OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

2007. aasta animemaailmas

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Dets 31, 2007 01:27    Teema: 2007. aasta animemaailmas Vasta viitega

Kohe-kohe on see aasta läbi ja järgmisele tuleb teed anda. Alustatakse puhtalt lehelt, vanad asjad visatakse kappi ja mida kõike muud. Tegingi sellise kokkuvõtva teema, et teada saada, kuidas inimesed möödunud aasta jooksul ekraanil olnud animedega rahule jäid ning mis pärleid leidsid anime- ja otakumaailma tähtsündmustes (juhul kui neid üldse oli).

Minu jaoks oli tegu väga produktiivse aastaga, suutsin vaadata animed rohkem, kui eelmiste aastate jooksul kokku, aga eks ma olen anime alal üpriski uus ka. wink

Kõike sel aastal ilmunud ei jõudnud ega plaaninudki vaadata ega plaani ka tulevikus seda teha, aga kahjuks jäi minu "to watch" nimekirja palju head. Õigemini - loodetavasti head. Need peab nüüd järgmise aasta kaela ajama (niipalju siis "tõest" minu avalausetes emm ).

Nendeks hetkel-veel-nägemata animedeks on Higurashi no Naku Koro ni Kai, Moonlight Mile, Kodomo no Jikan ja Potemayo. Lisaks otsustasin tänu viimastele väga positiivsetele arvustustele ka pärast esimest episoodi vaatamisnimekirjast mahakantud Denno Coiliga uuesti õnne katsuda.

Ma nüüd teen väikese nimekirja ja lisan, et siin on nii 2007. aastal kestnud animed, aga ka sel aastal lõppenud ja alanud animed, mis vähemalt poole hooajaga aastas sees olid.


Mulle VÄGA meeldinud animed olid:
Death Note
Tengen Toppa Gurren Lagann
Sayonara Zetsubou Sensei
Baccano!
Kaiji

Ghost Hound (kahjuks veel vähe nähtud, nii et on nimekirjas patuga pooleks)

Mulle meeldinud animed olid:
Code Geass
Ghost Hunt
Nodame Cantabile
Hayate the Combat Butler
Seirei no Moribito
Afro Samurai
Clannad
Moyashimon


Mainimist väärivad veel:
Bokurano, Claymore, The Skullman, Shion no Ou

Et häid võib korduvalt kiita: Death Note ja Gurren-Lagann on minu silmis juba klassikud. Baccano! ja Kaiji olid see-eest võimsad üllatajad.

Mis suursündmustesse puutub, siis tuletaks meelde, et sel kevadel lõppesid aastaid põlatud Naruto fillerid ja ka Bleach omad. Shoneni-kuningad aga panid meile ikkagi näkku - Bleachis tulid mingid uued fillerid ja Nätspuuden polnud pooltki nii hea kui loota oli.
Ärme unusta, et tuli välja ka Evangelioni film, mis uut filmiseeriat alustas. Aga see vist enamusel alles nägemata.


Teema, läks!
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Dets 31, 2007 02:07    Teema: Vasta viitega

Coolio, ma lootsingi, et keegi selle teema teeb!

Lõpuni vaadatud lemmikud:
Gakuen Utopia Manabi Straight!!
Toki wo Kakeru Shoujo
Dennou Coil


(2007 = future girl year)

Veel lõpetamata/jooksvad lemmikud:
Shigurui
Kaiji
Doujin Work
Moetan
Code Geass


Potentsiaalsed, kuid vähenähtud:
Ookiku Furikabutte
Hidamari Sketch
Sayonara Zetsubou Sensei
Ghost Hound
Oh! Edo Rocket

Runner-up: Tengen Toppa Gurren Lagann, CODE-E, Moyashimon, Kodomo no Jikan ja Shugo-Chara

bomba ehk siis rohkem kisa kui villa:

"Käib kah, ootasin enamat":
Bokurano
Paprika


"Tänan, ei":
Baccano
Claymore
Lucky Star
Afro Samurai


Üksjagu asju on üldse nägemata. Ning Amazing Nuts! on eelmise aasta detsembrist. Vaat kus.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 31, 2007 12:33    Teema: Vasta viitega

See aasta algas minu jaoks suht halvasti anime teemal, ei jõudnud eriti midagi vaadata, kuid sügisel sain jälle sisse elatud.

Vaadatud ning väga meeldinud:
Tengen Toppa Gurren Lagann
Baccano!
Genshiken 2


Meeldinud asjad
Gakuen Utopia Manabi Straight!
Byousoku 5 Centimeter
Nodame Cantabile
Ei vaadanud küll lõpuni, kuid sellegi poolest väga meeldis.

Pooleliolevad meeldivad asjad
Ookiku Furikabutte
Kaiji
Minami-ke
Gundam 00
Bamboo Blade
Getsumen To Heiki Mina


Tooks ka välja Oh! Edo Rocketi ja Shigurui, kuid paraku olen ainult ühe osa vaadanud mõlemast, hea meelega vaataks kunagi lõpuni mõlemad.

Blah ehk vaevalt kunagi vaatan
Death Note, mis küll algas juba eelmine aasta, kuid lõppes sel aastal.
Sayonara Zetsubou Sensei
Afro Samurai


Kuskile vahepeale peaks mahtuma veel hunnik vaadatud animet, mida ma kuhugi ei paigutaks, sellised mõnusa ajaveetmisega seotud asjad.

Ütleks, et päris hea aasta oli, üks animetest(TTGL) on teeninud ära esiviisikus ühe koha minu silmis. Vaadates järgmise aasta tulevaseid asju on juba praeguseks teada päris mitu asja, mida ootan huviga(Macross Frontier, Mai-Otome 0: Cipher, Minami-ke Okawari, Detroit Metal City) ja on ka hunnik asju, mille uusi hooaegu ootan alati(Full Metal Panic, School Rumble, Haruhi). Jään ootama head uut animeaastat.


Viimati muutis seda Yoshy (Esm Dets 31, 2007 15:20). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 31, 2007 13:00    Teema: Vasta viitega

hmm, lõppkokkuvõttes tuleb välja, et see aasta jäi anime vaatamiseks liiga lühikeseks, aega oli kogu aeg puudu...loodan uuel aastal leida aega ka anime jaoks rohkem...
igatahes-

Tha Sh*t!
Death Note
Genshiken 2
Lucky Star


Unfinished Artwork
Kaiji
Moyashimon
Sayonara Zetsubou Sensei
Clannad


Suitable
Afro Samurai
Tengen Toppa Gurren Lagan
You're Under Arrest


IMO Crap
Kodomo no Jikan
Dragonaut



loodame et 2008 pakub veel rohkem head animet.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Esm Dets 31, 2007 13:01    Teema: Vasta viitega

ise vaatasin uut animet vähe, sai vanemat kraami vaadatud. Seetõttu on mu nimekiri ka lühike.

Meeldisid

Tengen Toppa Gurren Lagann Tõsiselt hea anime. Esimese hooga hakkasin seda NGE'ga võrdlema. Kuid hiljem järgi mõledes, mõistsin, et Gainax on NGE'st suure sammu edasi teinud ning Gurren Lagann'il ja NGE'l pole just palju ühist.

Kodomo no Jikan fushi oli vist see, kes ütles, et see on kapis olevatele pedofiilidele. Nüüd ei ole muud, kui ootan tsenseerimata DVD versiooni.

Death Note meeldiv psühholoogiline kassi-hiire mäng. Niikaua kuni L ja Light teineteist jahtisid, ei saanud põnevusest silmi ekraanilt, teises pooles vajus aga pinge ära.

Genshiken II väga mõnus jätk siiani minu jaoks parima slice of life zanri esindajale. nagu juba varem mainitud, olid esimene ja teine hooaeg erineva rõhuasetusega.

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan Mis siis, et sellest 2007 ainult 4 osa välja lasti, naersin seda eile vaadates üsna kõvasti.

Ei meeldinud

Lucky star Vaatasin paar osa ära, kuid peale seda, kui ma oleks peaaegu klaviatuuri peale magama jäänud, ei vaadanud enam edasi.

Naruto Shippuuden. nii jubedalt venivat animet pole vist varem tehtud ja ei tehta loodetavasti ka kunagi tulevikus. Psühholoogiliste nippidega sunnitakse vaatajat iga järgmist osa vaatama, sest seal lubatakse lõpuks ometi natukene actionit.

veel mainiks ära Afro Samurai Tegemist oli üsna omapärase animega, esimene ja viimane mustanahaline animes, keda ma näinud olen, kui paar juhuslikku kõrvalrolli välja jätta.

Luban järgmine aasta rohkem uut animet vaadata. Ootan juba Haruhi teist hooaega, yoshy reklaamitud Detroit Metal City tundub ka huvitav.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.


Viimati muutis seda Random Hero (Esm Dets 31, 2007 14:45). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 31, 2007 13:50    Teema: Vasta viitega

Hmm...tooks ise ka mõned asjad veel välja. Samas nimekiri väga pikk nüüd ka ei ole, sest mitmed asjaolud on vaatamist seganud. Aga ma siiski proovin :3 Peab kahjuks tunnistama, et ruumipuuduse tõttu on mitmed asjad veel lõpuni vaatamata, aga ära tahaks oma nimekirja enne uut aastat siiski mainida.

Väga meeldisid
Genshiken II - Ma ei imesta, kui nad kolmanda hooaja ka välja venitavad, kuigi mangat enam eriti palju jäänud pole. OVA ehk?
Nodame Cantabile - esimene osa eriti ei meeldinud, aga peale seda... uus lemmik olemas
Dennou Coil - mõnusalt kaasahaarav ja põnev. animastioon on mõnus

Mainiks ära ka Death Note (keskpaigas hakkas kergelt igavaks muutuma) ja Afro Samurai (oli tore vaadata, huvitav).

Pole veel lõpuni vaadanud, aga meeldivad
Kaiji - animatsioon vajas harjumist, aga väga mõnus ja põnev
Moyashimon - võiksid edasi subida >_o
Sayonara Zetsubou Sensei - awww :3
Baccano! - esimene osa on päris segane, hiljem hakkavad asjad juba paika loksuma

Tahan veel ära vaadata
Ghost Hunt - põnev teema, aga kuidagi jõle uimane /veniv tundub
Lucky Star - animatsioon on nunnu, muu üle peab veel otsustama
Sketchbook: full color`s - esimese osa põhjal tundus täitsa tore
Minami-ke - esimeste osade põhjal mõnusalt elav : D
Higurashi no Naku Koro ni Kai - peab esimese hooaja ennem korduse mõttes ära vaatama
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList


Viimati muutis seda genky (Teis Jan 01, 2008 17:12). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Esm Dets 31, 2007 14:44    Teema: Vasta viitega

Väga meeldisid
Death Note - Omoshiroi! Vaibus peale L'i surma ja TV special valmistas pettumuse. Jõudsin kõik osad 2x läbi vaadata selle aasta jooksul! Alguses 9,5/10st, pärast 8/10st
Moonlight Mile 7,5/10st
Ghost hunt
Darker than Black 7,5/10st

Mitte nii meeldejäävad, kuid ikkagi head
Claymore - Samuti vaibus lõpp ära, muidu oli väga hea LaLaLaa

Ei meeldinud
Naruto Shippþden - Valmistas aasta suurima pettumuse, kuna oli lihtsalt nii fillerlik. Iga võitlusstseen ja dialoog venivad... Kohutav! Vaatan ainult lootusega, et läheb samaheaks kui alguses oli. Olen mõelnud kirja saatmisega, aga ma ei oska jaapani keelt ja keda ikka ühe või kasvõi 50 eestlase arvamus kotib jaapanis.
Ghost Hound - Story't pole, no hound, aga ikkagi olen kõik osad siiani ära vaadanud..
Devil May Cry - Üks suur mõttetu ajaraiskamine 2/10st!
Kõik osad olemas, aga ikkagi jätsin pooleli.

Igastahes vaatasin väga palju animed see aasta ja üldmulje oli väga hea!!!
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."


Viimati muutis seda SSJ_Silver (Esm Dets 31, 2007 19:39). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 31, 2007 15:09    Teema: Re: 2007. aasta animemaailmas Vasta viitega

Minu jaoks oli selline keskmine animeaasta. Pole veel jõudnud ega soovinud paljudki vaadata. Ilmselt ei saa paljud aru, miks mõned asjad on seal, kus nad on aga see ju üksnes minu tagasihoidlik arvamus ...

Kuldplaatidele:
5 Centimeters per Second
Genshiken 2
KARAS
NANA


Tavalistele plaatidele:
Darker Than Black
Death Note
Nodame Cantabile
Paprika
Sayonara Zetsubou Sensei


Prügikasti:
Afro Samurai
Claymore
Ghost Hound
Lucky Star
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juun 03, 2008 02:06    Teema: Vasta viitega

Yoshy kirjutas:

Pooleliolevad meeldivad asjad
Ookiku Furikabutte

Ei leidnud selle kohta eraldi teemat ja ei viitsi kuidagi ka ise uut teha ning screenshotte nikerdada, kuid siin teemas oli seda mainitud ja võtsin siis otsa üles ning jätan paar lauset selle kohta siia.
Sain lõpuni vaadatud ning kogemus oli positiivne. Vaadates üldiselt spordianimete üheülbalisust(leiame mingi tegija/tiimi, arendame seda edasi ja aste astmelt läheme kuhugi kõrgema taseme poole kuni finaalini) üllatas see sellega, et seal oli rõhk hoopis mujal. Kus, seda võib igaüks ise vaadata, kui soovi on. Samuti ei olnud seal igasuguseid kõlavate nimedega lööke ning imelisi trikke, mille abil vastaseid põrmuks lüüa. Tehnilist poolt ning mängu strateegilist analüüsi oli aga küll(pesapallist sain ma antud animet vaadates rohkem teada, kui ma varem teadsin), mis mulle isegi meeldis. Ühesõnaga, tegemist pole päris traditsioonilise spordianimega, huumorit on ka näpuga parajalt juurde lisatud, nii et vaadata kõlbab minuarust ka nendel, kes tavaliselt spordiasju ei vaata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 11:11    Teema: Vasta viitega

Panen kirja vaid need seeriad, mida sõpradele must-see'na soovitaksin:

Tengen Toppa Gurrenn Lagann - 2007 aasta suurim win.
Nodame Cantabile - armas ja meeldib tüdrukutele. väga!
Seirei no Moribito - miks seda nii vähe mainitud on siiani? 2007. aasta definitiivne fantasy-anime!
Shigurui - something wicked this way comes: swordplay, veri, soolikad ja full nudity - kes meist poleks sellisest animest unistanud?!
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 12:03    Teema: Vasta viitega

Lisaksin ka veel eelnevalt öeldule:
Seto no Hanayome - Kiiksuga, aga hea huumor.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: