OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Bokurano ~Vabarnamehe valik: kevad 2007, vol. 1~

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 21:35    Teema: Bokurano ~Vabarnamehe valik: kevad 2007, vol. 1~ Vasta viitega

From the creators of "Narutaru" and "Melty Lancer"! Via the fansubbers that brought you "Popotan"!



Parim OP üle pika aja. Raiub end ajju, talub ülekuulamist, sõnad tähendavad midagi (!). Mäletan ka aastate pärast.



Kõik põhikoolilaste stereotüübid, mida võiksite eales ette kujutada, kümne minuti jooksul, üheskoos. Ilma vahuta, ilma venitamiseta. Kindlal põhjusel. Olen selles veendunud.



Argine julmus. Vägivald puhtast uudishimust. Õõnsad mõtteterad liiga noortelt huultelt. Nõrkusi varjav ükskõiksus. Tuleb tuttav ette, mis.



Mida teha, kui halvav löök on küll antud, ent säilib võimalus, et löödu toibub? Lapse suu ei valeta...



Kui mitte süveneda, tundub proloog traditsionaalne, kulunudki. Piisavalt terav pilk leiab märke vastupidisest. Justkui põhjuseta (ehkki põhjuse leiab alati) tekkis avaosa vaadates kurku klomp ja süda jättis löögi vahele. Pärast vaatamist tegin endale sooja piima meega. Ma olen ju "Narutarut" näinud, kurat võtaks.

beating c0en at his own game since 2002® irw


_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
c0en
the MAN


Liitunud: 14 Apr 2004
Postitusi: 444
Asukoht: +35° 39' 37.47, +139° 43' 45.26

PostitusPostitatud: Reede Apr 13, 2007 19:28    Teema: Vasta viitega

tead ma ka vaatasin seda ykspäev aga nii õnnetult et "Darker than BLACK" oli esimene ja tema teine ja se bläkk tegi miskipärast pika puuga ära.
eriti hea oli alguslugu ""HOWLING" by abingdon boys school"

""HOWLING" by abingdon boys school"
_________________
this knif drink a manners under a Creative Commons Attribution 2.5 License//CRBS needs you - if you're horny and gorgeous female
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 07:02    Teema: Vasta viitega

Ma vaatasin samas järjekorras nagu sinagi ja "BLACK"-il polnud ¹anssi ka mitte. Aga eks mulle meeldib säärane rangejooneline vaataja psüühika ja ootustega manipuleerimine ka palju rohkem kui "ükski inimene pole kunagi julgenud vaadata, mis on linna ümbritseva müüri taga, aga Hiinast tulevad sisserändajad nagu niuhti ja keegi eriti ei imesta" nonsenss nagu too "BLACK" oli. :)
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
c0en
the MAN


Liitunud: 14 Apr 2004
Postitusi: 444
Asukoht: +35° 39' 37.47, +139° 43' 45.26

PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 08:31    Teema: Vasta viitega

irw

ju siis mulle pole palju vaja :)
_________________
this knif drink a manners under a Creative Commons Attribution 2.5 License//CRBS needs you - if you're horny and gorgeous female
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Kolm Apr 18, 2007 01:28    Teema: Vasta viitega

Mina vaatasin järjekorras:
a) Darker than Black
b) Bokurano
ja minu arust tegi hoopis Bokurano pika (mitte väga pika, sellise üle keskmise pikema) puuga ära.

Bokuranos olid väga lahedad tegelased ja peaaegu et tuletasid päris noori meelde, mitte sellised 12-aastased, kes on puhta kurjuse/headuse kehastused. Erinevad iseloomud, samas on kõik ühesugused. Meenutas natuke Gantzi, ses suhtes et mingi mäng kontrollib inimesi ja ma arvan (loodan), et ka siin elu-surma peale võideldakse. Usun, et ei taheta ka 180-kraadist pööret, et tekiks mingi "oma südamed ühendades saame super-kontrolli selle mecha üle" anime. Tõesti väga paljulubav ja üle pika aja üks esimene paljulubav.

DTB'st ootasin ma päris palju. Shinsen-subs ju veel seletas miks neil nii kaua selle subimisega läks - oli vaja parimaid, kes selle kallal töötaksid ja palju, sest see anime on seda väärt, et ühegi üksikasja üle viriseda ei saaks. Sellepärast ma vist ka pettusingi, sest ei olnud midagi erilist. Tundus nagu mingi suvaline shounen, kus mingi supervõimetega inimesed ja nende hulgas head ja pahad. Ainuke huvitav asi oli see linna ümbritseva seina müsteerium, et mis ja miks seal väljaspool ikkagi on, et isegi taevas paistvad tähed tehislikud on.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Laup Mai 05, 2007 22:19    Teema: Vasta viitega

Peale esimese kolme episoodi vaatamist on see seeria ka nüüd osa acousmatique'i valikust, kui ma end nüüd niiviisi väljendada tohiksin (ning see oleks täiesti arusaadav kui ei tohiks) ning ma lihtsalt tõstan seda teemat veel kord esile, et äkki keegi teine korjab ka selle seeria üles, hakkab vaatama, ja kiidab heaks.

Et veidi diskussiooni ka tekitada (sest tõenäoliselt minu ülistussõnad on aegamööda siin foorumis iseenda kli¹eedeks muutunud), teeksin ma Vabarnamehelt selle lause kohta veidi järelpärimisi:
Tsiteerin::
Kui mitte süveneda, tundub proloog traditsionaalne, kulunudki.

Milles see kulunus seisneb? See, et lapsed avastavad roboti, keda nad on olude sunnil määratud juhtima ning selle kaudu maailma päästma?

Sisukirjeldusena tunduks see tõesti veidi imal, kuid minu arust on juba avaepisoodis selge, et nii kirju tegelaskonnaga ei saa see seeria juba sissetallutuid teid pidi edasi minna, sest see oleks ilmne karakterite raiskamine. See ei eelda kuigi palju süvenemist, lihtsalt suutlikust esimene episood lõpuni vaadata, surudes endas alla arvamus, et see on järjekordne suvaline mecha seeria (mida see ei saaks olla puhtalt juba sellepärast, et vabarna seda soovitab :) ).

Mulle meeldib see, et kusagil kolmanda episoodi lõpuks on lõplikult selgeks saanud juba varem endast märku andnud asjaolu, et igal tegelaskujul on oma saatus kogu selles "mängus", mis neid ees ootab. See loob pidevat ootuspinget, eriti siis kui episood lõpeb infokilluga järgmise ohvri kohta. Seetõttu ma ootangi selle seeria järgmisi episoode rohkem kui Manabi omi, isegi kui Manabi mulle lõppkokkuvõttes südamelähedasemaks saaks. Pinge on hea asi.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 06, 2007 00:39    Teema: Vasta viitega

See järelepärimine oli nüüd küll rohkem rubriigist "ise küsin, ise vastan". Jah, pidasin silmas seda, et esimese osa sündmustik ei ole nö paberil just eriti originaalne. Süvenemise all pidasin silmas oskust märgata, et rutiinivabadus seisneb esitusviisis, ja aimata, et sellel kõigel on mingi kaugeleulatuvam eesmärk. Aga tore, et mu soovitus asja ette läks.

Mul on tunne, et neljandas osas selgubki, mis masti seeriaga meil ikkagi tegemist on.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Mai 06, 2007 01:07    Teema: Vasta viitega

Suvaline uitmõte: ainus asi, mis takistab bokuranol minu puhul absoluutsesse tippu tungimist on tugevama stiliseerituse puudumine. Ta näeb lihtsalt natuke igav välja, kuidagi, ja kui ma nüüd ei eksi, siis on see antud re¾issööri stiil, teatud määral. See ei sega mind mitte mingil tasandil, lihtsalt... väike potentsiaaliröövel, ehk.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 08, 2007 14:40    Teema: Vasta viitega

Okei, see anime on tõesti hea. Robotid näevad lahedad välja ja OP on tiptop. Ka animatsioon ilus - pole üle pingutatud CG'ga nagu nt Heroic Age'is või Toward the Terras.

Esimene episood tekitas lootuse, et äkki sellest tuleb midagi "Kärbeste jumala" laadset. Kuid võta näpust. "Sorry, lapse -".

Põhjus, miks see anime ei tõuse minu jaoks täiesti lemmik animede kategooriasse on see, et animel jääb, siiamaani vähemalt, meeldivatest tegelastest puudu. Need 15 last on kõik eraldi väga huvitavad. Kuid kui nad kõik koos hakkavad animes peategelaste rolli etendama, siis on vältimatu, et mõnda huvitavat tegelast arendatakse vähem ning teist natuke rohkem ja kokkuvõttes võib-olla ei kujunegi ühtegi täiesti täisväärtuslikku kangelast. Mulle isiklikult on oluline, et anime suudaks mind panna tõsiselt kaasa elama mingile kindlale tegelasele.

Samuti ennustan ma sellele seeriale Battle Royale'i effekti, kus iga episood hakkab keskenduma mingile erinevale tegelasele ning võetakse kiirelt ning emotsionaalselt kokku tema unistused/lootused/mured ning siis antakse asjale mingi lõpplahendus ning liigutakse järgmisele tegelasele.

Aga ilmselt mul pole õigus.

(Aa, ja äkki on tegemist mingi vihjega ? Mõlemad tegelevad ju maailmapäästmisega - ühel või teisel kujul.)



Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 15, 2007 20:24    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Mul on tunne, et neljandas osas selgubki, mis masti seeriaga meil ikkagi tegemist on.

Tabasin täkkesse.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Laup Mai 19, 2007 23:13    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
...tõstan seda teemat veel kord esile, et äkki keegi teine korjab ka selle seeria üles, hakkab vaatama, ja kiidab heaks.


Korjasin selle seeria üles, vaatasin kaks osa ära ja kiidan heaks :) Tegemist on alles minu teise kokkupuutega mecha-animetega (peale Evangelioni), ma pole lihstalt sellest ¾anrist kunagi midagi head arvata osanud (come on, mingi robotite võitlus), aga peab vist oma arvamust muutma hakkama.

Kuigi kahe osa põhjal on raske ette kujutada, kuhu lugu tüürib, ma niipalju juba tean, et mulle see sari igatahes meeldib.

Ka mina ootasin esmamulje põhjal midagi "Kärbeste jumala" sarnast, kuid vähemalt kahe osa põhjal paistab, et sinnapoole asi siiski ei liigu. Kuigi potentsiaali oleks.

Animatsioonistiil mulle meeldib. Mõnusalt puhas ja minimalistlik selle sõna paremas tähenduses. Ning pastelne värvivalik. 3D on vahel küll liialt eristuv ülejäänud stiilist, aga üldiselt ma ei kurda. Robotid näevad ülimalt lahedad välja. Minu kui vähenägenu jaoks tundub see stiil natuke miyazakilik (silmad näiteks), kui kahvatumad värvid ja CGI kasutamine välja arvata.

Huvitav on see, et lapsi suutis tunduvalt rohkem endast välja viia esimene kohtumine väikese lendava ja ülbe Miki Hiirega kui 500 meetri kõrguse robothiiglasega. Ilmselt sellepärast, et nende silmis on robot võimas ja cool, too hiireke lihtsalt väike, ettearvamatu ja seetõttu ka õudne :)

Kokopel(l)i nimi kõlab, nagu see oleks soome keelest varastatud :P... kuigi tegelikult vist siiski ei ole.

Kolmas osa sai just tõmmatud, nii et itte kimasu.

EDIT:
Mõned spoileritega mõtted peale kolmanda osa vaatamist.
Tundub, et selle mecha juhtimine on üks once-in-a-lifetime võimalus, selles mõttes, et ükski piloot järgmist päeva enam ei näe. Kokopelli esimeses osas väitis, et vastaseid saab 15 tükki olema, nii et arvud klapivad - 14 lapspilooti ja Kokopelli ise. Paistab, et peategelastele on ette määratud üksteise järel loojakarja minna. Igatahes läheb asi karmiks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Püh Mai 20, 2007 22:18    Teema: Vasta viitega

Neljas osa tundus eelnevatest natuke nõrgem. Ma päris täpselt ei teagi, miks... ilmselt ei suutnud sotsiopaatiliste kalduvustega Kodama mind piisavalt endale kaasa elama panna. Samas on hea, et Dung Beetle lõpuks selle roboti juhtimisega kaasneva "väikese kõrvalnähu" lastele teatavaks tegi, psühholoogilised pinged peaksid järgmiste osadega kõvasti kasvama.

Igatahes on mul nüüd üks sari juures, mille uusi osasid iga nädal kannatamatult oodata (ja mille tõlkimisega venitamise eest fansubijaid tänamatult kiruda :P). Loodetavasti on tegelased, kellele järgmistes osades keskendutakse, natuke huvitavamad kui Kodama.

Fännsubijate koha peal tegin nalja, tegelikult ma austan nende vaeva.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 27, 2007 19:04    Teema: Vasta viitega

läbi vaadatud ja hindaks nii 7-ga 10-st. algus tekitas küll pinget, aga varsti läks lugu kuidagi rahulikuks. kuigi tegemist lastega ja nende käitumisega kriitilises olukorras ei suutnud kogu lugu piisavalt pinget pakkuda ning pealegi selgus varsti, et põhjus võitlemiseks on absurdne (vähemalt minu jaoks).

spoilerid:

tagantjärele mõeldes oli kogu selle võitluse puhul tegemist pigem mängimisega ja mingi enda huvide rahuldamisega (lisaks ka võitjaplaneedilt eluenergia kogumine)) kui "naturaalse valikuga." isegi kui arvestada seda, et autori arvates oli maa ainuke mõistusega olenditega planeet kogu universumis on selline suvaline 15 lapse valimine rohkem mänguri teema kui tugevama väljaselgitamine. pealegi sellise tehnoloogiaga olevustel ei tohiks olla mingit probleemi suvaliselt planeedilt seda energiat imeda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Püh Okt 28, 2007 02:34    Teema: Vasta viitega

Anime algas hästi, aga mida aeg edasi, seda kehvemaks läks. Viimastes osades õnneks suudeti midagi kokku panna, nii et oli vähemalt lõpuni vaatamist väärt. Eelkõige oli probleem selles, et animes tehti palju muudatusi võrreldes mangaga. Juba viiendast osast alates hakkas kahtlaseid momente tekkima. Mitte ükski neist ei olnud paremuse poole, tegelaste lugusid muudeti, aga miks - ei saa aru. Mõne loo puhul oli vist vaja kaasa aidata lõpplahendusele, mis mangas hetkel veel olemata ja mis tuli stsenaristidel seetõttu ise välja mõelda. Ning küllap oli ka mingi episoodide kvoot ette antud, isegi 22 on ju natukene vähe.

Lisaks: anime stsenarist pidavat originaallugu lausa vihkama, sellest ka muudatused. Vihaku aga, kuid miks selline inimene animeversiooni eest vastutama pandi on arusaamatu, ta oleks võinud viisakusestki ära öelda.

Sellest kõigest hoolimata on tegu huvitava ja kindlasti mõtlemapaneva sarjaga ning kuigi sü¾ee anime teises pooles kehvake, väärib siiski vaatamist. Kuid parem lugege mangat, see on ka väga huvitav.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: