OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Voices of a Distant Star / Hoshi no Koe

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Püh Dets 02, 2007 02:46    Teema: Voices of a Distant Star / Hoshi no Koe Vasta viitega



Voices of a Distant Star / Hoshi no Koe OVA (2003)

Makoto Shinkai independent work

ADV Films DVD Region 1

Trash Can Dance





Voices of a Distant Star nõudis minult väheke pikemat sulatamist. Mulje alul üpris tühjana tundunud arvutigraafikaga loodud anime paranes ajaga justkui kvaliteetvein ja nüüd, mitmed päevad hiljem olen selle tööga väga rahul. Ma justkui ei osanud alguses seda tagasihoidlikku armastuslugu vääriliselt hinnata, vaid keskendusin liigselt detailidele. Eriti mobiilisõnumite saatmisele, sest naljaga pooleks võib öelda, et anime räägib teismeliste haigusest - SMS-ide sisse toksimisest. OVA valmimisaasta oli 2003 aga produktsioon ja ideed said alguse kindlasti aastaid varem. Sellest johtuvalt ei saa samas ka kohatisi mobiiltelefonile ja tekstisõnumitele ülesehitatud hetki liiga südamesse võtta, SMS-ide saatmise kõrghetk oli just siis kätte jõudnud.



Lugu räägib noorte kiindumusest, kuid sci-fi fänn minus sai nautida ka mõnusat mecha-actionit. Tulnukrassi vastu peetavad lahingud päikesesüsteemi piirialadel olid napid, kuid väga põnevad jälgida. Kiitust tuleb jagada mecha kujutamise eest, no vähemalt mina nägin esmakordselt sellist robotturvist mis seestpoolt vaadates läbi paistab jättes mulje justkui hõljuks juht õhus. Minu arust väga cool idee tulevikuvisioonide loomisel ja mecha disainis.



Anime oli kaunis. Silma hakkavalt nurgeline joonistusstiil ja lihtsus karakterite kujutamisel oli korvatud kaunite taustadega mille ilu ei peitunud mitte niivõrd detailitäpsuses kui tonaalsuses. Kuna väga paljud jaapani tänavapildis silma hakkavad märgid kattusid hilisema, The Girl Who Leapt Through Time nimelises animes ohtralt nähtutega, siis võtsin õrnalt tajudes ka selle suurepärase töö hingust kaasa käesoleva teose meeleolusse.



Teiseks mõjutajaks Voices of a Distant Star´i hindamisel sai DVD boonuste hulgas olevad lühianimatsioonid. Täpsustan siiski. Tegu siiski ühe animatsiooniga millest oli lõigatud pooleteise, kolme ja viie minutiline variant. Väga kurb lugu üksindusest mis vastavalt pikkusele pakub ka rohkem kurbust nii, et kui pikim variant kindlustab vaatajas depressiooni, siis lühim vaid tutvustab üksinduse negatiivseid külgi. Suurepärane lühianimatsioon kolmes variandis ja mecha action koos love story´ga, kokku hea filmielamus. 4/5



Tüdruk, poiss, jalgratas ja raudteeülesõidu koht - deja-vu hetk seoses The Girl Who Leapt Through Time´iga.
_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/


Viimati muutis seda Trash (Püh Dets 02, 2007 15:46). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 02, 2007 14:27    Teema: Vasta viitega

Heh, mul oli juba meelest ära läinud, et see tükk mul nähtud on. Väga hea anime on, kiidaks takka ainult, endal tekkis tahtmine praegu uuesti vaadata seda. Peaks üles otsima, ma olen praegu romantiliselt häälestatud ka, sobiks nagu rusikas silmaaukku.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
syne



Liitunud: 29 Nov 2007
Postitusi: 31
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 02, 2007 17:28    Teema: Vasta viitega

vaadata, jah, aga eelkõige soovitan seda lugeda, palju täiuslikum minu arvates:)
_________________

Loen | Loetud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 02, 2007 18:49    Teema: Vasta viitega

Väga armas anime oli, nii palju kui sellest mäletan.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: