OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kaiji
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Reede Nov 02, 2007 22:13    Teema: Kaiji Vasta viitega

Episoode: 26
®anrid: psühholoogiline, hasartmängud (huvitav ¾anr, mis?)

Sügisel tuli ja üks neist mõnest, mis teemat väärib. Põnev, pingeliselt põnev (nagu Death Note) ja tegelaste disain on muidugi imelik, aga enam ei pilgu mul silm ka selle peale.



Kaiji nimitegelane on noormees, kes ei ela just kõige edumeelsemalt - ei tööta, mängib raha peale, lõhub autosid ja vedeleb korteris. Ühel päeval koputatakse talle uksele ja teatatakse, et kunagist tegude tõttu on Kaiji võlgades, mis tema jaoks üle mõistuse on. Selle asemel, et kümneid aastaid võlga tagasi maksta pakutakse talle hoopis võimalust võlad laeval "Espoir" ära kustutada. Muidugi täpsemaid seletusi, mis seal toimuma hakkab, ta ei saa.





Ja siis jõuame me laevale, kus on ootamas Kaiji saatusekaaslased ja neile visatakse ette mäng nimega kivi-paber-käärid, lastelegi tuttav. Neli kaarti igast mastist kätte, lisaks ka kolm tähte, mille peale mängitakse (Yu-Gi-Oh, eksju). Tundub, et võita saab ainult õnnega või "kaartide südamesse" uskudes, aga ei - siiamaani pole kergemat pääsuteed mööda mindud ning kõik strateegiad on põhjendatud. Palju on ka "peidetud reegleid", mida saab leida olukorra üle pikemalt järele mõeldes, "süsteem" tuleb kuidagi lahti murda. Kaiji pole küll geenius, nii et kõike tuleb õppida valusal viisil. Anime kätkeb enas nii mängurite psühholoogiat (sellel ka põhirõhk) ning mitut uut hasartmnägu (varsti tulevad ekraanile) ja elus allajäänud inimeste proovi end rööbastele tagasi upitada.







See on "mahjongikunn Akagi" autorilt nagu piltidest saab aru igaüks, kes Akagit näinud on. Peategalane on iseloomult aga hoopis teist masti mees.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Nov 03, 2007 10:51    Teema: Vasta viitega

Kaiji on hea anime...see mina vaatamis listis.......väga huvitav 5 osa oli hea kus ta yhe lolli v6itis.....aga selle p6hjendused miks ta paberi mängis jäi segaseks...sest sellel lollil pidi olema yks yleliigne kaart ja see llol oli k6ik paberid ära ostnud..... nii kuidas sai tal see yleliigne kaart olla paber kui tal olid k6ik mängus olevad paberid olemas...minu arust oleks pidanud see yleliigne kaart olema käärid või kivi...see ei lähe kokku....aga kui te mu jutust aru ei saand siis vaadake animed.....siis hakkate saama......vist......
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


Viimati muutis seda erik_schults (Laup Nov 10, 2007 10:41). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 15:47    Teema: Vasta viitega

Võiksin öelda, et minujaoks praegusel hetkel üks hooaja parimaid animesi. Kuigi jah, ¾anr on üpriski ebatavaline, suudab anime põnevust koguaeg üleval hoida. Opening ja ending on ka päris head. Ainult et iga osaga on lõpp minuarust halvemaks läinud(just lõpetasin 5. osaga). Loodan, et see ei jätku. 8/10.
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 08, 2007 16:33    Teema: Vasta viitega

Väga põnev anime. Aga huvitav mis pärast seda juhtub, kui neil aeg otsa saab? Seeria on ju 26 osa.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Nelj Nov 08, 2007 17:18    Teema: Vasta viitega

Väikese vihjena võin öelda, et jan-ken-po ei jää ainukeseks mänguks, neid tuleb veel.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Laup Nov 10, 2007 06:16    Teema: Vasta viitega

Senised 5 osa on umbes sama pingelised nagu Death Note olnudki. Jään Huviga ootama mis edasi saab
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Laup Nov 24, 2007 14:39    Teema: Vasta viitega

Eh... kaheksa osa on väljas ja viimase kohta oli mul selge plaan siia postitada "ma pole sellist ärevust tundnud Death Note'i ajast saati", aga chi jõudis juba ammu ette.

Igal juhul mul ei ole häbi neid sarju võrrelda, kaheksandas osas tahtis mu põkslev süda rinnakorvist välja murda. "Kaiji" on äärmiselt lahe.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kambino



Liitunud: 19 Nov 2007
Postitusi: 48
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Nov 24, 2007 18:48    Teema: Vasta viitega

noh vaadata võib seda.Aga kui teile see meeldib võite vaadata ka Akagi`d see on suht sama sugune ja joonistused on samad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Laup Dets 08, 2007 16:12    Teema: Vasta viitega

Päris normaalne asi... kuigi see mis kaheksandas osas nüüd juhtus mulle ei meeldi eriti... kogu see sõpprusele lootmine ja värk.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Kolm Dets 19, 2007 18:14    Teema: Vasta viitega

11. osa oli jälle hea ... see kuidas näidati "väikeste" inimeste kahepoolsust ja möllu oli päris lahe. Samas ei ole seda laadi võistluses ,mis nüüd loodi ,enam võimalik midagi erilist kombineerida või välja mõelda... tuleb ainult kas lükkata või mitte lükata LaLaLaa... huvitav jälgida on seda ikkagi :P... ootan järgmist osa juba Hop-Hop
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 19, 2007 18:29    Teema: Vasta viitega

AndreS kirjutas:
Samas ei ole seda laadi võistluses ,mis nüüd loodi ,enam võimalik midagi erilist kombineerida või välja mõelda... tuleb ainult kas lükkata või mitte lükata LaLaLaa

Ei nõustu siinkohal. On võimalik väga edukalt kombineerida või välja mõelda. Kas Kaiji seda teeb on juba iseasi, sest surve on võrreldes eelmise mänguga märksa suurem.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Kolm Dets 26, 2007 00:37    Teema: Vasta viitega

12. osa on väljas, väga pingeline oli ja 13. osa peaks veelgi pingelisem olema. Ei jõua oodatagi...

Ma loodan, et kõik on juba mõistnud, et tegelikult on tegu väga SÜGAVA sarjaga.

Ja ma loodan, et mõni on samuti avastanud, et muusikalise poole eest vastutab siin Hideki Taniuchi, kes ka Death Note'is sama tööd tegi. Suspense on tema ala (Y).

Kaiji ise on ikka sitaks lahe tegelane...
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Dets 26, 2007 01:38    Teema: Vasta viitega

...zawa-zawa, zawa-zawa...

... see seeria on super. Selline, ilma konarusteta super lausa, ma arvan. Paljudel headel seeriatel hakkab varem või hiljem üks või teine asi lonkama, olgu see see siis kehvapoolne animatsioon või rappaminev sü¾ee, aga Kaiji pole senini mingeid nõrkuse märke välja näidanud mu arust.

Mulle eriti meeldib see, kuidas (üsna ajuvaba, tegelikult!) sü¾eed saaks vaadata justkui mõnda inimkatsete seeriat. Kaiji satub pidevalt olukordadesse, kus tal tuleb ühtaegu rakendada nii oma vaimset kui ka psühholoogilist võimekust, et näha väljapääsu näiliselt lootusetutes olukordades. Ja kohe kui ta ühe katse läbi elab, saabub järgmine, keerulisem, mille puhul tal tuleb kas seniõpitut edasi arendada või siis hoopis kõik peast heita ja olukorrale hoopis teisiti läheneda. Ja see kordub pidevalt, aga mitte nii läbinähtavalt, et selle jälgimine ebahuvitavaks muutuks.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kuroneko



Liitunud: 30 Juul 2007
Postitusi: 147
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 26, 2007 15:23    Teema: Vasta viitega

Kaiji on super-hüper-megahea mu meelest (sorri et sellist imelikku sõna kasutan, aga see sobib siia :) ).
See zawa-zawa on ka lahe ja mulle meeldib veel see, kuidas seal vahepeal on sellised klipid, mis kirjeldavad tegelaste olukorda, nt kui keegi oli ennast seal sisse mässinud ja tal hakkas halvasti minema, siis ta vajus järjest sügavamale vette jms (loodan, et saite aru, mida ma mõtlesin, seletus on üsna segane aga ma ei oska paremini xD).
Algus- ja lõpulaul on ka hea ja sobib anime juurde suurepäraselt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 28, 2008 22:21    Teema: Vasta viitega

Minu meelest on häbiasi see, et selle teema leidsin ma kuskilt teise lehekülje keskelt.
16. osa oli tõeliselt pingeline. Ma juba vargsi ootasin osa lõppu, sest pinge oli vaat et talumatu. E - Card meenutas mulle esimeste osade kivi-käärid-paber mängu, selline kaudne põhimõte on sama ju - vali kaart, pane tagurpidi, ava. Aga tunne on, et sealt saab kombineerida midagi palju kõvemat. Kaiji sattus kuidagi liiga lihtsalt ekstaasi kahe esimese võidu üle, see natuke liiga obvious, et Tonegawa oma võimete kohaselt ei mänginud. Preview ei andud kahjuks erilist pidepunkti, et mis järgmises osas juhtuma hakkab.
Visuaalne külg on ka ikka totaalne eyecandy.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zindrel



Liitunud: 27 Aug 2006
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Esm Jan 28, 2008 23:06    Teema: Vasta viitega

Ma igaks juhuks kirjutan valgelt..
Mulle ka meeldib see uus mäng. Kuigi plangulkõndimine oli põnev, jäi see siiski esimesele mängule alla. Palju pingelisem on, kui toimub mitmekülgne mõttetöö - mitte ainult see, kohe-kohe võib surra, vaid ka see, kuidas teha oma järgmine käik. Ma tahan juba näha Kaiji reaktsiooni, kui ta korra(või ka rohkem) kaotab E-carrdis..

Igatahes, kes veel vaadanud pole, hakake julgesti peale - väga põnev on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2008 16:20    Teema: Vasta viitega

21 episoodi ütleb seda, et vaikselt kuid järjekindlalt on asi lähenemas lõpule.
Huvitav millega viimased episoodid sisustatakse, sest E - Card saab suure tõenäosusega järgmises osas läbi. Tonegawa oli suht enesekindel, kui kuninga maha ladus, aga eks seda nägi Kaiji plaan ka ette, järgmine kord keerab ta oma orja teistpidi ja asi kotis. Muidugi, preview oli väääga informatiivne selle koha pealt.
Liiga kiiresti sai viimane osa läbi...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2008 18:18    Teema: Vasta viitega

Ja ma eriti ei usu, et kaiji jätkub pärast järgmist osa, sest Kaiji on juba 1 k6rva ära kaotanud ja ma eriti ei usu, et tal tuleb veel mingeid raha probleeme pärast 20 milli saamist..
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2008 18:45    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Ja ma eriti ei usu, et kaiji jätkub pärast järgmist osa, sest Kaiji on juba 1 k6rva ära kaotanud ja ma eriti ei usu, et tal tuleb veel mingeid raha probleeme pärast 20 milli saamist..

Kaijil tuleb kokku 26 osa, järgmised 5 osa ütlevad, et võibolla rahaprobleeme ei tule, aga täitsa vabalt võib tulla mingeid teisi probleeme.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2008 19:57    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
erik_schults kirjutas:
Ja ma eriti ei usu, et kaiji jätkub pärast järgmist osa, sest Kaiji on juba 1 k6rva ära kaotanud ja ma eriti ei usu, et tal tuleb veel mingeid raha probleeme pärast 20 milli saamist..

Kaijil tuleb kokku 26 osa, järgmised 5 osa ütlevad, et võibolla rahaprobleeme ei tule, aga täitsa vabalt võib tulla mingeid teisi probleeme.


20 milli läheb raudselt selle mehe naisele kes talle oma pileti andis ja siis vaikselt alla kukutas ennast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: