning peaks sellest midagi kirjutama, kui läbi saab, kuid teatud põhjustel jäi mul esimese 8 ja viimase 4 osa vahele üsna pikk paus ning alles nüüd sai asi lõpuni vaadatud. Poleks olnud segavaid asjaolusi, siis oleks ka ise ühe jutiga kõik läbi vaadanud. Asi lihtsalt tõmbas enda sisse ja oli üsna raske pooleli jätta. Ühesõnaga, selles animes on midagi, mis avaldab muljet.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
hentaianaal



Liitunud: 22 Veeb 2008
Postitusi: 1

PostitusPostitatud: Reede Veeb 22, 2008 14:21    Teema: Vasta viitega

peale tõlkimine ja soengud on jurad,
lõpu osa jäi poolikuks kuna mulle tuli kylaline saabuma[color=red][/color][size=18][/size]
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Dejiko-nyo!
紅魔館


Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 378
Asukoht: Gensokyo

PostitusPostitatud: Püh Juun 29, 2008 07:14    Teema: Vasta viitega

http://www.youtube.com/watch?v=J1V0RRqFY4g&fmt=18

Ehk siis millalgi sügisel tuleb sellele seeriale järg, nimeks ef - a tale of melodies.

ANN

Koduleht


*Tantsib suurest õnnest*


_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Cino



Liitunud: 26 Märts 2008
Postitusi: 130
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juun 29, 2008 09:25    Teema: Vasta viitega

See on küll väga hea uudis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juun 29, 2008 14:36    Teema: Vasta viitega

Tahtsin lihtsalt kohmata siia lõppu, et Ummi kirjatükk oli väga nauditav lugemine. :)
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: