OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Tekkonkinkreet / Tekon kinkurîto

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Esm Okt 01, 2007 15:03    Teema: Tekkonkinkreet / Tekon kinkurîto Vasta viitega



Tekkonkinkreet / Tekon kinkurîto / Amer Beton / Tekkin Concrete

Michael Arias with Studio 4°C 2006

Sony R1 DVD

Trash-Can-Dance



Kuigi mul kulus selle uue Studio 4°C poolt tehtud animatsiooni läbivaatamiseks koos pausidega poolteist nädalat ei olnud põhjus mitte halvas ja igavas teoses, vaid hoopis nautimiseks õige fiili leidmises. Eile õhtul siis järsku oli tunne sees ja varem kümne minuti kaupa surtsutamise asemel vaatasin viimase poolteist tundi suure naudingu ja pühendumisega. Tuju aitas tõsta ka varem krimi thrilleri ja draamana kulgenud stoorisse vaikselt imbuma hakanud sci-fi ja fantasy elemendid, asjad mis minu jaoks anime puhul on suisa kohustuslik. Kui ikka pisike ulmene või müstiline touch puudub pole animega suurt midagi peale hakata, kuigi jah, on isegi Love Hina´t kõigi oma tuhandete lisalugudega vaadatud.



Tekkin Concrete rääkis Treasure City´s elavatest sõbradest, kahest kodutust tänavalapsest keda ümbruskonnas tunti Kasside nime all. Vanim neist oli nime all Must ( Kuro ) ja noorim Valge ( Shiro ), ning koos lõid nad tasakaalustatud tandemi, omalaadse yin ja yang koosluse. Kui yakuzadega kampa löönud saladuslik linnaplaneerija Snake otsustab nende armsa räämas majadega kodurajooni muuta tulutoovaks laste lõbustuspargika, asuvad noored uljaspead plaani takistama. Kaks teismelist poisikest "arhitekti" poolt saadetud üliinimlike võimetega killerite vastu, vägivallarohke võitlus elu ja surma peale.



Minu jaoks pakkus see anime kõige võimsama visuaalse värvidemängu üle pika aja. Väikestest ja kindlasti esmavaatamisel hoomamatutest detailidest kubisev värvikirev Treasure City oma majade, trammiliinide, ehitusprahiste hoovide ja kitsaste tänavatega oli üks lahedamaid tegevuspaiku kino ajaloos. Linn ise oma auraga varjutas isegi peategelaste mured ja rõõmud, nii tugevalt olid minu silmad fokuseeritud vaid seda imedest pungil lummavat võlumaailma nägema. Imeilus ja külluslik.



Tekkonkinkreet põhineb Taiyo Matsumoto ( samuti Ping Pong ja Blue Spring ) fänbaasi leidnud mangal, ning on gaijin Michael Arias´e suunamisel alati originaalsust pakkuva Studio 4°C poolt animeeritud. Spekulatsioonid sellest kui hästi valge mees animet teha oskab olid põhjendamatud, tulemus oli superlahe ja uudne. Me saame muidugi vaielda kumma puudutust ja novaatorlikkust siin nüüd rohkem tunda on olnud kas Ariase või Studio 4°C, kuid mina lepin mõtega, et käsi pesi kätt ja mõlemad andsid võrdse panuse.



Ma loodan, et see eye candy oma maitseka arvutigraafika kasutamise ja uute "kaameranurkade" asetamisega actionit kujutades toob animemaailma uusi ideid ja lahendusi. Pliiatsijoon ei pruugu alati vaoshoitud olla ja väheke absurdset mängulisust joonistades on alati teretulnud. Anime nägu on muutunud iga kümnendiga ja ma loodan, et aastad kuni 2010 on Studio 4°C suuna moodi. Järgmine kümnend on siis juba Priit Pärn po japonski. He he ! 4,5/5


_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 02, 2007 13:34    Teema: Vasta viitega

trash kirjutas:
Anime nägu on muutunud iga kümnendiga

Mulle tuli küll neid nägusi vaadates pigem meelde korealaste tehtud asjad, BASToF Syndrome näiteks. Et kuidagi korealik joonistusstiil asjal.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ponytail



Liitunud: 6 Aug 2007
Postitusi: 203
Asukoht: Helsinki

PostitusPostitatud: Teis Okt 02, 2007 14:54    Teema: Vasta viitega

Peaaegu oleks seda filmifestivalile Armastus & Anarhia vaatama läinud, aga pole veel soome keeles nii hea ja jaapani keeles ka mitte. Loodan, et tuleb Pöffile. Väga ilus graafika.
_________________
The world is coming to an end, please LOG OFF!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Teis Okt 02, 2007 15:15    Teema: Vasta viitega

Tunnen end kohustatuna hoiatama, et regioon 1 Sony reliisitud DVD on üpris kehva kvaliteediga suurelt teleriekraanilt vaatamiseks. Bitrate jookseb keskmiselt 4,75 mb/s´i juures ja langeb kohati isegi 2 mb juurde. Ka lisad pole midagi väärt, paar making off´i ja hulk populaarsete animete trailereid. Mina osta ei soovitaks.
_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 10, 2007 18:39    Teema: Vasta viitega

Tekkon Kinkreet oli väga-väga hea. Trash rääkis väga õiget juttu multa detailirohkusest. Mind ta täiesti jahmatas oma komplekse taustaanimatsiooniga. Julgelt võin öelda, et ühtegi teist visuaalselt nii elavat maailma ei ole animes veel esinenud. Mulle jäi mulje nagu oleks igas plaanis ( kui lausa mitte igas kaadris ) ilutsenud igasugu kenasti välja joonistatud vidinaid nagu graffitid majaseintel ja inimesed/masinad taustal sudimas jne. Ning stilistika oli ka täiesti kümnesse. Anime oli visuaalselt tervik ning meistriteos. Ei olnud mingit segavad cgi´d ega mida iganes.

Loost nii palju, et mul oli mingist hetkest nendest gangsteritest ning krimi-nostalgiast ja sisisevatest kurjamitest täiesti pohhui. Nad eksisteerisid rohkem Kuro ja Shiro tegelaskujude edasiarendajatena ning täiteaineks nende sõpruse loo vahel.

Ja Shiro oli ikka täiega äss tegelane. Be happy, be happy ..

Ja siis eriti meeldis see, et atmosfäär oli multal soe ja natuke lapsemeelnegi, kuid lugu ning tegevus karm ja verine, mis muutis kogu asja palju müstilisemaks ning elavamaks.

zork kirjutas:
Mulle tuli küll neid nägusi vaadates pigem meelde korealaste tehtud asjad, BASToF Syndrome näiteks. Et kuidagi korealik joonistusstiil asjal.


Minu meelest oli Tekkon Kinkreet küll suhteliselt ootuspärane Studio 4c käekiri. Et meenutas enamusi selle stuudio asju animatsioonilt ju.

Aa ja seda ka, et ta oli väga-väga hea, aga minu arvates ta kaameranurkadelt ning teostuselt midagi täiesti esmakordset ei olnud. ( võin eksida ka täiesti muidugi ). Et tegemist on kahtlemata taiesega, kuid mitte mingi pretsedendi ega uue suuna loojaga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2007 17:09    Teema: Vasta viitega

Ma vaatasin ka seda ja päris haige multikas oli, ei sobi mu maitsele eriti, aga väga ilusalt oli joonistatud küll. Lõpulugu oli sitaks hea.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Esm Nov 05, 2007 16:05    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
Aa ja seda ka, et ta oli väga-väga hea, aga minu arvates ta kaameranurkadelt ning teostuselt midagi täiesti esmakordset ei olnud. ( võin eksida ka täiesti muidugi ). Et tegemist on kahtlemata taiesega, kuid mitte mingi pretsedendi ega uue suuna loojaga.


Ausalt öeldes unustasin täiesti ära, et elame aastat 2007 ja mingis selle kümnendi animesuunast mis oleks Studio 4c nägu on juba hilja rääkida. Kirjutamise hetkel hing kees ja mõtted olid pealpool pilvi. He he ! LaLaLaa
_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 23:22    Teema: Vasta viitega

Mõnusa animatsioonistiiliga film. Lõpp läks küll veidi imelikuks(eriti siis, kui ta nende 2 sõduri vastu võitles, näiteks kust ta selle oda sai?), kuid muidu oli üsna huvipakkuv.
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 08, 2007 17:57    Teema: Vasta viitega

See roheline tüüp andis ju, või kas ma eksin? Vastust ei pea valgeks tegema, sest küsimuseta see ei spoili, onju?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Laup Nov 10, 2007 05:47    Teema: Vasta viitega

raidomees kirjutas:
See roheline tüüp andis ju, või kas ma eksin? Vastust ei pea valgeks tegema, sest küsimuseta see ei spoili, onju?

Kui ma õieti aru sain, oli see 'roheline' tema teine ''ersonality'' ehk teine mina, seega ei saanud ta kuidagi isendale seda oda anda ju?
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 23, 2008 15:28    Teema: Vasta viitega

mmmm vaatasin seda uuesti and its greato
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: